Gönderen Konu: ARKADAŞINI DOMUZ ZANNEDİP VURAN AVCIYA ANCAK, YUH DENİR!  (Okunma sayısı 3234 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
 >:(   Sürekte bekte olan 65 yaşındaki usta avcı Mevlüt K,  bir ara ayağındaki botunu bağlamak için eğildiğinde ayağından vuruldu.

Mevlüt K.’nın hareketini domuz sanan arkadaşı. M.A adındaki avcı, 300 metre ilerideki tepeden mavzerle ateş etti. Ayak baldırından yaralanan Mevlüt K. ‘nın hayati tehlikesi bulunmadığı bildirildi.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Yusuf TANOBA

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: ARKADAŞINI DOMUZ ZANNEDİP VURAN AVCIYA ANCAK, YUH DENİR!
« Yanıtla #1 : 01 Mart 2012, 22:39:14 »
çok üzücü  bir olay ama bir ay önce  aynı hata bizdede yaşandı sürekteki arkadaşı domuz sanan arkadaşımız  nişan alıp atmış ama
ALLAHA çok şükürler olsunki tutturamamış olayı yaralanmadan  sıyırdı arkadaş  o günden sonra ava gelemez oldu tabi atan arkadaşıda  biz daha götürmüyoruz.
her av başlangıcındada  ekip başkanımız tek tek uyarıyor  bırakın domuz kaçsın  ama  ne bize nede köpeğimize birşey olmasın diyor ama nafile
bu sezon  dört köpeğimiz vuruldu üçü öldü biri yaralı kurtuldu
domuz avında bekte bekleyen geri zekalı domuza saçma atmış köpeği yaralamış eyvah dememek için çok  dikkat etmemiz gerekiyor
kesinlikle  turuncu yelek  şart ben domuz avında devamlı  sürk yaparım ama turuncu montumu kesinlikle bırakmam ve fazla sıkta asla durmam
ALLAH  HERKESİ KORUSUN ÖNCE EMNİYET SONRA AV
saygılar..
Yusuf TANOBA
1981-Tokat/erbaa
Kısmet Kuyumculuk,Otel,Emlak,Sigorta Arc. Hizm.
erbaa'da 24 saat hizmetinizdeyiz
EE REKLAMIN YERİ VE ZAMANI OLMAZ TABİ ÜCRETTİZSE

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #2 : 01 Mart 2012, 23:25:19 »
Yusuf bey, yazdığınızın bir benzeride geçen sene çanakkale de bir domuz avında yaralı domuzu arkadaşımızın köpekleri aralarına alıp etrafını çevirdikleri bir anda atma diye bağırmamıza rağmen, bir dangalak dirhem dolusunun atışını domuza doğru yaptı olan en iyi kopaylardan sarı macar kopayın ayağına isabet etti ve kopayın sağ arka ayağı koptu. Biz köpek ölür dedik ölmedi asyağını kalçadan biraz asşağıdan kesildi o köpeği şimdi bir görseniz inanamazsınız yine domuz kovalıyor önümüze getiriyor. Üstelik üç ayakla. Ben de kendimi belirleyecek ya turuncu mont ya da turuncu yörük eşarbımı boynuma dolarım ve turuncu şapkamı hep takarım.  Bence de önce emniyet. Allah bütün avcıları her türlü kazadan beladan korusun.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Nezih KUTUCU

• AvlakForum Üye
  • *
  • RASTGELE
« Yanıtla #3 : 01 Mart 2012, 23:51:10 »
ilk önce çok geçmişolsun koca ustaya. domuz avlarında buava acemiolan arkadaşları tek başına bırakmamak lazım bence ablacım bir ustanın yanında iyice piştikten sonra bağda yanlız bırakmak uygun olur.  cesaretli olmak lazım sakin olmak lazım panik yapmamaklazım :))) ben böyle öğrendim bu avı
Nezih KUTUCU
1980 GELİBOLU

Çevrimdışı Kenan TEKİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 01 Mart 2012, 23:52:30 »
geçmiş olsun . özellikle domuz avlarında fosforlu turuncu şart
Kenan TEKİN
1985 KONYA\EREĞLİ
NEVŞEHİR

Çevrimdışı Rıdvan KOCATAŞ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #5 : 02 Mart 2012, 07:22:54 »
valla 300 metreden domuz diye vurmuş hem yuh diyorum hemde bravo. İyi atıcıymış dicem ama vurduğunuda göremeyecek kadarda enterasan bi olay. Criminal, olay yeri, CSI vs  ne varsa gönderin oraya bu işte bir iş var. ;D

Rıdvan KOCATAŞ - 0545 464 4805
1980 Antalya - İkamet  ISPARTA

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 28 Mart 2012, 16:23:18 »
Sevgili Sostumuza acil şifalar diliyorum.Ancak domuz avı öyle sanılsığı gibi bir av deyil,önce avcı silahanı tanıyacak,mal can  emniyetinden haberi olacak.Avcılık çocuk oyuncağı deyilki,kullandığı silahta üstelik yivli.Arkadaşlar herşeyden önemlisi insan her avcı bunu bilmeli,bunun bilincinde olalı.Yoksa değerli dostlarımıza yazık oluyor.
Tüm dpstlara kazasız belasız av dileklerimla selamlar sevgiler sunuyorum.
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN