Gönderen Konu: BENELLİ BBI Premium  (Okunma sayısı 69308 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zafer YAMAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: BENELLİ BBI Premium
« Yanıtla #25 : 08 Haziran 2014, 12:32:52 »
 Burası avcıların bir numaralı paylaşım sitesi ise bende  arkadaşlara az biraz fikir sahibi olmaları için bir iki şey yazayım dedim.
Geçen av sezonundan sonra baktım ihtiyacım olan 71 namlu mağnum yatak kinetik sistem bir tüfeğe ihtiyacım var sezon kapandı.Silah satın alma belgemi aldıktan sonra internette ve mağazalarda araştırmaya başladım.Bu avlak com unda çok faydası oldu
İstanbulda olmamın avantajı ile mercan yokuşu, karaköy ve civar semtlerde ne kadar mağaza ve fabrika varsa gezdim.
Bunlar  akkar.ata,armsan,stoger,huğlu store ve daha bir çok marka bu sitede olsun ve duyumlarıma bakarak yeni çıkacak modelleri bekledim.stogerin m3000 ini  ata venzayı gibi olmadı istanbul fuarını bekledim ondanda istediğimi bulamadım bir çok tüfeğe yapındım bana göre ya kundak uygun değil ya kasa elime oturmadı kaba ve fiyatlarıda her kezce malum en sonunda baikal 155 de karar kıldım tam alacakken bu sitede Alkan beyin açtığı topikten
bu tüfekten haberim oldu ve bir kaç arkadaşım beni aradı.Nerde görürüz dedik komando avda gittik orda eski avcı abimiz Bekir coşkuntuna ile biraz tüfeği inceledik ve biraz sohbet tabii sorular herkezin sorucagı cinsden nerde yapıldı, nasıl, niye fiyat düşük vs... cevabı sakın kaçırma en kötü ihtimal 5 yıl garanti ve her zaman ikinci eli yok satar..                                                                             Selamlar.
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2014, 12:34:38 Gönderen: Zafer YAMAN »
Zafer YAMAN
1963 Kartal İSTANBUL

Çevrimdışı Serkan ÇİMEN

• Müdavim Üyemiz
  • Bazıları sürat sever....
    • izmirchoketube
« Yanıtla #26 : 08 Haziran 2014, 12:58:37 »
Bizim kulüpten bir arkadaş ne ispanyası ne italyası konyada yapıldı bunlar diyor.
Nerden çıkardın bunu diyorum 2500 e benellimi olur diyor. Tüfegin fiyatını 5000
yapacaklar ancak o zaman inanacak arkadaş..
Sarsılmaz SAR-9 9x19
Sarsılmaz K2-45 45 Acp
Ata Turqua 308 win
Browning A500
Breton Çakır

Çevrimdışı Zafer YAMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 08 Haziran 2014, 13:08:32 »
 Serkan bey selam
kulüpteki arkadaşınıza söyleyin Eğer bu tüfekler huğluda yapıldı ise helal olsun o ustalara. ;)

Zafer YAMAN
1963 Kartal İSTANBUL

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #28 : 08 Haziran 2014, 17:57:39 »
Ben genel olarak konusucam

Herkes bilirki siradan ispanyol tufeklerinden yerli tufekler daha cok tutulur

Genel anlamda ispanyol tufeklerinin cok yakici yikici sacmasi olsada

HAVAYI ÇOK SECER BIR TARLADA VURUR BIR TARLADA VURMAZ DERLER

Bunu bizzati yaşamış biriyim her nekadar bunlarin namlusunda italya kubuzda spain yazsada

BİR MALIN SADECE FIATINA BAKMAK BAZI HILELERI BASTAN KABUL ETMEKTIR

Lakin kesin konusmamakta fayda var zaman her seyin ilacidir bekleyip gorecez birlikte

Alan arkadaş lara hayirli olsun rabbim kazasiz belasiz kullanmak nasip etsin

• Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #29 : 08 Haziran 2014, 18:42:57 »
Ben genel olarak konusucam

Herkes bilirki siradan ispanyol tufeklerinden yerli tufekler daha cok tutulur

Genel anlamda ispanyol tufeklerinin cok yakici yikici sacmasi olsada

HAVAYI ÇOK SECER BIR TARLADA VURUR BIR TARLADA VURMAZ DERLER

Bunu bizzati yaşamış biriyim her nekadar bunlarin namlusunda italya kubuzda spain yazsada

BİR MALIN SADECE FIATINA BAKMAK BAZI HILELERI BASTAN KABUL ETMEKTIR

Lakin kesin konusmamakta fayda var zaman her seyin ilacidir bekleyip gorecez birlikte

Alan arkadaş lara hayirli olsun rabbim kazasiz belasiz kullanmak nasip etsin

Tertip aynen yazına katılıyorum.
Bir de bu silahlar gerçekten çok iyi çıkarsa diğerlerinde kâr marjını görmüş oluruz.
Maliyet ve satış arasındaki farkı anlarız ..
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

Çevrimdışı İsmail TUNCER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #30 : 08 Haziran 2014, 20:06:53 »
Avrupa bir av tüfeği için bu fiatı kabullenemeyenlerin yorumlarını okuyoruz.Şimdi bu silahların fuar öncesi fiatları 3500 tl.civarındaydı.Fuar da bu fiatlar aşağı çekilince avcılarda bir soru işareti oluştu.Ama şöyle bir durum daha var.Bu silahın birde krom kafa olanı var.Oda Kafa İSPANYOL(İspanyol deyip küçümsemeyin 70 lı yılların en gözde av silahlarını başında gelir.Süper bir saçması vardır,aya piperlerin)NAMLU İTALYAN(zaten bu tüfekte namlu ve mekanizma bütün olduğu için kafa önemli değil.)Krom olan la kara kafa olanın arasında Sadece renk farkı var ama krom olanın fiatında bir değişiklik yok.3900 tl.Unutmayınki LAMBER otomatiklerde İSPANYOL yapımıdır.Ve kullanan  arkadaşlarımız var çokta memnunlar.Değerli avcı arkadaşlarım ve kardeşlerim.Bu tüfeği av fuarında ve sonrası Beretta istanbulda 66cm ve 71 cm namlu söz konusu benelli plus ve benelli plus alleguareları bol bol inceleme fırsatı buldum.3090 ila 3100 gr civarında ağaç ve namlu farklılıkları itibari ile. Beretta çalışanı bekir bey e neden böyle bir fiat indirimi yapıldığını sordum.Oda beretta nın  otolander ve S100 ler le düşük fiat politikası uygulamasını Benelli dede benelli plus larla uygulama yoluna gittiğini,benelli ninde alt grup av silahı olması gerekliliğine ihtiyaç duyulduğunun bir örneği olduğunu ifade etti.Silahları inceledim Söktük, taktık, tarttık.Yüzledik gayet dengeli bir silah.Hoş ve kibar görüntülü bir yapıya sahip.Biliyorsunuzdur benelli yi beretta aldı.Ve bu silahlar 5 yıl beretta nın garantisinde.Sayın avcılar ya av fuarını gezdiniz.Allah için Yerli tüfeklere karşıdan bakıyorsunuz şahane bir görüntü.Şahane kundaklar.Ama ele alıyorsunuz,Namlu hemen kaliteyi ortaya koyuyor ve düşürüyor.Silahta namlu çok önemlidir. Biz maalesef namlu dan sınıfta kalıyoruz.5000,6500 tlye yerli silahlar var.Ama namlu 1000.tl silahlarla ayni çelikten.Ama yerli silahlar lada avlanan binlerce avcı var.Farkı siz avcılar değerlendirin.Sevgiler.                                                                                                                       
ismail tuncer
 (butik)

1952 Biga-Çanakkale-İstanbul

Çevrimdışı Ümit KANDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 08 Haziran 2014, 20:38:32 »
Bizim kulüpten bir arkadaş ne ispanyası ne italyası konyada yapıldı bunlar diyor.
Nerden çıkardın bunu diyorum 2500 e benellimi olur diyor. Tüfegin fiyatını 5000
yapacaklar ancak o zaman inanacak arkadaş..
Serkan bey
Sizin arkadaşınızda biraz abartmış sanırım
Ümit KANDEMİR
1977 ANKARA

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #32 : 08 Haziran 2014, 21:34:35 »
İsmail abi gayet mantıklı bir açıklama olmuş.
Teşekkürler
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Ümit KANDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 08 Haziran 2014, 22:12:46 »
Neyse,bu tüfeğin yorumunu kullanan arkadaşlar ileride yapacaklardır ve ALLAH ömür verirse hepimizde okuyacağız
Umarım alan arkadaşlar'ın hepside memnun kalırlar ve bu fiyatlara yerli tüfek alan kardeşlerimizde bu tüfekten alırda paşa paşa ve zevkle av yaparlar.Alan arkadaşlar hayrını görsün alamayan arkadaşlarada ALLAH daha iyisini nasip etsin vesselam.
Ümit KANDEMİR
1977 ANKARA

Çevrimdışı Oğuz İNCE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 08 Haziran 2014, 23:33:23 »
Geçen hafta armsan phenoma dw 2 almaya niyetlenmiştim tüfeğin siparişini vermeden babam burdaki bi av bayinden aradı 2500 liraya benelli getirceklerini söyledi ben pek ciddiye almadım çakmadır çakıntıdır malınıtıdır vardır bi bit yeniği dedim. Ama sonra netten araştırınca bu modeli gördüm ve epey araştırdım özellikle yurtdışı forumlarda. Çoğu pek tavsiye etmiyor gibiydi ama bu yorumları yapanların çoğu tüfeği eline almadan yapan insanlardı. Tüfekte en önemli şey namludur bana kalırsa ve bu modelin namlusunu birebir benelli yapıyor varsın gerisin ispanyada yaptırsın sonuçta benelli yazıyor tüfeğin üstünde bu kadar büyük firma adını kötü edecek bir tüfek üretmez heralde. Yada şöyle düşünün en ucuz bmw modeli 70 bin falan ama diğer modelleri 200 300 bin tl ye kadar çıkıyo  peki sizce 70 binlik bmw kötü bi araba mı ? O yüzden tüfek tasarım olarak içime sindi zaten adı şanı belli salı günü bayiye gelince elimede oturur hoşuma giderse alıcam. Sonuçta avı avcı yapar şuan kullandığım babayadigarı 76 cm üzümlünün piyasa değeri 600 700 tl ama her türlü avı yaptırıyor yani okadarda yoğun düşünmemek lazım tüfek konusunda .

Oğuz İNCE
1988 Selçuk/İzmir

Çevrimdışı İsmail TUNCER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #35 : 09 Haziran 2014, 00:00:09 »
Benelli+Beretta adını lekelermi sizce?Birde yorum yapanlar bunu göz ardı etmeyin.Sevgiler.
ismail tuncer
 (butik)

Çevrimdışı İsmail TUNCER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #36 : 09 Haziran 2014, 01:15:37 »
Ziya bey acaba ispanyol tüfeklerin sıradan markaları hangileri?Bilgilendirin lütfen.Benelli eski modellerinin üretimini sağlıyan makina parkını ispanya'ya taşımış.Alt grup benellileri orada üretmektedir.Aynen berettanın bir zamanlar yunanistan 'da ürettiği gibi.Brovning A500 leri portekizde ürettiği gibi.Remigtonların rusya ve hindistanda ürettiği gibi.Adidasta alman firması ama üretim leri çinde.Bir silahın berettanın garantisinde olması çok önemli.Beretta üç kağıt yapıyorsa zaten söylenecek laf kalmamıştır.Ha birde sana hatırlatırım İspanyol aya piper çifteler bir devre damga vurmuşlardır.Lamberler ispanyoldur.Hala da kullananlar memnundur.Tüfek merada belli olur.Şöyle eksi 15-20 lerde veya 2500 metre rakımlarda avlan avrupayla yerliyi kıyasla o zaman.Hiç bir yerli namluyu avrupa ile kıyaslama yanlış olur.Sevgiler.
ismail tuncer
 (butik)

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #37 : 09 Haziran 2014, 11:20:39 »
Tertip aynen yazına katılıyorum.
Bir de bu silahlar gerçekten çok iyi çıkarsa diğerlerinde kâr marjını görmüş oluruz.
Maliyet ve satış arasındaki farkı anlarız ..

Bencede

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #38 : 09 Haziran 2014, 12:11:23 »
Bencede

Kalite diye attıkları kazıklar ortaya çıkar  ;)
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #39 : 09 Haziran 2014, 14:05:40 »
İspanyolların Aya ları,Serasguate- Arieta-Grulla larına bakın siz.

Lanber,Laurona,Zabala larına değil. Zamanının iyi tüfekleri üsttekiler.

Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 09 Haziran 2014, 15:16:22 »
Çok değerli arkadaşlar,

İthal tüfeklerin verdiği garantiye güvenmeyiniz isterlerse 10 yıl garanti versinler.

Tüfeğinizin arıza çıkarması durumunda ;İtalya'ya hatta üretim yeri olan İspanya'ya gideceğini,kaç günde gideceğini,kaç günde geleceğini ve ne kadar kargo masrafı ödeyeceğinizi oturup hesaplamaya kalkarsak,size bir tüfek parasına daha mal olur .Tabi garanti kapsamında sayılırsa arızanız.

Ayrıca av sezonunda olursa bu arıza, tüm sezonunuz zehir olur.

Bu sitede galiba daha önce İtalya'ya tüfek gönderen Kamil Bey vardı garanti kapsamında.Onun çektiği çileler çok fazlaydı yanlış hatırlamıyorsam.
1982-Mersin

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #41 : 10 Haziran 2014, 02:57:02 »
 franchi affnıty kullanıcısı olarak bu silah kullanısı ve nişangahı cok nefis.ama BENELLİ BBI Premium  hiç elime almadım . iki tüfeği gören inceleyen arkadaslar ın İKİ TÜFEK ARASINDAKI FARKLI özellikleri yapısı nasıldır!!! yorumlarını bekliyorum.sonucta tüfekden ziyade arkasında ki  ATICI  önemlidir.
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #42 : 10 Haziran 2014, 08:36:28 »
İspanyolların Aya ları,Serasguate- Arieta-Grulla larına bakın siz.

Lanber,Laurona,Zabala larına değiil. Zamanının iyi tüfekleri üsttekiler.

Osman keşke Eibar,Aya,Serasguate- Arieta-Grulla

Ayarinda ust segment tufekler olsada yerli tüfek parasina avrupasini kullansak

ilk yorumumdada bahsettigim gibi bu konuda zamana ihtiyacımız var.

Çevrimdışı Hakan UYAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 10 Haziran 2014, 09:46:26 »
  Benelli Premium kötü bir tüfek değildir.İspanya'da üretilmesi de olumsuz olarak değerlendirilemez.Beretta Holding dünya uzuz tüfek piyasasından daha fazla pay almak için böyle bir strateji izlemiştir.Ucuz tüfek piyasasını özellikle Amerika'da Türk firmaları ele geçirince, kapital düzenin kuralları gereği büyük firmaların da alternatif ürünlerinin çeşitlenmesi kaçınılmazdır.
  Yerli sanayi de başarılı kinetik tüfekler üretmeye başladı.(akdaş,girsan vb) Bahsi geçen tüfeğe alternatif olabilirler.Ancak ithal olsun göreceli olarak düşük bütçeye hitap etsin deniliyorsa kinetik olarak Affinty gazlı olarak a300 daha mantıklı tercihler olacaktır.
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2014, 09:48:32 Gönderen: Hakan UYAR »
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

Çevrimdışı Hakan UYAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 10 Haziran 2014, 10:01:33 »
  Türk tüfek sanayisi son yıllarda büyük gelişmeler kaydetmiştir.Ciddi ihracatlar yapılmaktadır.Ancak uzuz tüfek piyasası kaygan zemindir.Nasıl bir zamanlar Fransa dan İspanya ve ondan sonra Türkiye bu pazara hakim olduysa, yarın da daha ucuz (fiyat performans oranında görece kaliteli) yapan ülkeler çıkar ve pazar kaybedilir.Bu yüzden Türk firmalarının markalaşması çok önem arz etmektedir.
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

Çevrimdışı Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #45 : 10 Haziran 2014, 10:57:46 »
arkadaşlar önyargılardan öncelikle arınmak lazım,artık sektör ucuz maliyetin olduğu yerlere üretimini kaydırıyor ve alt sınıfıda ulaşmak istiyor...
şuan maxus ve a5 dahil browning otomatiklerinin hepsini portekizde yapıyor,üzerlerinde made in portugal yazıyor bizzat baktım.belçikada otomatik üretmiyor.
ben bu silahın kötü olduğunu hiç sanmıyorum,ama mercedesinde kaç çeşidi var pahalı veya hesaplı ama hepsinde mercedese bindiğin hissini alırsın değilmi ;)
ben şahsen kinetik sistem sevmiyorum ama eğer alacak olsaydım,affinity ve bu benelli arasında çok düşünür kararsızlıktan tırnaklarımı yerdim sanırım(tabi affinty bu kadar pahalanmadan önce) :)
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Murat ÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 10 Haziran 2014, 12:56:00 »
Bence beratta benelliyi satın alarak pazarda tek olmak istiyor bu şekilde benelli marka ucuz tüfekler üreterek benelliyi bitirmek istiyor.
Benden selam olsun bolu beyine köroğlu torunu
1981 Istanbul

Çevrimdışı Alper ALTUNCUOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #47 : 10 Haziran 2014, 14:24:52 »
Bence beratta benelliyi satın alarak pazarda tek olmak istiyor bu şekilde benelli marka ucuz tüfekler üreterek benelliyi bitirmek istiyor.

Artık üretilmeyen eski kinetik sistemi bugünkü yeni nesil kinetiklere fiyat altarnetifi olsun diye yeniden uretmeye başladılar hepsibu.
BENELLİ nin BERETTA'dan çokdaha pahalı otomatikleri ver ve BENELLİ'yi yok etmeye de çalışmaz pazarı geniş tutuyo adamlar nasıl FRANCHİ'yi suni teneffüsle geri getirdiler...

Çevrimdışı Harun DERE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #48 : 10 Haziran 2014, 16:40:12 »
Artık üretilmeyen eski kinetik sistemi bugünkü yeni nesil kinetiklere fiyat altarnetifi olsun diye yeniden uretmeye başladılar hepsibu.
BENELLİ nin BERETTA'dan çokdaha pahalı otomatikleri ver ve BENELLİ'yi yok etmeye de çalışmaz pazarı geniş tutuyo adamlar nasıl FRANCHİ'yi suni teneffüsle geri getirdiler...

alper arkadaşıma harfiyen katılıyorum :)
ve
Benellinin eski model otomatiklerinden olan 121 sl 80 nin kopyasıdır bahsi geçen bu silah :) bikaç aydır burda var elime alıp çookkk inceledim :)
ticari kaygısı olsa adının üstüne benelli yazarmı.yada kötü mal olsa bu riske girermi.
ben şahsım adına rafaello elegant kullanıyorken fiyatların cazip olması dolayısıyla italyan namlulu ispanyol kasalı bi premium siparişi verdim.
nasipse yaşarsam haftasonu elime geçecek (satın alma belgesi dedikleri tarihde çıkarsa tabiki)
şimdi olayı analiz etmek gerekirse.
dünya silah devi olan bi firma neden riske girsin neden kötü mal yapsın.ıphone amerikan malı ama çinde üretiliyo.herkesin elindede var gibi gibi :)
ki bu paraları bağladım ama isdediğim gibi çıkmasa bile ıphonemi suya düşürdüm derim :)
peki ya iyi çıkarsa ;) :) nokia 5110 ne kadar takoz olsada şimdi aynı sistemlisi çıksın yok satmazsa :) tanınmışlığı tedirginliği ortadan kaldırır bi malın.
asıl tedirginliğimiz bu silahda yeni olduğu içindir.  bende bi çoğunuz gibi meraklıyım bakalım elime geçip test ettiğimde rahatlıyacam nasipse :)
bayideki silahı elime alıp incelediğim için ben bu silaha güveniyorum.burda bikaç aydır 3600 olan  piyasasını nasıl olduda geri çekdiler asıl mesele bu :) :)
akıllara kılçık kaçıran noktada burda başlıyor ya :) :)

''her köpek HAVLAR ammmmma her köpek AVLAMAZ'' davşan avcısı 1977-KÜTAHYA MERKEZ

Çevrimdışı Murat ÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #49 : 10 Haziran 2014, 19:59:13 »
ve
Benellinin eski model otomatiklerinden olan 121 sl 80 nin kopyasıdır bahsi geçen bu silah :) bikaç aydır burda var elime alıp çookkk inceledim :)
ticari kaygısı olsa adının üstüne benelli yazarmı.yada kötü mal olsa bu riske girermi.
ben şahsım adına rafaello elegant kullanıyorken fiyatların cazip olması dolayısıyla italyan namlulu ispanyol kasalı bi premium siparişi verdim.
nasipse yaşarsam haftasonu elime geçecek (satın alma belgesi dedikleri tarihde çıkarsa tabiki)
dünya silah devi olan bi firma neden riske girsin neden kötü mal yapsın.ıphone amerikan malı ama çinde üretiliyo.herkesin elindede var gibi gibi :)
ki bu paraları bağladım ama isdediğim gibi çıkmasa bile ıphonemi suya düşürdüm derim :)
peki ya iyi çıkarsa ;) :) nokia 5110 ne kadar takoz olsada şimdi aynı sistemlisi çıksın yok satmazsa :) tanınmışlığı tedirginliği ortadan kaldırır bi malın.
asıl tedirginliğimiz bu silahda yeni olduğu içindir.  bende bi çoğunuz gibi meraklıyım bakalım elime geçip test ettiğimde rahatlıyacam nasipse :)
bayideki silahı elime alıp incelediğim için ben bu silaha güveniyorum.burda bikaç aydır 3600 olan  piyasasını nasıl olduda geri çekdiler asıl mesele bu :) :)

ve

ucuz etin yahnisi yavan olur derler ama inşallah iyi çıkar tüfek
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2014, 20:03:08 Gönderen: Murat ÇELİK »
Benden selam olsun bolu beyine köroğlu torunu
1981 Istanbul