Gönderen Konu: ADIYAMAN DA AV..  (Okunma sayısı 12202 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrullah AKTAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ADIYAMAN DA AV..
« : 04 Şubat 2014, 11:26:13 »
Merhaba Arkadaşlar, İstanbul'dan Adıyaman'a yerleştik ama Adıyaman da Av'a nereye gidiliyor,
herhangi bir av klübü var mı?.
Kimler av'a gidiyor, bizi de arkadaş olarak kabul ederler mi?
Bu konu hakkında bilgi alacaktım.
ADIYAMAN'DA İKAMET

Çevrimdışı Ahmet DİLEK 02

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: ADIYAMAN DA AV..
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2014, 19:33:27 »
adıyamana hoş geldin tabi tanışırız işallah  05426856010
1955
-Adıyaman

Çevrimdışı Selman TİMUR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 08 Şubat 2014, 13:03:28 »
Bence avı bırakın hocam mardinden ta Adıyamana gittik nereye girdiysek hemen birileri geldi neymiş avlanamazmışız belgemizi gösterdik boş kafamızı kaşıya kaşıya geri döndük tövbe ettik bidaha adıyaman yok dedik bizi davet eden arkadaşta sattı bizi gece 12 ye kadar sorun yoktu telefon geldikten sonra bi iş çıkardı kendine boş gittik boş döndük
1982-Mardin

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2014, 13:48:02 »
Bence avı bırakın hocam mardinden ta Adıyamana gittik nereye girdiysek hemen birileri geldi neymiş avlanamazmışız belgemizi gösterdik boş kafamızı kaşıya kaşıya geri döndük tövbe ettik bidaha adıyaman yok dedik bizi davet eden arkadaşta sattı bizi gece 12 ye kadar sorun yoktu telefon geldikten sonra bi iş çıkardı kendine boş gittik boş döndük
seni kim davet etti selman kardeşim bir adıyamanlı olarak ayıp etmiş adıyamanlı olarak özür dilerim
1955
-Adıyaman

Çevrimdışı Selman TİMUR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 08 Şubat 2014, 14:16:37 »
Estağfurullah abicim isim vermezsek daha iyi olur ama o arkadaşın birgün bize misafir olmasını çok isterdim ona misafirperverliği öğretmek için dedim abi önemli değil anlayışın ve duyarlılığın için tekrar teşekkür ederim mardinde bi karde§in var gelirsen beklerim
1982-Mardin

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 08 Şubat 2014, 17:15:54 »
Adıyaman kahta tarafına Diyarbakırdan üst rütbeli kamu personelleriyle birlikte karakol komutanının misafiri olarak ava gittik... belgemiz pulumuz herşeyimiz var ava açık alan... ava başladık 100 lerce keklik var önümüzde köpeğin fermalarıyla mükemmel bi şekilde ava başladık fakat 50 kişilik bi köylü ellerinde sopalarla önümüzü kesti kimliklerimizi gösterdik bizim burda avlanamayacağımızı söylediler kamu personeli olduğumuz için bizi dövmediklerini söylediler... bizi minibüslerine bindirdiler bu sırada başka bi köyün içinden gecerken yanımızda o köyden birileri olmasına rağmen önümüzü kestiler bağrış çağrış... sonra ormancılar geldi belgelerimizi gördüler köylüye yaptıklarının yanlış olduğunu suç işlediklerini söylediler.. kafes avcılığının asıl suç olduğunu anlattılar sonra biz köyün diğer yamacında tekrar avlanmaya başladık köpeğin fermalarına yetiştik tam 2 keklik vurduk ben yaralı giden kekliği köpeğimle dereye indim aşağıya tam kuşu aldım bi baktım bizim Albay ve Emn. Müdürünü dövüyolar köpeğin fermasını bırakıp koşa koşa bir dağ çıktım tam yetiştik yanımızda bize rehberlik eden köylüyü dövüyolar.... Avı lanet okuyarak yarıda kestik ve acı bi deneyım yasadık... çok keklik ve tavşan var.. ama Av yapabileceğiniz ortam yok.. kafes avcılığı yaparsan tam yeri :)) Allah kolaylık versin....
Erhan ACAR
BODRUM MUĞLA/İstikamet Diyarbakır

[url=ht

Çevrimdışı Selman TİMUR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 08 Şubat 2014, 17:32:42 »
Aynısını yaşadık erhan bey ama bizi dövmediler Mardinli  olduğumuzu söyledik sanırım ondan dövmediler jandarmayı çağıralım dedik dedikleri şu kıralıda gelse avlanamazsınız belgemiz var dedik biz yasakladık dediler muhtarı çağırdık daha kötü konuştu neyse dedik tüfekleri kılıftan çıkarmadık anlıycağın
1982-Mardin

Çevrimdışı Selman TİMUR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 08 Şubat 2014, 18:36:42 »
Fatih bey çok iyileride vardır bize denk gelmemiştir insanı insan olduğu için severiz kardeş boşver
1982-Mardin

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 08 Şubat 2014, 19:05:12 »
Selman bey Mardin tarafında yada muş tarafında olsun doğunun bi çok yerinde av yaptım ama böylesiyle karşılaşmadım.... Demekki tüm köylü olarak keklik üzerinde hassasiyetleri ve zaafları var.... Allah onlarında yolunu açık etsin.. Allah her daim kazasız belasız avlar yapmayı nasip etsin...
Erhan ACAR

[url=ht

Çevrimdışı Selman TİMUR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 08 Şubat 2014, 19:09:37 »
Aynen öyle yok abi hassasiyet değil kafes avcıları ve birazda hazmedememe var hayırlısı rasgele türkiyenin her dağı biz avcıların bunu böylebilsinler
1982-Mardin

Çevrimdışı Kürşad UYANIK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 09 Şubat 2014, 01:11:38 »
geçmiş olsun erhancım ne diycemi bilemedim doğrusu o arkadaşlara
Kürşat UYANIK
1976 Niksar TOKAT   bundan sonra BOLU

BAYRAĞIMIN DALGALANDIĞI HER YER MEMLEKETİMDİR

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #11 : 09 Şubat 2014, 17:50:40 »
Adıyaman kahta tarafına Diyarbakırdan üst rütbeli kamu personelleriyle birlikte karakol komutanının misafiri olarak ava gittik... belgemiz pulumuz herşeyimiz var ava açık alan... ava başladık 100 lerce keklik var önümüzde köpeğin fermalarıyla mükemmel bi şekilde ava başladık fakat 50 kişilik bi köylü ellerinde sopalarla önümüzü kesti kimliklerimizi gösterdik bizim burda avlanamayacağımızı söylediler kamu personeli olduğumuz için bizi dövmediklerini söylediler... bizi minibüslerine bindirdiler bu sırada başka bi köyün içinden gecerken yanımızda o köyden birileri olmasına rağmen önümüzü kestiler bağrış çağrış... sonra ormancılar geldi belgelerimizi gördüler köylüye yaptıklarının yanlış olduğunu suç işlediklerini söylediler.. kafes avcılığının asıl suç olduğunu anlattılar sonra biz köyün diğer yamacında tekrar avlanmaya başladık köpeğin fermalarına yetiştik tam 2 keklik vurduk ben yaralı giden kekliği köpeğimle dereye indim aşağıya tam kuşu aldım bi baktım bizim Albay ve Emn. Müdürünü dövüyolar köpeğin fermasını bırakıp koşa koşa bir dağ çıktım tam yetiştik yanımızda bize rehberlik eden köylüyü dövüyolar.... Avı lanet okuyarak yarıda kestik ve acı bi deneyım yasadık... çok keklik ve tavşan var.. ama Av yapabileceğiniz ortam yok.. kafes avcılığı yaparsan tam yeri :)) Allah kolaylık versin....

ORADA DEVLET YOKMUŞ
MÜLKİ AMİRLERİDE NEYİ  TEMSİL EDEREK OTURUYORLAR KOLTUKLARINDA MERAK EDİYORUM  YAZIKLAR OLSUN.
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı Hüseyin YUVANÇ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 11 Şubat 2014, 23:19:36 »
benim  anlamadığım    jandarmayı  çağırırız   diyorsun  kıralı   gelsin    diyorlar   albayı  dövüyorlar   emn    müd  dövùyorlar    jandarma  çağırılmiyor    rusyamı  orası   varmı   böyle   bir şey    bende  siverekliyim   dağ   başımı    jandarma   çağırılsaydı  görürdük  rastgele  imirden   selamlar 
Hüseyin YUVANÇ (ZAZA hüseyin)
1954 Buca İZMİR            0537 2567299

Çevrimdışı Selman TİMUR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 11 Şubat 2014, 23:51:42 »
Huseyin abi keske orda olsaydınız o zaman anlardınız bizi
1982-Mardin

Çevrimdışı Emrullah AKTAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 12 Şubat 2014, 14:51:02 »
 O0 Arkadaşlar İstanbul'dan Adıyaman'a geldim ama Adıyaman'lıyım,
Bu bahsettiniz şeyler gerçekten vahim olaylar,
Zannetmiyorum ki Adıyaman'lı köylü vatandaşlarımız anlatılanlar kadar cahilce davranmış olsunlar,
Bu ülkede kanun var nizam var, bir albay ve karakol komutanı dövmek kolay değildir arkadaşlar.
Bundan sonra av'a gidip görecez bakalım hala bu cahil'likler yapılıyor mu o zaman sizlere açıklarız.
İyi günler.
ADIYAMAN'DA İKAMET

Çevrimdışı Selman TİMUR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 12 Şubat 2014, 15:01:33 »
Emrah bey inan denemeyin bence yazdıklarım harfiyen öyle ama şunu unutmayın her adıyamanlıyı bu kılıfa sokacak değilim belki bizden iyileride vardır
1982-Mardin

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 12 Şubat 2014, 19:35:37 »
Emrullah bey umarım bizim yaşadıklarımızı yaşamazsınız.... ama sizden haberleri beklicez.. selamlar
Erhan ACAR

[url=ht

Çevrimdışı Musa ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 12 Şubat 2014, 21:07:02 »
arkadaşlar bence jandarmayı cağıraçaktınız çünkü biz bu avcılık belgeleri ve tüfekler için vergi ödüyoruz jandarmada bizim av yapacak oldugumuz yerde av yapma imkanini sağlamak zorun yada resmi yollar ile yasaklanacak 

1985 zonguldak

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 12 Şubat 2014, 21:09:40 »
zaten karakol komutanının misafiriydik... dağda 50 - 60 kişi sopalarla saldırıyoo iş işten geçtikten sonra jandarmayı çağırsan nolacak... bi kere tadın kaçmış...
Erhan ACAR

[url=ht

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 12 Şubat 2014, 21:10:28 »
geçmiş olsun erhancım ne diycemi bilemedim doğrusu o arkadaşlara

Abim teşekkür ederim.. selamlarımlaa
Erhan ACAR

[url=ht

Çevrimdışı Abdullah YAPICI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 15 Şubat 2014, 16:28:50 »
USTAM KUSURA BAKMA AMA BENİM TADIM KAÇTIKTAN SONRA BENDE O KÖYLÜNÜN TADINI TUZUNU KAÇIRIRDIM.SİZİN JANDARMA VE EMNİYETTEN OLAN ARKADAŞLAR BİRAZ PASİF KALMIŞLAR GALİBA.
1977-MERAM/KONYA

Çevrimdışı Mehmet AKATAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • 1 BABA 1O EVLADA BAKAR 10 EVLAT 1 BABAYA BAKAMAZ
« Yanıtla #21 : 15 Şubat 2014, 16:50:27 »
Selam arkadaşlar sağlık sorunlarından dolayı 45  gündür diyarbakırda tedavi görmekteyim konuyu yeni okudum diyorumki adıyaman insanı mert.tir cömerttir  he bizde yokmu var her yerin illaki tuvaleti var biz o denli insanlara tuvalet  diyoruz ama ben hatayı orman dairesinde buluyorum gerektiğinde avcıya cezayı kitliyor neden muhtarlara ve jandarmaya gereken yazışmalar yapılmıyor    en iyisi darp raporuyla bimere  şikayettir alakasız kalınmayacaktır  öylesi bana denk gelse .ki geldi şükrü ekin şahit oldu ne yaptığımı saygılar
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2014, 16:53:22 Gönderen: Mehmet AKATAY »
Mehmet AKATAY
1975 MARDİN
 0533 0375255

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 15 Şubat 2014, 19:24:43 »
aynısını bizde yaşıyoruz ama bize yaklaşazlar yalanım yok gelenin agzına s.... rım her sefr oluyor biz rahatça avlanıyorum sıkan varsa gelsin bir kere köylü ava bırakmadı tartıştık avı yarı tam bitirdik pazartesi salı çarşamba köylü garajında bekledim köy münübüsüden inince ne için geldin dedim eve erzak almaya geldim diyince cevabım git dagda kekligin bokunu ye dedim sonrada iyice hırpaladım güzelce dayagını yedi geri gitti haftaya onların köyüne ava gittim kimse gelip karışmadı demekki bizde şehre sokmayacagız kavatları
1955
-Adıyaman

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #23 : 15 Şubat 2014, 19:33:20 »
aynısını bizde yaşıyoruz ama bize yaklaşazlar yalanım yok gelenin agzına s.... rım her sefr oluyor biz rahatça avlanıyorum sıkan varsa gelsin bir kere köylü ava bırakmadı tartıştık avı yarı tam bitirdik pazartesi salı çarşamba köylü garajında bekledim köy münübüsüden inince ne için geldin dedim eve erzak almaya geldim diyince cevabım git dagda kekligin bokunu ye dedim sonrada iyice hırpaladım güzelce dayagını yedi geri gitti haftaya onların köyüne ava gittim kimse gelip karışmadı demekki bizde şehre sokmayacagız kavatları

Allahına gurban Ahmet dayı eline sağlık.
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı Selman TİMUR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 15 Şubat 2014, 22:35:06 »
Ahmet baba keşke herkes senin gibi düşünse