Gönderen Konu: doğru kaynak kol açısı  (Okunma sayısı 32024 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: doğru kaynak kol açısı
« Yanıtla #25 : 12 Haziran 2010, 19:12:50 »
benden 2 yaş küçük olmanıza rağmen abi demek istiyorum böylesine onure eden bir yorum benim için en büyük servettir emir ne demek sadece ricam olur kaldıki'' ben bilgilerimi aktarırken yeni atıcı arkadaşlarıma bana yapılmamış olan çok önemli bilgiler aktarıyorumki benim onlarca fişek atıp geldiğim yere onca masrafı yapmadan gelsinler .

ilk seferde doğru silah ve doğru fişek kullansınlar.belki yeni bir türkiye şampiyonu yetişmesine bir katkım olur.
benim için en büyük gurur bu olur.abicim saygılar benden sizlere olsun.
Erdal ÇİFTÇİ
1969 izmir 0 532 382 32 17

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 12 Haziran 2010, 19:43:19 »
SN.ÇİFTÇİ böylesine güzel bilgileri bizimle paylaştığınız için teşekkürler bizlerde AFYONKARAHİSARIMIZDA bu spor gelişsin diye amatör olarak 2-2.5 yıldır küçük çaplı yarışmalar düzenliyoruz şimdiden bir sürü arkadaşımız merak saldı bu spora ancak,, hem zaman,, hemde epey bir miktar bütçe ayırmak gerekiyor.. yoksa bizim gibi yılda ancak bir iki koli fişek atmakla atıcı olmak çok çok zor.. geçenlerde gerçek bir poligon görelim havasını teneffüs edelim diye ESKİŞEHİRDEKİ poligona gittik,, bir kaç arkadaş kendi kullandığımız av silahları ile atışlar yaptık,, ancak sonuçlar bizi pek memnun etmedi mesela kendimden örnek verecek olursam 66cm namlu luger yarı oto ile atışlar yaptım ve üç seri 25 plakta her seferindede 10 plaktan fazlasını vuramadım sizinde söylediğiniz gibi uygun silah ve techizat bol zaman ve iyi bir bütçe ayırmadıktan sonra yarışmalara katılabilecek düzeyde sporcu olmak baya bir çaba gerektiriyor.. ancak aynı silahla bir seride skeet attım ve ömrümde ilk defa bir poligon görmeme ve ilk defa atmama rağmen çok çok iyi idi herhalde bundan sonra trap yerine skeet ile devam ederim diye düşünüyorum .... verdiğiniz ve vereceğiniz bilgiler için şimdiden çok çok teşekkürler ..... AFYONDAN SELAMLAR
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #27 : 12 Haziran 2010, 20:03:43 »
çok güzel bilgiler erdal abi...
tecrübelerini bizlere aktarman takdire şayan...
paylaşımlarının devamını dilerim...
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #28 : 14 Haziran 2010, 08:38:49 »
sevgili hasan zilanlı sen sor cvp yazmak bizlere keyif veriyor.aynı şekilde bu spora meraklı tüm dostlarımız çekinmeden sorabilir ne kadar sorarsanız o kadar çabuk çare buluruz.saygılar
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #29 : 14 Haziran 2010, 08:40:57 »
ahmetcim çok teşekkürler ben bişeyler yazıp bilgi verdikçe keyif alıyorum.
paylaşmaya devam edicez birlikte
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #30 : 14 Haziran 2010, 08:55:13 »
sn akman trap sporcusu olacak bir arkadaşımıza faydalı olmak için elimden geleni yaparım.bana göre trap serisinde düşük atmanın sebebi av tüfeğiyle atmış olman malum sket tüfeği nişan sistemi ve şokları av tüfeğine çok yakın tahminimce avcılığında iyiki skeette daha iyi sonuç almışsın.
halbuki otomatik yerine 75.veya 76 namlu bir trap tüfeği ile atış yapsaydın skeette attığın skordan yüksek attığını sende görecektin.
trapta plakanın çıkış mesafesiyle atıcı arasında 15 metre var o silahla vurabilmen için çıkış noktasının dibine durursan 66 namlu bir silah ancak plakayı kırar.seninle alakası yok silahın trap için uygun değil sen yinede trap atmayı düşün hemen vazgeçme bende yardımcı olurum .
sitemizde sket  bölümüne çok iyi bir atıcı olan bir arkadaşımızı moderatör olarak tayin edicez oda
bilgilerini bizimle paylaşıcak sizlere faydalı olucak.yazı ve yorumun için çok teşekkür ederim soracaklarınızı bekliyorum afyona çok çok selamlar.
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 14 Haziran 2010, 11:28:02 »
SN ERDAL BEY bizler sormaya sizin gibi centilmen sporcularda hiçbir karşılık beklemeden cevap vermeye ve paylaşmaya devam ettikçe emin olun bu spor dallarında daha çok ileriye gideceğimizi düşünüyorum ancak önce alt yapı diyorum ,, herşeyden önce devletin ve federasyonun bu işe bir el atması lazım en azından her ilimizde uluslar arası standartlarda minimum ölçülerdede olsa birer trap,,skeet poligonu olması lazım diye düşünüyorum buda ancak devlet desteği ile olur yoksa bu prosüdür ve maliyetlerle biz avcı ve av kulüplerinin tek başına yapacağı işler değil bunlar..
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 14 Haziran 2010, 11:32:46 »
SN.ÇİFTÇİ sizin gibi duayenlerinde desteği ile her ile bir poligon kampanyası başlatalım bu türkiyenin en büyük forum sitesinden ve sesimizi duyuralım hükümete gençleri çekip çıkaralım kahve ve cafe köşelerinden bu sporunda yayılıması,, gelişmesine destek verelim hep birlikte ne dersiniz....SELAMLAR....
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2010, 15:44:26 Gönderen: Hakan AKMAN »
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 14 Haziran 2010, 12:36:32 »
bunu ne kadar isterim bir bilsen hakancım en başta afyonda olsada gelip atışlar yapsak şehriniz buna çok müsait alanlarla dolu yapılması gereken neyse destek vermek için hazırız kardeşim
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Güner AVCI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #34 : 14 Haziran 2010, 13:03:31 »
Erdal abicim merhaba,
Geçen günde yazmıştım ve cevaplamıştınız.Bu yüksek bakarak neredeyse dik kafa atış yaptığım konusunu açmıştım size.Bu hafta tekrar denedim aynı şekilde ama geçen haftaki skoru yakalayamadım.Dediğin gibi orta plakaların neredeyse tamamına yakınını kaçırıyorum.Abicim sormak istediğim şu, belki çok teknik bi soru olcak, böyle yazışarak cvplamak doğru olurmu bilmem ama atış vaziyeti aldığımızda en doğru bakışın nasıl olması gerekir yani bantın neresinden görmeye başlamalıyız.Ben şuan neredeyse arpacığın oraya kadar yüksekten bakıyorum diyebilirim. Bunun ölçüsü nedir.Bantın yarısından itibarenmi bakmak lazım plakaya.normalde benim dipçik açok altta.İyice kaynağımı yaptığımda neredeyse banta mandalın ordan silme bakıyorum.
Saygılar abicim.
Güner AVCI
1977 HALKALI

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #35 : 14 Haziran 2010, 16:17:22 »
güner kardeşim mrb.silahın ne marka ve kaç namlu bunu yazarsan ayarlı kundak yaparak bu sorunu çözeriz bir gün istinyede denk gelirsek tüfeğine bakarak doğruyu söyleyebilirim,yada sizin bölgede tecrübeli bir trap atıcısından da yardım alıp yükseklik ayarı yapabilirsin.
birde güner gün günü tutmayabilir bazen 25 attığım gün sonrasında 19 da atabiliyorum o günkü pisikoloji önemli pes etmeden kaynak yapıp el melakesini kazanıp antreman yapmaya devam etmek gerekiyor.
ben bir yarışmadan çıktığım zaman kötü atmışsam eğer 1 gün sonrası poligonda soluğu alıp o kaçırmış olduğum plakaları en zor şekline getirip devamlı atıyorum.yani sorundan kaçmak yerine üzerine gidiyorum sorunu çözüyorum.
halbuki bir çok arkadaşım 2 hafta uğramıyor atıştan soğuyor unutma en akıllı yaratık insanoğlu onun elinden hiç bir şey kaçmaz.
2007 de çok çılgın skorlar atmama rağmen 2 yıldır istediğim sayıları toplayamıyorum amaaa ben halen daha poligonlardayım üzerine gidip devam ediyorum.ben pes etmem plakalar korksun bu yıl çok memnunum eski halime kavuştum bir gün bir poligonda karşılaşırsak ne demek istediğimi anlayacaksın.video çekimine az kaldı .
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Güner AVCI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #36 : 15 Haziran 2010, 11:46:43 »
Tüfeğim 682 gold e trap Erdal abi.
Dediğin gibi bir gün istinyeye gittiğinde yanına geliyimde hem tanışmış oluruz hemde bir iki soru sorup birşeyler öğrenmiş olurum senden abicim.Hangi günler gidiyorsun poligona abi, bende ona göre gidiyimde seni izlemiş olurum.Videoları da sabırsızlıkla bekliyorum.
Saygılar.
Güner AVCI
1977 HALKALI

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #37 : 15 Haziran 2010, 12:15:57 »
güner uzunca bi dönem gelemem ama en kısa zamanda video geliyor .
sialhını ayarlı kundak yaptır abdullah ustaya sorun çözülecek
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Hüseyin SERTÇETİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 15 Haziran 2010, 12:48:15 »
Bilgilendirme  için teşekkürler...
Hüseyin SERTÇETİN 1978 AKHİSAR 0542 5328869

Çevrimdışı Levent PAZAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #39 : 18 Ekim 2011, 23:24:56 »
Bilgileriniz için teşekkürler
Levent PAZAR 05334334386
1974 OSMANİYE

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 08 Kasım 2012, 16:57:27 »
erdal hocam ben normalde avcılıkla uğrasıyorum ama sezon dan sonra trap yapmak ıstıyorum arastırmalara basladım soruyorum sorusturuyorum epey bılgı edındım ama bana yenı baslıycam tufek olarak ne onerırsın ama benı asmıycak sekılde olursa sevınırım sımdı hemen acıl degıl ama bılgı almakta yarar var kıyafet malzeme bunları ne alıyım bana bu konuda yardımcı olursan valla hayır duası alırsın :Dyorumları ve yazdıklarını yakın takıp edıyorum elıne saglık guzel paylasımlar olmus gercekten kolay gelsın abı
 O0
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #41 : 24 Aralık 2012, 21:01:49 »
Erdal Bey,

1. atış anında sol el kundağı kendine doğru çekiyor musunuz? Yoksa yalnızca namlu ağırlığını karşılayacak kadar destek mi veriliyor?

2. Sol elin işaret parmağının ileri uzanmasının sebebi nedir? Namluyu hedefe kaldırırken sol el işaret parmağı ile işaret eder gibi mi yoksa namlu ucunu parmak uzantısı gibi düşünerek mi yönlendiriyorsunuz?

Garip sorular herhalde ama cevabı mümkün olanları öğrenemek isterim. Selam ve saygılarımla.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #42 : 25 Ocak 2013, 20:08:38 »
volkan bey el kundağındaki kavrama dağılımı işaret parmagı falan hakimiyeti daha kolay sağlıyor .
hem el kundağını hem kabzeyi kendinize çekerseniz desteği kuvvetlendirir tepmeyi ve kaynağa fayda sağlar.
bu arada kıyafet ve malzeme seçimi bu spora gönül verdiğimden dolayı profosyonel olarak bizden yada size en yakın av bayiinden temin edebilirsiniz spayko shootıng benim firmam av ve atış kıyafetleri ve bir çok techizatı uygun ve doğru olarak bizden bulursunuz.basarılar dilerim
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2013, 20:10:19 Gönderen: Erdal ÇİFTÇİ »
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #43 : 25 Ocak 2013, 20:12:06 »
bekir bey silah seçimi konumu okursanız aydınlatıcı bilgiler bulacaksınız .

MARKASI DEĞİL SAĞLAMLIĞI ÖNEMLİ olacak yanılmıyorsam
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Ö.Faruk EREN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 22 Mart 2014, 23:34:00 »
bu sitede trap atışlarının inceliğini ve tekniklerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim...Anladığım kadarı ile TÜFEK seçimi , Atışda kullanılan Gözlük - Kulaklık gibi ekipmanların seçimide başarıyı getiren etkenler arasında sanırım...Ama en önemlisi bu alanda başarı sağlamış kişilerden bilgi almak..
1976-Erdemli-Mersin