Gönderen Konu: doğru kaynak kol açısı  (Okunma sayısı 32023 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
doğru kaynak kol açısı
« : 21 Mayıs 2010, 19:38:24 »
sevgili dostlarım silahı vucuda doğru şekilde kaynak yapmak en önemli konulardan biridir

tüfeği kaldırdığınızda bütün dikkatiniz çıkacak plakaya odaklanmalı,hiç bir şey düşünmeden konsantre olmalısınız.

çift gözünüz açık dikkatle reflexler harekete hazır ve hareketsiz kontrollü olmalıdır.kolaçısı biraz geniş bir A biçiminde olmalı sağ kol,sol kol,ve yanak ile tüfeği hareketsiz vucudun bir uzvu gibi hissetmelisiniz.
com/2vsrhgl.jpg[/IMG]

sol el kabzesini her zaman aynı yerden tutmaya özen gösterin.tüfek size değil siz ona hakim olun bağımsız ve kendi kendine hareket etmemeli.unutmayın patron sizsiniz.

vucudunuz çok hafif öne doğru eğik olmalıki belden hareket edebilesiniz.
tetik boşluğunu almaya gerek yok anlık çekiliyor aksi takdirde nişana getirirken patlayabilir bu hatayı yapan çok arkadaşımız var.

her iki ayağınıza vucut yükünü eşit olarak dağıtın sol ayağınızın üzerine yüklenerek tek ayak atış yapmayın.
ve silahı kolunuzla plaka peşinde çevirmeyin belden dönüş yapın yüzünüzdeki kaynağı sakın bozmayın yapılan hatalardan biri bu özellikle orta plakalarda yaşanıyor bu sorun.

yüz kaynağı bu şekilde sıkı olmalı yoksa yüzünüzü döver morartır kaynakta bozulur.
dipçik tabanı omuz boşluğuna oturmalı fakat her zaman aynı yere bununla ilgili bizler evlerimizde akşamları çalışıyoruz.sık sık tüfeği indirip omuzumuza alıp kaynak ve omuz doğru oturtma çalışıyoruz.
çoğu zamanda kuru tetik çalışıyoruz bunun açıklamasını detaylı yapıcam çünkü çok faydalı.

çıkacak olan plakayı kaçırırsam diye korkmayın kararlı olun at komutunu sağlam isteyip çıkan plakaya reflxle olabildiğince erken atın saçmaya boğun iyi kırılıp toz olduğunu göreceksiniz.
ilerleyen zamnda atış yapıp kameraya çekicem faydasını göreceğinize inanıyorum .

plaka yan gittiği için çok küçülüp sizden uzaklaşıyor.gidiş sürati 96 km hızla diye duymuştum.sizin plaka arkasından hızınızda o sürate eşdeğer olmalı ve plakanın direkt kendine atın önleme vermeyin seri çıkış yapıp kendine atın.
trap silahlarında dipçik ayarlı kundak olmasında fayda var.biraz yükseltip dikilmesi gerek .
av tüfeği gibi dik olmamalı.daha yüksek olmalı.

silah seçimi konusunda resimlerle bunu açıklamak istiyorum. mutlaka iyi sağlam bir silah sahibi olmaya çalışın çok atış yapıldığı için arıza çıkarma imkanı çok olur.
Erdal ÇİFTÇİ
1969 izmir 0 532 382 32 17

Çevrimdışı Ünsay BARIŞ

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: doğru kaynak kol açısı
« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2010, 19:26:03 »
Erdal abi ben fethiyen barış daha önce fethiyede atışlarınıda izlemiştim
atış videolarını bekliyorum daha fazla bilgi verirsen sevinirim
Ünsay BARIŞ
1980-Muğla

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #2 : 08 Haziran 2010, 22:53:08 »
Bizleri bilgilendirdiğin için teşkkür ederim Erdal abi...
YAn plaklar konusunda çok haklısın...Yanlız önüne geçmeden atmak sadece belirli seviyeye gelmiş atıcılara özgü birşey... Yoksa o plağı yakalamak için acayip bi refleks gerekir..Çok erken yakalamak gerekir yani plağı.... :D :D
Birde plakların hızı artık 120-130 km hızına yaklaştı...Federasyon ya trap fişeklerinin gramajını düşürecek yada plakları hızlandıracaktı...
Plakları hızlandırmayı seçti ... :D :D
Tekrar teşekkürler abi...
Saygılar...
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #3 : 08 Haziran 2010, 23:04:14 »
Teşekkürler ERdal bey
keşke her ilde bu imkanlar olsada prof. olarak olmasada zaman zaman atış yapma imkanımız olsa
keyifli ve zevkli zaman geçirmek için çok güzel
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Serkan ÇAKAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 08 Haziran 2010, 23:10:55 »
saol usta....
serkan çakar 1979 MERZİFON / AMASYA
05423436587

Çevrimdışı Turgay SULU

• AvlakForum Üye
  • *
  • DRAHTHAAR YOLUN SONU :)
« Yanıtla #5 : 08 Haziran 2010, 23:35:35 »
tesekkurler,,,

Turgay SULU 1969
AKSARAY - ANTALYA

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 10 Haziran 2010, 12:27:51 »
sevgili barış kardeşim yakında video çekim yapıcam yayınlıycam.
vermiş olduğum bilgiler temel eğitim niteliğindedir atışlarında uygulamaya çalışırsan kısa yoldan doğruya çabuk ulaşırsın.sizlerde atışlarınızı çekim yapıp bu bölümde topik açabilir hataları varsa eğer birlikte çözebiliriz.sizlere yardımcı olmak bizim görevimiz..............

turgay bey ben teşekkür ederim...

serkancım unutma beraber ava gitçez uçan balonuda ağlatçaz......

tuncay bey yazdığınız yorumlarla çok mutlu oluyorum.
yorumlarınız ve takibiniz benim için çok kıymetli ankarada çok iyi olimpik bir poligon yapılacağını duyuyorum şimdiden çok heyecanlıyım merakla bekliyorum umarım en kısa zamanda yapılır zevkli atışlar yaparız beraber .rasgele
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 10 Haziran 2010, 12:45:51 »
sevgili kardeşim burak sezer senin için ayrı bir cvp yazmak istedim iyi bir dost, meraklı bir atıcı,trap konusunda bilgili bir kardeşim olarak görüyorum seni.

burakçım değindiğin sağ plak konusu tam yerinde olmuş tebrik ediyorum zaman zaman soğ plaklarda ben ve bir çok arkadaşım sorun yaşıyor .
sağ plaka iyi sert bir reflex istiyor ve direkt kendine atmak açısı fazlaysa az bir önleme vermek gerekiyor yakaladığın yerde çek.gibi.
fakat sağ plak takıntısı varsa sağ çıkacak gibi hazırlanmamak lazım yoksa sol yada orta plaka kaçar .
atıcı sadece çıkacak palakaya adapte olmalı ne çıkarsa doğru hareket ve doğru tetik düşürme zamanlamasıyla atmalı,göreceksiniz kimi plakaya geç kimi plakaya erken attığınız zaman düşük skor atıcaksınız.

ama her plakaya aynı zamanda aynı sanisede tetik düşürdüğünüzde biraz bol antreman yaparak hem erken tüfek atıp iyi skor alıcaksınız en kısa zamanda video çekini yapıp konuyu açıcam ne olması gerektiğini ne yapmamız gerektiğini daha iyi açıklamış olacağım.
burak kardeşim siteye verdiğin kıymetli bilgiler içinde ayrıca teşekkür ediyorum iyiki varsınsenin gibi kıymetli bir dostumuz olduğu için ne mutlu bize saygılar kardeşim.
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #8 : 10 Haziran 2010, 21:32:03 »
sevgili kardeşim burak sezer senin için ayrı bir cvp yazmak istedim iyi bir dost, meraklı bir atıcı,trap konusunda bilgili bir kardeşim olarak görüyorum seni.

burakçım değindiğin sağ plak konusu tam yerinde olmuş tebrik ediyorum zaman zaman soğ plaklarda ben ve bir çok arkadaşım sorun yaşıyor .
sağ plaka iyi sert bir reflex istiyor ve direkt kendine atmak açısı fazlaysa az bir önleme vermek gerekiyor yakaladığın yerde çek.gibi.
fakat sağ plak takıntısı varsa sağ çıkacak gibi hazırlanmamak lazım yoksa sol yada orta plaka kaçar .
atıcı sadece çıkacak palakaya adapte olmalı ne çıkarsa doğru hareket ve doğru tetik düşürme zamanlamasıyla atmalı,göreceksiniz kimi plakaya geç kimi plakaya erken attığınız zaman düşük skor atıcaksınız.

ama her plakaya aynı zamanda aynı sanisede tetik düşürdüğünüzde biraz bol antreman yaparak hem erken tüfek atıp iyi skor alıcaksınız en kısa zamanda video çekini yapıp konuyu açıcam ne olması gerektiğini ne yapmamız gerektiğini daha iyi açıklamış olacağım.
burak kardeşim siteye verdiğin kıymetli bilgiler içinde ayrıca teşekkür ediyorum iyiki varsınsenin gibi kıymetli bir dostumuz olduğu için ne mutlu bize saygılar kardeşim.

Teşekür ederim ustam...
Asıl senin gibi bir ustadan böylesi kıymetli bilgileri edindiğimiz için bizler şanslıyız...
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 10 Haziran 2010, 22:19:20 »
sağolasın burakçım
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Serkan ÇAKAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 10 Haziran 2010, 22:31:24 »
keklik üstadlarının yanında avlanmak beni onurlandırır usta.....

serkan çakar 1979 MERZİFON / AMASYA
05423436587

Çevrimdışı Güner AVCI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 11 Haziran 2010, 00:34:48 »
erdal abimcim selamlar,
paylaştığın bilgiler için çok teşekkürler.bende nacizane trap gönüllüsü biriyim. yaklaşık bir sene önce atışlara başladım ve fırsat buldukça istinye poligonda atış yapmaya gayret ediyorum.682 gold e bi tüfek almıştım ama geçen haftaya kadar  çok berbat atışlar yapmıştım ve en sonunda bu hafta başında deri parçasından dipçiğimin üstünü yükselttim.ve sizin eğitim amaçlı resimlerinizde gösterdiğiniz yanağınızı iyice kaynak yapın şeklindeki uyarıya biraz ters düşen bir biçimde atışlar yaptım yani yüzümü neredeyse h,ç dipçiğe yatırmadabn dik kafa atışlar yaptım ve hafya başı 14 vuruşla başlayan serilerim hafta sonu 21 gibi bir skora ulaştı.Burda merak ettiğim bu trap atışları konusunda böyle olmazsa olmaz kurallar varmıdır illa.mesela boynunu uzatıp öne yatırmak işte yüzünü sıkı sıkı kaynak yapmak şartmıdır illa iyi bir skor yakalamak  için.yani benim yaptığım tesadüf bir başarımıdır acaba.
Saygılarımla,
Güner AVCI
1977 HALKALI

Çevrimdışı Kerem BİBER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 11 Haziran 2010, 00:53:00 »
güzel bilgiler de tüfege bayıldım ama
Kerem BİBER
1980 KAHRAMANMARAŞ HATAY

yükle resim

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 11 Haziran 2010, 09:30:56 »
sağol serkancım bilmukabele.

kerem kardeşim mrb beğendiğine sevindim çok sağlam bir silah RİZZİNİ italyan yapımı balıkesir de bulunan rasgele av isimli firmanın ithal ettiği çok pahalı olmayan çok sağlam bir silah rizzini markayla tüm techizatı bulunuyor sıfır fiatları 2 500 euro dan başlıyor benimki biraz daha pahalı markayı kesinlikle tafsiye ederim.
bu yıl maraşta attım onunla yaf süper trapla çok iyi sonuçlar alıyorum.

güner avcı isimli kardeşime daha detaylı cvp yazmak istiyorum güzel bir konuya değinmiş.
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 11 Haziran 2010, 09:50:41 »
günercim kesinlikle senin kendi kabiliyetinden vurmuşsun gerkli olan kaynak ,odaklanma.plakayı bekleyip peşinden seri çıkışla plakayla birleştiğinde doğru zamanda tetik düşürmenin olmazsa olmaz olduğunu sende farkedip bana hak vererek otomatikman öyle atmaya başlayacaksın.

kaynak olmazsa özellikle orta plakaları çok kaçıracaksın iyi gördüğün atıcıları seyrederek feyz alıp doğru olduğuna kanaat getireceksin zaten.
arkadaşımız oğuzhan tüzün istinye de antreman yapıyor çok çok iyi bir atıcı konyada yarışmada yan yana denk geldik sağımda attı ben 22 attığım seride 23 attı 24 attığım seride 25 attı  yani abim onu seyret bişeyler öğren.
dikkafa atış yanlış kaynak çok sağlam ,plaka çıktıktan 1 mt sonrasında sen seri hareketle peşinden gidip kendine atıcaksın .
silahında iyi bir silah konyalı apdullah ustaya aynı dipçiğe ayarlı kundak yaptır deri ile olmaz.

KAYNAK ŞART REFLEX ŞART AKSESUAR ŞART.gözlük kulaklık şapka yelek.iyi bir fişek bu sporu çok sevmek şart
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2010, 09:51:46 Gönderen: Erdal ÇİFTÇİ »
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Metin GÖRGÜLÜ

• Müdavim Üyemiz
  • yelkili
« Yanıtla #15 : 11 Haziran 2010, 11:34:46 »
Güzel bilgiler.Teşekkürler, USTA.
METİN GÖRGÜLÜ-1969- YELKİ KÖYÜ-İZMİR
TECRÜBE ÖĞRETMEN'LERİN EN İYİSİDİR.
YALNIZ OKUL MASRAFI AĞIRDIR.

resim yükle

Çevrimdışı İsmail ÇIKRIKÇI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 11 Haziran 2010, 12:56:59 »
Erdalım gerçekten faydalı bilgiler.
Eline emeğine sağlık, Bu güzelliğin semeresini göreceğine eminim.
İsmail ÇIKRIKÇI
1957 BALIKESİR
Tel. 05326577460

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 11 Haziran 2010, 14:00:54 »
sağolasın ismail abi kendini geliştirebilen genç iyi atıcılar kazansın ülkemiz malum biz yaş olarak biraz treni kaçırdık.genç arkadaşlarımızın verdiğim bilgileri dikkatle okumalarını tafsiye ederim
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 11 Haziran 2010, 14:02:34 »
sağolasın metin kardeşim o sizin güzelliğiniz saygılar
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Güner AVCI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 11 Haziran 2010, 14:06:51 »
Haklisin Erdal Abi , orta plakaları kaçırıyorum çoğu zaman.Teşekkür ederim abi tavsiyelerin için. Dikkat edicem.
Saygılarımla,
Güner AVCI
1977 HALKALI

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #20 : 11 Haziran 2010, 14:19:18 »
Haklisin Erdal Abi , orta plakaları kaçırıyorum çoğu zaman.Teşekkür ederim abi tavsiyelerin için. Dikkat edicem.
Saygılarımla,

Güner abim atışlarının düzeldiğini bak sende görüyorsun.... :D Olacak bu iş olacak... ;)
NAptın sattın mı 682 yi ???
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Güner AVCI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 11 Haziran 2010, 14:44:13 »
Burak kardesim dün istinyeden geldik hemen sildim ilani ;) ben neler cekiyomusum be Burak. Bı yükselttim dipcigi ne hale geldi iş.Aksam kulüpte benim konuyu tartıştık. Bir haftada 9 plakadan önce 11, sonra 14, dünde 21. Nasıl olur diye şaşkınız hepimiz. Ne güzel bir duyguymuş bu. Bütün gece hayalimde tüfek attım valla. Rüyada gibiyim. Mutluluğumu anlatamam. Cumartesiyi iple çekiyorum bakalım tesadüfimi attım yoksa yine tekrarını yapabilecekmiyim. Öyle işte kardeşim .
Güner AVCI
1977 HALKALI

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #22 : 11 Haziran 2010, 14:46:42 »
Artık seni tutabilene aşkolsun Güner abi.... :D Zehiri aldın bir kere kurtuluşu yok artık... :D

Bu azimle daha iyi skorlar atacaksın inşallah...Sen yeter ki kendine güven abim... ;)
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Güner AVCI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 11 Haziran 2010, 14:56:40 »
Sorma burağım sorma çok fena. :)
inşallah dediğin gibi daha da iyi olur kardeşim.
Güner AVCI
1977 HALKALI

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #24 : 12 Haziran 2010, 10:48:17 »
Erdal bey siz yıllarınızı verdiğiniz bu işte kişisel servetinizi paylaşıyorsunuz,
Bu iş için binlerce fişek atıp binlerce kilometre yaptınız, geceleri rüyanızda yaptığınız atışları saymıyoruz tabi :)
püf noktalarını yakalamak için belki aylarınız geçti
Bilgi ve emeğini karşılıksız paylaşan insanlara saygımız  büyük,
Her zaman emrinizdeyiz saygılar teşekkürler.
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara