Gönderen Konu: uydudan köpek takip sistemi  (Okunma sayısı 18992 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Mert YİĞİT

• AvlakForum Üye
  • *
uydudan köpek takip sistemi
« : 13 Ekim 2010, 13:17:07 »
arkadaşlar halil hacıoglun'dan aldıgım köpegim 1 hafta önce çalındı.ve bende araştırmaya başladım.bu cihaz kirbit kutusudan biraz daha büyük gps baglantılıuydudan takip ediyoruz. belirli bir mevki işaretliyosunuz  köpek o mevkiden dışarı çıktıgında telefono msj geliyo.kısacası köpegi dünyanın öbür ucuna götürseler. haberiniz oluyor.bu arkadaşlarla görüştüm.normal fiyatı 340 kdv dahil diyolar.ama toplu alımlarda 50 adet gibi fiyatı 300 tl ye kadar çekebilceklerini söylediler.bu ürünle ilgili bilgi almak istiyen arkadaşlar.telefon numarası 0216 661 38 44 bu numara bu ürünü bize satıcak olan firmadır.bu ürünü istiyen arkadaşlar isimlerini yazdırırlarsa ona göre ürünleri istiycez.
M.Mert YİĞİT
1976 İSTANBUL/B.ÇEKMECE

Çevrimdışı Dr.Onur ŞEREFHANOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: uydudan köpek takip sistemi
« Yanıtla #1 : 13 Ekim 2010, 17:10:48 »
Gerçekten çok faydalı bir cihaz ama bu cihaz nasıl çalışıyor biraz daha ayrıntılı anlatsanız daha iyi olacak,eyer köpeğin tasmasına bir verici takılarak çalışıyor ise köpeği çalan kişi bunu çıkarabilir.Ama sürücü köpekler için çalınma dışı kayıplarda çok işe yarıyacağı kesin.Bilgilendirme için teşekkürler.
Dr.Onur ŞEREFHANOĞLU
0 Rh + 1978 BOLU

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #2 : 13 Ekim 2010, 21:16:09 »
Ne olacak sanki ama bu şeyler yapılmazdan önce aynı şeyi yapmak aklıma gelmişti. Her mevzusu olduğunda aklıma geliyor. İki düşüncem daha vardı birini de daha önce yapanlar oldu. Diğerini daha düşünen çıkmadı.  :) Tam mucitmişim.

Benim burada kastetiğim tasmaya takılan değil de derinin altına yerleştirilenlerden. Zayıf yanı ise takıldığı gibi çıkarılması da mümkün. Küçük bir cerrahi işlem.

Eğer 50 tane satabilirseniz birini alıp diğerlerini asgari 40 lira karla satmanız mümkün olmaz mı?
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2010, 21:20:16 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı M.Mert YİĞİT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 13 Ekim 2010, 21:30:15 »
arkadaşlar bu cihaz cep telefonu hattıyla çalışıyor.aylık vodofone da 7 tl turkceel de 12 tl karşılıgı aylık sabit ücreti var bu cihaz mesela evinizin bahçesine veya kafese bagladınız köpeginizi.yerinizi belirlediniz.köpeginiz kaçtı veya çalındı. size otomatik olarak cep telefonuza msj çekiyor.tabiki köpege güzel bi tasma yaptırmak lazım yani çalan kişi hemen onu söküp çıkaramasın.işte köpekte çip var deniyor. çip köpegin seceresinden başka hiç bir işe yaramıyor.benim çalınan köpegim de çip vardı.yani uydudan bulurum diye düşünen arkadaşlar yanılır,bakın bugün güzel bir köpek yavru bile olsa 1000 tl den aşagı digil.o yüzden daha sonra ah vah demeyin benim gibi arkadaşlar saygılar.
M.Mert YİĞİT
1976 İSTANBUL/B.ÇEKMECE

Çevrimdışı M.Mert YİĞİT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 13 Ekim 2010, 21:34:31 »
bu cihaz internet ten takip edebiliyosunuz.hızını yürüdügü sokak  nerede olursa olsun isterse dünyanın öbür ucunda olsun bulursunuz.saygılar

M.Mert YİĞİT
1976 İSTANBUL/B.ÇEKMECE

Çevrimdışı M.Mert YİĞİT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 13 Ekim 2010, 21:43:27 »
volkan bey orada bir tane alsanız demişsiniz. ben bu cihazı herkes tanısın dedim yoksa ben 40 tl 500 ye veya 5000 tl ye bakan bi insan digilim. o yüzden de oraya o firmanın telefonunu yazdım.insan lar bilsin diye,benim bu tarz polimiklere girmem.ben zaten alıcam .2 adet ama insanlar bu işten faydalansın istedim.saygılar
M.Mert YİĞİT
1976 İSTANBUL/B.ÇEKMECE

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #6 : 13 Ekim 2010, 22:06:11 »
Mert bey bu tip cihazlar tasma gibi takılıyor ve her ay dediğiniz gibi cep telefonu yada operatör firmaya aidat veriyorsunuz ayrıca bunun için internetten takip v.s isterseniz sanırım ekstra para alabilirler !!!

yine köpek çalan kişilerin ilk işi genelde tasmayı anında çıkartmak :( o nedenle bu cihazlar bence pek işe yaramaz maalesef :(
Deri altı olması ise teknik olarak şu anda mümkün değiş çünkü çalışması için PİL v.s lazım ve pil her bittiğinde deri altı opersyon yapmak lazım ve köpeğin sağlığı açısından ne kadar zararlı olabilir düşünmek lazım :(

bunun yerine bence en iyisi köpeğin olduğu kafese sağlam ve gece görüşlü kamera yerleştirmek ve harekete duyarlı olarak kayıt cihazlarına kayıt yapmasını sağlamak, çalınma durumunda en azından adamların görüntüsünü alabilirsiniz !
bunun gibi bir sistem yaklaşık 150 ila 200 dolar arasına çıkar tahminimce...

Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #7 : 14 Ekim 2010, 16:57:03 »
Mert bey neden sormadan, anlamadan böyle yazdınız ki? Neyse önemi yok.

Ben bu cihazlardan görmedim henüz. Öyle cebi arama işi falan yapacaksa elbette şarj sorunu olur. Daha az enerji harcamalı. Mesela kalp pillerinde olduğu gibi uzun süre kullanılacak şekilde olabilir. Aksi halde derinin altından şarj cihazının kablosu dışarıda durması lazım :D
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 26 Ekim 2011, 22:22:34 »
Bende size bu konularında biraz bilgi vereyim..bu cihaz kibrit kutusu ebadında ve yaklaşık 300 liraya alınabilir..İzmirli bir ELKTRO marketin gittigidiyorda ilanı vardı..sim kartla çalışıyor ve jarzli pilin tükenmesine bağlı çalışıyor..gelişmiş ayarlara sahip,ama yinede tasmaya takıldığından hirsizliga karsı bir önlem olarak kullanılamaz..ancak takip yapabilirsiniz..bunun yerine daha gelişmiş ve daha kullanışlı bizimde kullandigimiz garmin astro dc 40 cihazını  tavsiye ederim, ama yine belirtiyorum, sadece avda köpeği takip için kullanılır, hırsızlığa care değildir hiç bir alet..

Çevrimdışı Ahmet YÖNDEM

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 03 Mart 2014, 20:25:51 »
konuyla ilgili aşağıdaki cihaz da var. daha iyi özellikleri var. su geçirmiyor. 3 operatör arasında otomatik geçiş yapıyor....

http://avlakforum.com/forum/kopay-av-kopekleri/yeni-bir-kopek-takip-cihazi-tractive/
http://www.kedikopektakipshop.com/default.asp?git=9&urun=1#.Uv52O2J_tic

ayrıca treyki cihazı var. ama yukarıdaki cihaz daha iyi

http://www.treyki.com/#/turkce/ana-sayfa/
« Son Düzenleme: 03 Mart 2014, 20:28:58 Gönderen: Ahmet YÖNDEM »

http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,160897.0.html
Ahmet YÖNDEM 0505 733 2636 1978 DÜZCE
İyi bilin ki , kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur.  (Rad 28)

Çevrimdışı Hikmet YAZICI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 04 Haziran 2014, 22:40:53 »
bu cıhazı araştırdım ..350 tl fakat yalnız 350 ile bitmiyor... sim kart almanız gerekiyor trceel vadofon yada avea

aylık 10 tl gibi  sonra cıhazı aldığınız yerin uydu takip sistemindeki haritayı kullanacaksınız 2 sene üçretsiz sonra ki seneler yıllık 120 tl dir ...cihaz aynen böyle
Hikmet YAZICI
1965 istanbul