Gönderen Konu: ARTIK KEKLİĞİ ANCAK RÜYAMIZDA GÖRÜRÜZ!!!!  (Okunma sayısı 19019 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gürol BAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: ARTIK KEKLİĞİ ANCAK RÜYAMIZDA GÖRÜRÜZ!!!!
« Yanıtla #25 : 31 Ekim 2012, 14:16:20 »
ESKİ BİR KIZZILNERELİ ATA SÖZÜ...............BİZ DOĞAYI DEDELERİMİZDEN MİRAS EĞİL...........TORUNLARIMIZDAN ÖDÜNÇ ALDIK,,,yıllar önce bu adam busözü söylediyse ve bu devrin insanları hala bu şekilde avlanıyorsa diyecek fazla birşey yok..EĞİTİM  EVDE OLMADIMI MEKTEPTE HİÇ OLMUYOR
Gürol BAKIR
1970 izmir

Çevrimdışı Abdullah ÇETİN

• thehunter13
  • Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 10 Aralık 2012, 18:48:11 »
öncelikle rastgele emre kardeş biz aksine çok gürüyoruz keklik çok bol bu sene ama yerini bilmek lazım tabi eskisi gibi düzlüklerde heryerde yok anlaycagın.
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2012, 07:29:27 Gönderen: Abdullah ÇETİN »
Abdullah ÇETİN
1979 Tatvan BİTLİS 05324683715
www.mostarhoteltatvan.com
04348279192

Çevrimdışı Mehmet AKATAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • 1 BABA 1O EVLADA BAKAR 10 EVLAT 1 BABAYA BAKAMAZ
« Yanıtla #27 : 10 Aralık 2012, 21:13:47 »
   O0  Değerli forum avcıları biz avcılar korumacı olduğumuz kadar duyarlıda olmalıyız nasılmı yukardaki videoda kafesçi arkadaşlar  örnek hareketlerle avrupayi davranışlar sergilemiştir keşke biz tüfek avcılarıda bunu sergileyebilsek ama bizde doğaya geri dönüşü yok gelin hep birlikte keklik tavşan  vesayire av hayvanlarını koruyup  çoğalmalarına destek ve yardımcı olalım geçen sene diyarbakırda yağan karda ve sert gecen kış kış şartlarından dolayı dicle kenarına sığınan keklikleri telef edip pazarlarda para  karşılığı satıldığını duyan olmuşmudur bilmem buna son verdirip  çocuklarımızın mirası olan av  hayvanlarına sahip çıkmak lazım yanlız forum yöneticilerinin her bölgeye yapacakları duyuruyla bence sonuç alınacaktır  tüfek assa asarım  yemlemeyse yaparım keklik bırakılacaksa onada varım  saygılar     O0
Mehmet AKATAY
1975 MARDİN
 0533 0375255

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR

Çevrimdışı Ahmet ŞİMDİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #28 : 10 Aralık 2012, 21:54:37 »
sayın abdulah çetin  benim maksadım şaka yapmaktı yanlış anladıysan özür diliyorum senin orda olan kekliğin türkiyenin hiçbir yerinde olmadığını herkes biliyor ve senin yüksel abiyle jet  avının merakınıda  biliyoruz ve saygı duyuyoruz herkes her yerde av yapar buna kimse ne karşı çıkar nede eleştire bilir herzaman gel  başımız üstünde yerin var bizim mehmet aktay senden çok bahsediyor  bir karşılaşabilsek diyor ben kalkıpta senimi eleştirecem
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2012, 09:11:30 Gönderen: Ahmet ŞİMDİ »
Ahmet ŞİMDİ
1963 MARDİN

Çevrimdışı Abdullah ÇETİN

• thehunter13
  • Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 11 Aralık 2012, 07:34:46 »
sayın abdulah çetin madem keklik bol buluyorsın mardinde  neden av yapıyorsun

sayın ahmet bey öncelikle selamlar mardinde bizim bölgede olmayan keklik türü olan kum kekligi yani jet keklik avladık ha bu arada mardine avdan çok sevdiğimiz dosları ziyaret etmektir.  bu arada mardin bize çok uzak bi yer deil 2,5   3 saat lik bi yol rastgele
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2012, 07:36:25 Gönderen: Abdullah ÇETİN »
Abdullah ÇETİN
1979 Tatvan BİTLİS 05324683715
www.mostarhoteltatvan.com
04348279192

Çevrimdışı Devlet COŞKUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #30 : 12 Aralık 2012, 10:06:16 »
Arkadaşlar haksızlık yapmıyor musunuz,ben burda etçil ve doğaya saygısız,merhametsiz kafes avcılrından bahsetmiyorum,her şeyin bir usulu var bu işi yalnızca bir tutku olarak yapan ve tutttuğu kekliği sevip sonra salanlardan bahsediyorum,eminolun çoğu da böyledir.hep tek taraflı bakıyoruz kaç tane uçar avcısı limitlere uyuyor, durust olalım!...tanıdığım yuzlerce kafes ve uçar avcıları var bu iki kesimin keklik nesline verdiği zarar kesinlikle kıyaslanamaz...
emre kardeş kafes avı ay olarak dişi kuşun yumurta üzerindeyken yapiyorlar dişi yemlenmeye çıkınca erkek yatar yumurtanın üzerine malum yumurta sogumamali erkek tutulunca ne oluyor dişi yumurtayı çıkaramıyor geri salsa ne olur sonra kaç yavrudan ediyor lar doğayı tabi kış ayının sert gecmeside etken ama tuzak avcılarını lütfen savunmayin sizin avciliginizi takip ediyorum düzgün bir avcı kardeşimizsın tuzak avını belgesel yapan trt yi kınıyorum.
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2012, 10:08:29 Gönderen: Devlet COŞKUN »
Devlet COŞKUN
1974 gaziantep

Çevrimdışı Abdulkadir DOĞRU

• Müdavim Üyemiz
  • GOOSE,DUCK,HUNTER . KODOBAY
« Yanıtla #31 : 13 Aralık 2012, 13:47:39 »

sayın ahmet bey öncelikle selamlar mardinde bizim bölgede olmayan keklik türü olan kum kekligi yani jet keklik avladık ha bu arada mardine avdan çok sevdiğimiz dosları ziyaret etmektir.  bu arada mardin bize çok uzak bi yer deil 2,5   3 saat lik bi yol rastgele

Enerji projelerinden dolayı siteye uzun zamandır giremiyordum, yazılanları yeni fark ettim.
Abdullah kardeşime katılırım biz her hafta limitlerimizi dolduruyoruz, ancak ! ÜLKENİN her yerinde dostlarımız ve sevenlerimiz var her yere de gider her türün avı yapan kişileriz rastgele.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2012, 16:40:58 Gönderen: Abdulkadir DOĞRU »
Raffaello ELİTE 12-66
SERTLER 12-66 SP 
Nikel Gravür-1 20-61
Özel 20-61 ÇİFTE
BRNO HZ 302 SP

Çevrimdışı Emre AK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #32 : 16 Aralık 2012, 22:08:54 »

Devlet bey kusura bakmayın ama savunurum çünkü olay sizin bildiğiniz ve söylediklerinizden oldukça farklıdır, ilk olarak keklik; güvercin veya diğer kuşlar gibi nöbetleşe kuluçkaya oturmaz, ya sadece dişi oturur yada (binde bir görülür) erkek... başta babam olmak üzere tanıdığım onlarca kafes avcısı var kendi bölgelerimizde de bu avı yapıyorlar ve kuşları izleme şansımız oluyor,yakalanıp salınan kekliklerin dişilerini de kendilerini de takip ediyoruz (belki inandırıcı gelmez ama biz keklikleri seslerinden ayıt ederiz) yavru çıkarmada erkeklerin tutulup bırakılmalarından kaynaklı hiçbir sorun olmuyor diyebilirim çünkü kuluçka döneminde bölgenin bütün erkekleri toplanıp serin ve yüksek yerlere çekilirler bir arada yavrular çıkana kadar beklerler yavrular çıkınca sürülerinin başına dönerler.anlayacağınız biz kekliği sadece fermadaki köpeğimizin önünde can havliyle ölümü bekleyen 400 gram zevk unsurumuz olarak görmüyoruz biz onun ruhunu biliyoruz...
  • Setter (body,sunny,oskar)
  • franchi vs 610
  • huğlu 901 g
  • genç huğlu çifte

Emre AK
1983-Muş

DOĞA İLE İLGİLİ HERŞEY...

Çevrimdışı Emre AK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 16 Aralık 2012, 22:18:36 »
şunu da söylemeden geçemeyeceğim, Türkiyenin her yerinde kekliğin bu kadar kıt olmasına rağmen insanların hala çıkıp övünerek  keklik vurduğunu söylemesi inanın avcılığımdan utandırıyor beni:(:(
şu anda muş merkez avcıları arasında keklik avlamak ayıplanacak bir hareketdir, biz de biliriz üç kuruş vergi verdik diye kalan üç beş kekliği yok edip her hafta gidip limitleri doldurmayı ancak vijdan...
  • franchi vs 610
  • huğlu 901 g
  • genç huğlu çifte

Emre AK
1983-Muş

Çevrimdışı Emre AK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #34 : 16 Aralık 2012, 22:24:18 »
öncelikle rastgele emre kardeş biz aksine çok gürüyoruz keklik çok bol bu sene ama yerini bilmek lazım tabi eskisi gibi düzlüklerde heryerde yok anlaycagın.
abdullah kardeş biz hangi kekliğin hangi çeşmeden su içtiğini de biliyoruz, ama herşey vurmak yok etmek değil...
  • franchi vs 610
  • huğlu 901 g
  • genç huğlu çifte

Emre AK
1983-Muş

Çevrimdışı Nizamettin YALVARICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 19 Aralık 2012, 10:15:27 »
 muş merkez avcıları arasında keklik avlamak ayıplanacak bir hareketdir.Emre kardeşime katılıyorum bu yıl muş avcıları silah bıraktı kalan kekliğin üremesi için,
her avcı bu şekilde harekete geçmelidir. Taki eski meralara kavuşana dek. tüm hemşehrilerimi kutlarım örnek davranışlarından ötürü.
Nizamettin YALVARICI
1978 MUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 20 Aralık 2012, 11:54:45 »
muş merkez avcıları arasında keklik avlamak ayıplanacak bir hareketdir.Emre kardeşime katılıyorum bu yıl muş avcıları silah bıraktı kalan kekliğin üremesi için,
her avcı bu şekilde harekete geçmelidir. Taki eski meralara kavuşana dek. tüm hemşehrilerimi kutlarım örnek davranışlarından ötürü.

O0 Hocam selamlar sizi ve duyarlı avcılarımızın bu davranışı taktire değer bir uygulamadır.   Keşke bizlerde yapabilsek. >:D
Ancak bazı noktalara değinmek isterim, Biraz gerilere gitmek isterim CUMHURİYETİN kurulduğu yıllarda ve öncelerinde hak hukuk tanımaz eşkıyalar vardı yol keser kervanları soyardılar. Bu süreden bir 100 yıl geçti ; yıl 1984 veya 85 yılları Muş İli ile Bitlis illeri arasında futbol maçı var birincisi Muşta oynanmış ikinci karşılamalar Bitlis te yapılacak birinci maçta sataşma olmuş diye Güroymak lı gençler laf ve destek misali Bitlis’tekilere yardıma giderler küfürler sataşmalar olur kavga çıkar kırmadık baş kalmaz. Benim işyerim karakola yapışık canlı şahidim ama futbolu hiç sevmem halen sevmiyor ve anlamıyorum. Haber Gür oymağa gelir Muşlularla kavga edilmiş o sıralar yollardan saate bir araç ya geçer ya geçmez idi açık kasa TAHMEZ  ler vardı ya o araçlardan biri   Akşam saatleridir benim gibi futboldan anlamayan zavallı bir tahmez Güroymak’tan geçerken pusudakiler bakar aha; VALLAHİ plaka   ;D 49 haydi hücuma  aracın camları adamın kafası kırılmadı yerler kalmaz.
Şoför karakola şikayete gelir abi bu futbol nedir VALLAHİ bilmem önümü kestiler taşladılar kafamı kırdılar diyerek şikayette bolunur.
Biraz daha günümüze gelelim, Yıl 2005 bölge Muş bölgesi saat sabahın 5'i gün doğmak üzereyken ben ve kameramanım tırmanma sırasında 5 kişilik başsız kontrolsüz ve dünyadan be haber avcı geçinenlerin  zor kollanma girişimi oldu ilgi göstermedim.
Ancak bölgenin kolluk görevlileri çağrıldı şikayetleri  üzerine göz altına alındım, benim şikayetlerim üzerine onlarda göz altına alındılar.  Ruhsat evrak pul derken bende her şey mevcut ama karşıdakilerin hiçbirinde hiçbir şey yok. Yok derken haberleri bile yok.
Tellere sarıldılar onları kotaracak dayıları aramaya başladılar. Ben gene şikayetimi geri aldım tatsızlık çıkmasın neyi paylaşamıyoruz dercesine, Yıl 2009 bölge ayni bölgeler mekanlar ayni 8 kişilik avcı grup taktik ayni ne işin var burada sen kimsin Başçavuşu çağırırız buralar bizim devlet bizim filan kesler bizim, Ama Beretta  yi öğrenmiş eline almış kendince 49 plakalı arazilerin tümüne bekçi  saymış, Polemiğe girmedim prensibim değil.Abi cim ben gücümü saydıklarının hiçbirinden almam sen hepsini çağır ben gücümü yasalardan alırım bende onları çağırırım dedim . Ne demek istediğimi sordu boş ver diyerek ayrıldım .
Yıl 2010 bizim misafirlerimiz var beraber bizlerde bölgedeki dostlarımıza misafir gitmişiz, yolkesenler iş başında ben gene metanetimi korudum gereksiz polemiklerin oluşmaması için, demek istediğim yol kesmeler ve üniforma renkleri farklı olanların olayları  100 yıl öncede vardı  bu günde var bu bölgesel değildir uluslar ve uluslar arasıdır bu gün bile maçlarda yaşanan şeylerdir.
Bir başka noktaya değinmek isterim hani bazı kişiler yok avlanma kartı almış almamış kendi kendine bazı haklar atamış gibi yazılar var. Bunlara şu şekilde cevap vermek isterim avcılık belgesine ve avlanma puluna sahip yasalar çerçevesinde ve süreleri içinde her yerde av yapma hakkına sahiptir. Avın cinsi türü çok önemli değil avcı vicdani muhasebeleri ile baş başa kalır.
100 yıllar önce yaşanan yol kesmelere bina yen aileme sormuşum büyüklerimizden eşkıya varmaydı? acaba olmadığını öğrendim.   Tekrar  sordum büyüklerimizden avcı, olan  varmaydı? buna da hayır cevabını aldım demdeki asırlar boyu ailenin tek avcısı banmışım.....Düşünün ava çıkarken tüm aileniz size karşı, yakın dostlarınız sizlere karşı, ayrıca gece saatleri evden çıkar onca zahmeti ve yolu çekerek katlandığınız bir fiilden sizi alı koymak için sıradan tanımadığınız ve hiçbir hukuki yönü olmadan sizi yolunuzdan almak isteyen kişileri ne kadar dinler ve ne kadar cittiye alırsınız. Tüm avcılarda benim gibi düşünür. Akisi olabilir hayırlısı olsun.
Bazıları da şunu bilsin ailem de tek avcı olsam bile son avcı değilim Ahmet 14 yaşındayken avı öğrettim ileride ailede avcılık  devam etsin.   Ancak bu yazdıklarımı bizler okuyacağız veya başlığı açan kişiler okuyacak. Bunların yanlış işler olduğunu bilmesi gerekenler bu siteyi bile bilmeyen kişilerdir belki çoğu benim gibi okumayı yazmayı sevmeyen kişilerdir.
Bunları yazarken kimseyi hedef almak istemem, ama bu denli kekliğin olmayışı belki doğanın bize attığı bir tokattır.  Bir konuya aydınlık getirmek isterim bu yıl ayni bölgelerdeyim hemen hemen her hafta, avdan ziyade bazı şeylerde eksik o kadar kendini yırtan biz çevreciyiz biz korumaya gelmişiz avcıları kovup ta sonra talan eden kişiler yok. Demdeki  bu kişiler çevreci ve korumacı, değil gerçekten talancılarmış milleti kovarak meydanı büyütmeye çalışan kişilermiş.
Hocam bu yazdıklarımdan sonra polemikler için yazdığımı düşünenler lütfen öyle olduğunu düşünmesinler. veya kendimi anlatmak  istediğimi düşünenlerde öyle düşünmesinler. Ben avcıyım vicdanım var mı yok mu benimledir ve beni ilgilendirir. Bu herkes için geçerlidir.
Maksadım kimseyi hedef almak veya eleştirmek değildir. Benimle bu konuları tartışacak bölge avcılarının dan en az 2005 yılı sertifikası  olması lazım ki beni tatmin etsin bana bir şey ler öğrete bilsin. Benim avlarım meydanlarda olması eleştirilerin çoğu bana gelmesidir.
Ben bir konuya çok üzüldüm bazen çok iyi niyetli davranmam birilerinin kurtuluşuna yarar. Bu kişiler af edersiniz lastik delip kaçanlar ve kafalarını koma gömenler ve yaptıkları yanlarında kar kalanlardır.
Ben diğer bir konu içinde çok sevindim avın olmayışı bazı kişileri gizler dışarı çıkıp sağa sola saldırmazlar buda iyi bir iş sayılır.  ;D ;D ;D
selamlar rastgele.

« Son Düzenleme: 20 Aralık 2012, 13:59:57 Gönderen: Abdulkadir DOĞRU »
Raffaello ELİTE 12-66
SERTLER 12-66 SP 
Nikel Gravür-1 20-61
Özel 20-61 ÇİFTE
BRNO HZ 302 SP

Çevrimdışı Nizamettin YALVARICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 20 Aralık 2012, 13:43:26 »
Kadir abi selamlar ah ne olacak sizin bu halleriniz sen olmadığın yapmadığın bir işi inat için yapmış ve bu hissi vermeye çalışmışsın sanki meydan okurcasına
ama seni çok iyi tanırım kesinlikle öyle bir insan değilsin emreye gelelim aslında o da sana yakın düşünen bir insan iyi bir kişilği var
tek sorun ikinizin iletişim kurmak istemeyişinizden kaynaklanıyor. Evet eşkiyalığa bürünen insan tipleri çokça mevcut kendi ilimizde bizde rastlıyoruz.Avcıların hepsi böyledir demek yanlış, bazı avcı gruplarını bu tutumlara sürükleyen nedenler aslında aşikar. Bir örnek vereyim üç sırt köyünde ava iki kişi gittik daha yeni meraya girmişken bir anda ortalık cehenneme döndü 2 taksi 1 münübüs ile diyarbakırdan gelen avcılar yaklaşık 20-25 civarı dağı avcı kolu alıp silip süpürdüler. kalan kekliği düz ovaya gönderip haydi peşinden
ve dağ kekliksiz çok vahim bir durum düşünün bunlar belge alıp üstüne dağı satın almış kişiler bunu gibi olaylara çok yerde ben şahit oldum. sizde çok iyibilirsiniz bu durumu siz kendiniz bile avlanmaya geldiiğiniz bölgeye başka grup ve kişiler getirmiyorsunuz sebebi avınıza sahip çıkma duygusu,suç işlemeyi gerektirmez. dışarıdan gelen gruplar 4-5 kişi halinde gelseler belki sorun olmayacak
maliyetleri düşürmek için kalabalık gelince işler bozuluyor. unutmayalımki diyarbakır,siirt batman ve hatta bitlis bir zamanlar bol avlara sahip iller idi şimdi ise sonuç ortada bu durumlara düşmemek için korumacı olmakta gereklidir. bu şekilde davranan sen olduğun halde durmadan birbirinizi kırıyorsunuz.
yaptığım ilk yorum başkalarını hedef almak değildi belliki öyle anlaşılmışım sadece avcılarımızı biraz daha şevklendirmek içindi. canın sağolsun herzaman dostumsun Biraz tahammül.
Nizamettin YALVARICI
1978 MUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 20 Aralık 2012, 15:56:38 »
Hocam tekrar selamlar ne demiştik amaç kimseyi hedef almak değildir. Sadece paylaşım platformonda bazı izlenimleri paylaşmak istemektir.
Ancak bazı yüzlerin ortaya çıkması ayrı bir gelişmedir. Bu sözlerimdeki hedefler kesinlikle sitedeki üyeler ve sizler değilsiniz zaten anlatıklarımı ve hedeflediğim kişilerin buna benzer sitelerden haberi olmayan kişiler oldoğunu söylemiştim. Ayrıca o kişler adına avsızlıktan dolayı zil takıp oynayacağımı sölemiştim. ;D ;D ;D  tekrar selamlar iyi paylaşımlar.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2012, 15:59:47 Gönderen: Abdulkadir DOĞRU »
Raffaello ELİTE 12-66
SERTLER 12-66 SP 
Nikel Gravür-1 20-61
Özel 20-61 ÇİFTE
BRNO HZ 302 SP

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 21 Nisan 2013, 13:11:33 »
geçen sene yolların üzerinde gezen kekliklerle karşılaşırdım her gün bu sene daha görmek nasip olmadı
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Dinçer ULUBAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 20 Temmuz 2014, 00:33:36 »
kafes avcısı kekliyiöldürmekiçin asla av yapmaz.onun zevki iki kekliyinkarşılıklı yüzyüze gelmesi olayıdır.savaşı kendi kekliğinin kazanmasının verdiği zevktir vede yakaladığı kekliği doğaya salar.eğer kendi kekliği kaçmışsa onuda doğaya salar.heryerede ava gitmez güçlü bir kekliğin olduğu yere tuzağını atar.limitide bir adettir.yaralayıp kuşlarada yemetmez.ben uçar avcısıyım kekliğin yokolma nedeni avlak yasağıdır.serbest avlaklarda yığılma olduğundan kekliğin kendini kurtarma şansı kalmamaktadır.selamlar yazdıklarımavcı içindir ava giden için değil
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2014, 00:55:00 Gönderen: Dinçer ULUBAY »
1950-Elazığ

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #41 : 18 Şubat 2017, 11:59:53 »
EMRE sana acı ve gerçek birşey söyleyeyimmi ....! kışın en sert zamanı MUŞ un MALAZGİRTilçesin den avcı bir abimiz izmire ziyaretimize gelmişti ve senin bu konu  açıldı   dedimki abi o gariban kuşlar böyle bir havada nasıl barınır yemleme yapıyormusunuzdedim burayı iyi oku..... yok be abicim ne yemlemesi araçların geçip karı erittiği yerlerde bir karış kuru yer yer bulala bilmek için gele kuşlarıseyir halindeki araçtan tüfek atarak vuruyorlarmış nasıl olur dedim, bizim orarda bu normal dedi. şimdi kuş niye olmadığını sen düşün,eğitim şart.doğa intikam alıyor olabilirmi SAYGILARIM LA     

Eğitimi kim verecek, denetimi kim yapacak... Bu düzen devam ettikçe keklikler bile bitecek bir gün. Toydan geçilmeyen bu meralarda kaç toy gören var şimdi?
Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır.

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #42 : 10 Mart 2017, 00:28:16 »
Hocam tekrar selamlar ne demiştik amaç kimseyi hedef almak değildir. Sadece paylaşım platformonda bazı izlenimleri paylaşmak istemektir.
Ancak bazı yüzlerin ortaya çıkması ayrı bir gelişmedir. Bu sözlerimdeki hedefler kesinlikle sitedeki üyeler ve sizler değilsiniz zaten anlatıklarımı ve hedeflediğim kişilerin buna benzer sitelerden haberi olmayan kişiler oldoğunu söylemiştim. Ayrıca o kişler adına avsızlıktan dolayı zil takıp oynayacağımı sölemiştim. ;D ;D ;D  tekrar selamlar iyi paylaşımlar.

Burada ve yukardaki yorumlarınızda bahsettiğiniz şahıslar şu forumda da bol miktarda mevcut abi maalesef!
Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır.

Çevrimdışı İbrahim YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcılık Bir Spor değil, Atıcılık Bir Spordur ...
« Yanıtla #43 : 10 Mart 2017, 11:32:55 »
Kışın sert geçmesinden dolayı muş çevresinde keklik nesli tükendi diyebiliriz,köylülerden toplayıp kış boyunca beslediğimiz ve doğaya saldığımız  kekliklere ne oldu onu da anlamadım:( bahardan beri gerek gezmek gerek balıkçılık için hemen hemen bütün avlaklarımıza uğradık fakat tek gördüğümüz kaya diplerindeki ölmüş keklik tüyleri,zannedersem, keklikleri bıraktığımız dönemde kartalların da göç mevsimiydi bıraktıklarımızda onlara yem oldu...
Ustam ben doğanın doğayI bitireceğine inanmıyorum
Emin ol o keklikler özellikle anaçlar avcılar tarafından köpekle birer birer bulunup vurulmuştur.
Yaşadığım bir olaydan bahsedeyim birgün av esnasında tilki kalktı 5 metre ötesinden tavşan kaldırdım ve vurdum. Tilkinin delik yuvağı vardı tavşanda kara çalının kanarında yuvak yapmış uyuyordu.
Benim bahçede kavunlarımı yiyen tavşan var hatta yavruyu yakalayıp geri saldım.
Arazi bucak merki olduğu için epey oluyor karnı yavru dolu dişi tavşan önümden kaçtı memeler sarkıyordu gözümle gördüm.
200 metre ilerde 2 tane tilki var bu bir yuva  . Eniklerinide gördüm tavşanlarınan geçinip gidiyor.
Tavşan olsun keklik olsun tilkiye kolay ,kolay, pabuç bırakmaz. Kartal falan bu işlere zor uğraşır .
Tabiki doğal denge düşünüldüğünde elbette yiyecek ama doğal olarak herşey olacak.
Ben bir konu daha arzedeyim;
Daha bu sene motorsikletle tüfeksiz keklik ve tavşan merasında gezerken. Daha keklik avı açılmamıştı.
11 tane keklik kalktı ,3  gün sonra yine gittim yine kalktılar sonra yine gittim yine kalktılar.
Herseferinde durum değişmedi içlerinde anaçlarda var.
Burayı çoban bir abiye söylemiş. Keklik avı açıldı
Ben bu kişilerin keklik avında üzerine vardım. Keklikler kalktı 1 tane vurdu.
Keklik dururmu ikindiye kadar aradılar vuramadılar, Adamın Dediği lafı aynen zikrediyorum " BEN HAFTAYA 2 TANE KÖPEK BULUP BUNLARIN HEPSİNİ VURMAZSAM NE OLSUN "
Haftaya aynı meraya bende takıldım sırf olacakları görmek için 6 kişi 3 tane köpek getirmişler.
Köpek ferma verdi kekliği sapanla bile vurursun önünda kabak gibi toprak atınca zurba kalktı 4 tane vuruldu. Keklikler dağı aştı peşine takıldılar 2 tane daha orda vuruldu.
Ben yanlarınan ayrıldım o gün kalan 10 kekliği Köpek ile buldurup teker teker vurdular.
Şuan o mevkide tık yok.
AYnı kişi yine anlatıyor "NE KEKLİK VARIDI BE 10 TANE VURDUK "
Eminim sizede aynısı olmuştur. Bunlar hep belgeli avcıdır problem yok
Kurt yedi ,tilki yedi ,çakal yedi, kartal yedi, gübre yedi,yılan yedi, şahin yedi, akbaba yedi,
KİMİN YEDİĞİ ORTADA USTAM BE
Rastgele
« Son Düzenleme: 10 Mart 2017, 18:39:39 Gönderen: İbrahim YIL »
  • SİYAH İNCİ- 4+1 71 cm SABİT FULL ŞOK
  • KRUPP SAUER AYA 71 cm ÇİFT KIRMA 3/1
1986 "SÜRDÜRÜLEBİLİR TAVŞAN VE KEKLİK AVI İÇİN AVA AVCI GİTSİN KÖPEĞE HAYIR"

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR, Aslan POLAT