Gönderen Konu: IMPALA PLUS kullanıcıları yorumları ( videolara dikkat :) )  (Okunma sayısı 30216 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
 Çok değerli forum üyeleri konuyu özellikle impala plus kullananlar adına açsamda herkes bilgi ve görüşlerini yazması önemlidir. Bu güne kadar 30 ile 35 arası silah değiştirmeme rağmen hiç daha alacağım silahı kamuya sunmadım :) Hep alır dener avlanır satarım, impala plusıda almak üzereyim. Hem uzun zamandır forumdan ve konulardan uzak kalmamdan ötürü biraz yazışalım sohbet edelim birazda eğer kullanıp olumlu ve olumsuz yönlerini ön bilgi amacıyla sizlerden almak istedim. İnternette gezinir iken impala ile bir kaç video buldum ve hoşuma da gitti bunları ve yorumları benim gibi merak eden kişiler için faydalı olmasını diliyorum. Umarım faydalı olur hepimize çünkü hiç bir yerde impala ile ilgili fazla geniş bilgi yok yeni silah olması gereği malum. Bu sayede forum bilgi zenginliğine ve ilgilenenlere inşallah faydalı oluruz. Saygılar sunarım.

impala ile ördekleri çaput yapan arkadaş :) video son bölümlerinde özellikle av yapılıyor.

Burada ise benelli baikal ve impala test ediliyor sonuçlar etkileyici. :) Umarım bu video üzerinden de foruma ekmek çıkar anlayan anladı İbrahim AYSU ,Tuncay KAHRAMAN ve Kamil ÜNLÜTÜRK hocalarımızdan katkı bekliyoruz  ;D ;D ;D

« Son Düzenleme: 27 Eylül 2018, 13:33:25 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Sabahattin KARAHAN

Çevrimdışı Cemal KARADENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: IMPALA PLUS kullanıcıları yorumları ( videolara dikkat :) )
« Yanıtla #1 : 27 Eylül 2018, 17:44:48 »
Evet bilindik bir tüfek değil. Pek reklamı da yok. Buna rağmen geçen yıl görmeden sipariş verdim ve aldım. Tercih nedenlerimden birisi kinetik olmasıydı. Benelli alacaktım vazgeçtim. Yerli olsun bizim olsun mantığı sonradan daha ağır bastı. Geçen yıl kullandım ve hiçbir sorun yaşamadım. Nereye nişan alıyorsan orayı vuruyor. İşlerim nedeni ile fazla ava gidemiyorum. Geçen yıl 4 (2 günlük) defa ava gidebildim. Günlük 2 olmak üzere 16 keklik vurdum. Yani limitte kaldım. 2 kanat kırığı 14 cansız. 5 adette ördek vurdum. Şahsen ben tüfeğin vurma konusunda bir kusurunu görmedim. Bir defa döner kafa tam oturmadığı için (bunda benim de hatam olduğunu düşünüyorum) fişeği patlatmadı. Dikkat edilmesi gereken bir husus olarak belirtmek isterim. Estetik olarak benim açımdan gayet hoş görünüyor. Alacak arkadaşların abartılı bir sorunla karşılaşacağını pek düşünmüyorum. Kişilerin zevkine yön verme gibi bir niyetim hiç yok. Nacizane görüşümdür.
  • İmpala Plus
1971 - Trabzon

The following users thanked this post: Özgür UYAR, Onur AKKAYA

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 27 Eylül 2018, 19:07:36 »
Evet bilindik bir tüfek değil. Pek reklamı da yok. Buna rağmen geçen yıl görmeden sipariş verdim ve aldım. Tercih nedenlerimden birisi kinetik olmasıydı. Benelli alacaktım vazgeçtim. Yerli olsun bizim olsun mantığı sonradan daha ağır bastı. Geçen yıl kullandım ve hiçbir sorun yaşamadım. Nereye nişan alıyorsan orayı vuruyor. İşlerim nedeni ile fazla ava gidemiyorum. Geçen yıl 4 (2 günlük) defa ava gidebildim. Günlük 2 olmak üzere 16 keklik vurdum. Yani limitte kaldım. 2 kanat kırığı 14 cansız. 5 adette ördek vurdum. Şahsen ben tüfeğin vurma konusunda bir kusurunu görmedim. Bir defa döner kafa tam oturmadığı için (bunda benim de hatam olduğunu düşünüyorum) fişeği patlatmadı. Dikkat edilmesi gereken bir husus olarak belirtmek isterim. Estetik olarak benim açımdan gayet hoş görünüyor. Alacak arkadaşların abartılı bir sorunla karşılaşacağını pek düşünmüyorum. Kişilerin zevkine yön verme gibi bir niyetim hiç yok. Nacizane görüşümdür.
Cemal abim sagol özeldende hemen degerli yorumunu eksik etmedin. Bende tek tek sormaktan ise konuyu açtim. Tekrar tesekkurler. Keklik ve ördeklere hangi marka ve gramda fisek kullandın.?
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 27 Eylül 2018, 19:15:50 »
Forumdaki istanbul silah bölmūnde Aycan AY beyin anlatimi mükemmeldi silahi daha teknik olarak anlama sansimiz oldu. En merak ettigimiz kisa zamanda olsa kullananlar da bir sorun yasandimi ve en önemlisi ise av performansi nasil. Cemal ustamizin ördek keklik gibi saglam avlarda bu sonucu almasi super.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Aycan AY

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 27 Eylül 2018, 19:21:38 »
  Videodaki tüm testlerde Renova ve hastsan vizionun gerisinde kalmıştı
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2018, 19:24:17 Gönderen: Özgür ATAŞ »
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

The following users thanked this post: Özgür UYAR

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 27 Eylül 2018, 19:46:04 »
  Videodaki tüm testlerde Renova ve hastsan vizionun gerisinde kalmıştı
Evet abim izledim bu videoyu uzak attigi grupman iyi degildi. Bu denedigi silahta biraz sol atma var. Renova ve hatsan testi bilmiyorum
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 27 Eylül 2018, 20:50:56 »
Cemal abim sagol özeldende hemen degerli yorumunu eksik etmedin. Bende tek tek sormaktan ise konuyu açtim. Tekrar tesekkurler. Keklik ve ördeklere hangi marka ve gramda fisek kullandın.?
Erzincan Bölgesinde avlanıyoruz. İlk açılışta havalar biraz sıcakken kekliğe ve ördeğe 34gr BP 5 no fişek kullanıyorum. Biraz daha soğudumu bazen 34gr BP 3 No fişekte kullanıyorum. Ama genelde 5 no yetiyor. BP den başka fişek kullanmadığım için diğer fişeklerin bu tüfekle olan uyumu hakkında birşey söyleyemeyeceğim. 1 koli fişek var. Fişekler bitti mi bu fiyatlarla ne yapacağımı bende bilmiyorum...
Bendeki tüfeğin gurupmanı çok iyi... Videodaki sol atma sorunu bence takılıp çıkarılabilen yanaklıkla alakalı gibi geldi bana... Bende bu yanaklıktan aldım ama taktığımda bana uymadığını fark ettim ve çıkardım. Tüfek birazda şans işi... Mutlaka bu firmanın ürettiği bazı tüfeklerde de sol-sağ atma sorunu çıkacaktır... Deneyip almak en doğrusu...
  • İmpala Plus
1971 - Trabzon

Çevrimdışı S.Alper ERDEM

• Expert Üye
« Yanıtla #7 : 27 Eylül 2018, 22:07:45 »
Muhterem Özgür Bey,

İmpala Plus, yerli üretim kinetikler içinde  özenli ve nisbeten değişik yapılanmasıyla kendini belli eden bir tüfek.
yapımcı kuruluş aynı zamanda Winchester pompalı tüfeklerin fason üreticisi de olduğu için bazı benzerlikleri mamul
hattında kullanabilmek amacıyla bu formu seçip kendi yaklaşımlarına da yer vererek pazarımız için normalin üzerinde bir
ürün çıkartmış gibi görülüyor.

Tüfeği elime alıp detaylı bir inceleme yapmadım. Ancak, popüler bir silah forumunda ayrıntılı şekilde fotoğraflarıyla
paylaşım yapan bir üyenin çalışması dikkatimi çekti ve mekanizma bloğu üzerinde döner kafanın açılıp kapanmasını
sağlayan eğimli kanalın yapılanmasındaki farklılığa anlam veremediğim için, firmanın iletişim formuna kendimi de
tanıtarak nedenini anlayamadığım değişikliğin amacını sordum. Yaklaşık on gün geçtiği halde bir cevap gelmedi.

Bilindiği gibi, sözü edilen kanalın sağ kenarı kapanmada, sol yanı ise açılmada etkin olup, özellikle "Benelli Clıck" denen
Amerikan saplantısının oluşmasında kilit kulaklarının yerlerine oturmasında söylenen kılavuzlamanın kesintisiz seyri
önemlidir. Bu haliyle mekanizmanın yavaş hareketle tam kapanmasında problem ihtimali olabilir.

Tüfeğin benzer modellerde olan namlu geri uzantısı mevcut değil. Üretim ekonomisi için başvurulmuş bir yol gibi görünse
de gövde içindeki çelik takviyeler ve onun montaj masrafları düşünülen tasarrufu eşitler nitelikte denilebilir. Anlaşılan,
firma bunu pompalı modellerin üretimiyle bir eşgüdüm sağlamak amaçlı olarak tercih etmiş. Yapılanma, yivsizlerde çok
görülen sağ veya sol vurmayı doğru imalat ve montajla  uzun süre kılavuzlayan bir unsurdan mahrum, ancak, bir o
kadar da rahat düzeltilebllir nitelikte.

Ezcümle ifade edilirse, kuruluş iyi niyeti ve alışılmışa bir şeyler katabilme kaygusunu üretimine yansıtmayı bilmiş, ancak
yeterince bilgi ve araştırma takviyeli çalışmamış gibi görülüyor. Bütün farklılıklarına rağmen, pazardaki diğer iddialı
mamullerin üzerine çıkamamış.

Saygılar.
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2018, 10:20:14 Gönderen: S.Alper ERDEM »
1944-Istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Özgür UYAR, Yaşar KÖKÇEN, Mehmet Sabri MUTLUER

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #8 : 27 Eylül 2018, 22:13:25 »
Kıymetli Özgür,
Ben yine aynı yerdeyim: Yivsiz av tüfeklerinin pattern ve penetrasyonu bireyseldir.Denemeden alıyorsan da neçıkarsa bahtınadır.Nişan aldığın yeri vuran (ki pek çok tekil örnek vurmuyor ) standart herhangi bir tüfekle uygun fişek ve şok kombinasyonları ile makul mesafelerde yapılamayacak av yoktur.İmpala Plus ne gördüm (2017 fuarında atlamışım ) ,ne okşadım , ne omuzladım nede atış yaptım.
Birgün tam gönlüne göre bir silahla avlanman duasıyla.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Özgür UYAR, Özgür ATAŞ

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 27 Eylül 2018, 22:19:18 »
Muhterem Özgür Bey,

İmpala Plus, yerli üretim kinetikler içinde  özenli ve nisbeten değişik yapılanmasıyla kendini belli eden bir tüfek.
yapımcı kuruluş aynı zamanda Winchester pompalı tüfeklerin fason üreticisi de olduğu için bazı benzerlikleri mamul
hattında kullanabilmek amacıyla bu formu seçip kendi yaklaşımlarına da yer vererek pazarımız için normalin üzerinde bir
ürün çıkartmış gibi görülüyor.

Tüfeği elime alıp detaylı bir inceleme yapmadım. Ancak, popüler bir silah forumunda ayrıntılı şekilde fotoğraflarıyla
inceleme yapan bir üyenin çalışması dikkatimi çekti ve mekanizma bloğu üzerinde döner kafanın açılıp kapanmasını
sağlayan eğimli kanalın yapılanmasında farklılığa anlam veremediğim için, firmanın iletişim formuna kendimi de
tanıtarak nedenini anlayamadığım değişikliğin amacını sordum. Yaklaşık onbeş gün geçtiği halde bir cevap gelmedi.

Bilindiği gibi, sözü edilen kanalın sağ kenarı kapanmada, sol yanı ise açılmada etkin olup, özellikle "Benelli Clıck" denen
Amerikan saplantısının oluşmasında kilit kulaklarının yerlerine oturmasında söylenen kılavuzlamanın kesintisiz seyri
önemlidir. Bu haliyle mekanizmanın yavaş hareketle tam kapanmasında problem ihtimali olabilir.

Tüfeğin diğer modellerde olan namlu geri uzantısı mevcut değil. Üretim ekonomisi için başvurulmuş bir yol gibi görünse
de gövde içindeki çelik takviyeler ve onun montaj masrafları düşünülen tasarrufu eşitler nitelikte denilebilir. Anlaşılan.
firma bunu pompalı modellerin üretimiyle bir eşgüdüm sağlamak amaçlı olarak tercih etmiş. Yapılanma, yivsizlerde çok
görülen sağ veya sol vurmayı doğru imalat ve montajla  uzun süre kılavuzlayan bir unsurdan mahrum, ancak, bir o
kadar da rahat düzeltilebllir nitelikte.

Ezcümle ifade edilirse, kuruluş iyi niyeti ve alışılmışa bir şeyler katabilme kaygusunu üretimine yansıtmayı bilmiş, ancak
yeterince bilgi ve araştırma takviyeli çalışmamış gibi görülüyor. Bütün farklılıklarına rağmen, pazardaki diğer iddialı
mamullerin üzerine çıkamamış.

Saygılar.
Sn. Alper abim teknik konuda bilgin ve dikkatin takdire deger. Dedigin gibi haklisin silahi elimde uzunca inceledim nerdeyse bilinen her kinetik silahi kurcaladigimda en zorlu döner bolt bu impalada bende bunu 6 tirnakli kafanin verdigi sürtünme zorlugudur diye takmadim fazla aslinda. Bugun retay firmasi bu konuyu aşmis ne kadar aģır biraksanizda kilit tam oturuyor. Impalada malesef en hizli sekilde birakmak gerek. Ama estetigi basta olmak üzere genis namlusu dengesi beni cezbetti bakalim hayirlisi. Umarim bu silahta da pisman olmam. Degerli yorumun icin cok tesekkurler ustam
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 27 Eylül 2018, 22:23:32 »
Kıymetli Özgür,
Ben yine aynı yerdeyim: Yivsiz av tüfeklerinin pattern ve penetrasyonu bireyseldir.Denemeden alıyorsan da neçıkarsa bahtınadır.Nişan aldığın yeri vuran (ki pek çok tekil örnek vurmuyor ) standart herhangi bir tüfekle uygun fişek ve şok kombinasyonları ile makul mesafelerde yapılamayacak av yoktur.İmpala Plus ne gördüm (2017 fuarında atlamışım ) ,ne okşadım , ne omuzladım nede atış yaptım.
Birgün tam gönlüne göre bir silahla avlanman duasıyla.

Hocam cok tesekkurler iyi dileklerin icin. Dediklerinde haklisin her zaman haklisin 😊 umarim iyi bir ornek denk gelir. Saygilar abim. Hayirli geceler
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı Emrah DOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 02 Ekim 2018, 08:56:08 »
Sol atma sorunu klasik... iki defada anca çözdüler benim sorunu.10 m de bir tüfek ne kadar sol vurabilir ki?Yok namlu değişti yok kep değişti yok ilk üretilenlerde bu sıkıntı var falan filan diye geçiştirdiler.Yaptılar ama nasıl yaptılar telefondaki arkadaş bile anlayamadı.Eğer uzun şok ile geldiyse hiç gerek yok kısa şoklarla devam uzun şokların şekilden başka bir artısı yok
  • Baikal mp 155 max5
  • Albatros alr 19
  • İmpala Plus max 5
  • Ata Neo 12 Ekstra Combo
  • Franchi First Class
Emrah DOGAN
1983 MANİSA/SOMA

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 02 Ekim 2018, 10:04:03 »
Sol atma sorunu klasik... iki defada anca çözdüler benim sorunu.10 m de bir tüfek ne kadar sol vurabilir ki?Yok namlu değişti yok kep değişti yok ilk üretilenlerde bu sıkıntı var falan filan diye geçiştirdiler.Yaptılar ama nasıl yaptılar telefondaki arkadaş bile anlayamadı.Eğer uzun şok ile geldiyse hiç gerek yok kısa şoklarla devam uzun şokların şekilden başka bir artısı yok
Teşekkùrler Emrah bey faydali bir bilgi oldu fabrika duyarliligi ve bilgisi icin.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 02 Ekim 2018, 22:20:27 »
Özgür bey bende geçen sene sezon sonunda impala sahibi oldum, Üç sebepten bu tüfeği aldım. Birincisi Kinetik tüfeğim yoktu Yerli de hep stoeger favorim olmasına rağmen ağırlığından dolayı hep pas geçtim. Sebebide en çok kekliğe gideriz, Gezer avcısı için 300 veya 400 gram fazlalık ilerleyen saatlerde çekilmez oluyor. İkinci sebebim ise Erol bey yani Sahibinin çok idaalı vede ikna edici konuşması, Ayrıca Winchester gibi bir markaya tüfek yapan bir firma kötü silah üretmez dedim. Üçüncü sebep ise muadilerine göre çok estetik ve özgün bir tasarım olarak gördüm Dolayısı ile yoğun kulanamamakla beraber hep avlarım yaralı gitti. Gurur yapıp fabrikaya gönderdim yeni namlu ve yeni şoklarla gönderdiler, Geçen hafta bıldırcın da kullanmak nasip oldu, özellikle mesafe alsın diye bırakııyordum Yedide yedi hiç boş atmadım. Diğer tüfeklerim de yüksek bant olmasına rağmen bunun Dipçik ölçülerini tam anlamıyla ayarlıyamamıştım diye düşünüyorum, Bugün itibarı ile ölçülerimi ayarladım. Benim İmpala plus hikayem şimdilik bu nasip olursa keklikte notunu tam anlamı ile verecem. İnşallah her şey gönlünüzce olur
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2018, 22:24:01 Gönderen: Sabahattin KARAHAN »
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 03 Ekim 2018, 10:46:34 »
Özgür bey bende geçen sene sezon sonunda impala sahibi oldum, Üç sebepten bu tüfeği aldım. Birincisi Kinetik tüfeğim yoktu Yerli de hep stoeger favorim olmasına rağmen ağırlığından dolayı hep pas geçtim. Sebebide en çok kekliğe gideriz, Gezer avcısı için 300 veya 400 gram fazlalık ilerleyen saatlerde çekilmez oluyor. İkinci sebebim ise Erol bey yani Sahibinin çok idaalı vede ikna edici konuşması, Ayrıca Winchester gibi bir markaya tüfek yapan bir firma kötü silah üretmez dedim. Üçüncü sebep ise muadilerine göre çok estetik ve özgün bir tasarım olarak gördüm Dolayısı ile yoğun kulanamamakla beraber hep avlarım yaralı gitti. Gurur yapıp fabrikaya gönderdim yeni namlu ve yeni şoklarla gönderdiler, Geçen hafta bıldırcın da kullanmak nasip oldu, özellikle mesafe alsın diye bırakııyordum Yedide yedi hiç boş atmadım. Diğer tüfeklerim de yüksek bant olmasına rağmen bunun Dipçik ölçülerini tam anlamıyla ayarlıyamamıştım diye düşünüyorum, Bugün itibarı ile ölçülerimi ayarladım. Benim İmpala plus hikayem şimdilik bu nasip olursa keklikte notunu tam anlamı ile verecem. İnşallah her şey gönlünüzce olur
Sabahattin bey degerli yorumlariniza katiliyorum tesekkurler. Whincestere pompali bir modelini yapiyor sadece aslinda ve beni o kadar cezbetmedi orasi ama silahin estetigi ve daha önce backbore namlu her modeli kullandim ve seviyorum backbore namlulari o hosuma gitti. Dediklerinide cok haklisiniz keklikte gezme avinda 200 gr bile silahta cok fark ediyor 4 saat sonra 2 kilo oluyo o 200 gr. Yavas yavas kullanici yorumlarindan genel sorunlar ortaya cikiyor. Bende bunu merak ediyordum cok. Silah dediginiz gibi hafif estetik silah. Calismasinda ve deforme olmasinda su ana kadar sorun yok gibi pek. Tek sorun bazi namlularda evet sol veya baska yere atma. İstikrarsiz pattern ve penetrasyon oluşumu var gibi. Hatta yari yariya gibi. Sonuç olarak iyi bir namluya denk gelirsek memnun olabilecegimiz bir silah. Denemeye deger diyorum bende. 😊 satin almada çikmadi daha🤨 saygilar rastgelsin.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 03 Ekim 2018, 13:05:20 »
Evet çok haklısınız çalışmasında herhangi bir sıkıntıya rastlamadım bayağı uzaktan iki kargaya atım hayvanı çaput etti otuz gram 5numara fişekler genel itibarı ile memnunum
  • YILDIZ SPZ ME 66

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 03 Ekim 2018, 13:15:20 »
Ağırlığı 3,015gram geliyor dengeli vede ağır değil sanırsam vurduğum avların yaralı gitmesinin sebebi üst veya alt atmamdan kaynaklı olduğuna inanmaya başladım
  • YILDIZ SPZ ME 66

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 03 Ekim 2018, 19:08:36 »
Sabahattin bey degerli yorumlariniza katiliyorum tesekkurler. Whincestere pompali bir modelini yapiyor sadece aslinda ve beni o kadar cezbetmedi orasi ama silahin estetigi ve daha önce backbore namlu her modeli kullandim ve seviyorum backbore namlulari o hosuma gitti. Dediklerinide cok haklisiniz keklikte gezme avinda 200 gr bile silahta cok fark ediyor 4 saat sonra 2 kilo oluyo o 200 gr. Yavas yavas kullanici yorumlarindan genel sorunlar ortaya cikiyor. Bende bunu merak ediyordum cok. Silah dediginiz gibi hafif estetik silah. Calismasinda ve deforme olmasinda su ana kadar sorun yok gibi pek. Tek sorun bazi namlularda evet sol veya baska yere atma. İstikrarsiz pattern ve penetrasyon oluşumu var gibi. Hatta yari yariya gibi. Sonuç olarak iyi bir namluya denk gelirsek memnun olabilecegimiz bir silah. Denemeye deger diyorum bende. 😊 satin almada çikmadi daha🤨 saygilar rastgelsin.
Özgür Bey aynen katılıyorum. İyi bir namluya denk gelirseniz memnun kalacağınız bir tüfek. Ben de bu konuda hassas olduğum için tüfeği alır almaz gurupmanına baktım. 10cm kadar sol vuruyordu. Fabrikaya gönderdim. Bana namluyu değiştiklerini söylediler. Şu ana kadar vurma konusunda bir sıkıntı çekmedim. Bazen bu konuda kullandığınız fişekte sizi yanlış yerlere sevk edebilir. Tüfek vurmuyor; yaralı gidiyor pozisyonuna düşebiliyorsiniz. Bunun canlı örneğini geçen sene av sırasında yaşadım. Arkadaş bir türlü vuramıyorum diyordu. Fişeğine baktım yerli bir marka. Bir kutu piyasanın iyilerinden denen BP fişek verdim ona. Bu sefer de hiç kaçırmadı. Tüfek aynı tüfek, atan aynı kişi, mekan aynı mekan, keklik aynı keklik...
  • İmpala Plus
1971 - Trabzon

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 03 Ekim 2018, 23:04:10 »
Özgür Bey aynen katılıyorum. İyi bir namluya denk gelirseniz memnun kalacağınız bir tüfek. Ben de bu konuda hassas olduğum için tüfeği alır almaz gurupmanına baktım. 10cm kadar sol vuruyordu. Fabrikaya gönderdim. Bana namluyu değiştiklerini söylediler. Şu ana kadar vurma konusunda bir sıkıntı çekmedim. Bazen bu konuda kullandığınız fişekte sizi yanlış yerlere sevk edebilir. Tüfek vurmuyor; yaralı gidiyor pozisyonuna düşebiliyorsiniz. Bunun canlı örneğini geçen sene av sırasında yaşadım. Arkadaş bir türlü vuramıyorum diyordu. Fişeğine baktım yerli bir marka. Bir kutu piyasanın iyilerinden denen BP fişek verdim ona. Bu sefer de hiç kaçırmadı. Tüfek aynı tüfek, atan aynı kişi, mekan aynı mekan, keklik aynı keklik...
Sn. Cemal abim haklisiniz. Aslinda en iyi fisek silaha en uygun fisektir. Örnegim bp marka fisegide sevmeyen silah oluyor veya x marka fisegi. Ha tabi ithal iyi markalarda fisekler daha istikrarli oluyor ölçūler birbirini tutuyor cikiz hizlarinda bariz fark olmuyor. Artik bu fiyatlarla yerlinin en istikrarlisini arayacaz 😊  ithal fisek hayal olmaya basladi.
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2018, 23:05:38 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Cemal KARADENİZ

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 11 Ekim 2018, 11:48:55 »

Silahı ruhsata işlettim hayırlısı ile. bilgisayarda sorun var cepten yüklemeye çalışıyorum oda çok ağır oluyor. bir lkaç fotoğraf paylaşmaya çalışacağım
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2018, 11:51:14 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 11 Ekim 2018, 11:57:52 »

Silahı deneyerek aldım 35 40 metre civarı bir 40 a 60 cm hedef kağıdım vardı kendimce destekli 3 kurşun attım sonuç çok güzel silah tam attığım yeri vuruyor. sağa sola hiç çekme yok. Bir şey dikkatimi çekti kullananlar dikkat etmeli. Azda olsa eğer silahın kendi orjin pirinç arpacığı ile attığı yer ile geçmeli fosforlu arpacığın arasında 15 cm kadar alt üst fark var. Yani fosforlu arpacığı takarsam çok az alt atıyor buda silahtaki sorun değil fosforlu arpacığın az yüksek olmasından kaynaklanıyor. Takmazsam pirinç arpacık nokta atışı yapıyor bilginize.
Şoklar gördüğünüz gibi ınvector plus yani browning ile aynı şok hatta hemen bir adet orjin browning ınvector plus şok aldım bakalım arada fark varmı deneceğim. Yine amatörce hedefte bir kaç saçma grupman denemesi yaptım çok homojen iyi bir pattern vermiyor şoklar lakin hiç sorun değil attığım neredeyse her av cansız düştü hiç fişek marka seçmedi en çok bu hoşuma gitti.
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2018, 12:49:55 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 11 Ekim 2018, 12:17:26 »

Şimdilik sadece bu karga fotolarını atayım hatrı sayılır karga avı yaptım avlar dediğim gibi cansız kansız son derece güzel idi. Çanakkale de havalar serin poyraz esiyor bu aralar ve bu havada 32 gr bulabildiğim her markayı denedim inanın hiç bir markayı ayırmadı. 30.5 gr mirage ve 30 mega denedim onlarda aynıydı bakalım denemelere devam edeceğim :)
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2018, 12:51:19 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 11 Ekim 2018, 12:42:56 »
Hayırlı olsun Özgür abi kazasız belasız kullan inşallah
1988-Denizli

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 11 Ekim 2018, 12:52:41 »
Hayırlı olsun Özgür abi kazasız belasız kullan inşallah
Sağol kardeşim Allah razı olsun cümlemize inşallah. Rastgele
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 11 Ekim 2018, 13:08:23 »
Hayırlı olsun Özgür Bey... Bakıyorum da deneyerek aldığınız için çok heyecanlı ve sıcak kelimeler kullanmışsınız. Tek dikkat etmeniz gereken döner başlığın kilitlenip kilitlenmediği. Kurma kolunu çok nazik bırakırsanız bazen kilitlemiyor. Ben bir kere yaşadım. Başka da sıkıntım olmadı.
  • İmpala Plus
1971 - Trabzon