Gönderen Konu: KRAL ÇELİK KASA SÜPERPOZE TÜFEK FİŞEK SEÇİMİ  (Okunma sayısı 9726 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tugay BOZKURT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
hangi  fişeği  kullanıyorsunuz  en  iyi gurupmanı  hangisinde  yakaladınız  tüfek  sanki  32  gramda  çok  iyi  geldi  bana meca  yaf  zuber de  iş  yapacak  sanırım
DOĞUM YILI YAZINIZ
DENİZLİ

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: KRAL ÇELİK KASA SÜPERPOZE TÜFEK FİŞEK SEÇİMİ
« Yanıtla #1 : 06 Aralık 2013, 23:09:30 »
selam bende kral çelik kasa ejektörlü süper pozem var kısaca senin seçimin doğru bu tüfeğin en sevdiği fişekler meca ve zuberdir ben bütün fişekleri denedim bu tüfekte en iyi verimi bu 2 fişek verdi özellikle 30 gr mecada çok güzel sonuçlar aldım bu tüfek kesinlikle ağır gramaj  fişekleri sevmiyor tavsiyem yazın 28 - 30- gr kışın çok soğuklarda 32 gr kullanın bunun üstüne yada altında fişek kullanmayın  bu tüfeğin en sevmediği fişek ise rc sipedir sanki omuzunuzda top atıyorsunuz gibi bir hiissi var rcnin kullanın farkı göreceksiniz resimdeki kral süper pozem
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2013, 00:02:24 Gönderen: Caner COŞAN »
1985
BURSA

Çevrimdışı Tugay BOZKURT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2013, 21:48:14 »
rc  bi  kaç defa  attım  tepme fazla  ama bence  tesiri  var  32  gram  suber  meca  süper  sonuç  verdi  yafdada  aldım  bu tüfeğe kalitesiz  diyorlar  forumlar  valla  ben  şaşırdım  76  namlu var  benimkinde  böle  bir  tüfek  yok  yaw  otomatik  stoger  var  kinetik  onun  kadar  beyeniyorum
DOĞUM YILI YAZINIZ
DENİZLİ

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2013, 21:54:15 »
kral tüfekleri kötü değildir bazıları yabancı fişek ve 34 gr daha üstü kullanıyor bu tüfegede fişek basıncı fazla geldiği için ejektör sıkıştıyor somrada tüfeğe kötü diyorlar torunun turanın pozelerine on basar kralın tüfekleri şacması çok iyi güzel yakıyo fakat domuz kurşununda istediğim verimi alamadım rc ise biliyrum sadece geri tepmesi fazla ama grupmanı çok güzel
1985
BURSA

Çevrimdışı Tugay BOZKURT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 07 Aralık 2013, 22:02:12 »
haklısın  kardeş  kral  deyip  geçmemek   lazım 
DOĞUM YILI YAZINIZ
DENİZLİ

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 07 Aralık 2013, 22:21:17 »
çelik kasaları biraz ağır sadece
1985
BURSA

Çevrimdışı Tugay BOZKURT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 08 Aralık 2013, 00:33:13 »
evet ağır  ben  boy  kısa  olduğu  için  dipcik  mesafesini  32  düşürdüm  2  cm kısalttım  ilk  önce  attığımı  vuramıyordum  hayret  diyordum  dipçiği  kısaltınca  tüfeği  kaldırıyorum  atıyorum  ama  ne  atış  :)  heleki meca  zuber  32  gr  olsun  fişek  kovanlarını  havada  döndürüyom  :)  yaw  millet  kral  tüfekten  biri sanacak  yahu  memurum  abiler  :)
DOĞUM YILI YAZINIZ
DENİZLİ

Çevrimdışı F.Süleyman AKAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 25 Ekim 2015, 10:12:33 »
      Selam arkadaşlar. Bende kral 66 namlu çelik kasa mobil şoklu poze aldım. Bu tüfeğin iç çapı kaçtır bilen varmı ve kaç gr fişek atmalıyım? yukarda meca ve zuber demişler rc yi sevmiyor demişler neye göre sever, neye göre sevmez bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiye kadar huğlunun otomatiğini kullandım ve kışın  hep bp 36 gr 4numara saçma attım ördeğe bu tüfektede bp veya rc atacaksam kaç gr atmalıyım birde kaç numara saçmalarla daha iyi verim alabilirim keklikte ördekte tavşanda şimdiden teşekkürler.
1983 KONYA

Çevrimdışı Şener CANKAT

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1983 / ANTALYA
« Yanıtla #8 : 25 Ekim 2015, 20:58:02 »
      Selam arkadaşlar. Bende kral 66 namlu çelik kasa mobil şoklu poze aldım. Bu tüfeğin iç çapı kaçtır bilen varmı ve kaç gr fişek atmalıyım? yukarda meca ve zuber demişler rc yi sevmiyor demişler neye göre sever, neye göre sevmez bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiye kadar huğlunun otomatiğini kullandım ve kışın  hep bp 36 gr 4numara saçma attım ördeğe bu tüfektede bp veya rc atacaksam kaç gr atmalıyım birde kaç numara saçmalarla daha iyi verim alabilirim keklikte ördekte tavşanda şimdiden teşekkürler.

Hayırlı olsun güzel seçim. Her kuruşunun hakkını veren bir tüfek almışsınız. 28 ve 30 gr lambro tordo kullanıyorum menunum. Gideceğiniz ava göre saçma numarası ve gramajını belirleyerek size en uygun fişeği kendiniz belirleyebilirsiniz.
1983 - Antalya

Çevrimdışı F.Süleyman AKAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 26 Ekim 2015, 20:02:47 »
Sener bey cevabiniz icin tesekkurler tufegin hangi fisegi sevdigini nasil anlayabilirim peki
1983 KONYA

Çevrimdışı Şener CANKAT

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1983 / ANTALYA
« Yanıtla #10 : 27 Ekim 2015, 09:51:24 »
Sener bey cevabiniz icin tesekkurler tufegin hangi fisegi sevdigini nasil anlayabilirim peki

Hocam yapacağınız ava göre şok, fişek numarası ve gramajı seçimi zamanla kendiliğinden oluşur. Forumda aratırsanız ava göre fişek seçimi diye ayrıntılı bilgi mevcut. Kral süperpoze çelik kasa 71cm namlu kendi kullandığım şok ve fişekler size bir fikir oluşturması açısından şöyle; bıldırcın 4-5 şok 24-28 gr 10-11 numara saçma. Tavşan 1-3 şok 28-32 gr 4-5 numara saçma. Keklik yakın mesafe 4-2 şok uzak mesafe 4-2 şok 28-32 gr 7 numara. Ördek ful şok  32-34 gr 5-6 numara saçma.
Kral süperpoze ile ağır dolular atmamaya dikkat ettiğiniz sürece enjektör arızası vereceğini sanmıyorum. Kutusu 17 lira yaf, 24 lira lambro ve 27 lira remington' da kullanıyorum. Sorun yok. Bazı arkadaşlara çelik kasası ağır geliyor ama zamanla alışılır. Tüfek fiyat performans olarak çok iyi. Kundak pedleri var geri tepmeyi biraz hafifletiyor omuzlarken takılmadan kullanırım derseniz onlardan takabilirsiniz. Askı kayışı takmadan kullanmaya alışmanızı tavsiye ederim.
1983 - Antalya