Gönderen Konu: FARCILARA SÖZÜM YOK!!!  (Okunma sayısı 3465 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin BAŞARIR

• Müdavim Üyemiz
FARCILARA SÖZÜM YOK!!!
« : 11 Eylül 2018, 22:47:27 »
           Size diyeceğim bir şey yok! Ne diyebilirim ki?

Siz gecede 20 tanesini katlederken görevliler bir şey yapmıyorsa.. Ben 4 kez ihbar ettığim halde gelip size bir şey yapan olmadıysa.. 100 binlik şehir şu an tuttuğunuz farı görüyorsa.. Avcıyım diyenler, klup başkanları sizi biliyorsa.. Ben bu konuları bakana kadar bütün makamlara bildirdiğim halde bir şey yapılmadıysa...

Ben size ne diyebilirim ki?

Halbuki orası şehre 15 dakikalık, her türlü aracın rahatlıkla gideceği yolu var. İki yoldan başka giriş çıkışı da yok! Sizi yakalamak isteyen her türlü yakalar...

Herkes sizden memnunken, herkes sizden yanayken ben size ne diyeyim?

Desem, demesem ne değişecek?

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: FARCILARA SÖZÜM YOK!!!
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2018, 14:25:27 »
 söylenecek çok söz var, amma velakin boca bir kaos var ortada.

cehaletin tek ilacı eğitim.

doğru ellerde ehil kişilerce verilecek eğitim toplumun kültür seviyesini yükseltir bu her bölümde aynı ama ne eğitim nede eğitimci doğru ellerde değil ki bunlara ziz şahid olup avlak ailesiyle paylaşıyorsunuz emeğinize yüreğinize sağlık tebrikler.

rabbim vicdansız kulunun yüreğine beynine bedenine merhamet serpsin.

selam ve saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Ali YILDIRIM 26

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2018, 14:12:18 »
İhbar, ceza, yaptırım hepsi boş mesele vicdanda
  • üzümlü
1975-Eskişehir
ALLAH tekdir...
Ordusu Türk'dür....

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2018, 14:23:18 »
        Evet sözüm yok!!!

Son bir ayda o far avcılarını 3 kez daha gördüm... Tabii hiç bir şey yapmadım! Çünkü adamlar bakandan ve genel müdürden izinli... Kurutsunlar tavşanın kökünü, rahatça katletsinler.. Ormancılarda rahatça yatmaya devam etsinler... Onları kimse rahatsız etmeyecek artık!!! Ormancıların fedaileri! Hadi koşun müjdeyi verin onlara...

1980-Antalya

The following users thanked this post: Fuat ARANMAZ

Çevrimdışı Uğur İPEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 11 Ekim 2018, 23:47:32 »
Biz 12 ay kopek pisliği temızleyelım, yılda 15-20 gun ava gidebilelim diye onada hava ve isyerinden iznimiz musade ederse tabi, vergimizi yatiralim iznimizi alalim, gunune saatine limitine kadar dikkat edelim, dugune hazirlanir gibi ava hazirlanalim, heycandan sabaha dek uyuyamayalim, yedigimiz ayazi sogugu camuru çokegide bi kenara koyalim, adam bi tufek alsin eline zaman, mekan, ruhsat , izin, harc, pul nedir iplemeden ne var ne yok yedi sulalesine hediyelik tavsan katletsin, bre vijdansiz,merhametsiz, haysiyetsiz,karaktersizler....

Bu konuda gorevini Allahtan baska kimseden korkmadan layikiyla yapan herkese tesekkur ederim,  yapmayan yada yapamayanlarinda aldigi maaslari coluk cocuguna nasil yediklerini merak.ediyorum.Bizim derdimiz et degil, ama onlarin derdi o, biz geriye cocuklarimiza ne birakiriz diye dusunuruz onlar difirizde ne kadar daha yer kaldi diye
..

Ne diyecen, Allahtan korkmayana. Gece tavsanın gozune far tutanin kalbine Mevlam isik tutsun, hidayet versin.Sozun bittiği yer.

1985-Yalova
Kalp atacak, Kopay kovacak aGa...Kovulmadan vurulan tavşana av eti demem!
Bülbülden bile güzeldir Kopay sesi...Oynak  sesi....Yatak sesi...Kalkma Sesi...Kovma Sesi...
İYİ KÖPEĞİN SECERESİ KAĞITTA DEĞİL, DAĞDA BELLİ OLUR! KÖTÜ KÖPEĞİN DE BAHANESİ BOL OLUR!

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR, Doğan ATEŞ, Alper AKBEY, Fuat DEMİRBAŞ

Çevrimiçi Ferhat BEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 12 Ekim 2018, 00:00:53 »
 İnsanda vicdan merhamet olmadıktan sonra ne desek boş kalıyor artık , fakat kıymetli dostlarım lütfen bu mücadeleden biran bile vazgeçmeyelim far avı yapıldığını gördüğümüz bildiğimiz anda ilgili makamlara ihbarlarımızı yapalım Umud ediyorumki herkez hakettiğini et yada geç  bulacaktır...
  • Beretta A400 Unico KickOff
  • Armsan Phenoma
Giresunlu / ÇOTANAK
Arh (+) 1985 İSTANBUL

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR, Doğan ATEŞ, Kamil SELCİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 12 Ekim 2018, 23:32:31 »
     Farcılar bu gece yine oradalar...
1980-Antalya

Çevrimdışı Uğur İPEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 13 Ekim 2018, 01:24:14 »
     Farcılar bu gece yine oradalar...

Bir deyim var, "Köpeksiz köyde değneksiz gezmek" diye, başka sözlerde varda neyse onları yazmıycam, onların durumu buna dönmüş...Dün de ordadırlar, bugün de, yarın da orda olacaklar... Biz burda yasal avcılar olarak yazarız kınarız söveriz sayarız, onlar orada ağzına kadar dolu otomatik tüfekle,  yasak sezonda, yasak günde, yasak merada, yasak saatte, yasak şekilde, izinsiz, belgesiz, limitsiz, pulsuz, harçsız, borçsuz, dertsiz işine bakar...

Sezon açılınca bazı sevgili görevlilerin görev aşkı tutuşur,  meralarda fellik fellik otomatik tüfeğine tapa takmayan varmı onu ararlar...Vaaaay Vay...
1985-Yalova
Kalp atacak, Kopay kovacak aGa...Kovulmadan vurulan tavşana av eti demem!
Bülbülden bile güzeldir Kopay sesi...Oynak  sesi....Yatak sesi...Kalkma Sesi...Kovma Sesi...
İYİ KÖPEĞİN SECERESİ KAĞITTA DEĞİL, DAĞDA BELLİ OLUR! KÖTÜ KÖPEĞİN DE BAHANESİ BOL OLUR!

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Mesut KARABEYİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 03 Kasım 2018, 19:37:31 »
İyi bir denetim sistemi olmadan bu açgözlülerle mücadele edilmez.. Maalesef bizdeki denetim sistemi sadece belgeli, limitini bilen avcıya çalışıyor.
1993 İSTANBUL
(memleket KASTAMONU)

Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde adı yabancıları titreten bir millet olduk.

The following users thanked this post: Barış AKDENİZ, Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Ali YILDIRIM 26

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #9 : 05 Kasım 2018, 10:27:35 »
Denetim Sistemi Değişmeli...
  • üzümlü
1975-Eskişehir
ALLAH tekdir...
Ordusu Türk'dür....

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 20 Eylül 2019, 22:57:17 »
      Aradan 1 sene geçti, hiç bir şey değişmedi. Burada bahsettiğim Bitlis-Tatvan'daki Nemrut Dağı'ında, Bitlis'te, Muş'ta, Siirt'te... 1 yıl boyunca hiç bir far avcısı yakalanmadı..

Şimdi işte yine oradalar...
1980-Antalya

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 21 Eylül 2019, 09:58:09 »
      Aradan 1 sene geçti, hiç bir şey değişmedi. Burada bahsettiğim Bitlis-Tatvan'daki Nemrut Dağı'ında, Bitlis'te, Muş'ta, Siirt'te... 1 yıl boyunca hiç bir far avcısı yakalanmadı..

Şimdi işte yine oradalar...

bu iş ''kadı'' hesabı aga,..

kimi kime şikayet edelim,..

ve kaldıki seiz uzun bir süredir bunlarla mücadele ediyorsunuz elde ne var allahaşkına onların umurumu kaçak avla vurulan av.

onlar 150 bin belgeliden yılda 150 tl pul 170 yıllık harç = 320 tl. x 150 bin avcıdan gelecek olan mangıra bakıyorlar yoksa bizi adamdan bile saymazlar vururlar belkide kimbilir,..

ama yinede şunu diyeyin coorafi konum gereği yinede cennet topraklarımız kese yiye vura bitire baltalaya hala bize rızık veriyor rabbime şükürler olsun.

allah hepimize sabır akıl ve metanet ihsaneylesin.

selam ve saygılarımla.

• TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN