Gönderen Konu: IMPALA PLUS kullanıcıları yorumları ( videolara dikkat :) )  (Okunma sayısı 30198 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: IMPALA PLUS kullanıcıları yorumları ( videolara dikkat :) )
« Yanıtla #50 : 15 Ekim 2018, 16:36:44 »
Aynen öyle kardesim bayii çalistirir iken 2 no ver tavsana aticam 5 no ver keklige aticam diyenlerle az tatli kavga etmedim kimilerini ikna ettim ama kimi yörükleri ne dediysem ikna edemedim 😁.
3 numara ile çok tavşan korkuttum :)
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Özgür UYAR

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #51 : 15 Ekim 2018, 16:39:20 »
Sn. @Tuncay KAHRAMAN  hocam top sende 😁 simdi impalaya orjin browning phonex şoku aldim aradaki fark bu siyah olan orjin browning. Hocam bu şoktaki kademeli daralma neden dikkat edersen en arkada genislikten dolayi sacma sūrtūnmesi yok eyvallah tam orta kisim sacmalarin izi var ama neden en uç kisminda iz yok 1.5 cm lik son çikis ucu tertemiz asil en uç en dar yer degilmi. Impalanin kendi şoku ise görūldügü üzere en dibinden ucuna kadar sacma sivali. Orjin browning cok farkli sivali. Ve 33 gr bp ile iki ayni ebat kartona iki şoklada atiş yaptim orjin browning biraz daha merkeze topladi sacmalari ama cok az fark vardi yinede gozle gorulur fark yani. Ayni ebat kartonlarda 215 sacmaya 190 sacma adet farkida vardi. Browning fazla topladi.

« Son Düzenleme: 15 Ekim 2018, 16:42:24 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #52 : 15 Ekim 2018, 16:43:16 »
3 numara ile çok tavşan korkuttum :)
😁😁 korkudan ölmüştür.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #53 : 15 Ekim 2018, 16:58:14 »
Özgür kardeşim benim kullanmadığım şokun bir başka arkadaşta iş yaptığını gördüğüm için çok mutluyum ördekleri yeni şoklamı vurdun.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Cemal KARADENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #54 : 15 Ekim 2018, 17:07:42 »
Özgür Bey güzel av yapmışsın, tebrikler. Bizde sezon bu hafta sonu başlıyor. Şirketten tam izin hazırlıklarına başladım, şirketin beni İstanbula göndereceği tuttu. Artık bir şekilde hafta sonu için kaçacağız. Kaç aydır bekliyoruz.
Bende alışkanlıktan galiba sürekli 5 no saçma kullanırım. Herhalde aynı sahada hem keklik hem ördek hem de tavşana hitap ediyor diyedir. Gerçi kaç yıldır tavşana artık atmıyorum. Önümden çok kalmıştır. Namlu dahi doğrultmadım. Bizimkisi keklik ve ördek. Birde gittiğimiz av sahasında havanın normal sıcaklıkta olduğu zaman ancak 15 gün oluyor. Onun için de 5 no da karar verdim galiba. Size bol avlar demeyeceğim çünkü sınırı var; zevkli avlar diyeyim. Haftaya da bir aksilik olmazsa Erzurum tarafından selam gönderirim. Bakalım bende ki İmpala formdan düşmüş mü?
  • İmpala Plus
1971 - Trabzon

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #55 : 15 Ekim 2018, 17:15:10 »
Yörük ve ikna olmak.....cıkk....:)
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #56 : 15 Ekim 2018, 17:19:23 »
Dostum,
Çok çeşitli şok modelleri var,
Konik,Konik+Paralel,Hiperbolik,Short Taper,Long Taper...
Senin şok muhtemelen hiperbolik bir yere kadar daralır bir noktadan sonra uca doğru genişler.Fabarm Tribore şok tüpleri bu şekilde.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Özgür UYAR, Mehmet Sabri MUTLUER

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #57 : 15 Ekim 2018, 23:01:57 »
Özgür kardeşim benim kullanmadığım şokun bir başka arkadaşta iş yaptığını gördüğüm için çok mutluyum ördekleri yeni şoklamı vurdun.
Abi yok şok elime bugun gecti. Ördekleri ve digerlerini kendi soklariyla vurdum. Ama senden aldigim sokta azda olsa fark var az deyip gecmemek lazim bir sacma bile çok sey degistiriyo biliyosun abim.
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2018, 23:03:20 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #58 : 15 Ekim 2018, 23:10:43 »
Dostum,
Çok çeşitli şok modelleri var,
Konik,Konik+Paralel,Hiperbolik,Short Taper,Long Taper...
Senin şok muhtemelen hiperbolik bir yere kadar daralır bir noktadan sonra uca doğru genişler.Fabarm Tribore şok tüpleri bu şekilde.
Anladim ustam. Yani dedim gibi bu teknik konular sende 😊😊 yine açiklamayi yaptin ben çesitlerini bilmem. Ama cok enteresan geldi abi bu daralma. Bi adette serkan çimen ustama full sok yaptirmayi düşünuyorum. Bakalim hayirlisi. Tesekkurler ustam saygilar.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #59 : 15 Ekim 2018, 23:20:13 »
Özgür Bey güzel av yapmışsın, tebrikler. Bizde sezon bu hafta sonu başlıyor. Şirketten tam izin hazırlıklarına başladım, şirketin beni İstanbula göndereceği tuttu. Artık bir şekilde hafta sonu için kaçacağız. Kaç aydır bekliyoruz.
Bende alışkanlıktan galiba sürekli 5 no saçma kullanırım. Herhalde aynı sahada hem keklik hem ördek hem de tavşana hitap ediyor diyedir. Gerçi kaç yıldır tavşana artık atmıyorum. Önümden çok kalmıştır. Namlu dahi doğrultmadım. Bizimkisi keklik ve ördek. Birde gittiğimiz av sahasında havanın normal sıcaklıkta olduğu zaman ancak 15 gün oluyor. Onun için de 5 no da karar verdim galiba. Size bol avlar demeyeceğim çünkü sınırı var; zevkli avlar diyeyim. Haftaya da bir aksilik olmazsa Erzurum tarafından selam gönderirim. Bakalım bende ki İmpala formdan düşmüş mü?
Cemal abim impala forumdan düsermi tam tersi kilifin içinde kıçma atiyordur titriyordur😁 . Valla abi bekleyip bekleyip araya birsey girdimi cok zor oluyor ama tabiki önce işimiz hayat mūcadelesi sonra hobilerimiz. Allah gönlūne göre versin diyelim umarim beklediginden fazla guzel av yaparsin. Maglum gittigin yer bu işin merkezlerinden. Sen yinede em azindan 6 no atmaya bak 😊 yörūk inadi yapma 😁😁 rastgele abim
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Cemal KARADENİZ

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #60 : 16 Ekim 2018, 09:29:56 »
Maşallahın var Özgür Abi gayet temiz bir ölüm olmuş ince saçmayı bende severim tebrikler rastgelsin
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2018, 09:31:09 Gönderen: Bilal AYDIN »
1988-Denizli

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #61 : 16 Ekim 2018, 20:44:35 »
Özgür bey bilgilendirme için teşekkür ederim bu hafta birde seyyar arpacığı sökecem birde böyle kulanıyım gerçi bizim burada tek kurşunla işimiz olmaz ama 15 santimlik üst atma, saçma gurupmanına da etki yapar diye düşünüyorum. Gerçi keklikte arpacığa baktığımı pek hatırlamıyorum. Tekrardan hayırlı olsun
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #62 : 16 Ekim 2018, 21:56:04 »
Maşallahın var Özgür Abi gayet temiz bir ölüm olmuş ince saçmayı bende severim tebrikler rastgelsin
Sagol kardesim tesekkurler.  Daha iyileri senin olsun insallah. Rastgele
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Volkan ÖZEKİN

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #63 : 16 Ekim 2018, 22:06:58 »
Özgür bey bilgilendirme için teşekkür ederim bu hafta birde seyyar arpacığı sökecem birde böyle kulanıyım gerçi bizim burada tek kurşunla işimiz olmaz ama 15 santimlik üst atma, saçma gurupmanına da etki yapar diye düşünüyorum. Gerçi keklikte arpacığa baktığımı pek hatırlamıyorum. Tekrardan hayırlı olsun
Abim aslinda yerden havalanan kuslar için veya dik gelen kuslar için aslinda 15 cm ust atmak cok avantaj. Hatta açılı bant bunun icin var. Yan gecen kuslara önleme vermek gibi. Aslinda az üst atip fosforlu ile nokta atmasi cok daha iyi istege göre noktayi ayarlamak gibi silahta 😁  sagolasin abi hepimze hayirli olsun kazasiz belasiz sezonlar. Rastgele
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #64 : 17 Ekim 2018, 07:16:58 »
@Özgür UYAR Maşallah tüfeğin yakkını iyiymiş :D
Özellikle ördekler çok güzel görünüyor, tertemiz  ^-^
Geniş namlu ince saçma ile iş yapmaz hurafesi vardı bir ara..
Fişek kaliteli olduktan sonra öyle güzel iş yapıyor ki, malumun ispatı da fotoğraflar olmuş..
Daha güzel avların olsun inşallah. Rast gele.
@Emrah AKDENİZ kardesim konuyu tekrarliyorum kusura bakma anca fotoyu buldum. Bu fotoda geniş namlu ince saçma yine ıspat niteliģinde. Dedigim gibi benim browning fusion kucagimda iki elimde arkadaslarin beretta 391 urika 1 ler. Görüldügü gibi bildircindaydik iki bildircin var ikide tavsan silahlarin icinde 28 gr zuber 10 no vardi birini ben birini arkadasim vurdu yani urika. Ikiside oldugu yerde kaldi ayaģini bile cekemedi. Evet mesafe yakin idi 20 25 metre ama hic cani yok gibi kaldilar. Yani ince sacma tadindan yenmiyo 😊 Bunuda paylasmak istedim. Dedigim gibi 8 sene olmuş kardesim foto 2010 da cekilmis. Daha sonra o sag elimdeki urica 1 i ben kullandim oda dar namlu onunda avina doyamadimdi yine hep ince sacma. Tuncay hocam daha iyi bilir kiymetini. Ne silahlar geldi gecti hala dolapta eksilmeyen tek silah urica 1. Yani genisi dari yok bunun ince saçma başka. Bu arada tiplere bak ya nasil bi bakma bizimkiler nasil sırıtsak diye dūşūnūr gibi 😁😁

« Son Düzenleme: 17 Ekim 2018, 07:26:48 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR, Emrah AKDENİZ