Gönderen Konu: DOMUZ BEK AVINDA FAYDALI OLABİLECEK BİLGİLER..  (Okunma sayısı 43837 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
DOMUZ BEK AVINDA FAYDALI OLABİLECEK BİLGİLER..
« : 05 Haziran 2013, 21:58:38 »

ALINTI DEĞİLDİR .KENDİ DÜŞÜNCEMDİR..İZİNSİZ HİÇBİRYERDE YAYINLANAMAZ..

domuz bek avına yeni başlayanlar için,faydalı olabilecek bilgiler..bu yazdıklarım tamamen en az 20 yıllık bir domuz avcısı olarak, domuz avında yaşadığım deneyimim ,tecrübelerimden yaşadıklarımdan, faydalı olabilecek bazı bir kaç  tavsiyede bulunmak istiyorum..umuyorum faydasıda olacaktır..

öncelikle her kulvarda olduğu gibi emniyet...domuz çok tehlikeli bir hayvandır, eti çok sıkı ve çok kaslı bir hayvandır..avıda tehlikeli ve dikkat ,tebbir isteyen bir avdır..

domuz bekinde bekliyeceğiniz yerde muhakkak domuzun size ulaşamayacağı bir yükseklikte oturunuz..bek yapacağınız yerde ağaç varsa en uygun ağaç başıdır..yere veya taş üstü gibi 1 metre gibi yüksekliklerden kaçının,,

bir  çok kez domuzun 2 metre gibi duvardan domuzun zıplayıp çıktığını gördüm,,ayrıca yerde akrep yılan gibi başka tehlikelerde vardır,, akrepler akşam avlanmak için dolaşmaya başlarlar,,bende bir kaç kez akrep tarafından sokuldum..

hem yerde domuz tarafından daha çabuk farkedilirsiniz..domuz yüksekliği iyi göremez başını kaldıramaz..

ve yerde oturduğunuzda oradan geçen başka avcıda sizin için tehlikedir,,çünkü akşam karanlığında domuz siyah gözükür,, insanda öyle ,sizde ağacın dibinde veya oturduğunuz yerde ,,oturuk vaziyette domuz seviyesinde görünürsünüz,,ve başka avcı tarafında farkedildiğinizde  domuz izlenimi  verirsiniz,,,

bunu usta bir avcı domuz avcısı farkeder ama ,, çoğu zaman eline tüfek alan domuz avına çıkıyor,,ve bunun örneğini her zaman gazetelerdede görüyoruz,,arkadaşını domuz diye vurdu diye ,,domuz avına kalabalık gittiyseniz yerinizden kalkmayın ,ve diğer arkadaşların haberi olmadan yerinizi değiştirmeyin...

yerde domuzda çok büyük bir tehlikedir..atış yaptığınızda domuz yıkılmadıysa ,,yaralı olarak üzerinize gelebilir,,namludan çıkan aleve ve barut kokusuna direk üstünüze gelebilir..atış yaptığınızdada yıkıldıysa ,,öldüğünden emin olmadan üstüne gitmeyin ,sinsice yatıp bir anda üstünüze gelebilir ,,,

onun için her zaman yüksek bir yerde oturmanın yararı vardır.....ağaç başına çıkacağınızda dolu bir tüfekle asla çıkmayın..tüfeği ağacın başında emniyetli bir şekilde oturduktan sonra doldurun.....çünkü ağaç başına çıkarken tüfek elinizden kayabilir,,

benim başıma geldi bu olay,dolu bir tüfekle zeytin ağacına çıktım,tüfek pozeydi dalın arasına sıkıştırdım,,yanımda çanta vardı ,ve çantayı asıyordumki dalın sallanmasıyla tüfek bulunduğu yerden kaydı tutamadım,,,ve dipçik üzerine düştü 2 gözü birden patladı..allahtan namlu bana doğru dönmedi,,ve ogünden sonra bir daha iyice oturmadan tüfeğe fişek koymadım..bana ders oldu,,,

inerkende aynı şekilde inin ..tüfeği boşaltıktan sonra inin..yolda yürürkende dolu tüfekle yürümeyin,,akşam karanlıkta rahat yürüyemessiniz ,,ayağınız takılıp düşebilirsiniz,,onun için fener kullanın,,fenersizde yola çıkmayın..bulunduğunuz yerde dönüş yolunda bek avı yapan başka avcıda olabilir allah korusun sizin sesinizi duyup domuz hissine kapılabilir,,

alan seçiminde bekleyeceğiniz alanı seçtiğinizde ,,domuzun hangi yönden geleceğini iyi araştırın,,ve bunun için mümkünse gündüzden iz takibi yapın..ve gündüzden bekliyeceğiniz yeri belirleyin..bunun için rüzgar yönünü iyi hesaplayın ,,sizin kokunuzu alamayacağı bir yönde oturun,,

kıyafetinizi seçerken parlak işığı yansıtmayan kıyafetler giyin,,yünlü kıyafet giyin ,,naylonsu kıyafetler sürtünmeden ses çıkarır,,bunuda domuz çok uzaktan duyar,,kıyafetlerde parfüm kokusu ve detarjan kokusu gibi kokular olmamasına dikkat edin..ve bek yerinde sigara içmeyin...

domuz gece çok sinsi gezer ve çok zekidir, cok sessiz gezer,,,tarlada gezerken sık ağaçların arasında gezinir,,,açık alana çok nadir çıkar,,bekleyeceğiniz yerde sıra sıra ağaçlar varsa bu yönde bekleyin..açık alana fazla çıkmayacaktır..birde ay varsa daha fazla ağaçlık alanı tercih eder..sık çalılık yerde daha çok oyalanır..

tarlaya girdiğinde veya yaklaştığında çok sessiz gezer,,kimi zaman geldiğini bile farkedemessiniz,direk kendisini görürsünüz..domuz gece iyi göremez ama hareketi çok ani görür algılar ,,,bek esnasında çok sessiz olun ,mümkünse elinizi başınızı mecbur kalmadıkça oynatmayın,,en ufak bir ses çıkarmayın..

domuz size yaklaştığında ses çıkarırsanız,,siz onu farketmeden o sizi farkeder ve dönüp yol değiştirir,,sizde gelmedi sanırsınız ama aslında o gelmiştir ve sezsizce gitmiştir...bir yerden sizi farkedip gittiyse 2.3 gün aynı yolu kullanmaz yol değiştirir yada daha geç gelmeye başlar....

domuz en ufak bir ses duyduğunda veya huylandığında durur ,rüzgar bile olsa o sizin çıkardığınız farklı sesi farkeder..10.20 dakika hiç hareket etmeden ses dinler ve bekleyebilir hiç ses çıkarmadan,,siz gittiğini sanırsınız..ama o oradadır ,o esnada sizde çok sessiz olun..hiç ses çıkarmayın ve bir süre sonra kendisini salar ve tekrar hareket etmeye başlar,,

domuz geldiğinde onu görürseniz veya sesini duyarsanız,,ani hareket yapmayın,ses çıkarmayın,,onu yıkabileceğiniz mesafeye yaklaşmasını bekleyin uzak atışlar yapmayın,,size doğru yaklaşırken yüzüne kafasına atış yapmayın..yan dönmesini bekleyin ve koltuk bölgesine atış yapın..

geceleyin domuzun sırt tüylerini dikerek gezer ,,buda avcıyı yanıltır ve üst attırır,,onun için nişan alındığında orta hizasının altında tutmaya çalışın,,gece namluyu net göremessiniz ve nişan alırken gündüz gibi nişan alamassınız,,ve domuzuda net göremeceğinizden namlu biraz daha üste bakar..bunada dikkat edin..

eski avcılar gece namluya beyaz kağıt dolarlardı namluyu görmek için..ben peçete veya beyaz bir bantla hallediyorum,, domuza atış yaptıktan sonra kaçıyorsa arkasından atmayın,,düşününkü onu ilk atışda nişan alarak vuramadıysanız ,kaçarken hiç vuramassınız..ve onu yaralayabilirsiniz,,

domuza ateş ettiğinizde yıkılmadıysa üzerinize doğru geliyorsa ,büyük ihtimalle onu vurdunuz yaranın durumuna göre ya uzak gitmez ölür ,yada ormana yaralı gider..bazende yaralı olarakta üstünüze gelmez kaçmayı dener..

ateş ettiğinizde sessizce kaçıp gittiyse büyük olasılıkla vurulmamıştır ,yaralı bir domuz kaçarken ses yapar ama vurulmayan bir domuz sessizce uzaklaşır,,,

gece yaralı bir domuzun ardından asla gitmeyin...vurduğunuz yerde pembemsi köpüksü bir kan varsa ciğerden yemiştir uzağa gitmez ve kendisini çalılık bir yer varsa oraya atmaya çalışır,,,kanla beraber kemik kıkırdak deri gibi şeyler varsa büyük ihtimalle ya çenesi dağıldı yada ayak küreği parçalandı ormana yattığı yere gitmiştir..

onun için iyi atışlar yapmaya bakın..yaralı giden domuzun dağdaki akibetini göz önüne alınmalıdır..bazende omuz bölgesinden vurulan domuzdan kan akmayabilir ,onu vuramadım zandedersiniz,ama 100 metre ötede bulursunuz hiç kan akmadan..

kalabalık domuz sürüsü gelirse dişilere ve mozalara atış yapmayın ,,sürdürebilir bir avcılık için avımızı koruyalım ,,,dişi domuz erkeğe göre bodur olur kıçı kısa ve baş bölgesi geniş gözükür,,erkek azılı uzun ve gerimlidir ,,,,

sürü domuzların içinde genelde büyük domuz bulunmaz,,büyük domuzlar azılılar genelde  tek gezer,,sürüyle gezen azılı erkek domuzlar genelde genç erkek domuzlardır,,mozalar dişi domuzla geziyorlar diye tahmin ederdim önceleri ,sonra farkettimki erkek domuzların arkasındada geziyorlar ,,yavruların annesi öldürülmüşşe de ,erkek azılı bakıyor ve o dolaştırıyor bunu çoğu kez gözlemledim...

sürü domuzda ateş ettiğinizde dişi domuz bağırmaya başlar ,bu mozaları toplamak için yaptığı bağırmadır ses ürkütücüdür..tek bir domuz gelmişşe ve sizin kokunuzu alıp dönmüşşe oda bazen bağırır ve bu genç bir azılıdır..ve sizi tehdit ediyordur..bağıra bağıra uzaklaşır..2.3  yaşında tek gezen bir erkek bunu yapmaz ama 4 le 8 yaş aralarındaki genç azılılar bunu çok yapar ve en çok bu domuzlar tehlikelidir...

ateş ettiğinizde dişi domuzu vurduysanız bağırmaya başlar ,,bazende erkek domuzda vurulunca bağırıyor..bunuda çok gördüm..

tarlaya giren sürü domuzlar genelde önce mozaları salar ,sonra anaları gelir en son azılı gelir ,,kaçarkende tam tersi olur önce azılı kaçar ,sonra anaları kaçar ve en son ortada mozalar kalır,,

belirli bir bölgede büyük erkek domuz dolaşır ve o domuz ölmedikçe ,o bölgeye başka büyük domuz girmez..onu vurursanız çok geçmeden aynı bölgeye yeni bir azılı geldiğini görürsünüz ..bunuda çok gözlemledim...

domuzun zaman zaman et yediğininede şahit oldum,,bir defasında önceden öldürülmüş bir domuzun başında sesler geliyordu..ben köpek zandettim katırtı öyle geliyorduki feneri çaktım bir baktım azılı domuzun kemiklerini çatır çatır yiyor..

domuz bekinde yanınızda her zaman çanta bulundurun,ve çantada ,su aspirin,amonyak,sargı bezi,iğne iplik.enjektör,ip, gibi ihtiyacınız olabilecek malzemeler muhakkak bulundurun,,

ve domuzda tek kurşundan başka fişek bulundurmayın,,domuza nem almış eski fişekler ve iyi doldurulmamış denenmemiş fişekler kullanmayın,,

bek yapacağınız mevkide  büyük baş küçük baş hayvan olup olmadığını araştırın...iyice emin olmadan atış yapmayın..

arkadaşlar anlatılacak ve yaşadığım okadar çok olay varki anlatsam sayfalar yetmez,,bu yazdıklarımın bek avında çok faydalı olcağını biliyorum ....benim babamda çok iyi bir domuz avcısıydı ve ondanda çok şey öğrendim,,

hiç bir yerden alıntı değildir..kendi düşüncelerimle yazılmıştır

izinsiz başka biryerde yayınlanamaz.  RAMAZAN HAK

« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2013, 19:42:59 Gönderen: Ramazan HAK »
Ramazan HAK  1971  ARH+  Muğla

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: DOMUZ BEK AVINDA FAYDALI OLABİLECEK BİLGİLER..
« Yanıtla #1 : 05 Haziran 2013, 22:45:23 »
selamınaleyküm öncelikle kandiliniz mübarek olsun ramazan abi keyifle okudum yazınızı ve faydalı bilgiler edindim allah razı olsun.bizim zonguldakta şevrotin kültüründen vazgeçemedi bi türlü ava gittiğim büyüklerime sürekli aşılamaya çalışıyorum dişilere mozalara atıyolar kızıyorum ve bidaha ava çağırmayın diyorum sizle gelmem diyorum.
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

The following users thanked this post: Cengiz ORAKCI

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #2 : 05 Haziran 2013, 23:34:05 »
Teşekkürler Ramazan bey emeğinize ve tecrübelerinize sağlık
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Mustafa KESGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 06 Haziran 2013, 00:14:12 »

Eline ,Emeğine Sağlık ,teşekkürler
1965
MUĞLA

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 06 Haziran 2013, 21:19:39 »
 :)
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2016, 15:47:04 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #5 : 06 Haziran 2013, 22:05:33 »
Elinize sağlık Ramazan Bey, bu avı fazla yapmadım ama yine de zevkle okudum. Bir de, domuz avcılığı konusunda hiç kitap rastlamadım. Bence siz yazabilirsiniz. Tüyolar, köpek, silah, mühimmat seçimi, tavsiyeler, anılar.. Olsa almak isterdim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 07 Haziran 2013, 19:23:35 »
teşekür ederim volkan bey..benim yazmamdaki amacım ,yeni başlayanlar için dikkat edilmesi ve uyulması gereken bilgiler,, domuz beki yapanlar bunların çoğunu biliyorlardır zaten..aslında yazacak daha çok şey var daha,yazdıklarım ömemli konuları ve dikkat edilmesi gereken konular,,daha püf noktaları var tabiki ,,yeni başlayanlar bunları bilsinler yeterli,,ben domuz konusunda hakikaten çok iddalıyımdır,çünkü benim kadar bek avı yapan çok avcı çıkmaz biliyorum,,tecrübelerim deneyimim çok,,yıllardır deneyimlerden çok ders çıkardım,,bende çiğnenmekten defalarca ucuz kurtuldum ,,ilk yıllarda bende yere otururdum,,hatta bir olay yaşadım tüfeği kaptırdım domuza sürümüş gitmiş,,bunu belki bir gün yazacağım anılarım diye fırsatını bulursam,,o kadar yaşadığım olay varki hangisini anlatayım..işte bu birikimlerimden tecrübe edindim ,yaptığım yanlışları gördüm ,her yanlıştan ders çıkardım,,domuzları o kadar çok izledimki artık her yanlarını öğrendim,,,kendimi geliştirdim bu konuda,,ve çok iyi bir domuz avcısı olduğumu biliyorum..bunu burada beni tanıyan avcılarada sorabilirsiniz ,,hakikaten tehlikeli bir hayvan domuz,,neresinden vurursanız vurun ,isterseniz en iyi kurşunu sıkın ama illaki her domuzu yıkamasınız isterse ciğerden kalpten yesin   belki 20 saniye yaşayacaktır ama o esneda yerde çiğnemek için canlı arıyor, sadece şakağından vurulursa yığılıp kalıyor,onuda ancak yakın mesafeden vurabilirsiniz.çünkü domuzun beyni ciğer dağılsa bile 10.20 saniye yaşıyor ve buda düşünmesini sağlıyor ,.en büyük çıkardığım ders bu ,buna okadar çok kez şahit oldumki,,kitap konusuna gelince bende hiç rastlamadım bu konuda ,ama öyle şeylere girmek istemem..bizi aşar. selamlar

Çevrimdışı Gürkan ONAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 07 Haziran 2013, 22:30:50 »
Tesekkurler elinize emeginize saglik ustat...

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA
STOEGER MODEL 2000 DELUXE 71

Çevrimdışı Sebahattin ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 08 Haziran 2013, 09:49:53 »
teşekkürler
Sebahattin ÖZTÜRK
1955  ANKARA

Çevrimdışı Savaş KAYGISIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 10 Haziran 2013, 17:32:37 »
Elinize sağlık Ramazan Bey, bu avı fazla yapmadım ama yine de zevkle okudum. Bir de, domuz avcılığı konusunda hiç kitap rastlamadım. Bence siz yazabilirsiniz. Tüyolar, köpek, silah, mühimmat seçimi, tavsiyeler, anılar.. Olsa almak isterdim.

Ramazan kardeşim merhaba. Eline sağlık, bu güzel anlatımlı ve domuz avının gerçek yüzünü yansıtan yazın için çok teşekkür ediyorum, gerçekten dikkatle okunması vede uygulanması gerek Domuz avı seninde belirttiğin gibi çok tehlikeli bir avdır, özelliklede yaralı bir azılının yapabileceğini kestirmek bile mümkün değildir, anlatılamazda zaten, yaşamak lazım, yani gözle görmek gerekir.
   Yazını dikkatle okurken bende eski günlerime gittim, hatıralarım canlandı, domuz avı beki yapardık geceleri dayımın tarlalarına gelecek domuzlar için, daha genç idik, şimdi artık hava karardıktan sonra gece avı yasaklandı, yapamıyoruz.
   Kıymetli Volkan beye cevap verirken bile hala ilk bölümde yazmadığın tecrübelerinin diğer bölümlerini aktarıyorsun, bahsediyorsun, avın neresine atılması gerektiği, yaralımı gitti vb. bunlar gerçekten değerli bilgiler, en başta da değerli tecrübeler. Bu tecrübelerinin bir nebze genç veya domuz avına merak saran tecrübesiz avcılar için çok iyi bir yol göstericisi olduğunu düşünüyorum. Bende Volkan beye katılıyorum vede bunları kaleme alıp kitap haline getirmenizi cani gönülden destekliyorum. Selam ve sevgilerimle.
1958-Ankara

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 10 Haziran 2013, 18:04:33 »
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

The following users thanked this post: Ali ÇOBAN

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 12 Haziran 2013, 17:30:00 »
   Ramazan kardeşim merhaba. Eline sağlık, bu güzel anlatımlı ve domuz avının gerçek yüzünü yansıtan yazın için çok teşekkür ediyorum, gerçekten dikkatle okunması vede uygulanması gerek Domuz avı seninde belirttiğin gibi çok tehlikeli bir avdır, özelliklede yaralı bir azılının yapabileceğini kestirmek bile mümkün değildir, anlatılamazda zaten, yaşamak lazım, yani gözle görmek gerekir.
   Yazını dikkatle okurken bende eski günlerime gittim, hatıralarım canlandı, domuz avı beki yapardık geceleri dayımın tarlalarına gelecek domuzlar için, daha genç idik, şimdi artık hava karardıktan sonra gece avı yasaklandı, yapamıyoruz.
   Kıymetli Volkan beye cevap verirken bile hala ilk bölümde yazmadığın tecrübelerinin diğer bölümlerini aktarıyorsun, bahsediyorsun, avın neresine atılması gerektiği, yaralımı gitti vb. bunlar gerçekten değerli bilgiler, en başta da değerli tecrübeler. Bu tecrübelerinin bir nebze genç veya domuz avına merak saran tecrübesiz avcılar için çok iyi bir yol göstericisi olduğunu düşünüyorum. Bende Volkan beye katılıyorum vede bunları kaleme alıp kitap haline getirmenizi cani gönülden destekliyorum. Selam ve sevgilerimle.

teşekür ederim savaş bey..evet domuz beki artık gün batımından 1 saat sonra ve gündoğundan 1 saat önceye kadar indirildi,,domuz popilasyonu aşırı çoğaldı ve tarımla uğraşan çivtçilerimizin başına dert oldu , benim eşimin aileside çivtçidir köyde bunu biliyorum..çünkü kaç aylık emeğini bir gece tarlaya girdiğinde silip süpürüyor ,yemese bile yenmeyecek duruma getiriyor bunu bende çok gördüm ,
bek avının 1 saat olması,  geçit  avını fazla etkilemiyor ,zaten hava karardıktan sonra 1 saat içinde domuz geçitlerden geçmeye başlar,,ama tarlaya geç gelebilir bu yerleşim yerine göre değişir ,,ıssız yerdeyse erken gelir ,,köy yakınlarına biraz geç gelir ,gece yarısını bile bulabilir,,hatta büyük azılılar gece yarısından sonra gelmeye başlar,,,ama sabah bekinde domuz genelde erken çekilir ,, uzak yerlerden gelenler gün ağarmasını beklemez,,bazılarıda gün doğduktan sora bile gelirler bunlar birazda insandan uzak yerlerde olur,, gene yazmaya başladım ,, :)

tavsiyeniz ,için çok teşekür ederim,,selamlar

The following users thanked this post: Onur CELEP

Çevrimdışı Selayi KAZAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 10 Temmuz 2013, 21:49:10 »
çok çok teşekürler elinize sağlık tekrar tekrar okudum
Selayi KAZAN
1978 MUĞLA

Çevrimdışı Salih KATLANIR

• AvlakForum Üye
  • *
  • GENÇ AVCI
« Yanıtla #13 : 17 Temmuz 2013, 01:08:43 »
Gerçekten çok yararlı bilgiler ustam sağolasın. Bende bu sezon allah izin verirse tüfeğimi alınca domuz avına başlıyacağım. Bizim köyde tarlara çok iniyor ve mahsülleri talan ediyorlar. 2 hafta kadar önce amcamın başının etini yiyerek fıstık tarlasına bek e gittik. Tabi ses fişeği kullanıyoruz. Domuzların izlerini gördük ama tarlada domuz yoktu akşam sularında filan. Hemen arabaya binip tarlanın arka tarafına kanal yoluna dolaştık amcam fenerle tarlalara bakarken 70-80m. ötede ekilmemiş otlu (1m kadar var ot) bi tarlada gördüm dedi. bende feneri tuttuğu yere bakıyorum ama yok göremiyorum :D ustalık böyle bişey heralde. Hemen tüfeğe fişeği koydu ve ateş etti domuz kaçmaya başladı ve hayatımda ilk defa domuzu gördüm. İnş. bu sezonda ilk domuzumu vuracağım :)
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2013, 20:13:07 Gönderen: Salih KATLANIR »

Çevrimdışı Halil ARIK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 17 Temmuz 2013, 22:22:57 »
Elinize saglik daha ogrenecegimiz cok sey var siz ustalarimizdan
halil arık
1984 afyonkarahisar
5464458072
Türk`ü,Türklüğü,Vatanı sevmek faşistlikse, Hitler yanımızda komünist kalır..

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 05 Ağustos 2013, 19:53:56 »
teşekürler arkadaşlar

yazdıklarım ve düşüncelerim ,domuz avına yeni başlayanların  bilmesi ve uyması gereken önemli konular ..umarım faydası olacaktır ,,

Çevrimdışı Can EMiR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Kırmızı ve Beyaz
« Yanıtla #16 : 05 Ağustos 2013, 20:24:03 »
Bu değerli bilgi ve deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, hayatımda özellikle hiç domuz avına çıkmadım, sakat bir avmış :)
Avcılık Merhamet ve Vicdan Gerektiren Bir Sorumluluktur. İkisini Bir Arada Taşımayana Avcı Değil, İNSAN Bile Denemez. EMİR

https://www.facebook.com/kirmizivebeyaz
0542 560 EMiR

Çevrimdışı Musa GÜNDÜZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 22 Ağustos 2013, 10:07:48 »
Ramazan abi 66cm namlu domuz için yeterlimi bide tek kurşunlu gişeklerde hangi şoku kullanıyosunuz saygılar...
1984 istanbul sultangazi

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 22 Ağustos 2013, 19:14:30 »
Ramazan abi 66cm namlu domuz için yeterlimi bide tek kurşunlu gişeklerde hangi şoku kullanıyosunuz saygılar...

domuz için iyi bir slug namlu terciğimdir..normal şoklu namlu kullanıyorsanız 4 no şokla daha iyi sonuç veriyor tek kurşunda tabi yerli olmayan ,avrupa kaliteli tek kurşunlarla,,rastgele

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 22 Ağustos 2013, 19:37:51 »
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Selçuk ERGÜN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 25 Eylül 2013, 15:49:04 »
Bilgi ve tecrübelerinizi aktardığınız için teşekkür ederim
1976 SİVAS
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok. Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok.

Çevrimdışı Erkan ÜNAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 02 Aralık 2013, 14:21:36 »
Ustam  faydalı bilgileriniz için teşekkür ederim... ağzına sağlık... rasgele
  • Alt Üst Çifte 71
  • Slug 61 Y.oto
  • 66 namlu Y.oto
  • 71 namlu Y.oto
  • Alt Üst Çifte 76
Erkan ÜNAL
1969 Orhangazi/BURSA
İkamet- TEKİRDAĞ Merkez

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #22 : 02 Aralık 2013, 15:01:32 »
Özellikle domuz avına gitmiyoruz ama dağda denk geldiğimiz zaman ki keklik avında sürekli derelerde ve meşelerin,çalıların dibinde yatan domuzlara denk geliyoruz.Umarım domuz avına yeni başlayan arkadaşlara faydalı olur..Benim domuz avında bilmediğim çok şey varmış...

Ağzına sağlık abi...Paylaşım için teşekkürler..
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Onur TAVACI

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ava gelmez kuş olmaz...Başa gelmez iş olmaz....
« Yanıtla #23 : 02 Aralık 2013, 15:11:24 »
Her satırı okurken canlandırma yaptım kafamda resmen çok faydalı ve kesinlikle okunmalı...Teşekkürler Ramazan Bey....
  • Cesa Valment 61
  • Stoeger M3000 Peregrine 71
Bir Acayip Mühendis®

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 26 Aralık 2013, 21:13:51 »
okuyupta teşekür eden arkadaşlara bende teşekür ederim ,,