Gönderen Konu: Armsan paragonu eleştirel  (Okunma sayısı 5353 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Armsan paragonu eleştirel
« : 06 Şubat 2016, 21:07:48 »
Armsan paragonu kullanan arkadaşlar silahı eleştirilir misiniz
1991 pamukova sakarya

Çevrimdışı Uğur DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Armsan paragonu eleştirel
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2016, 21:15:38 »
Bana gore tüfek görsel olarak mükemmel omuzlamasi  güzel ama biraz ağır 3.260 gr ağırlığı var. Birde tüfek dolu ve atışa hazır vaziyetteyken paragon yazısının önündeki dugmeye baktığımızda haznedeki fişekleri bırakıyor namludaki fişeği çıkartınca namluya yeni fişek almiyor fotoğraftaki gibi oluyor

1991 pamukova sakarya

Çevrimdışı Murathan VAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2016, 21:24:24 »
O düğmeye basmayacaksiniz kurma kolunu çekin fişeği ağzına verir. Bu tüfeklerde cutoff sistemi var

Çevrimdışı Murathan VAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2016, 21:35:49 »
Denediniz mi

Çevrimdışı Uğur DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2016, 21:36:47 »
Baktığımızda bir tane alması lazım kurma kolunu çekince veya ateslegince yeni fişeği vermesi lazım
1991 pamukova sakarya

Çevrimdışı Uğur DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2016, 21:38:29 »
Evet aynen fotoğraftaki gibi oluyor
1991 pamukova sakarya

Çevrimdışı Orçun BÖLÜKBAŞI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 17 Şubat 2016, 10:41:31 »
Bana gore tüfek görsel olarak mükemmel omuzlamasi  güzel ama biraz ağır 3.260 gr ağırlığı var. Birde tüfek dolu ve atışa hazır vaziyetteyken paragon yazısının önündeki dugmeye baktığımızda haznedeki fişekleri bırakıyor namludaki fişeği çıkartınca namluya yeni fişek almiyor fotoğraftaki gibi oluyor

Evet tüfek atışa hazır halde iken şarjöre fişek eklemesi yapılıp kaşığı düşürmek için düğmeye basıldığında kaşık düşüyor fakat aynı zamandan şarjör borusundan bir adet fişek boşa çıkıyor. Kurma kolu çekildiğinde iki fişek sıkışıyor.  Servisi arayıp konuyu anlattığımda" tüfek atışa hazır halde iken şarjöre fişek eklemesi yapıldığında kaşığı düşürmek için herhangi bir işlem yapılmaması ateş edince kaşığın otomatik olarak düşeceği atışa devam edilmesi " şeklinde bilgi verildi. Henüz bu şekilde deneme şansım olmadı.. Denediğim zaman neticeyi paylaşırım. Deneme şansı olan varsa denediğinde paylaşırsa sevinirim.
1989-Balıkesir
Akdaş AK 212 W 61 cm
Armsan Paragon lamine 66 cm - Armsan EOS 66cm
Hatsan Ps Slugger 51 cm
Sarsılmaz Süper Champion 71 cm

Çevrimdışı Naim ZENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 17 Şubat 2016, 12:06:36 »
Aynı sorun bende de oldu. Demek sebep buymuş :-\
Armsan Paragon combo set
akus hunter lux 71 cm namlu
Remington 870 express

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 17 Şubat 2016, 13:24:20 »
4 NO ŞOK İLE DAHA İSABETLİ KURŞUN ATIŞI YAPILIYOR.
Şokların iç çaplarını bilmeyen arkadaşlar için paylaşmak istedim
5 no şok 18.49 mm
4 no şok 18 mm
3 no şok 17.55 mm
2 no şok 17.35 mm
1 no şok 17.10 mm
1989-Balıkesir
Akdaş AK 212 W 61 cm
Hatsan Ps Slugger 51 cm

Çevrimdışı Enes BAŞARAN

• Müdavim Üyemiz
  • Av avlayanın, kemer bağlayanın.
« Yanıtla #9 : 17 Şubat 2016, 13:28:39 »
Sadece elime alıp inceleme fırsatım oldu gereksiz bi ağırlık var sanki silahta avda yorar diye düşünüyorum.
  • Armsan A612 DW2 Slug Boar
  • Akkar 205 SP
1991-Sivas

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #10 : 17 Şubat 2016, 13:30:45 »
düğmeye fişek değiştirmeyecekseniz neden basıyorsunuz ki kinetik tüfek değilki bu.
o düğme benim bildiğim sadece fişek değişmek için kullanılır onada basmadan önce kaşığı yukarı kaldırmanız gerekir ki
fişekler boşalsın dışarı eğer kaşığı yukarı kaldırmazsanız böyle olur kaşıkta artıkyukarı kalkmaz
tüfek sıkışıp kalır. en öndeki fişeği tekrar boruya itmedikçede zor düzeltirsiniz.

ayrıca eğer boruda tek kurşun varsa birinin ucu diğerinin kapsülüne açılı gelirse çarpabilir böyle kaşık aşağıdayken basarsanız
açı maçı yapar o zaman dağıtırsınız tüfeği.

o düğme benim bildiğim magazin cut of denen düğme. fişek değişmek için. işiniz yoksa kullanmayacaksınız.

zaten mekanizma ters işler birde tırnak tam cut of un karşısında vardır. tüfek kurulu mekanizma ileride iken kaşığı kaldırıp
o düğmeye basarsanız sadece 1 fişek düşmesi lazım geri kalanların boruda kalması lazım. mekanizma geride iken diğer tırnak açık olduğundan düğmeye basınca hepsi boşalır eğer kaşıkta kalkmazsa kaşığın üstüne tetikboşluğuna  boşalır uğraşki düzeltesin.

yani durum bana normal geldi. 
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2016, 13:37:41 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Naim ZENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 17 Şubat 2016, 22:11:17 »
düğmeye fişek değiştirmeyecekseniz neden basıyorsunuz ki kinetik tüfek değilki bu.
o düğme benim bildiğim sadece fişek değişmek için kullanılır onada basmadan önce kaşığı yukarı kaldırmanız gerekir ki
fişekler boşalsın dışarı eğer kaşığı yukarı kaldırmazsanız böyle olur kaşıkta artıkyukarı kalkmaz
tüfek sıkışıp kalır. en öndeki fişeği tekrar boruya itmedikçede zor düzeltirsiniz.

ayrıca eğer boruda tek kurşun varsa birinin ucu diğerinin kapsülüne açılı gelirse çarpabilir böyle kaşık aşağıdayken basarsanız
açı maçı yapar o zaman dağıtırsınız tüfeği.

o düğme benim bildiğim magazin cut of denen düğme. fişek değişmek için. işiniz yoksa kullanmayacaksınız.

zaten mekanizma ters işler birde tırnak tam cut of un karşısında vardır. tüfek kurulu mekanizma ileride iken kaşığı kaldırıp
o düğmeye basarsanız sadece 1 fişek düşmesi lazım geri kalanların boruda kalması lazım. mekanizma geride iken diğer tırnak açık olduğundan düğmeye basınca hepsi boşalır eğer kaşıkta kalkmazsa kaşığın üstüne tetikboşluğuna  boşalır uğraşki düzeltesin.

yani durum bana normal geldi.
Cut off düğmesi değil Tunç bey o düğme...
Armsan Paragon combo set
akus hunter lux 71 cm namlu
Remington 870 express

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #12 : 18 Şubat 2016, 00:29:32 »

Evet tüfek atışa hazır halde iken şarjöre fişek eklemesi yapılıp kaşığı düşürmek için düğmeye basıldığında kaşık düşüyor fakat aynı zamandan şarjör borusundan bir adet fişek boşa çıkıyor. Kurma kolu çekildiğinde iki fişek sıkışıyor.  Servisi arayıp konuyu anlattığımda" tüfek atışa hazır halde iken şarjöre fişek eklemesi yapıldığında kaşığı düşürmek için herhangi bir işlem yapılmaması ateş edince kaşığın otomatik olarak düşeceği atışa devam edilmesi " şeklinde bilgi verildi. Henüz bu şekilde deneme şansım olmadı.. Denediğim zaman neticeyi paylaşırım. Deneme şansı olan varsa denediğinde paylaşırsa sevinirim.
Tam anlamadım galiba ama sanıyorum şarjör çift salıyor. Tüfek atışa hazır, horoz kurulu vaziyetteyken kaşığın olduğu yerden fişek yüklenebilir ve normali budur. Armsan, Ata gibi bazı tüfeklerde kaşık biraz içeriye basıktır (öyle yapılmışlar). Borudan fişek geldiği anda kaşık göçük pozisyondan dışa doğru biraz açılır. Bunlar normal ama sizinkinde çift besleme gibi bir durum görünüyor.

Bununla beraber, bu tüfeğin nasıl kullanılacağını ya bilen biri göstersin ya da internette videosu varsa bulun izleyin. Belki bilmeden hatalı bir şeyler yapıyorsunuzdur.

Bir anımı anlatayım; bir gün avda birileriyle karşılaştım, biraz sohbet falan oldu. O esnada tüfeğime bakmak için istediler. Adam elinde bir şey yaptı ve fişek beslemede bir gariplik oldu. Böyle bakakaldım. Hiç başıma gelmemişti ve ne yaptığını da tam anlamadım ama silah bir hoş olduydu. Neyse onu giderdim, çalışmasını kontrol ettim, her şey güzel. Bundan sonra o silahla çok atış yaptım, kullandım tek bir sorun olmadı. Adamcağız bilmeden bir şeyi yanlış yapmış ama neydi kimbilir.

Video çekme imkanı olan kullandığı popüler silahların kullanımını gösteren video çekebilse çok makbule geçerdi eminim. Hayrına...
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #13 : 18 Şubat 2016, 00:58:08 »
! No longer available

kaşıkta fişek yok sanırsam atışta kaşığa düşüp fişek yatağına sürülüyor.
atış anında mekanizma geri gelirken dolu fişeğinde şarjör borusundan kaşık
üzerine hareketi görünüyor.
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 23 Şubat 2016, 10:56:04 »
Paragon yazısının üzerindeki düğmeyi sadece CUT-OFF düğmesine basıp kurma kolunu çektiğinizde fişek yatağındaki fişeği çıkartıp yerine yeni fişek taktığınızda kurma kolunu düşürmek için ve ayrıca şarjör dolu iken kaşığa basılı tutup bu düğmeye de basılı tuttuğunuzda hızlı boşaltma yapmak için kullanın. Bunun haricinde kaşığı düşürmek için bu düğmeyi kullanmayın.
1989-Balıkesir
Akdaş AK 212 W 61 cm
Hatsan Ps Slugger 51 cm