Gönderen Konu: Forever 1 Hakkında  (Okunma sayısı 33012 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Forever 1 Hakkında
« Yanıtla #25 : 18 Mart 2016, 21:37:31 »
  evet doğrudur.ama yıllardır huğlu gibi bircok ünlü firmalara suan bile ÖZKANLAR firması 1960 dn itibare MEKANIZMA ve yedek parca namlu vs veriyor.   frover= özkanlar ..kopyası.kopyasına alacağınıza aslını alın derim
özkanların tüm modelleri fx015 de dahil hepsi aynı işcilik mekanızma ve kalitede sadece ruj renkleri  makyaj şekli farklı

Forover1 ve özkanlar cobra benzer.ikisini de inceledim.Foroverin namlu şeridi hoşuma gitmedi.Cobra nın kasa ucundan arpaçığı silme görebiliyorsunuz..
Veli abi heryerde özkanları övüyorsunuz.Özkanların işciliği hakikaten övgüye değer..Av performansı ve istikrar konusunu da geçerse tüfekleri tutar..Bence klasik kinetik tüfekleri, fx15 ten daha iyi..
1982 Konya

Çevrimdışı Ekrem SOLMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 18 Mart 2016, 22:17:58 »
dipcikten yaylı ise şahsen ben almayı düşünüyorum. varsın beneli kopyası olsun.tutukluk yapmıyor ise tadından yenmez bu kinetik sistem silahlar. hassas mekanizma ve ve hafif oldumu süper oluyor kinetik sistemler
1986 FRANSA/AFYON

The following users thanked this post: Veli TOKCAN

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 18 Mart 2016, 22:57:39 »
Forover1 ve özkanlar cobra benzer.ikisini de inceledim.Foroverin namlu şeridi hoşuma gitmedi.Cobra nın kasa ucundan arpaçığı silme görebiliyorsunuz..
Veli abi heryerde özkanları övüyorsunuz.Özkanların işciliği hakikaten övgüye değer..Av performansı ve istikrar konusunu da geçerse tüfekleri tutar..Bence klasik kinetik tüfekleri, fx15 ten daha iyi..
hasan by yorumlarınız için tesekkürler.. ÖZKANLAR da modeller arasında sadece dudak boya rengi makyajı farklı.içerikleri aynı.yıkıcılık sağlamlık ve satıs sonrası ilgi güzeldir..
ÖZKANLAR  ve YILDIZ sorunu olan beni arasın.tüm avcı dostlar için elimden gelen gayreti yapar,kendi sorunum mus gibi ilgilenirim.

not.... avrupa veya yerli  de.. tüfek işi şans işidir.sonucda insan elinden çıkıyor.hata mutlaka birisinde çıkar ama avrupa markada 3,5 ay .amma  yerli de hata (yıldız..özkanlarda ençok  1veya 2 haftada çözdürürümmmm.saygılar
« Son Düzenleme: 18 Mart 2016, 22:59:28 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 19 Mart 2016, 19:47:21 »
Ekrem bey bu tüfek dipcikten mekanizmalı.elime alıp inceledim.evet kopya ürünler bunlar.ama benim incelediğim örnek olarak gönderildiği için midir bilmiyorum işçiliği gayet güzeldi.atış imkanım olmadı.
İkisinde de el kundağı dibcikten yaylı. Fişeğin sürüldüğü el kundağı altı böyle dümdüz
1987 KONYA

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 19 Mart 2016, 19:48:42 »
insanları yanıltmamak gerek bence Veli Bey özkanlar'a italyanın neresinden namlu geliyor?

Özkanlar bu kadar iyiyse neden piyasayı kasıp kavurmuyor çok merak ediyorum.
www.ozkanlar.com.tr adresinde namlu Çelikler inin alındığı fırma ismi yaziyor
1987 KONYA

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 19 Mart 2016, 19:49:50 »
Enes Bey bir yakınımda 70 kusur model Özkanların çiftesi var tüfek avı öyle bir yakıyor ki aklınız durur hayvana bir tane saçma gelsin yeter. Özkanlar ülkemizin ilk çiftesini yapan firmadır;aynı şekilde bir çoğumuzun büyük firma olarak nitelendirdiği yerli markalara hem dün hemde bugündür mekanizma sistemini yapan firmadır. Mesela Pegani spor otomobillerini çoğu kimse bilmez ama Lamborghini ve Ferrari'ye karbon fiber yapar,umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

www.ozkanlar.com.tr adresinde namlu Çelikler nin hangi firmadan alındığı yaziyor
1987 KONYA

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 19 Mart 2016, 19:54:02 »
dipcikten yaylı ise şahsen ben almayı düşünüyorum. varsın beneli kopyası olsun.tutukluk yapmıyor ise tadından yenmez bu kinetik sistem silahlar. hassas mekanizma ve ve hafif oldumu süper oluyor kinetik sistemler
Evet benelli nin kopyası fx15 daha iyi fx15 in kopyası forever 1 d haa daha iyi :) en iyisi bense de ilk çıkardığı kinetik serisi cobra akrep ...
1987 KONYA

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 19 Mart 2016, 19:57:06 »
Forever 1 namlu gerçekten kaliteli bir namlu. Her açıdan vuruşu, dağılımı vb. Fakat mekanizma sıkıntılı. Sorun yaşama ihtimali yüksek. Fişek çıkarmama, kıstırma gibi. Bizim buralarda çok kullanan var. Ve genel durum böyle.  Yeni modeli bir benelli benzetmesi fakat gerçekten ele alınca dengeli bir tüfek. Buralara yeni yeni gelmeye başladı bu sebeple daha atanı vuranı görmedim. Eski modelle arasında iki kat fark var. Biri 750 diğeri 1750. Bir fark olması lazım mutlaka.

Benim cobra da ve forever 1 de 28 gram larda hiç daha sıkıştırma olmadi
1987 KONYA

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 19 Mart 2016, 20:00:25 »
Evet benelli nin kopyası fx15 daha iyi fx15 in kopyası forever 1 d haa daha iyi :) en iyisi bense de ilk çıkardığı kinetik serisi cobra akrep ...
1987 KONYA

The following users thanked this post: Osman LİMAN

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 06 Mayıs 2018, 02:06:19 »
Türkiye'deki üreticilerin %90'ından fazlası namluyu aynı atölyeye fason yaptırıyor, Konya'da... Özkanlar da öyle...

Belki hammadde (raw material) tedariğinde farklı tedarikçilerle çalışıyor olabilirler, bakalit, plastik, çelik alımı aşamasında... Bunlardan biri ya da bir kaçı yurt dışından da getiriliyor olabilir ama yurt dışından namlu getiren yerli üretici yok. Zaten hammadde getirmekle, işlenmiş üretilmiş yarı mamül ya da ara mamül olarak namlu getirmek arasında maliyet açısından çok ciddi fark olur, yerli üreticilerin hiç biri buna girişemez. İtalyan üretimi namluların iyi olduğunu söylemiyorum :D ama yurt dışından işlenmiş, delinmiş, honlanmış, trimlenmiş yarı mamül getirirseniz, hele de bu namluysa, tüfeğin perakende satış fiyatı 1.000-1.500 TL'lerde olamaz.

İbrahim Bey sakıncası yoksa bu atölyenin ismini söyleyebilir misiniz cidden merak ettim  o kadar üreticiye  fason üretim yapan bu atölyeyi.  :)
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA