Gönderen Konu: SAFRAN SİLAH 2015 YENİ MODEL KİNETİK SİSTEM AV TÜFEĞİ SR 12  (Okunma sayısı 40269 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
Ynt: SAFRAN SİLAH 2015 YENİ MODEL KİNETİK SİSTEM AV TÜFEĞİ SR 12
« Yanıtla #25 : 18 Ağustos 2015, 15:30:38 »
AR-GE (araştırma geliştirme) ile Kalite kontrol'ü birbirine karıştırmamak lazım.

Birde şu var. Bir şeyi en iyi şekilde buluşunu yapan yapar diyede birşey yok.
Birebir parçaları uyumlu olan iki alet arasında parça kalitesi malzemesi işçiliği sayesinde
mucidi veya ilk üreticisi değilde başka bir üreticisi de daha kaliteli yapabilir.

Ben kullanıcı olarak fiyat kaliteye bakarım. 100 lira veripte 100 sene dayanacak birşey almak
yerine açıkçası 10 lira verip 10 sene dayanacak birşey almak bana daha mantıklı gelir.
Senelere vurunca fiyat aynıya gelir bende çeşit yapmış olurum. Ancak süpriz dayanma sorunları
arızalar işlevsizlikler olmaması lazım.

Birde günümüzde en büyük sorun patent ve patent yüzünden piyasadan toplanma olayı.
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2015, 16:15:05 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 18 Ağustos 2015, 16:16:24 »
Arkadaşlar unutulmamalıdırki ülkemizde üretilen  y oto ların hepsi ünlü markaların birebir alıntılarıdır.Hiç bir yerli üreticinin
ürünü kendine has  bir sistemle yapılmamış tamamen  taklittir.Eleştirirken diğer markalarımızın da konumlarına bakmak lazım.
50gr 5000 atış ve 1450 bar kulağa hoş geliyor. Yeterlimi  bence tatminkar.

Dahada iyisi yapılabilir.Biraz da desteklememiz gerekmiyor mu ? Ben  ar ge yi de geçtim.Bu sitede sürekli sol vuran  nitro,  namlusu düzeltilen stoeger ,namlusu paslanan akkar,iğne yuvaları hatalı ata,öldürmeyen yıldız, gibi bir sürü daha hatırlayamadığım tüfekler var.

Türk avcısının maddi  durumu  malum.Üreticilerde en önemli kıstas olan fiyatları göz önünde bulundurarak imalat yapıyorlar.Ben kendi adıma şaheser i geçtim arpacığın gördüğü yeri vuran sıkıntısız ve sorunsuz çalışan bir y oto ya razıyım.

Kısacası bu tüfeği  yabancı bir tüfeğin parçalarıyla birebir üretilebildiyse  bile tebrik etmek lazım.En azından bedavaya yedek parça sahibi olursunuz.Alan kullanan deneyen arkadaşlar  tecrubelerini paylaşırsa daha aydınlatıcı olacaktır.

Firma yetkilisi arkadaşlardanda grupman ve atış testlerini paylaşmasını rica ediyoruz. Sözler bazen yetersiz kalıyor görsel paylaşımlarınızı bekliyoruz.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Engin TARHAN, Gökhan AKDOĞAN, Zekeriyya TEKiN

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 18 Ağustos 2015, 21:44:38 »

Dahada iyisi yapılabilir.Biraz da desteklememiz gerekmiyor mu ? Ben  ar ge yi de geçtim.Bu sitede sürekli sol vuran  nitro,  namlusu düzeltilen stoeger ,namlusu paslanan akkar,iğne yuvaları hatalı ata,öldürmeyen yıldız, gibi bir sürü daha hatırlayamadığım tüfekler var.

Haklısın Suat abi ama bu yerli firmaların isimlerinin herbirine dünya markalarını koyabilirim emin ol bizzat yaşadıklarımı bile koyarım ben onuda geçtim artık yerlide olmasını normal karşılar hale geldik.
Lakin İsmail bey ilk yazısında bu taklit değil dedi kendine özgü tasarımı var filan dedi sonrada müşterilerin telabi doğrultusunda benelli isteği üzerine yerli olsun daha ucuza alalım dediler diye yaptık dedi hangisi yani ? konuyu anlatmaya çalışıyor ama karıştı sonrada bizim milletimiz eleştiriden yana filan uzuyor gidiyor konu başında toparlayıp biz bu silahı bu sebepten tasarladık yaptık diyip yola çıkılsa takdir milletindir. Keza çok iddialı olan benelliyle aynı kalitede ürettik demesi şaşırtıcı. İlk yazımdada dediğim gibi yerli sektörümüzü desteklemeye hazırız hepte destekliyorum son olarak berretamı sattım iki yerli daha aldım hatta bu akşam başımdan geçen olayıda burada paylaşayım 3 kutu anca attım yerli silahla çaktırdı 2 kerede sıkıştırdı marka verim seve seve BEST ARMS lanet olsun ama gene yerliye devam ben ısrarla yerli sanayimizi destekleyeceyim ilk best arms aynı olaydan elden çıkardım bunu aldım geçen ay yine ama sonuç hüsran hepsinde var galiba bu dert stoeger 3000 aldım geçen gün bakalım daha denemedim satın alma imzada bekliyor hala işletemedim neyse üzerine bir kaç ay sonra bitane daha yerli alıcam daha napalım :) doğru düzgün tanıtım yapsalar bilgi paylaşımı yapsalarda neyin takliti olursa olsun onlarıda denesek alsak burda paylaşsak yaysak silahı tabi memnun kalırsak ...!
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #28 : 19 Ağustos 2015, 01:17:07 »
     Tüfeği test ederek hangi parçalarda aşınma var neler yapılabilir , Grupman nasıl daha iyi elde edilir, incelemek ve geliştirmek, test etmek..., bunlar AR-GE' ye girer. Tüm düzeltmeler bittikten sonra üretim safhasını doldurmuş satışa sunulacak tüfeklerde yapılan denemeler ve incelemer ise Kalite-Kontrol' e girer.
     Sonuçta az da olsa Benelliden birkaç farkı var. Birebir aynını kopya eden firmada var TÜRKİYE' de..
     Parçaların birbirine uyumlu olması pek önemsenecek bir konu değil. Ata neo namlusunu alın rafaello 'ya uyuyor namlunun şarjör borusuna bağlanan bileziği 1cm aşağı aldırmanız gerekli. Yada altına 1cm somun takın çalışır. Vursan A92 namlusu birebir rafaello ile sadece şarjör bağlantı bileziğini değiştirmek gerekli, aynısı Çifsan otomatikler için geçerli. Gaz deliklerini kapatıp bağlantı bileziğini değiştir birebir uyumlu.  Geçen ÇİFSAN namluya baktım bu rafaelloya uyacak dedim. Arkadaşlar güldüler, Taktım cuk diye oturdu. Sonra "a aaaa nasıl olur yahu...", "kapayın ağzınızı sinek kaçacak" espirisi.. üzerine bir piston bir somun takıp sıktık gidip denedik kütür kütür çalıştı.  Kral ESCORD- Beretta Urika.. Hık demiş burnundan düşmüş. Ama çalışıyor meret işte... ne bir tutukluk ne kıstırma ne de mekanizmada kalpazanlaşma...
     Ata neo, Benelli Montefeltro inceleyin bakın sanki hık demiş burnundan düşmüş.   
    Adamların bu işe ilgilisi var AR-GE gelişmiş, akla gelecek tüm tasarımları yapmışlar, tüm çalışma sistemlerini denemişler, piyasaya sunmuşlar. Sonuç itibari ile ne yaparsanız yapın illa bir markaya benzeyecektir. Önemli olan ürünün kalitesi, işçiliği...  Türkiye' de 300liralık tüfek satılsa mükemmel grupman, güzel işçilik, şıkır şıkır çalışan mekanizma.. Fiyatından dolayı yere vurulur, Ama elin gavuru 2500liraya yeni çıkardığı ürünü satsa alır süper deriz. ALIN BAKIN ÖRNEK Premium plus, ES 100, Belmento, Fişek çaksa cepten fişek çıkarıp elle besleyeceksiniz. ŞİMDİ BU KUSUR DEĞİL Mİ?
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Adem KARACAN, İsmail ÖZCAN

Çevrimdışı İsmail ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
    • safran özkar tüfek sanayii
« Yanıtla #29 : 19 Ağustos 2015, 23:35:14 »
AR-GE : bilgi dağarcığını artırmak amacıyla sistematik olarak sürdürülen yaratıcı çalışma ve bu bilginin yeni uygulamalar yaratmak için kullanılması olarak tanımlanmıştır.

Bu tanım benim değil Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü'nün tanımıdır.Kurum Avrupa Ekonomik İşbirliği Örgütünün devamıdır.

Ar-ge diyince siz tüfeği test etmek olarak anlıyorsanız bir yerde yanlış yapıyorsunuz demektir.Ar-ge nin mantığında YARATMAK ve YARATICI olmak yatar.Zaten amacı da budur.Sizin kendi ifadenizle de belirttiğiniz üzere Benellinin parçaları birebir tüfeğinize uymaktadır.
Yani siz her hangi bir şey yaratmamışsınız.

Hali hazırda bir markayı alıp onu bire bir kopyalamışsınız.

Madem Atatürk'ten bir örnek vermişsiniz ki konumuzla uzaktan yakından alakası yok.Ben de sizi bir sözünü hatırlatiym.

"Biz batı medeniyetini ,bir TAKLİTÇİLİK yapalım diye almıyoruz.Onda iyi olarak gördüklerimizi,kendi bünyemize uygun bulduğumuz için,dünya medeniyeti seviyesi içinde benimsiyoruz" K.Atatürk.

Yakın gelecekte kurduğunuz Ar-Ge Laboratuarını amacına uygun şekilde kullanıp bizlere daha yaratıcı tüfeklerle gelmenizi temenni ediyorum.
Yani google da olmasa SİZDE BAŞKA YERDEN KOPYALA YAPIŞTIR YAPIP YANİ Bİ NEVİ TAKLİTÇİLİK YAPIP BİŞEYLER YAZABİLMEK O DA GÜZEL EN AZINDAN GENEL KÜLTÜRÜMÜZ GELİŞİYOR.  SİZİ BİŞEYLER ARAŞTIRMAYA TEŞVİK EDEBİLMİŞİM SİZDE BİRAZ AR-GE YAPABİLSENİZDE TOPLUMA DAHA YARATICI VE FAYDALI BİLGİLER SUNSANIZ DA BURDA KLAVYEDEN DAHA ÇOK İŞE YARAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM BAŞKALARININ YAPTIKLARINI ELEŞTİRMEK HER ZAMAN BASİTTİR ACABA ÖMRÜNÜZDE ÜRETİM ADINA NELER YAPABİLDİNİZDE HALKIN KULLANIMA SUNDUNUZ MERAK EDİYORUM VEYA HİÇ OLMAYAN BİŞEYİ..

Çevrimdışı İsmail ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 19 Ağustos 2015, 23:42:53 »
Haklısın Suat abi ama bu yerli firmaların isimlerinin herbirine dünya markalarını koyabilirim emin ol bizzat yaşadıklarımı bile koyarım ben onuda geçtim artık yerlide olmasını normal karşılar hale geldik.
Lakin İsmail bey ilk yazısında bu taklit değil dedi kendine özgü tasarımı var filan dedi sonrada müşterilerin telabi doğrultusunda benelli isteği üzerine yerli olsun daha ucuza alalım dediler diye yaptık dedi hangisi yani ? konuyu anlatmaya çalışıyor ama karıştı sonrada bizim milletimiz eleştiriden yana filan uzuyor gidiyor konu başında toparlayıp biz bu silahı bu sebepten tasarladık yaptık diyip yola çıkılsa takdir milletindir. Keza çok iddialı olan benelliyle aynı kalitede ürettik demesi şaşırtıcı. İlk yazımdada dediğim gibi yerli sektörümüzü desteklemeye hazırız hepte destekliyorum son olarak berretamı sattım iki yerli daha aldım hatta bu akşam başımdan geçen olayıda burada paylaşayım 3 kutu anca attım yerli silahla çaktırdı 2 kerede sıkıştırdı marka verim seve seve BEST ARMS lanet olsun ama gene yerliye devam ben ısrarla yerli sanayimizi destekleyeceyim ilk best arms aynı olaydan elden çıkardım bunu aldım geçen ay yine ama sonuç hüsran hepsinde var galiba bu dert stoeger 3000 aldım geçen gün bakalım daha denemedim satın alma imzada bekliyor hala işletemedim neyse üzerine bir kaç ay sonra bitane daha yerli alıcam daha napalım :) doğru düzgün tanıtım yapsalar bilgi paylaşımı yapsalarda neyin takliti olursa olsun onlarıda denesek alsak burda paylaşsak yaysak silahı tabi memnun kalırsak ...!

ÖZGÜR BEY tekrar söylüyorum ve ilk yazdıgımı lütfen tekrar okuyun ben bu tüfeğin tasarımı safran'a özgü demedim, her firmanın kendine özgü tasarımı vardır dedim altını çizerek tekrar söylüyorum yurt içinden ve yurt dısından gelen talepler dogrultusunda üretik özellikle yurt dısındaki distribütörlerden gelen bir talepti bu bizde yerine getirdik. Kalite olarak benelliyle aynı kalite ve çok iddalıyım bu konuda da yine yurt dısında yapılan cıp testlerine dayanarak söylüyorum bunuda. Şimdi ben başka markaları kötülemek istemiyorum ancak sizin bahsetiginiz marka üzümlüde üretilen marka keza üzümlüde 300 tl ye tüffekte satılıyor ben sadece namlu maliyetim 250 tl. siz yerli markaları desteklemek derken piyasada birçok korsan marka var lütfen desteklediginiz markaları iyi araştırın ki hüsrana ugramayın. 300 tl ye tüfek satıyoruz deyip 2 yıl garantisi var deyip tüfek arızalanınca avcı aldıgı yere gönderiyor ve tüfekten bir daha haber yok bunlara lütfen dikkat edelim.

Çevrimdışı İsmail ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 19 Ağustos 2015, 23:45:17 »
     Tüfeği test ederek hangi parçalarda aşınma var neler yapılabilir , Grupman nasıl daha iyi elde edilir, incelemek ve geliştirmek, test etmek..., bunlar AR-GE' ye girer. Tüm düzeltmeler bittikten sonra üretim safhasını doldurmuş satışa sunulacak tüfeklerde yapılan denemeler ve incelemer ise Kalite-Kontrol' e girer.
     Sonuçta az da olsa Benelliden birkaç farkı var. Birebir aynını kopya eden firmada var TÜRKİYE' de..
     Parçaların birbirine uyumlu olması pek önemsenecek bir konu değil. Ata neo namlusunu alın rafaello 'ya uyuyor namlunun şarjör borusuna bağlanan bileziği 1cm aşağı aldırmanız gerekli. Yada altına 1cm somun takın çalışır. Vursan A92 namlusu birebir rafaello ile sadece şarjör bağlantı bileziğini değiştirmek gerekli, aynısı Çifsan otomatikler için geçerli. Gaz deliklerini kapatıp bağlantı bileziğini değiştir birebir uyumlu.  Geçen ÇİFSAN namluya baktım bu rafaelloya uyacak dedim. Arkadaşlar güldüler, Taktım cuk diye oturdu. Sonra "a aaaa nasıl olur yahu...", "kapayın ağzınızı sinek kaçacak" espirisi.. üzerine bir piston bir somun takıp sıktık gidip denedik kütür kütür çalıştı.  Kral ESCORD- Beretta Urika.. Hık demiş burnundan düşmüş. Ama çalışıyor meret işte... ne bir tutukluk ne kıstırma ne de mekanizmada kalpazanlaşma...
     Ata neo, Benelli Montefeltro inceleyin bakın sanki hık demiş burnundan düşmüş.   
    Adamların bu işe ilgilisi var AR-GE gelişmiş, akla gelecek tüm tasarımları yapmışlar, tüm çalışma sistemlerini denemişler, piyasaya sunmuşlar. Sonuç itibari ile ne yaparsanız yapın illa bir markaya benzeyecektir. Önemli olan ürünün kalitesi, işçiliği...  Türkiye' de 300liralık tüfek satılsa mükemmel grupman, güzel işçilik, şıkır şıkır çalışan mekanizma.. Fiyatından dolayı yere vurulur, Ama elin gavuru 2500liraya yeni çıkardığı ürünü satsa alır süper deriz. ALIN BAKIN ÖRNEK Premium plus, ES 100, Belmento, Fişek çaksa cepten fişek çıkarıp elle besleyeceksiniz. ŞİMDİ BU KUSUR DEĞİL Mİ?
cüneyt bey sizin gibi tüfekten anlayan neyin ne oldugunun farkında olan avcılar oldugunu gördükçe gerçekten seviniyorum en azından bişeylerden anlayarak,bilerek ve deneyimlerinizi paylaşarak yorum yapıyorsunuz bu çok güzel bişey teşekkür ederim.

Çevrimdışı İsmail ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 19 Ağustos 2015, 23:51:18 »
Arkadaşlar unutulmamalıdırki ülkemizde üretilen  y oto ların hepsi ünlü markaların birebir alıntılarıdır.Hiç bir yerli üreticinin
ürünü kendine has  bir sistemle yapılmamış tamamen  taklittir.Eleştirirken diğer markalarımızın da konumlarına bakmak lazım.
50gr 5000 atış ve 1450 bar kulağa hoş geliyor. Yeterlimi  bence tatminkar.

Türk avcısının maddi  durumu  malum.Üreticilerde en önemli kıstas olan fiyatları göz önünde bulundurarak imalat yapıyorlar.Ben kendi adıma şaheser i geçtim arpacığın gördüğü yeri vuran sıkıntısız ve sorunsuz çalışan bir y oto ya razıyım.

Kısacası bu tüfeği  yabancı bir tüfeğin parçalarıyla birebir üretilebildiyse  bile tebrik etmek lazım.En azından bedavaya yedek parça sahibi olursunuz.Alan kullanan deneyen arkadaşlar  tecrubelerini paylaşırsa daha aydınlatıcı olacaktır.

Firma yetkilisi arkadaşlardanda grupman ve atış testlerini paylaşmasını rica ediyoruz. Sözler bazen yetersiz kalıyor görsel paylaşımlarınızı bekliyoruz.

Suat bey ;
yapılan testlerin video larını en kısa zamanda yayınlayacagım hazırlayıp şunu  da belirtmek istiyorum bazı arkadaşlar taklit konusunda takmış durumdalar ancak şuan türkiyede ve avrupada birkaç markanın kinetik sistem tüfeklerini biz üretiyoruz fason olarak yani fazla yabancı marka hastası olmanın geregi yok ben türkiyede üretip gönderiyorum karşıdaki firma kendi markasını yazıp tekrar türkiyede satışa sunuyor ne oluyor bu defa ben kaliteli markadan kaliteli tüfek aldım oluyor.

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #33 : 20 Ağustos 2015, 19:05:12 »
      İsmail bey buradaki arkadaşlarımınız çoğu en az ben kadar deneyimlidir. Fakat kurduğumuz cümlelerle birbirimizi yanlış anlayabiliyoruz.  Bazen kendi yazdıklarımızı bile tekrar okuduğumuzda yanlış anlaşılacak cümleler kurduğumuzun farkına varıyoruz. Emin olun kimse marka karalama ya da eleştiri niyetinde değildir ama bazen kul yapısı işte (bende dahil) ister istemez üzücü ve kırıcı cümleler kuruyoruz.
      Bundan emin olabilirsiniz ki bugün hemfikir olduğumuz arkadaşlarla yarın zıt düşebiliyoruz. Diğer arkadaşlar da artık TÜRKİYE' ye özel özgün bir model özlemi içinde, Yeni ürünlerin birbirine benzer modellerde olduğunu görünce ister istemez herkes kızıyor. Zaten yerli deyince akla hep tutukluk, fişek kıstırma, sağ-sol alt-üst atma, kırılma , çatlama dertlerinden yakınıyoruz. Hal böyle eleştiriye her zaman biraz daha yatkın oluyoruz...
      Bir de şu yönden bakarsak TÜRKİYE' de bazı önde gelen firmalar müşteri ile kesinlikle muhatap olmuyor. Bir firma ne kadar çok kurumsal olursa ürün ve fiyat konusundaki tutumları her zaman olumlu karşılanıyor. Marka, ürün ve fiyat eleştirisi yapılamıyor.
      Ayrıca yapabilirseniz tüfekle ilgili testlerinizi de burada paylaşmanızı bekliyoruz.
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

The following users thanked this post: Özgür UYAR

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 20 Ağustos 2015, 21:21:38 »
      İsmail bey buradaki arkadaşlarımınız çoğu en az ben kadar deneyimlidir. Fakat kurduğumuz cümlelerle birbirimizi yanlış anlayabiliyoruz.  Bazen kendi yazdıklarımızı bile tekrar okuduğumuzda yanlış anlaşılacak cümleler kurduğumuzun farkına varıyoruz. Emin olun kimse marka karalama ya da eleştiri niyetinde değildir ama bazen kul yapısı işte (bende dahil) ister istemez üzücü ve kırıcı cümleler kuruyoruz.
      Bundan emin olabilirsiniz ki bugün hemfikir olduğumuz arkadaşlarla yarın zıt düşebiliyoruz. Diğer arkadaşlar da artık TÜRKİYE' ye özel özgün bir model özlemi içinde, Yeni ürünlerin birbirine benzer modellerde olduğunu görünce ister istemez herkes kızıyor. Zaten yerli deyince akla hep tutukluk, fişek kıstırma, sağ-sol alt-üst atma, kırılma , çatlama dertlerinden yakınıyoruz. Hal böyle eleştiriye her zaman biraz daha yatkın oluyoruz...
      Bir de şu yönden bakarsak TÜRKİYE' de bazı önde gelen firmalar müşteri ile kesinlikle muhatap olmuyor. Bir firma ne kadar çok kurumsal olursa ürün ve fiyat konusundaki tutumları her zaman olumlu karşılanıyor. Marka, ürün ve fiyat eleştirisi yapılamıyor.
      Ayrıca yapabilirseniz tüfekle ilgili testlerinizi de burada paylaşmanızı bekliyoruz.
+1
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Ali KUDEN

Çevrimdışı İsmail ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 22 Ağustos 2015, 11:55:08 »
+100

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 24 Ağustos 2015, 13:57:31 »
İsmail bey cevaplarınız için teşekkürler her yorumu cevaplamaya çalışmışsınız. Bir sorum olacaktı yerli firmalarımız için malesefe yurtiçine sunulan mallar ile yurtdışı mallar arasında standart farkları oluyor böyle bişey söz konusu mu?
Birde hatalı bir mal geldi mesela benim kullandığım tüfeğin şok yatağı yanlış delinmiş ve üretici bunu bile bile kabul ettiği halde yok fabrikaya gel yok saçmada kabul edilebilitr bu sapma  gibi bahaneler üretti en sonunda namlu değişti ama açıkca söylüyorum pek inmadım(gümüş kaynak nasıl sökülecekse bunu üreticiler ve fabrika sahipleri daha iyi bilir) sizdede bu veya namlu yamuk olsa ne bileyim benzeri bir arıza durumla karşılasılsa servis anlamında nasıl bi muameleyle karşılasacaz.
Yerli tüfekten soğumuş bir kişi olarak soruyorum size bu soruları, cevaplarsanız sevinirim.
Fethiyeden selamlar.
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı İsmail ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 27 Ağustos 2015, 12:14:05 »
İsmail bey cevaplarınız için teşekkürler her yorumu cevaplamaya çalışmışsınız. Bir sorum olacaktı yerli firmalarımız için malesefe yurtiçine sunulan mallar ile yurtdışı mallar arasında standart farkları oluyor böyle bişey söz konusu mu?
Birde hatalı bir mal geldi mesela benim kullandığım tüfeğin şok yatağı yanlış delinmiş ve üretici bunu bile bile kabul ettiği halde yok fabrikaya gel yok saçmada kabul edilebilitr bu sapma  gibi bahaneler üretti en sonunda namlu değişti ama açıkca söylüyorum pek inmadım(gümüş kaynak nasıl sökülecekse bunu üreticiler ve fabrika sahipleri daha iyi bilir) sizdede bu veya namlu yamuk olsa ne bileyim benzeri bir arıza durumla karşılasılsa servis anlamında nasıl bi muameleyle karşılasacaz.
Yerli tüfekten soğumuş bir kişi olarak soruyorum size bu soruları, cevaplarsanız sevinirim.
Fethiyeden selamlar.
Merhaba Gökhan bey;
yurt dışı ve yurt için ürün ayrımımız kesinlikle yok safran olarak. Hata her zaman olabilir yapılan bir üründe ancak müşteriyi madur etmemek önemli sonuç olarak insan yapısı,şok yatağı ile gümüş kaynağın bir alakası yok Gökhan bey ancak sorunuzu da tam olarak anlamadım,gümüş kaynak 700-800 derece ısıyı gördüğü zaman sökülür sökülmeme gibi bir şey söz konusu değil. Arıza durumunda şunu söyleyebilirim sadece Gökhan bey kullanıcı hatası olmadığı takdirde ürünümüzün her zaman arkasındayız..

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 27 Ağustos 2015, 13:09:32 »
Merhaba Gökhan bey;
yurt dışı ve yurt için ürün ayrımımız kesinlikle yok safran olarak. Hata her zaman olabilir yapılan bir üründe ancak müşteriyi madur etmemek önemli sonuç olarak insan yapısı,şok yatağı ile gümüş kaynağın bir alakası yok Gökhan bey ancak sorunuzu da tam olarak anlamadım,gümüş kaynak 700-800 derece ısıyı gördüğü zaman sökülür sökülmeme gibi bir şey söz konusu değil. Arıza durumunda şunu söyleyebilirim sadece Gökhan bey kullanıcı hatası olmadığı takdirde ürünümüzün her zaman arkasındayız..
Cevabiniz icin tesekkurler. Hata konusunda haklisiniz önlemli olan musteriyi magdur etmemek,emin olun bu sekilde siz kazanirsiniz ve markanizin kalite degeri artar. Allah utandirmasin!
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Cevdet TAŞDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
deyerli avcı kardeşlerim abilerim yaklaşık 1 yıl önce safran füfek aldım 2defa fabrikaya gönderdim sonunda iyi bir tüfek oldu bayram beye çok teşekür ederim avrupa tüfeyi aratmıyor  başarılarının devamını dilerim rasgele
Cevdet TAŞDEMİR 
AB Rh + 1967  Ahlat BİTLİS PATNOSTA ESNAFIM

Çevrimdışı Yağız KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
deyerli avcı kardeşlerim abilerim yaklaşık 1 yıl önce safran füfek aldım 2defa fabrikaya gönderdim sonunda iyi bir tüfek oldu bayram beye çok teşekür ederim avrupa tüfeyi aratmıyor  başarılarının devamını dilerim rasgele

cevdet bey tufeginizi gule gule kullanin ama 1 yilda iki kere fabrikaya gitmesi pek hos olmamis sanki..
  • stoeger m3000
1979 ANKARA

Çevrimdışı Şenay YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Hayırlı olsun tūfek ler gayet güzel  görünūyor...
  • huğlu kop g601 yoto 71 namlu
  • huğlu kop 104 A 76 mamlu
  • Sarsılmaz Leopard y oto 71 namlu
istanbul  Çatalca 1971                                                                         5354139014l

The following users thanked this post: Cevdet TAŞDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
yağız bey doğu 2 defa giti ama gayet güzel olmuş  gurümanı çok güzel yakıcılığı güzel gayet randumanlı oldu bayram beye buradan çok tşk  ederi bütün avcılara ras gele.
Cevdet TAŞDEMİR 

• AvlakForum Üye
  • *
arkdaşlar ben aldım gayet menmunum  safrana burdan  teşeürler başarıların demamını dilerim bütün arkdaşkara tşk   
Cevdet TAŞDEMİR 

Çevrimdışı Yakup ÇEVİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Çok güzel bir ürüne benziyor Amerikayi yeniden keşfetmeyede gerek yok bugün gerekse taklit gerekse  (teknolojiyi) çalarak önce kendi ihtiyaçlarımızı karşiliycaz edindiğimiz tecrübeye artılar katarak daha iyisini yapıcaz inşallah âcizane görüşüm.
  • Ata cy
1986 - İzmir Karşıyaka
Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz;
Çünkü bu yol kutludur, gider Tanrı Dağına.

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
acımasız eleştiri ve yorumlara karşıyım. İsmail bey in girişte anlatmak istediğini anlatamadığını düşünüyorum. kimse tüfeğin performansını kendisi bizzat,ya da internet aracılığı ile videolarla,ya da kullanıcılardan görmeden yorum yapmamalı.ummadık taş baş yarar.ben taklit olmasıyla ilgilenmem,aslında yüzde 99 avcılar da taklit olmasıyla ilgilenmezler.grupmanı iyiyse,çalışması da istikrarlı ise o tüfeği her avcı taklit olup olmadığına bakmaksızın almaya niyetlenir. bu yüzden İsmail bey hızlı bir şekilde teknik özelliklerini ,namlu iç çapını,çeşitli atış ve grupman testlerini yayınlamaya bir an önce başlayın derim.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
acımasız eleştiri ve yorumlara karşıyım. İsmail bey in girişte anlatmak istediğini anlatamadığını düşünüyorum. kimse tüfeğin performansını kendisi bizzat,ya da internet aracılığı ile videolarla,ya da kullanıcılardan görmeden yorum yapmamalı.ummadık taş baş yarar.ben taklit olmasıyla ilgilenmem,aslında yüzde 99 avcılar da taklit olmasıyla ilgilenmezler.grupmanı iyiyse,çalışması da istikrarlı ise o tüfeği her avcı taklit olup olmadığına bakmaksızın almaya niyetlenir. bu yüzden İsmail bey hızlı bir şekilde teknik özelliklerini ,namlu iç çapını,çeşitli atış ve grupman testlerini yayınlamaya bir an önce başlayın derim.
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
işin özünde kimden ne çaldıkları umrumda değil yeterki önce kaliteyi estetiği yakalasınlar sonra özgün tasarım kısmına bakarız. önce ka li te .
  • Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli