Gönderen Konu: Muş'ta Keklik Avı Böyle Yapılıyor!!!  (Okunma sayısı 8494 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: Muş'ta Keklik Avı Böyle Yapılıyor!!!
« Yanıtla #25 : 10 Mart 2017, 00:35:51 »
Arkadaşlar birbirimizi suçlayarak biryere varamayız.
Lütfen birbirimizi kırmadan,suçlamadan bildiklerimiz varsa onları paylaşalım.
Bu konuda neler yapılabilir,nezaket kuralları içerisinde onları tartışalım.
Konu bu gidişle amacından saparsa,kilitlemek zorunda kalacağız.

Abi benim üslubumda ya da bu konuyu paylaşma şeklimde bir sorun varsa konuyu kilitleyin. Gerkirse beni forumdan da atın. Ben kimseyi hedef almayan bir paylaşım yaptım. Fakat bazı arkadaşlar konuyu değil de şahsımı hedef aldılar. Şahsımı hedef alan yorumlara cevap vermekte benim hakkımdır. Lütfen bu hakkımı engellemeyin.
Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır.

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 10 Mart 2017, 01:17:35 »
kardes derdin ne anlamadim eger boyle birsey varsa gerekli yerleri ara sikayet et ...ama ikide bir musta yapilan yasadisi avlari paylasma bunlarin musta yasandigi asikar ama kimler tarafindan vuruldugu bilinmiyor kimseyi tohmet altinda birakma hakkin yok..en az senin kadar av doga yaban hayati sevdalisiyim eger bir derdin varsa musta ve bizim ilcede dernegimiz var iletisime gercersen yardimci oluruz kardes..uslubun ve paylasimlarin cok yanlis

Ben de siz neden bu kadar gocundunuz anlamadım? Sizde mi böyle av yapıyorsunuz. ' Burada paylaşılırsa milletin dikkatini çeker, denetim artar. Biz de istediğimiz gibi  avlanamayız' telaşindemisiniz?  Değilseniz bu gocunmuşluk, bu alınganlık neden? ''Üslubun ve paylaşımların çok yanlış.' diyorsunuz. Ben de sizden rica ettim. Yanlışımı gösterin diye. Siz benimkileri göstermediniz.

Ben sizin yazılarınızdaki üslup yanlışlarını göstereyim bari. Ben Suat beye cevap vermişim ve ona bir sual sormuşum. Fakat siz cevap vermişsiniz. Cevap hakkını gasbetmişsiniz.

fotoğraf alıntı muşla muşlularla bir alakası yok...bende muşluyum vede avcıyım ama daha böylelerine denk gelmedik kardeş kimseyi savunduğum yok ama eğer biliyorsan vede gerekli yerlere söylemiyorsan o katlıam yapanlardan ffarkın yok ...( not: keklik avında karşılatığım avcılardan birisi bitlisli olduğunu vede hafta sonları değilde avcıların gelemediği pazartesi salı perşembe günleri avlandıklarını söyluyorlardı kendi meralarını kuruttular sıra muştaki kekliklerde )

Bana diyorsun ki 'o katliamı yapanlarda farkın yok.'  Ne güzel bir üslup değilmi! Bitlisli avcılar için 'kendi meralarını kuruttular sıra Muş'taki kekliklerde' demişsin. Yukarda bana kimseyi töhmet altında bırakma dediğin halde sen bütün Bitlis avcılarını töhmet altında bırakmışsın. Daha bir çok hatanızı gösterebilirim yazılarınızda. Ama maksadım tartışmak değil burada. Hiç kimseyi hedef almadım. Kimsede beni hedef yapmasın. Paylaşımlarımız konu hakkında olsun lütfen!

Ayrıca Bitlisli değilim. Bir kaç yıldır Bitlis'te yaşıyorum. Allah nasip ederse bir kaç yıl sonrada şu güzel vatanımın başka bir köşesinde olurum. Profilimde Bitlis yazıyor diye Bitlisleri hedef yapmayın. İnsan her yerde insandır. İnsani değerlerini kaybetmişse onun nereli olduğunun bir önemi de yoktur..

Çevrimdışı Hüseyin BAŞARIR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 10 Mart 2017, 01:50:51 »
    Konu biraz hedefinden uzaklaşmış gibi. Arkadaşlar burada beraber fikir alış verişinde bulunmak için, dostluk ve kardeşliğimizi kuvvetlendirmek için bulunuyoruz. Avcılıkta bunun için değilmidir? Biz birbirimizi sevemezsek, birbirimize anlayış gösteremezsek dağlar av dolu olmuş, keklik dolu olmuş, ne anlamı olur ki? Bu konuya yorum yazacaksak lütfen yapıcı ve müspet yorumlar yazalım. Bir kardeşiniz olarak rica ediyorum...
1980-Antalya

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Erol ÖZTÜRK, Aslan POLAT

Çevrimdışı Suat ORAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #28 : 10 Mart 2017, 10:18:47 »
Kardeş bak böyle sağdan soldan resim bularak burda kıyım yapılıyor şurda katliam yapılıyor ortalığı ververeye vermenin bir anlamı yok nerde ve kimin yaptığını biliyorsan elindede varsa kanıtın git gereken yerlere müracaatlarını yap bu bölgede neler olduğunu ve ne sıkıntılar yaşadığımızı ancak bölge avcısı bilir.

Suat ORAN
1986 MUŞ-HASKÖY

The following users thanked this post: Mesut ÖZKAN

Çevrimdışı Mesut ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 10 Mart 2017, 11:30:03 »
      Ben de siz neden bu kadar gocundunuz anlamadım? Sizde mi böyle av yapıyorsunuz. ' Burada paylaşılırsa milletin dikkatini çeker, denetim artar. Biz de istediğimiz gibi  avlanamayız' telaşindemisiniz?  Değilseniz bu gocunmuşluk, bu alınganlık neden? ''Üslubun ve paylaşımların çok yanlış.' diyorsunuz. Ben de sizden rica ettim. Yanlışımı gösterin diye. Siz benimkileri göstermediniz.

Ben sizin yazılarınızdaki üslup yanlışlarını göstereyim bari. Ben Suat beye cevap vermişim ve ona bir sual sormuşum. Fakat siz cevap vermişsiniz. Cevap hakkını gasbetmişsiniz.

Bana diyorsun ki 'o katliamı yapanlarda farkın yok.'  Ne güzel bir üslup değilmi! Bitlisli avcılar için 'kendi meralarını kuruttular sıra Muş'taki kekliklerde' demişsin. Yukarda bana kimseyi töhmet altında bırakma dediğin halde sen bütün Bitlis avcılarını töhmet altında bırakmışsın. Daha bir çok hatanızı gösterebilirim yazılarınızda. Ama maksadım tartışmak değil burada. Hiç kimseyi hedef almadım. Kimsede beni hedef yapmasın. Paylaşımlarımız konu hakkında olsun lütfen!

Ayrıca Bitlisli değilim. Bir kaç yıldır Bitlis'te yaşıyorum. Allah nasip ederse bir kaç yıl sonrada şu güzel vatanımın başka bir köşesinde olurum. Profilimde Bitlis yazıyor diye Bitlisleri hedef yapmayın. İnsan her yerde insandır. İnsani değerlerini kaybetmişse onun nereli olduğunun bir önemi de yoktur..
Aslan bey nereli olduğunuzun bir önemi yok ama birşey paylaşılırken  işin gerçekliğine bakarım paylaştığınız fotoğraf nerden alındı bilemem ama bizim üklemizde yapılan bir av değil ama paylaştığınız ve ismini zikrettiğiniz kendi ilimiz ve bizde o  il ve ilçenin avcılarıyız bende suat arkadaşımda dahil o yüzden bilip bilmeden işin aslını astarını öğrenmeden burda paylaşım yapma hakkınız yok...ben size soruyorum neye dayanarak paylaştınız o fotoğrafı..? ha diyorsanızki duyarlılık için ki bence değil gidersiniz gerekli mercilere bunu söylersiniz burda paylaşmak duyarlılık değil;neden telaşlanalım ki burda yanlışınızı düzeltme telaşında oluruz ancak aslan bey...doğada herkes vicdanıyla başbaşadır....av ile uğraşanların geneli nerde ne yapılıyor herkes çok iyi bilir ...bıtlistede istanbuldada muşta malatyadada izmirde bu aynıdır ...konu burda kapansın aslan bey herkes kendi iline sahip çıksın avlanma dönemlerine riayet etsin duyarlı olsun yeter yine söyluyorum dağda herkes vicdanıyla başbaşadır....yıllardır  bilinçli avcılık için canımızı dişimize takarak çalışıyor uğraşıyor hatta kavgaya varır derecede tartışıyoruz kimse kimseye avcılığı avcılık ahlakını öğretmeye kalkmasın..
« Son Düzenleme: 10 Mart 2017, 11:39:26 Gönderen: Mesut ÖZKAN »
  • d-docxarms dcx 16 otomatik
  • akdaş ak 212 s otomatik
  • tek kirma
1981 MUŞ

Yokluktan değil,adaletsizlikten çıkar bu dünyada sorunlar.....

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #30 : 10 Mart 2017, 11:44:13 »
    Konu biraz hedefinden uzaklaşmış gibi. Arkadaşlar burada beraber fikir alış verişinde bulunmak için, dostluk ve kardeşliğimizi kuvvetlendirmek için bulunuyoruz. Avcılıkta bunun için değilmidir? Biz birbirimizi sevemezsek, birbirimize anlayış gösteremezsek dağlar av dolu olmuş, keklik dolu olmuş, ne anlamı olur ki? Bu konuya yorum yazacaksak lütfen yapıcı ve müspet yorumlar yazalım. Bir kardeşiniz olarak rica ediyorum...

Bu duyarlı, yapıcı ve müspet mesajınızdan dolayı teşekkür ediyorum abi. Konu gerçekten farklı bir mecraya saptı. Yanlış anlaşılmalar oldu. Ben sizin tavsiyenize uyarak konuya yorum yapmayı bırakıyorum.

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR