Gönderen Konu: Forever 1 Hakkında  (Okunma sayısı 33013 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anıl SARAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Waltter Target / Derya / Torun / Alperen
Forever 1 Hakkında
« : 23 Haziran 2015, 17:21:32 »
Merhaba arkadaşlar Huğlu Forever 1 isimli tüfeği almayı düşünüyorum iyimidir kötümudur bi fikrinizi almak istedim
LÜTFEN DOĞUM YILINIZI VE BULUNDUĞUNUZ YERİ YAZIN

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Forever 1 Hakkında
« Yanıtla #1 : 17 Şubat 2016, 22:33:22 »
Fiyat
1987 KONYA

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 18 Şubat 2016, 00:45:54 »
Merhaba arkadaşlar Huğlu Forever 1 isimli tüfeği almayı düşünüyorum iyimidir kötümudur bi fikrinizi almak istedim
   daha kaliteli (Özkanlar))aslı  varken kopyasını alma.
mekanızma Özkanlardan gidiyor.namlu huğlunun.ama Özkanların namlusu  ıtalyan dn geliyorve sorun halinde hemen diyolog kurup çözüyorlar.özkanlar dan sasmayın.yerlide en iyilerdn biri
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 18 Şubat 2016, 08:25:09 »
mekanızma Özkanlardan gidiyor.namlu huğlunun.ama Özkanların namlusu  ıtalyan dn geliyorve sorun halinde hemen diyolog kurup çözüyorlar.özkanlar dan sasmayın.yerlide en iyilerdn biri
İtalya nın  neresinden namlu geliyormuş Özkanlar a.

Kim söylüyor bunları merak ettim ?
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Emrah GÜNDEM, Zekeriyya TEKiN, Şener CANKAT, Enes BAŞARAN

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #4 : 18 Şubat 2016, 08:58:31 »
Türkiye'deki üreticilerin %90'ından fazlası namluyu aynı atölyeye fason yaptırıyor, Konya'da... Özkanlar da öyle...

Belki hammadde (raw material) tedariğinde farklı tedarikçilerle çalışıyor olabilirler, bakalit, plastik, çelik alımı aşamasında... Bunlardan biri ya da bir kaçı yurt dışından da getiriliyor olabilir ama yurt dışından namlu getiren yerli üretici yok. Zaten hammadde getirmekle, işlenmiş üretilmiş yarı mamül ya da ara mamül olarak namlu getirmek arasında maliyet açısından çok ciddi fark olur, yerli üreticilerin hiç biri buna girişemez. İtalyan üretimi namluların iyi olduğunu söylemiyorum :D ama yurt dışından işlenmiş, delinmiş, honlanmış, trimlenmiş yarı mamül getirirseniz, hele de bu namluysa, tüfeğin perakende satış fiyatı 1.000-1.500 TL'lerde olamaz.

« Son Düzenleme: 18 Şubat 2016, 08:59:39 Gönderen: İbrahim AYSU »
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Zekeriyya TEKiN, Şener CANKAT

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 18 Şubat 2016, 11:59:52 »
Çoğu çelik ham madde olarak yurt dışından geliyor zaten
1987 KONYA

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 18 Şubat 2016, 12:52:55 »
Türkiye'deki üreticilerin %90'ından fazlası namluyu aynı atölyeye fason yaptırıyor, Konya'da... Özkanlar da öyle...

Belki hammadde (raw material) tedariğinde farklı tedarikçilerle çalışıyor olabilirler, bakalit, plastik, çelik alımı aşamasında... Bunlardan biri ya da bir kaçı yurt dışından da getiriliyor olabilir ama yurt dışından namlu getiren yerli üretici yok. Zaten hammadde getirmekle, işlenmiş üretilmiş yarı mamül ya da ara mamül olarak namlu getirmek arasında maliyet açısından çok ciddi fark olur, yerli üreticilerin hiç biri buna girişemez. İtalyan üretimi namluların iyi olduğunu söylemiyorum :D ama yurt dışından işlenmiş, delinmiş, honlanmış, trimlenmiş yarı mamül getirirseniz, hele de bu namluysa, tüfeğin perakende satış fiyatı 1.000-1.500 TL'lerde olamaz.

Zaten fiyatı toplam 1600tl.

Onuda geçtim veli bey bu Ökanlar v e Yıldız markasını çok över ama AFFİNİTY  kullanır.

Buda çözemediğim değişik bir mesele....

BİGA/1979

The following users thanked this post: Osman LİMAN, Salih KATLANIR, Zekeriyya TEKiN

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #7 : 18 Şubat 2016, 12:56:38 »
1.600 TL olan, şu Raffaello'ya sanki taklit edilmiş gibi benzeyen model değil mi ?

Onuda geçtim veli bey bu Ökanlar v e Yıldız markasını çok över ama AFFİNİTY  kullanır.

1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Engin TARHAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 18 Şubat 2016, 13:09:46 »

[/quotef

firma sahibi orhan bey daha önce yazmıştı italyan radocci firmasından çelik alıyoruz diye bi yazısı var hatta forumda

http://avlakforum.com/forum/ozkanlar-silah-av-tufekleri/ozkanlar-silah-modellerimiz/
1976  istanbul

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #9 : 18 Şubat 2016, 13:14:40 »
Evet yazmış, ama yukarıda da yazdığım gibi namlu değil, hammadde alıyorlarmış...

Namluların tamamı burada üretiliyor.

firma sahibi orhan bey daha önce yazmıştı italyan radocci firmasından çelik alıyoruz diye bi yazısı var hatta forumda

http://avlakforum.com/forum/ozkanlar-silah-av-tufekleri/ozkanlar-silah-modellerimiz/

« Son Düzenleme: 18 Şubat 2016, 13:16:42 Gönderen: İbrahim AYSU »
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 18 Şubat 2016, 13:50:53 »
1.600 TL olan, şu Raffaello'ya sanki taklit edilmiş gibi benzeyen model değil mi ?

Evet aslında tüfek çok güzel ona lafımız yok.

Sapla saman karıştırılmasın.İnsanlar bunu Özkanlar üretimi diye alsın.
Yanlış yönlendirilmesin....

BİGA/1979

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Zekeriyya TEKiN

Çevrimdışı Engin TARHAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 18 Şubat 2016, 17:42:29 »
İlk baktığımda bende özkanlar sandım tüfeği
1976  istanbul

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 18 Şubat 2016, 20:55:10 »

özkanlar, yıldız ve stoeger gibi vs kaliteli firmalar italyadan bir firmadan hammade yi alıp,yurtiçinde bir firmaya namluyu yaptırıyorlar.

çarsamba günü  antalya yı özkanlar fab(orhan özkan by) ziyaretine gittim. özkanlar yeni model fx015  çesitli namlu lu tüfeklerin atıs testini döseme altı atıcılık pistinde yaptık.çok etkilendim ve bir tane özkanlar ...kınetik sistem  f x 015  mod tüfeğini  bayiden satın aldım. atıs test leri özellikle grupmanları beni çok şasırtı etkilendim beğendim .yakında sizler ile paylasacağım.bu günlerde tahtalı avına gideceğim  yıkıcılığı deneme yapacağım. saygılar

KOBRA

BAVYER

LUPUS

AKREP

FX015
YENİ FX 015 MODELİ

not.... bu tüfeklerin namlu mekanızma fx015  mod ile aynı....fx 015 hariç diğer tüfeklerin fiatı...1000 tl__1200tl arasında

fabrikada tüm tüfekler elden geciyor ama yinede istemeyerek gözden kacan ufak tefek hatalar olabileceğini gözlemledim.büyük ustalarımızın dediği gibi markası ne olursa olsun iyi tüfek sahip olma  TAM BİR ŞANSSSSSS  DİYORUM

« Son Düzenleme: 18 Şubat 2016, 21:26:10 Gönderen: Veli TOKCAN »

The following users thanked this post: Orhan ÖZKAN

Çevrimdışı Mesut ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 18 Şubat 2016, 21:11:01 »
hep taklıt hep benzetmeler italyan ne anladın bu işten :)) ama fazlada birşey beklememek lazım 1500 tllik bir tüfek ile 10000 tllil bir tüfekten bahsediyoruz ....aslında işin aslını astarını püfünü pufunu allah razı olsun ibrahım bey söyluyor zaten ..teşekkürler ibrahim bey
  • d-docxarms dcx 16 otomatik
  • akdaş ak 212 s otomatik
  • tek kirma
1981 MUŞ

Yokluktan değil,adaletsizlikten çıkar bu dünyada sorunlar.....

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 18 Şubat 2016, 22:09:30 »
Şimdi foto yukleyemedim profil fotom da iki tüfekte var siyah olan ozkanlar cobra yeşil olan sibergun momento diye geçiyor ismi huğlu forever 1 tüfeği 2000tl değeri. Fx 15 gibi üstü çelik cobra ya göre ağır. Büyük Gramaj fişeklerde daha stabil. Namlular grupmani ayni
1987 KONYA

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 18 Şubat 2016, 22:11:25 »
1987 KONYA

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 18 Şubat 2016, 22:19:45 »
1987 KONYA

Çevrimdışı Ekrem SOLMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 18 Mart 2016, 03:48:59 »
emrah bey mekanizma tam olarak belli deil.rica etsem mekanizma dipciktenmi yaylı yoksa el kundagindanmi icra yayı ?  1 saattir google de baktım arastirdim göremedim...rica etsem foto atarmisiniz .veya aciklarmisiniz
1986 FRANSA/AFYON

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 18 Mart 2016, 10:29:47 »
Ekrem bey bu tüfek dipcikten mekanizmalı.elime alıp inceledim.evet kopya ürünler bunlar.ama benim incelediğim örnek olarak gönderildiği için midir bilmiyorum işçiliği gayet güzeldi.atış imkanım olmadı.
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 18 Mart 2016, 10:32:53 »
Ayrıca bu italyadan gelme hammadde işi bence doğru değil.çünkü türkiyede belli başlı birkaç çelik tedarikçileri var.ülkemizdeki bütün üreticiler bu firmalardan alım yapıyor.
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

Çevrimdışı Enes BAŞARAN

• Müdavim Üyemiz
  • Av avlayanın, kemer bağlayanın.
« Yanıtla #20 : 18 Mart 2016, 11:40:53 »

insanları yanıltmamak gerek bence Veli Bey özkanlar'a italyanın neresinden namlu geliyor?

Özkanlar bu kadar iyiyse neden piyasayı kasıp kavurmuyor çok merak ediyorum.
« Son Düzenleme: 18 Mart 2016, 11:42:13 Gönderen: Enes BAŞARAN »
  • Armsan A612 DW2 Slug Boar
  • Akkar 205 SP
1991-Sivas

Çevrimdışı Hamza SEDA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 18 Mart 2016, 17:01:38 »
insanları yanıltmamak gerek bence Veli Bey özkanlar'a italyanın neresinden namlu geliyor?

Enes Bey bir yakınımda 70 kusur model Özkanların çiftesi var tüfek avı öyle bir yakıyor ki aklınız durur hayvana bir tane saçma gelsin yeter. Özkanlar ülkemizin ilk çiftesini yapan firmadır;aynı şekilde bir çoğumuzun büyük firma olarak nitelendirdiği yerli markalara hem dün hemde bugündür mekanizma sistemini yapan firmadır. Mesela Pegani spor otomobillerini çoğu kimse bilmez ama Lamborghini ve Ferrari'ye karbon fiber yapar,umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır.
  • Özkanlar Fx12 (Standart) 66 cm namlu Yarı Kamuflaj
1984 AFYON

The following users thanked this post: Veli TOKCAN

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 18 Mart 2016, 19:27:59 »

Enes Bey bir yakınımda 70 kusur model Özkanların çiftesi var tüfek avı öyle bir yakıyor ki aklınız durur hayvana bir tane saçma gelsin yeter. Özkanlar ülkemizin ilk çiftesini yapan firmadır;aynı şekilde bir çoğumuzun büyük firma olarak nitelendirdiği yerli markalara hem dün hemde bugündür mekanizma sistemini yapan firmadır. Mesela Pegani spor otomobillerini çoğu kimse bilmez ama Lamborghini ve Ferrari'ye karbon fiber yapar,umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

ENES BY özkanlar ile bir akraba bağım yoktur burdur avc kulb üyelerimizin en az 50 yakını  özkanlar markasını tüfeklerini kullanıyorlar vede çok çok memnunlar ve bizzat çoğu avları gözümle gördüm iyi ise iyi kötü  ,kötü olsa idi yeni tüfek alacak insanlara yanlıs tercihe yönlendirmem.
evet tüfek namlusu HAMMADDE ITALYA dn gelip yurt i,çinde bir firmada işleniyor(özkanlar,yıldız stogoer  vs..) son cıkardıkları otomatik(çelik kasa,benelli kopya sistem) fx015 model tüfeğini imalatı antalya fab gidip atıs polıkonunda deneyip birde ben aldım.elimde f. affnıty  olduğu halde..saygılar

f AFFNITY

« Son Düzenleme: 18 Mart 2016, 19:36:13 Gönderen: Veli TOKCAN »

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 18 Mart 2016, 19:56:22 »
Forever 1 namlu gerçekten kaliteli bir namlu. Her açıdan vuruşu, dağılımı vb. Fakat mekanizma sıkıntılı. Sorun yaşama ihtimali yüksek. Fişek çıkarmama, kıstırma gibi. Bizim buralarda çok kullanan var. Ve genel durum böyle.  Yeni modeli bir benelli benzetmesi fakat gerçekten ele alınca dengeli bir tüfek. Buralara yeni yeni gelmeye başladı bu sebeple daha atanı vuranı görmedim. Eski modelle arasında iki kat fark var. Biri 750 diğeri 1750. Bir fark olması lazım mutlaka.
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 18 Mart 2016, 20:35:55 »
Forever 1 namlu gerçekten kaliteli bir namlu. Her açıdan vuruşu, dağılımı vb. Fakat mekanizma sıkıntılı. Sorun yaşama ihtimali yüksek. Fişek çıkarmama, kıstırma gibi. Bizim buralarda çok kullanan var. Ve genel durum böyle.  Yeni modeli bir benelli benzetmesi fakat gerçekten ele alınca dengeli bir tüfek. Buralara yeni yeni gelmeye başladı bu sebeple daha atanı vuranı görmedim. Eski modelle arasında iki kat fark var. Biri 750 diğeri 1750. Bir fark olması lazım mutlaka.
  evet doğrudur.ama yıllardır huğlu gibi bircok ünlü firmalara suan bile ÖZKANLAR firması 1960 dn itibare MEKANIZMA ve yedek parca namlu vs veriyor.   frover= özkanlar ..kopyası.kopyasına alacağınıza aslını alın derim
özkanların tüm modelleri fx015 de dahil hepsi aynı işcilik mekanızma ve kalitede sadece ruj renkleri  makyaj şekli farklı
« Son Düzenleme: 18 Mart 2016, 20:38:00 Gönderen: Veli TOKCAN »