Gönderen Konu: Yaylı havalı tüfek  (Okunma sayısı 18426 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Togay YURTSEVER

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Yaylı havalı tüfek
« Yanıtla #25 : 15 Ağustos 2014, 21:34:49 »
Android program sağlıklı değil.
Namlu ile hedef arasında ki mesafeyi tam olarak mt cinsinden ölçüp giriyorsunuz sonra namludan çıkan ses ve hedefe ulaşan ses arasındaki geçen süreyi cihaz ölçüyor ve mesefe ile formüle ediyor böylelikle ortalama bir mesafe çıkıyor.
Ortalama diyorum çünkü bu şekilde ölçüm esnasında dışardan gelebilecek herhangi bir ses cihazı yanlış çalıştırıp,durdurabiliyor.

Kronograf bizim camiada yıllardır elzem olarak kullanılan bir cihazdır.Havalı tüfeğin tansiyon aleti olarak görürüz.
Eğer atışlarımız arasında ki fark ne kadar az ise isabete de o kadar katkısı olur.
YAni bence güvenle kullanıp ihtiyaçlarını karşılayabilir,sorularınıza cevap alabilirsiniz.
Togay YURTSEVER
1981 Mersin

"Sıkmasını bileceksin,vurmayan tüfek olmaz,vurmasını bileceksin;düşmeyen kuş olmaz"

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: Yaylı havalı tüfek
« Yanıtla #26 : 16 Ağustos 2014, 21:55:27 »
Yabancı forumlarda zaman zaman kronograflarıyla ölçüklerini paylaşıyorlar. Bazılarının yazdıkları o kadar inanılmaz oluyor ki, başkaları da bir sağlıksız durum olabileceğini ifade ediyor. Bir sebepten hatalı okuyorlar. Tek tük hatalı okuyabilir, ışıkla ilgili veya başka sebeplerle olabilir ama hep hatalı okuyanları da okumuştum. Böyle durum olup olmadığını bilmek iyi olur. Katılıyorum, atıştan atışa sürat farkları ne kadar az olursa, isabet de onca iyi olacaktır; özellikle uzak atışlarda.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.