Gönderen Konu: OHAL in kalkması  (Okunma sayısı 4172 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
OHAL in kalkması
« : 16 Temmuz 2018, 18:50:32 »
Sevgili avlak ailesi,biliyorsunuz 3 gün sonra ohal kalkıyor,internetten fişek alış verişi serbest olacak mı,fiyatlarda rekabetten dolayı düşme olur mu?
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Cenk ERDEM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: OHAL in kalkması
« Yanıtla #1 : 16 Temmuz 2018, 18:55:12 »
Av malzemelerinin taşınmasına ilişkin tüzüğün .... maddesine göre, PTT İşletmesi veya posta taşıyan yüklenicilere ait araçlarla koli halinde veya zarf içinde patlayıcı madde taşınması yasak. Aynı tüzüğe göre bu patlayıcı ve yanıcı maddeler, izin belgesi alınarak özel araçlarla ve ateşleyicilerle bir araya gelmeyecek şekilde taşınması gerekiyor.

Mevzuat Tamamı: www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/2.5.8712028.doc
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2018, 18:56:25 Gönderen: Cenk ERDEM »
ankara

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2018, 18:56:48 »
Av malzemelerinin taşınmasına ilişkin tüzüğün .... maddesine göre, PTT İşletmesi veya posta taşıyan yüklenicilere ait araçlarla koli halinde veya zarf içinde patlayıcı madde taşınması yasak. Aynı tüzüğe göre bu patlayıcı ve yanıcı maddeler, izin belgesi alınarak özel araçlarla ve ateşleyicilerle bir araya gelmeyecek şekilde taşınması gerekiyor.
Yani ohalle alakası yok mu 😥
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Cenk ERDEM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #3 : 16 Temmuz 2018, 18:57:53 »
Evet ohal ile alakası yok artık , mevzuat gereği patlayıcı olduğundan belirtilen şartlar dışında kargo ile gönderimi yasak diyor.
ankara

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 16 Temmuz 2018, 19:43:48 »
Cenk bey mevzuata baktım 1999,2001 ve 2004 tarihli,
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Fehmi TAŞKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2018, 19:46:15 »
İstanbulda Anadolu yakasındaki MKE bayii arkadaşlar , bu kanunlar yüzünden o kadar zorlanıyorlar ki ,adamlar fişekleri  Taksim MKE den  almak yerine Ankaraya gidip alıyorlar. Taksimden alıp karayolu ile getireyim dese köprülerden geçişi yasak. Arabalı Vapur ile getireyim dese vapurda ambulans ve itfaiye vs hazır bulunmalı. Ayrıca vapur sadece fişek taşıyan araca tahsis edildiği için anormal masraflar çıkıyormuş. Dolayısıyla gidip ankaradan alıyorlar. Güler misin ağlar mısın  :D
  • MAUSER M03 300 Win. Mag.
  • Beretta A400 Xtreme Plus 76
  • Akus Custom Deluxe 71-76
  • Glock 19 Gen 5
  • Sig Sauer P 229 ALSO 9mm
  • Smith Wesson 686 4'' 357 Mag.
1977-İZMİR

Çevrimdışı Cenk ERDEM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #6 : 16 Temmuz 2018, 20:02:19 »
Cenk bey mevzuata baktım 1999,2001 ve 2004 tarihli,

Sanırım yenisi çıkmamış yürürlükte olan bu galiba.
ankara

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 16 Temmuz 2018, 20:49:13 »

Sanırım yenisi çıkmamış yürürlükte olan bu galiba.
Ohalden önce de bu mevzuat vardı fakat alış veriş yapabiliyorduk o yüzden sordum acaba serbest olur mu diye,bir bayi arkadaş varsa açıklık getirebilir sanırım
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 16 Temmuz 2018, 20:50:36 »
Bugun yaban av ile görüştüm internetten satışınız olacakmı ohal kalkınca dedim bir bilgiye ulaşamadık dediler.Galiba yasak devam edecek umarım bi an önce kalkar ruhsat fotokopisiyle en azından gönderim olmalı yani
1988-Denizli

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #9 : 17 Temmuz 2018, 00:37:15 »
Ben fişek fiyatlarını halen OHAL E bağlayanlara şaşıyorum .....
Düşmez düşmez,bizde bu esnaflık bizdeki toptancılar oldukça daha düşmez
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

The following users thanked this post: Bilal AYDIN, Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #10 : 17 Temmuz 2018, 01:32:08 »
Bizim zannettiğimizin aksine bayi kârları çok yükseldi.
3 kutu satılarak elde edilen kâr şu anda 2 kutu satılarak rahat elde ediliyor.
Yerli fişek doldurucuları ( üretmiyorlarki üretici desek ) yabancı markaların fiyat artışlarından aşırı derecede memnunlar.
Bıldırcında bile Yerli dolum kullanmayan bana birkaç bin fişek sattılar.
Ohal'den dolayı yaşanılan güçlükler hepimizi üzüyor , biran önce rahatlarız İnşallah.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Bilal AYDIN

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #11 : 17 Temmuz 2018, 10:47:49 »
tuncay ağbeyinde dediği gibi bu zamlar yerli firmalara yaradı,  kesinlikle indirime girmez, herkes halinden gayet memnun gerçek avcılar hariç, eğer sağlam bir stoğunuz yoksa şu zamanda fişek almak epey bir külfet artık,  ithal orta ayar bir fişek 50 tl olmuş koli alayım dersen 500 tl, alım gücü düşüyor zamlar tavan yapıor sonumuz hayır  olsun
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı Aydın NALIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 17 Temmuz 2018, 19:27:03 »
Fiyatların düşeceğini sanmıyorum aksine sezon açılışına kadar bir iki zam daha görür bence çünkü seçim sonrası zamlar daha yapılmadı, dolar yükseliyor, başta akaryakıt olmak üzere ciddi zamlar bizi bekliyor

1980-Antalya

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 18 Temmuz 2018, 00:18:15 »
Geçen sene Temmuz ayında  forumda glavpatron Rus fişekleri konusuna piyasaların 5,6-6,2 üzerinden kur planlamasını yaptığını yazmıştım.Aynı piyasalar son 1 ayda yaşanan dalgalanmalar üzerine 3 yıllık kurları 7-7,5 üzerinden  hesaplamaya başladı.Şahsi kanaatimce bundan sonra fişek fiyatlarının düşmeyeceği aksine bugünleri de aratacağı yönündedir.Hakkımızda hayırlısı...
Şu anda piyasada dolaşan Türk lirasının miktarı doları 6,5 bandına çıkarmaya yetmiyor.Yani dolaşan para az ama enflasyonun yükselmesi ve devletin yüksek faizden borçlanması söz konusu olursa belirttiğim Euro kurlarına ulaşmak çok zor olmaz..

Saygılarımla
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

The following users thanked this post: Lokman DERELİ

• Expert Üye
« Yanıtla #14 : 18 Temmuz 2018, 00:52:44 »
Ekonomiden anlamam...Şu dalgalanma Japonya'da olsa Japon toplumunun yarısıda bizim gibi döviz simsarına dönüşürmüydü merak ediyorum.
Apolitik biri hiç olmadım, ama politik bir gayeyle sormadım bunu.
Bilenlerin cevaplarını severek okuyacağım İnşallah.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Bilal AYDIN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 18 Temmuz 2018, 01:48:49 »
En ucuz av fişeği bu şartlarda 32 33TL den aşağı olayacaktır.
İndirimi bilmem ama bindirim çok yakında....
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Rıza BOZOKLU, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 18 Temmuz 2018, 10:04:31 »
En ucuz yerli fişek  Kastamonu'da  37,50 tL,Mirage JK 6 gibi ithaller  55-60 Tl.oldu.
Bu forumda kaç kere yazdığımı  hatırlamıyorum.
Gene  yazıyorum beğendiğiniz  yerli ve ithal fişeklerden  dolar  altın filan  bozdurarak dahi olsa  en azından yeterli miktarda ""stok" yapın.
Bu saatten sonra  dolarda da ,  fişek fiyatlarında da   düşme beklemeyin. Şu an  fişek pahalı bile olsa   aradığınızı bulabiliyorsunuz.
Bir  süre  sonra   fişekler iyice zamlanacak, yerli fişek 50-60 lira, ithal fişek 80-100-120 liralara  ulaşacak.
Dahası paranız  olsa  bile  piyasada  fişek  bulamama  ihtimali  görünüyor.
İşte o zaman "fişek  fiyatları 35-40  liralarda iken  neden alım yapmadık" diye  hayıflanacaksınız.Bir koli fişek şu an 350 tl iken bir  yıl sonra 600 liraları bulabilir.
Hatta ben bile" yerli fişeğin kutusu 15-16 lira, ithal fişeğin kutusu 20-22 lira  iken  neden 3-4 koli almadım ki?" diye  aklıma  geliyor.
Av sezonu  başlamadan  muhtemelen bir  kez daha zam gelecek. 15 Ağustos  gelmeden   fişek  almaya bakın.
Yada işinize  gelmiyorsa   av işini  komple  bırakacaksınız.Peki  kaçımız    avdan  vazgeçebilir ki?
Av sevdasından  dolayı  şu  siteye bile hemen her gün girip  birşeyler okuyor ve öğreniyorum.
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2018, 16:31:43 Gönderen: Rıza BOZOKLU »
1974 İnebolu/KASTAMONU

The following users thanked this post: Engin TARHAN, Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 18 Temmuz 2018, 10:19:30 »
Ayrıca bu sitedeki  tavsiyeler  üzerine iki ay önce Cheddite JK 6  fişekten  3 kutu 7 no'sunu 45,00 TL den  almıştım.
Bayiide  sadece 4  ve 7  no'su  kalmıştı. Aradan bir ay geçti başka bir bayiiye   Mirage JK 6 sordum  60  TL  dedi.
Yani  bir  ayda  ortalama  15 TL  zam yemiş. Bir  senede  ne kadar  zam yer gerisini siz  düşünün.
1974 İnebolu/KASTAMONU

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 18 Temmuz 2018, 13:23:22 »
Selamlar
Bir gün genç adamın biri Aristo’ya gidip;Çok sevdiğim bir kadın var ,fakat evleneyim mi evlenmeyeyim mi karar veremiyorum...diye sormuş .Ünlü filozof ta şöyle bir cevap vermiş mutlaka evlen demiş.Eşin iyi bir kadın çıkarsa mutlu bir adam olursun ama  kötü bir kadın çıkarsa da FİLOZOF olursun demiş.😊
 Bizim de ekonomiyi anlamaya çalışmamız bu yüzden.Bu ve önceki yazdıklarım kesinlikle politik anlayış çevresinde yazılmış değildir.İçinde bulunmaya çalıştığım bir camia ya bir nebze fayda anlamında dokunmaktır.
İşin Aslı Japon ların eğitim seviyeleri ve kültürleri bizdeki gibi bir durumla karşılaştıklarında  bırakın döviz simsarlığı yapmayı ,yapanları vatandaşlıktan atacak kadar sağlamdır.Tabii dir ki bu anlayış tabandan değil ,en üst mertebeden en alt mertebeye kadar halka işlemiştir.
Not : Şahsi görüşlerimdir %100 doğru olması beklenmesin.

Saygılarımla
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Rıza BOZOKLU, Selçuk KAYGISIZ, M.Burak METİLLİ

• Expert Üye
« Yanıtla #19 : 18 Temmuz 2018, 16:16:43 »
Doğan bey,
Keyifle okudum teşekkür ederim.Yahu aramızda yanlış anlaşılacak birşey olmaz, olmamalı .
Ben kinaye ile değil sitemle sordum, bu ülke hepimizin.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 18 Temmuz 2018, 20:19:40 »
Merhabalar Tuncay Bey
Kısa Mesajlar ile muhabbet ediyoruz .İnanın herhangi bir menfi düşüncem olmadı aksine yazdıklarım beni yanlış anlamayın diye yazdım .Dediğiniz gibi bu ülke hepimizin .. hepimiz birbirimize destek olmalıyız.
Saygılarımla

Doğan bey,
Keyifle okudum teşekkür ederim.Yahu aramızda yanlış anlaşılacak birşey olmaz, olmamalı .
Ben kinaye ile değil sitemle sordum, bu ülke hepimizin.

• İmpala Plus 66
1977 İzmir

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı Aydın NALIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 18 Temmuz 2018, 21:16:14 »
Japonların doğal felaket sonralarında bile yağma yapmak yerine düzenli sıraya geçip yardımlarını aldıklarını görünce, metroya inip binmelerini görünce onlara saygım on kat daha arttı, tabii konu farklı yerlere gidecek ama yüzde doksan dokuzu müslüman diye nitelendirdiğimiz bir toplumu yüzde doksanı ateist bir toplumla kıyaslayıp bir çok yönden sınıfta kalmamız ayrı bir trajedi, biz ne ara bu duruma geldik anlamak mümkün değil, onların ahlakının onda biri bizde olsa çok farklı yerlerde olurduk bence
1980-Antalya

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Engin TARHAN, Ömer ÖZSOY, Selçuk KAYGISIZ, Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Aydın NALIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 18 Temmuz 2018, 21:22:28 »
Geçen yıl kolisini 215 liraya aldığım Yaf'ı bu yıl 280 ve 300 liraya aldım, bu yıl biraz uyanıklık yapıp kredi çektim üç koli aldım, şimdi diyorum ki keşke geçen senelerde stok yapsaymışım, gerçekten çok pişman oldum
1980-Antalya

• Expert Üye
« Yanıtla #23 : 19 Temmuz 2018, 01:54:12 »
Sn.Nalın,
Yüzyıllardır birileri İndirilmiş Din yerine Uydurulmuş Din Tüccarlığı yapıyorlar .
Vahyin Müslüman şahsiyeti inşa ediş süresinde en çok üzerinde durduğu kısım "Ahlâk" iken , bize "İbadet" kavramı "Deli gömleği" gibi giydirildi.
Ne Japonlar gibi Seküler eğitimi başarabildik ve ne de İnsanlığın değişmez evrensel değerleri olan İslam ile ahlaklanabildik.
Ve fakat ben gelecekten ümitliyim, makûl bir eleştirel aklın "Hidayet" e ermesi an meselesidir.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Aydın NALIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 19 Temmuz 2018, 19:59:34 »
Sn.Nalın,
Yüzyıllardır birileri İndirilmiş Din yerine Uydurulmuş Din Tüccarlığı yapıyorlar .
Vahyin Müslüman şahsiyeti inşa ediş süresinde en çok üzerinde durduğu kısım "Ahlâk" iken , bize "İbadet" kavramı "Deli gömleği" gibi giydirildi.
Ne Japonlar gibi Seküler eğitimi başarabildik ve ne de İnsanlığın değişmez evrensel değerleri olan İslam ile ahlaklanabildik.
Ve fakat ben gelecekten ümitliyim, makûl bir eleştirel aklın "Hidayet" e ermesi an meselesidir.
İnşallah Sayın Kahraman, peygamberimizin insanlığa güzel ahlakı tamamlamak için gönderildiğini kavrayabilirsek kurtuluşa erebiliriz, yoksa yakmaz kefen satanların, ülkeyi Amerika'nın eyaleti yapmaya çalışanların arkasından gidenler olduğu sürece işimiz zor.
1980-Antalya

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Selçuk KAYGISIZ, Zekeriyya TEKiN, Aydın TOROS