Gönderen Konu: HUĞLU EAGLE  (Okunma sayısı 62333 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: HUĞLU EAGLE
« Yanıtla #50 : 31 Ocak 2012, 22:02:07 »
:) doğru söze ne denir. 3,2 kilo tam arada bir ağırlık. Ne kuş ne de taş :)
birde tarttım yazsaymış......
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #51 : 31 Ocak 2012, 23:28:15 »
Huğlu bu seriyle tüfeklerinde kullandıkları iç çapını değiştirdi.18.40 olan iç çap 18.60 çıkdı.Yaza kış denedik bu sene 3 tane huğlu eagle model birbirinden farklı tüfek hepsinden de süper randıman aldık.Yıldızın hafif pozeleri kadar dayak yemiyorsunuz tüfekten özellikle belirteyim ben iç çapına bağlıyorum.3  tüfekte de öyle bir av performansı çıktı fişek seçmiyor dersem abartmış olmuyacam.Seneye bende sahip olucam kısmetse.1 taneydi kemalpaşada eagle şu an 5 tane oldu.Ben kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ediyorum.Alan yanılmaz diyorum
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Ali AĞIR

• Free Üye
  • *
  • HUĞLUDA AV BAYİSİYİM+TÜFEK USTASIYIM
« Yanıtla #52 : 17 Şubat 2012, 19:30:50 »
açıklamalar  için tşk hüseyin bey
ALİ AĞIR+ HUĞLU-KONYA + TÜFEK USTASI+AV BAYİİ+ 05334587124+ İNSANLARIN GÜVENİNİ KAYBETMEKTENSE PARA KAYBETMEYİ TERCİH EDERİM---- BOSCH

Çevrimdışı Servet BİLGE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #53 : 22 Şubat 2012, 21:41:38 »
   her zaman hafif tüfeği tercih ederim. 100-200 gr daha fazla yükü saatlerce taşıyacağıma varsın biraz omzumu sarssın problem değil bence. önemli olan grupman ve tesir gücü. ancak net olarak ''hafif tüfek ağır tüfeğe göre daha çok teper'' önermesini tam doğru kabul edemeyiz.
   öncelikle meseleyi fizik kurallarına göre ele alırsak patlama esnasında fişek içinde sıkışmış ve yanmaya başlamış barutun oluşturduğu enerji önundeki tapayı oda önündeki saçmayı iterek kinetik enerjiye dönüşmeye başlar. fişekteki saçma öne doğru hareketlenirken tam ters yönde bir momentum enerji oluşur. bu enerjiyi oluşturan kütle ve hızdır. bu saçılan saçmanın oluşturduğu enerji ne kadar ise aynı ölçüde tam ters yönde bir enerji açığa çıkar. bu enerji ikiye bölünür bir kısmı omuz bölgesine kuvvet olarak yansır bir kısmıda dipcik açısı ve kavramaya bağlı olarak tüfeği şahlandırır. bu şahlanmayı sağ ve sol el bilek parmakları tepmeyide omuz karşılar
   şimdi, namluyu terk eden saçmanın enerjisi ters yönde tüfeğe yansıdığında tüfeği belli bir hızla geriye iticek ve şahlandıracak. burada yaygın olarak bilinen tüfek hafifse çok teper ifadesi doğru gibi çünki hafif tüfek kütlesi daha az olduğundan daha hızlı geri gelir daha ağır bir tüfek kütlesi daha fazla olduğundan daha yavaş tepecektir (tüfek sistemi namlu çapı ve fişek aynı kabul ediyoruz) fakaat enerjiler aynıdır. yani fişekten çıkan saçmaların oluşturduğu enerjiyi tam ters istikametteki avcı hafif tüfektede ağır tüfektede aynı hisseder.
   bir örnek vermem gerekirse saatte 20 km hızla giden 3 tonluk bir araçla saatte 30 km hızla giden 2 tonluk bir araç bir duvara çarptığında tesir güçleri aynıdır. çünkü enerjileri aynıdır enerji =hız ve kütlenin çarpımıdır.
   kısaca aynı fişek ve namlu çapıyla aynı kabul edeceğimiz ağırlıkları farklı iki tüfeğin avcıya verdiği hasar aynıdır.
   iş bu kadarla da bitmiyor . eğer avcı omuzundaki tepmeyi çok hissetmek istemiyorsa dipcik tabanının vücuda temas ettiği alanı maksimuma çıkarmalıdır. çünkü kuvvet uygulanan alan arttıkça milimetrekareye uygulanan basınç kuvveti azalacak ve avcı daha az tepme hissedecektir.
   bunada bir örnek vermem gerekirse çividen yataklar üzerine yatıp para isteyen hintlileri gösterebiliriz. kısaca çiviler çok olduğundan üzerlerine yatıp zarar görmüyorlar çünkü 100lerce çivi geniş bir alan oluşturuyor ve vücut ağırlığı 100lerce çivi üzerine dağılıyor ve çiviler batmıyor. ama yiğitse tek çivi üzerine yatsın bakalım geri kalkabiliyormu ;) çivi muhtemelen vücuduma batar çünki  bir çinin oluşturduğu alanda kuvvet çok hissedilecektir.
   neticede bir avcı tepmeyi az hissetmek istiyorsa bazı aparatlarla dipcik yüzeyini genişletip omuzuna tam oturtursa tepme kuvvetini daha az hissedecektir.
dipcik açısı ve şahlanma enerjisine girmiyorum....
Servet BİLGE
1978 AMASYA

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : 01 Nisan 2012, 14:49:33 »
mrb avcı arkadaşlar,geçen hafta huğlu eagle tüfeğimi aldım,huğluya teşekkürler muntazam bir tüfek yapmış,çok karizma estetik bir tüfek olmuş,bazı avcı arkadaşlar tüfeğin hafifliğinden dolayı şüpheye düşmüşler,şimdi bu tüfekle çok rahat bıldırcın,keklik,tavşan,üveyik ve ördek avı yapılır,yazdığım avlara atılabilecek maximum dolu 32 gr 5 numara o da ördek için yazdım,tavşanın işini 30 gram 5-6 numara görür,he domuz avına gidilir mi,ben şahsen tüfeğime kıyıp içine kurşun koymam bu tüfeğin kulvarı değil domuz avı.sarsılmaz otomatiğim kaz ve domuzların icabına rahatlıkla bakar.
kısacası bu tüfek kuş avları için biçilmiş kaftan,kuş avında da ağır doluya gerek yok,yanılıyorsam düzeltin sevgili avcı kardeşlerim,

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #55 : 01 Nisan 2012, 22:32:26 »
Güle güle kazasız kullanın inşallah.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #56 : 01 Nisan 2012, 22:40:51 »
teşekkür ederim volkan bey

Çevrimdışı Yıldıray KURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #57 : 10 Nisan 2012, 00:05:59 »
artık zamanı geldi ben 33 yaşında babamın yanında 7 yaşımdan bu yana ava giderim  arkadaşlar yanlış anlamanızı istemem ama size tecrübelerimi yazmak istedim daha önce yazmadım lakin bende huğlu eagleyi alırken forumlara bakmıştım ve bir şey bulamamıştım  artık yorum yapanda baya olmuş lakin samimiyetime güvenirseniz size eagleyi kullanan birisi olarak anlatayım  ben eagle yi 66 namlusunu kullanıyorum ve çullukta kullanıyorum  ilk kullandığımda 28 gr fişek le attığımda yüzümün yarısını hissetmedim yüzüm morardı lakin sonradan alıştım ve darbe çok olmamaya başladı ya ben alıştım yada silah alıştı.layt bir silah yani hafif olduğu için yüzünüze aldığınızda hemen hedefe gelsede elinizde oynuyor yani ağır silah daha iyi hedefte kalıyor hafif silahta elinizde oynuyor. diğer bir özelliği silah hafif olduğu için 30 yada 32 gr fişek attığınızda  namlum 66 olmasına rağmen fişek 5 numaralı şokta dahi  fişek açılmıyor. bir sezondur silahıma uygun fişek bulamadım keçe disparante  bior  denemedik tıpada kalmadı yani arkadaşlar keklikte ve tavşanda  kullanacaksanız alın derim kısa mesafede silah hafif mermi sert geliyor ve  saçma çok hızlı çıktığından namludan saçma açılmıyor. bu yıl 24 gr  7.5 ve 9.5 trap mermisi deneyeceğim çulluk ve bildircında herkeze sevgi ve saygılar
Yıldıray KURT
1980 ANTALYA

Çevrimdışı Mustafa BAĞCI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #58 : 10 Nisan 2012, 13:13:22 »
Sevgili Avcı Arkadaşlarım,

Konuyu okuyunca fazla olmamakla birlikte biraz yardımcı olayım dedim. Volkan Bey hemen hemen söyleceklerimin bir çoğunu yazmış benimkide buna ilave olsun.

Eagle modelini üretmeden önce bir  çok araştırmalar yaptık. Alimünyum kasa tüfeklerin en büyük sıkıntısı genleşme idi one göre gerekli araştırmalar yapılıp uygun alaşımı bulduk. Uçak gövdelerinde kullanılan bir malzeme ile ürettik ve ilk test 3500 adet 34 gr fişekle hiç soğutmadan atış yaptık el kundağının içi yanmıştı ve o tüfeği yurt dışına numune olarakta gönderdik.

Tepme olayınada gelince ben 10 yıldır Huğlu'da görev yapıyorum. Bir çok marka ve model olarak tümüne baktığımız zaman hafif tüfeklerin hepsinde aynı şikayeti görebilirsiniz. Dünya standartlarının söylediği tüfek ağırlı=o gramda fişek ( Örnek : 3.200 kg = 32 gr fişek) bu şekildedir.

EAGLE ve diğer tüm modellerimizi 1200 bar başınçlı fişekle biz özel poligonumuzda bütün vaziyette test ederiz ve daha sonra kullanıca sunarız.

Bilgim dahilimde elimden geldiği kadar yorum yapmaya çalıştım bir hatam varsa özür dilerim.

Mustafa BAĞCI
1980 Konya Huğlu K.D.M.

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #59 : 10 Nisan 2012, 18:38:06 »
artık zamanı geldi ben 33 yaşında babamın yanında 7 yaşımdan bu yana ava giderim  arkadaşlar yanlış anlamanızı istemem ama size tecrübelerimi yazmak istedim daha önce yazmadım lakin bende huğlu eagleyi alırken forumlara bakmıştım ve bir şey bulamamıştım  artık yorum yapanda baya olmuş lakin samimiyetime güvenirseniz size eagleyi kullanan birisi olarak anlatayım  ben eagle yi 66 namlusunu kullanıyorum ve çullukta kullanıyorum  ilk kullandığımda 28 gr fişek le attığımda yüzümün yarısını hissetmedim yüzüm morardı lakin sonradan alıştım ve darbe çok olmamaya başladı ya ben alıştım yada silah alıştı.layt bir silah yani hafif olduğu için yüzünüze aldığınızda hemen hedefe gelsede elinizde oynuyor yani ağır silah daha iyi hedefte kalıyor hafif silahta elinizde oynuyor. diğer bir özelliği silah hafif olduğu için 30 yada 32 gr fişek attığınızda  namlum 66 olmasına rağmen fişek 5 numaralı şokta dahi  fişek açılmıyor. bir sezondur silahıma uygun fişek bulamadım keçe disparante  bior  denemedik tıpada kalmadı yani arkadaşlar keklikte ve tavşanda  kullanacaksanız alın derim kısa mesafede silah hafif mermi sert geliyor ve  saçma çok hızlı çıktığından namludan saçma açılmıyor. bu yıl 24 gr  7.5 ve 9.5 trap mermisi deneyeceğim çulluk ve bildircında herkeze sevgi ve saygılar

sn.KURT huğlunun bu modelinin 18.6mm iç çapla yapıldığını yeni öğrendim sizin söylediğiniz çok toplu gidiyor 5 no şok dahi olsa açılmıyor şikayeti aslında namlu iç çapındaki genişliğin grupmana yaptığı pozitif yöndeki katkı ile alakalı bir durum ,,aslında bu silah için çok iyi bir durum 24-28gr eski ve yeni nesil trap ve skeet fişeklerindede aynı sonuçla karşılaşırsınız ,,çulluk ve bıldırcın için çok daha lıght barutlu,, klasik fişeklere nazaran  nispeten yavaş hızlı 350-360mt/sn,, dispersante tapalı,,8-9-10 no saçmalı  fişekleri kullanırsanız iyi sonuçlar alacağınızı göreceksiniz....
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2012, 18:40:49 Gönderen: Hakan AKMAN »
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #60 : 10 Nisan 2012, 18:45:09 »
Huğlu bu seriyle tüfeklerinde kullandıkları iç çapını değiştirdi.18.40 olan iç çap 18.60 çıkdı.Yaza kış denedik bu sene 3 tane huğlu eagle model birbirinden farklı tüfek hepsinden de süper randıman aldık.Yıldızın hafif pozeleri kadar dayak yemiyorsunuz tüfekten özellikle belirteyim ben iç çapına bağlıyorum.3  tüfekte de öyle bir av performansı çıktı fişek seçmiyor dersem abartmış olmuyacam.Seneye bende sahip olucam kısmetse.1 taneydi kemalpaşada eagle şu an 5 tane oldu.Ben kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ediyorum.Alan yanılmaz diyorum
sn.ÖZEN sadece eagle modeline özel bir iç çapı değişikliğimi bu durum ,,yoksa tüm modellerinde bir iç çap değişikliğimi söz konusu ,, remingtondan sonra browning hatta beretta bile 18.6mm iç çapa yöneldikten sonra huğluda kısa zamanda doğru yolu bulmuş demektir....
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #61 : 10 Nisan 2012, 18:56:45 »
sn.ÖZEN sadece eagle modeline özel bir iç çapı değişikliğimi bu durum ,,yoksa tüm modellerinde bir iç çap değişikliğimi söz konusu ,, remingtondan sonra browning hatta beretta bile 18.6mm iç çapa yöneldikten sonra huğluda kısa zamanda doğru yolu bulmuş demektir....

Hakan abi biz özellikle eagle ile ilgilendiğimizden sadece eagle modelinin iç çapının 18.60 olduğunu öğrendik huğlu firmasından.Diğer ürünleri bize ağır geliyor.Sabah 6 akşam 5 yürüyerek av yaptığımız çok oluyor.Hafif tüfek vazgeçilmez oluyor bu sefer.Onun için eagle dışındaki modelleri bize çok ağır huğlunun.Ama bence olmuş yani bu iç çapı.Penetrasyon süper aldığımız bütün tüfeklerde.
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #62 : 10 Nisan 2012, 19:12:34 »
sn.KURT huğlunun bu modelinin 18.6mm iç çapla yapıldığını yeni öğrendim sizin söylediğiniz çok toplu gidiyor 5 no şok dahi olsa açılmıyor şikayeti aslında namlu iç çapındaki genişliğin grupmana yaptığı pozitif yöndeki katkı ile alakalı bir durum ,,aslında bu silah için çok iyi bir durum 24-28gr eski ve yeni nesil trap ve skeet fişeklerindede aynı sonuçla karşılaşırsınız ,,çulluk ve bıldırcın için çok daha lıght barutlu,, klasik fişeklere nazaran  nispeten yavaş hızlı 350-360mt/sn,, dispersante tapalı,,8-9-10 no saçmalı  fişekleri kullanırsanız iyi sonuçlar alacağınızı göreceksiniz....
bende daha geniş namlu çaplarının  18.6mm gibi şaçmayı daha da açacağını düşünüyorum.özellikle su kuşu avlarında  iri saçmalarda ve ağır gramajlı fişeklerde daha güzel sonuçlar verecektir.dar çap tüfekler nasıl ağır fişekleri sevmiyosa robust ve simsonları kullanan arkadaşlar özellikle 28  30 gr ları çok sevdiğini söylüyorlar.28 gr fişekte bu namluların 5 nolu şokla saçmayı açmamasının normal olduğunu düşünmüyorum.bence şoklarda sıkıntı olabilir.kendi tüfeğim 18.4 iç çaplı 72.5cm  namlulu  çifte.4 ve 5nolu şoklarla gayet güzel bıldırcın avı yapıyorum.bence şoklarınızı  test edin.ayrıca ne kadar mesadeden açılmıyor ölçtünüzmü bilemiyorum ama 20mt gibi mesafeler  bile 5 nolu şok için  yakın mesafelerdir.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #63 : 10 Nisan 2012, 19:50:17 »
bende daha geniş namlu çaplarının  18.6mm gibi şaçmayı daha da açacağını düşünüyorum.özellikle su kuşu avlarında  iri saçmalarda ve ağır gramajlı fişeklerde daha güzel sonuçlar verecektir.dar çap tüfekler nasıl ağır fişekleri sevmiyosa robust ve simsonları kullanan arkadaşlar özellikle 28  30 gr ları çok sevdiğini söylüyorlar.28 gr fişekte bu namluların 5 nolu şokla saçmayı açmamasının normal olduğunu düşünmüyorum.bence şoklarda sıkıntı olabilir.kendi tüfeğim 18.4 iç çaplı 72.5cm  namlulu  çifte.4 ve 5nolu şoklarla gayet güzel bıldırcın avı yapıyorum.bence şoklarınızı  test edin.ayrıca ne kadar mesadeden açılmıyor ölçtünüzmü bilemiyorum ama 20mt gibi mesafeler  bile 5 nolu şok için  yakın mesafelerdir.
SEVGİLİ SUAT fizksel kurallar gereği söylediklerin son derece doğru ancak gerçekten 18.54-18.60 olsun ister hafif gramaj,,ister yüksek gramaj olsun,, mod *** ve liğht mod **** şoklarda uzak mesafelerde bile grupman gerçekten çok derli toplu oluyor...çok tecrübe etmişliğim vardır o yüzden benim için bir namlunun iç çapı değeri 18.5 veya 18.6 olması lazım diye düşünüyorum.. tabiki bu tamamen benim kişisel düşüncem...
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #64 : 10 Nisan 2012, 20:36:41 »
hakan abi ben işin açıkçası böyle bir namluyla avlanmadım.tecrübem yok.onun için iddia etmiyorum.sadece fikrim bu şekildeydi.siz madem denediniz tecrübe ettiyseniz daha başka bişey söylemeye  gerek yok.tecrübeye saygı göstermek lazım.selamlar.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Emrah TATAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #65 : 11 Nisan 2012, 09:31:03 »
Ben bir sezon boyunca bütün avlarda eagle kullandım 24-32 arası her fişeği kullandım.Keklikte kuşu kovalarken hafif tüfeğin artılarını yaşıyorsunuz,ben ördekte de 32 gr kullandım tepme vs hiç bir sıkıntı yaşamadım 10 numara tüfek bence çok memnunum,yanlız 34 ve üstünde tepme net olarak var kullanılmaz,birde sağlamlık konusu asla çelik kasa tüfekler gibi değil bu tüfek diğer evladiyelik tüfekler gibi 20 sene kullanılmaz çabuk çiziliyor ufacık bir ıslanmada zor açılıyor zor kapanıyor sürekli bakım istiyor.Özet olarak kullanım açısından 10 üzerinden 9,sağlamlık 6 herkese saygılar
Emrah TATAR
1973 - MANİSA

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #66 : 11 Nisan 2012, 09:51:10 »
emrah bey bence her tüfek eğer avdan ıslak bir şekilde gelir,kurulanıp yağlanmadan dolaba konulursa aynı problemi vereceği kanısındayım,eğer avdan sonra güzel bir bakım yapılırsa tüfeğin açılıp kapanmasında bir problem oluşmaz,tüfek avcının dikkatine göre çizilir veya çizilmez,çalılıkta,dikenli arazide vs bu tür yerlerde dikkatli olunmazsa her tüfek çizik yiyebilir,tüfek ava çizik atıyor mu atmıyor mu önemli olan o derim :)

Çevrimdışı Emrah TATAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #67 : 11 Nisan 2012, 10:16:19 »
emrah bey bence her tüfek eğer avdan ıslak bir şekilde gelir,kurulanıp yağlanmadan dolaba konulursa aynı problemi vereceği kanısındayım,eğer avdan sonra güzel bir bakım yapılırsa tüfeğin açılıp kapanmasında bir problem oluşmaz,tüfek avcının dikkatine göre çizilir veya çizilmez,çalılıkta,dikenli arazide vs bu tür yerlerde dikkatli olunmazsa her tüfek çizik yiyebilir,tüfek ava çizik atıyor mu atmıyor mu önemli olan o derim :)
Selçuk kardeşim tabiki dikkat ve özen önemli ancak bu aleminyum kasa tüfeklerde 2 kat fazla özen ve dikkat istiyor ben iki tür tüfeğide kullandım diğer tüfeklerim tertemiz ancakeagle şimdiden 5 senelik tüfek görünümünde,sevgiler kardeşim
Emrah TATAR
1973 - MANİSA

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #68 : 11 Nisan 2012, 10:50:44 »
ya emrah bey özene bezen bir tüfek aldım,beni üzüyorsun yaaaa  :-\

Çevrimdışı Servet BİLGE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #69 : 11 Nisan 2012, 12:24:04 »
 hafif bir tüfek kısa namluda saçmayı açmadan uzak mesafelere gönderiyorsa pozeciler için  söylenecek tek şey var
'' keklik için mükemmel''
Servet BİLGE
1978 AMASYA

Çevrimdışı Emrah TATAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #70 : 11 Nisan 2012, 13:43:02 »
Yok canım bende kullanıyorum ve çok memnunum doğru seçim yapmışsın ancak ördek avı gibi zor avlarda ço kollamak gerekli,hayırlı olsun
Emrah TATAR
1973 - MANİSA

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #71 : 16 Nisan 2012, 22:50:48 »
merhaba selçuk kardeşim emrah hocam ve ben aynı zamanda aldık bu eagle pozeleri evet benimkide sanki 10 yıllık gibi namlu ince ufak bir darbede mesela benim poze çok hafif taşa vurdu namlu ağzı yamuldu yaptırdım ama bende birtanede sarsılmaz cesa tektetik enjektörlü poze var çok sağlam tank gibi ama ağır o yüzden ben eagle pozemle avlanmayı tercih ediyorum ve  emrah hocamın dediği gibi av perfonması 9-10 sağlamlık 5-6  ama olsun selçuk kardeşim avda kullanması çok rahat seneyede eagle ava devam saygılar
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #72 : 17 Nisan 2012, 09:04:40 »
slm özgür bey ne yapalım artık dikkatli kullanıcaz,ben içanadoluda keklik ve bıldırcında kullanıcam buralar öyle pek ormanlık ve kayalık değil(kırşehir) pek yıpranmaz sanırım,ince namlu bence güzel yakması daha iyi oluyor ince namluların sarsılmaz pozemden biliyorum keranacı 20 yaşında hala taş gibi:)

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #73 : 17 Nisan 2012, 16:15:29 »
Alaşım kasa poze veya çifteler çelik kasa olanlardan daha kolay çizilir ama şu anda pek çok otomatik(Remington, Browning A-5 ve bir iki dahası dışında) hep alaşım kasadır. Demeye çalıştığım, bu yarı otolar ne kadar çizilirse o kadar çizilirler. İhtiyaten beyaz kubuzlu seçilirse çizildiğinde daha az göze batabilir. Eagle beyaz kasalı da olmasına rağmen ekseri siyah  olandan alınıyor ama bence çizilme görüntüsü yönünden siyah kasa sadece çelik kasalarda daha uygun seçim olur. Keşke o kubuzlara(kasa) yüzey sertleştirici bir çözüm bulsalar.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Bünyamin KÖK

• AvlakForum Üye
  • *
  • DAĞLAR AŞILMAZ DEĞİL YETERKİ AV OLSUN!
    • av avlak avcı
« Yanıtla #74 : 17 Nisan 2012, 21:51:25 »
Alaşım kasa poze veya çifteler çelik kasa olanlardan daha kolay çizilir ama şu anda pek çok otomatik(Remington, Browning A-5 ve bir iki dahası dışında) hep alaşım kasadır. Demeye çalıştığım, bu yarı otolar ne kadar çizilirse o kadar çizilirler. İhtiyaten beyaz kubuzlu seçilirse çizildiğinde daha az göze batabilir. Eagle beyaz kasalı da olmasına rağmen ekseri siyah  olandan alınıyor ama bence çizilme görüntüsü yönünden siyah kasa sadece çelik kasalarda daha uygun seçim olur. Keşke o kubuzlara(kasa) yüzey sertleştirici bir çözüm bulsalar.
Abi kasa ne olursa olsun renk metal rengi olmalı yani beyaz çizilmeleri göstermez.Aliminyum kasayı uzun süreliğine tavsiye etmem ömrü kısadır.
Bünyamin KÖK
1983 KAYSERİ
Elektrik Elektronik
Metal İşleri Teknisyeni