Gönderen Konu: GİRSAN 312  (Okunma sayısı 49580 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
Ynt: GİRSAN 312
« Yanıtla #75 : 09 Ekim 2015, 12:36:09 »
evet Veysel ustam. Çok geri dönüş olmuş.
Bayide çalışan bir ustamızdan öğrendim. Yoksa ben girsandan çok şey bekliyordum.
Ben zaten memnun değilim demedim. yada alıp kullanıyorum da demedim.

ben inceledim çok hoş tüfek.
birde girsana tabanca işleyebilecek teknolojisi ve makina parkuru olduğundan
tüfeği hayli hayli işler diye güveniyorum. tabi elime alıp atış yapmadım ama
bana piyasada çoğu yerli iyi markayı sollayacak gibi geldi.

önce böyle dedim yaklaşık 10 ay sonrada

bende üstteki yorumumu okursanız çok umut bağlamıştım
av bayinden öğrendiğime göre baya problemli geri dönüşler olmuş.
görüntüsünün tüfeği değilmiş yani. solda sıfır kaldı yani...

böyle bir yorum yaptım. Tabi kullanıcıları daha farklı yorumlar yapabilir.

Benim ki sadece ilk tüfekteki gözlemlerim daha sonrasıda bayideki ustamızın dedikleri.
ben girsana gerçekten acayip bel bağlamıştım. atayı stoegeri kinetik olarak sollamasını
umut ediyordum. O yüzden solda kaldı dedim. Ben girsanın sollayıp gitmesini planlıyordum
Yine daha piyasada bu konuda yeni sayılır. İlk üretimler buhranlı olabilir.
Durumların değişeceğine de inanıyorum. Ben açıkça söylüyorum girsan kazansın istiyorum.
Karadeniz insanını çok seviyorum ülkelerine nasıl sahip çıktıklarını her yerde dile getiriyorum.
Yurdum kazansın istiyorum.

(bu arada bayideki ustamız bu konuda bize karşı ticari bir menfaat içinde değil sohbetimiz
muhabbetimiz bayi dışında da buluşmalarımız mevcut kendisi tüfekler fişekler konusunda
baya bilgilidir bende takıldığım konularda açar telefon kendisinin fikirlerini almaya çalışırım)
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2015, 13:31:03 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Veysel ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #76 : 09 Ekim 2015, 14:04:45 »
Ben sadece konuyu merak ettim , acaba neden rahatsızlık duyulmuş merak ettim.

Daha öncede söyledim tüfek konusunda yeniyiz.

İlk başta bazı sorunlarımızda oldu tüfekte. Ama bunları gelen yorumlara göre giderdik.

Zaten o tüfekler piyasada bile değil. Piyasadaki tüfeklerimizde hiçbir problem yoktur.

Açıkçası çoğu bayi arıyor video gönderiyor söyle diyor ,

BEN TÜFEĞİ OMUZUMA DAYAMAYIP ATIYORUM AMA İKİNCİ FİŞEĞİ ALMIYOR.

Bu sorunu söyleyen bayi ne kadar tüfekten anlar artık tahmin edin.

Bu tüfek kinetik sistem tüfek. Kinetik sisteme yabancı olan insanlar bir sürü hata bulabilir.

Kinetik tüfeği olan bir kişi bilmelidir ki bu tüfek düğün tüfeği değil seri bir şekilde atılmamalı, atılamazda zaten.

Bu tüfek av tüfeği omuzuna dayamazsan atmaz, çünkü çalışması için omuzunun tepkisi gerekli.

Bu sorularla çok karşılaştık.

En ufak sorunuz dahi olsa sorun.

Her zaman cevaplamaya çalışıyoruz, çalışacağız da.

Sizin yorumlarınız bizim için çok önemli.

Saygılarımla.

« Son Düzenleme: 09 Ekim 2015, 14:11:19 Gönderen: Veysel ÖZDEMİR »
1987 giresun

The following users thanked this post: Alkan YOKSUL, Kadir YOLAK

Çevrimdışı Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #77 : 09 Ekim 2015, 14:22:28 »
Ben sadece konuyu merak ettim , acaba neden rahatsızlık duyulmuş merak ettim.

Daha öncede söyledim tüfek konusunda yeniyiz.

İlk başta bazı sorunlarımızda oldu tüfekte. Ama bunları gelen yorumlara göre giderdik.

Zaten o tüfekler piyasada bile değil. Piyasadaki tüfeklerimizde hiçbir problem yoktur.

Açıkçası çoğu bayi arıyor video gönderiyor söyle diyor ,

BEN TÜFEĞİ OMUZUMA DAYAMAYIP ATIYORUM AMA İKİNCİ FİŞEĞİ ALMIYOR.

Bu sorunu söyleyen bayi ne kadar tüfekten anlar artık tahmin edin.

Bu tüfek kinetik sistem tüfek. Kinetik sisteme yabancı olan insanlar bir sürü hata bulabilir.

Kinetik tüfeği olan bir kişi bilmelidir ki bu tüfek düğün tüfeği değil seri bir şekilde atılmamalı, atılamazda zaten.

Bu tüfek av tüfeği omuzuna dayamazsan atmaz, çünkü çalışması için omuzunun tepkisi gerekli.

Bu sorularla çok karşılaştık.

En ufak sorunuz dahi olsa sorun.

Her zaman cevaplamaya çalışıyoruz, çalışacağız da.

Sizin yorumlarınız bizim için çok önemli.

Saygılarımla.
Veysel Bey Emrah bey tüfeği almadan önce incelerken bende vardım amerikadaki yorumlardan filan bahsettim  nihayetinde tüfeğin şeklini şemalini beğendi ve sonunda aldı ama aşayıdaki yaşadığı sorunları bizzat yazmış. Açıkcası bende çok bel bbağlamıştım Girsana.
yalaşık bir sezon kullandım, ve şu an fabrikaya gidiyor, yıkıcılığına gelince yakın mesafede delip geçen keklik 600 metre sonra ölüyor uzak mesafede çok etkili hemen öldürüyor, hala çakma problemleriyle uğreşıyorum fabrikaya bu hafta göndereceğim, iki sıkıntım var çakma problemi ve yakın mesafe yıkıcılığı, onun dışında artıları çok estetik ve nişangah çok hızlı göze geliyor süpürme hareketini çok hızlı yapbiliyorsunuz..fabrika ilgili sorunlarımı dinlediler eğer bur seferde çakma problemi yaşarsam, sanırım silahı göle atacağım bunun yanında aynıo zamanda stoger m 3000  aldım stoger çok başarılı, yıkıcılığı mükemmel size fotolarını yayınlıyorum..
not : uzak mesafede kesinlikle girsnın yıkıcılığı harika ( yiğidi öldür hakkını ver)
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Selim UYGUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #78 : 09 Ekim 2015, 16:28:10 »
Acaba arkadaşın sorunu çözülmüş mü? Bu sorun vardı evet ama bu sorunu gidereli çok oldu.

Arkadaşın problemi çözülmediyse benimle iletişime geçerse bakalım neymiş sorun.

Arkadaşlar hepinizin yorumuna değer veriyorum. Çok teşekkür ediyorum.
1987 giresun

The following users thanked this post: Alkan YOKSUL

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #79 : 09 Ekim 2015, 18:08:03 »
Bizde sizlere güveniyoruz. Tabiki olacak ilk üretimlerde aksilikler.
Bunları sorunsuzca gidermeniz bir 312im olmasa bile beni çok mutlu etti.

Zaten bence önemli olan sıkça yapılmadıkça hata yapmak değil. Hatayı düzeltmemek için
bin tane laf bin dereden su getirmemektir. Ben bu konuda sizi kutluyorum.

Kalite, servis, servis ücretleri, ilgi alaka çok önemli.
Sadece çok güzel servis vermek servis ücretlerini cüzi tutmak bile bazen tüfek almada bir tercih meselesi oluyor.

Burada bizi kaile bile almanız çok güzel. Bazı tanınmış firmalarımıza da belki örnek teşkil eder.

« Son Düzenleme: 09 Ekim 2015, 18:22:03 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #80 : 10 Ekim 2015, 09:29:17 »
Bizde sizlere güveniyoruz. Tabiki olacak ilk üretimlerde aksilikler.
Bunları sorunsuzca gidermeniz bir 312im olmasa bile beni çok mutlu etti.

Zaten bence önemli olan sıkça yapılmadıkça hata yapmak değil. Hatayı düzeltmemek için
bin tane laf bin dereden su getirmemektir. Ben bu konuda sizi kutluyorum.

Kalite, servis, servis ücretleri, ilgi alaka çok önemli.
Sadece çok güzel servis vermek servis ücretlerini cüzi tutmak bile bazen tüfek almada bir tercih meselesi oluyor.

Burada bizi kaile bile almanız çok güzel. Bazı tanınmış firmalarımıza da belki örnek teşkil eder.

Değerli yorumlarınız teşekkür ederim Tunç bey,
1987 giresun

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #81 : 10 Ekim 2015, 22:02:39 »
Kinetiği herkese beğendirmek zor. Omuza dayamadan ve bir de yeniyken nazlı çalışması, 32 gramdan düşük şarjlı fişeklerle bazen sorun çıkarması en olası şikayet nedeni bence.

İlk başarılı kinetik deyince akla gelen Vursan çıktığı yıllarda 30 gr dan hafif fişek yoktu diye hatırlıyorum. Hatta 30 g bile çok bulunmuyordu. 32 g fişekler tam kinetik silahın dişine uygun olmasına rağmen, Vursan bazen 34 g ile bile anca çalışıyordu. Yine de şanslıydı ki, 28 g, 24 g fişek yoktu piyasada. Şimdi kinetik tüfeklerin eski Vursanlar'a nazaran işi daha zor. Tüfeğin her bir şeyi 4x4 lük olsa bile bu ikisi kötülemeye yeter malesef.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #82 : 13 Ekim 2015, 08:10:31 »
Kinetiği herkese beğendirmek zor. Omuza dayamadan ve bir de yeniyken nazlı çalışması, 32 gramdan düşük şarjlı fişeklerle bazen sorun çıkarması en olası şikayet nedeni bence.

İlk başarılı kinetik deyince akla gelen Vursan çıktığı yıllarda 30 gr dan hafif fişek yoktu diye hatırlıyorum. Hatta 30 g bile çok bulunmuyordu. 32 g fişekler tam kinetik silahın dişine uygun olmasına rağmen, Vursan bazen 34 g ile bile anca çalışıyordu. Yine de şanslıydı ki, 28 g, 24 g fişek yoktu piyasada. Şimdi kinetik tüfeklerin eski Vursanlar'a nazaran işi daha zor. Tüfeğin her bir şeyi 4x4 lük olsa bile bu ikisi kötülemeye yeter malesef.

+1 1996 da vursan vardı 34gr ile çalışırdı :D daha bulamadım kinetiğe
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #83 : 14 Ekim 2015, 01:27:47 »
+1 1996 da vursan vardı 34gr ile çalışırdı :D daha bulamadım kinetiğe
Bendeki 32'yle çalıyordu ama kendi doldurduklarımla çalışmıyordu. Bu yay standardizasyonu kolay bir şey değil galiba. Hem kendi baktığım bazı silahlar hem arkadaşlarımdan duyduğum tecrübelerine göre düşünüyorum da her tüfeğin alt sınır gücünde fişeklerle aynı kesinlikle çalışması epey zor bir şey. Sırf ana yay da değil; horoz, tetik,... başka yaylar da aynı durumda.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.