Gönderen Konu: ERTÜRK ÖRNEK AVLAĞI AÇILDI  (Okunma sayısı 32943 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rasim DİNÇALP

• AvlakForum Üye
  • *
ERTÜRK ÖRNEK AVLAĞI AÇILDI
« : 26 Ekim 2013, 14:22:37 »
Ertürk örnek avlağı açılmıştır.İrtibat:05300165678.Zeytineli köyü Urla İZMİR.
Rasim DİNÇALP
1964 izmir

Çevrimdışı Onur ÇELİKOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: ERTÜRK ÖRNEK AVLAĞI AÇILDI
« Yanıtla #1 : 26 Ekim 2013, 14:52:54 »
Bu avlak nedir ne değildir , hangi hayvanlar var, ne zamanlar açık, alan nedir, fiyat nedir vs vs vs.. Bilgilendirirseniz seviniriz.
  • Ata Arms Venza 12 Kalibre 71 cm Yarı Otomatik
  • Kral Azarax 71 cm Y.Oto - Sarsılmaz Trapper Trap Tüfeği
  • Akkar Churchill 12 Kalibre 71 cm Süperpoze Av Tüfeği
  • Deustch Kurzhaar EFE & English Pointer TOMMY
Onur ÇELİKOĞLU  A rh +
1994 İzmir / Bayındır
Bayındır Avcılar Derneği
Trap Shooting

Çevrimdışı Rasim DİNÇALP

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 26 Ekim 2013, 15:38:18 »
Telefondan öğrene bilirsiniz.
Rasim DİNÇALP
1964 izmir

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 26 Ekim 2013, 18:39:49 »
güzelde telefonla aramamız mı lazım şimdi tek tek avlakforum.com üyeleri olarak....bu konu ne işe yarıyor o zaman konu açmanın ne anlamı var..özel avlak desenize doğrudan siz şuna..beğenirsem resimlerini görürsem fiyatları öğrenirsem öyle gelicem belki..telefonla olmaz bu işler..telefon en son gelmeye karar verildiğinde aranır.bugün bi tüfek alıcağımız zaman bile yabancı sitelerde dahil bin yere bakıyor yorumları okuyor resimlerini görüyor beğenirsek öyle alıyoruz..bakmadan görmeden , öğrenmeden olmaz. :)
içeriği olmayan boş bi konu bence....
« Son Düzenleme: 26 Ekim 2013, 18:42:05 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 26 Ekim 2013, 18:45:28 »
Sülün avı avcıları ve avları ( Özel Avlak ) Kısmında yeni bir konu açılıyor ise resim tel no fiyat hususunda ayrıntılı bili verilirse ancak etkili olur.yakın zamanda ısparta da açılan avlak konu hakkında resimlerle aydınlatmıştı üyelerimizi
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

The following users thanked this post: Veysi ŞENGÜL

Çevrimdışı Atilla KORKMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 26 Ekim 2013, 19:01:17 »
güzelde telefonla aramamız mı lazım şimdi tek tek avlakforum.com üyeleri olarak....bu konu ne işe yarıyor o zaman konu açmanın ne anlamı var..özel avlak desenize doğrudan siz şuna..beğenirsem resimlerini görürsem fiyatları öğrenirsem öyle gelicem belki..telefonla olmaz bu işler..telefon en son gelmeye karar verildiğinde aranır.bugün bi tüfek alıcağımız zaman bile yabancı sitelerde dahil bin yere bakıyor yorumları okuyor resimlerini görüyor beğenirsek öyle alıyoruz..bakmadan görmeden , öğrenmeden olmaz. :)
Hay ağzına sağlık.
1969 ankara B-80 / FP 1201

Çevrimdışı M.Kemal KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 26 Ekim 2013, 19:16:52 »
Hayırlı uğurlu olsun. Yerli ve yabancı avcıların aradığını bulabileceklerini sanıyorum.

Mustafa Kemal KESKİN
1957-İskenderun
0505 4577838

Çevrimdışı Enes AHMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 27 Ekim 2013, 12:45:14 »
Af buyurun bilmedigimden soruyorum. Bu ornek avlak nedir ki ?
1993 Gümülcine
"Hiçbir taklidin şaheser olma şansı yoktur."

resim yüke

Çevrimdışı Atilla KORKMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 27 Ekim 2013, 12:47:15 »
Af buyurun bilmedigimden soruyorum. Bu ornek avlak nedir ki ?
Kısaca ücret karşılığında av yapabileceğiniz avlaklar.
1969 ankara B-80 / FP 1201

Çevrimdışı Enes AHMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 27 Ekim 2013, 18:35:04 »
Benim bildigim yabancilara ozel boyle bir sistem uygulaniyordu ama turkiyede herkes icin gecerli sanirim.. yani parayi veren "sülünü" calar diyorsunuz :) Peki ya diger meralarda ne bileyim herhangi biryerde sulunle karsilasma potansiyeli yokmu turkiyede ?
1993 Gümülcine

resim yüke

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #10 : 27 Ekim 2013, 19:25:00 »
Benim bildigim yabancilara ozel boyle bir sistem uygulaniyordu ama turkiyede herkes icin gecerli sanirim.. yani parayi veren "sülünü" calar diyorsunuz :) Peki ya diger meralarda ne bileyim herhangi biryerde sulunle karsilasma potansiyeli yokmu turkiyede ?

Çoğumuz için öyle. Bir azınlık ise mevkisi "kendilerinde saklı" bir yerlerde avlıyorlar. Esasen kanunen örnek avlaklar haricinde, bir yerlerde varsa bile, avı yasak. Hem de 1937 senesinden bu yana...

Madem sen sordun, ben de sizin orada vahşi sülün bulunuyorsa kendi başlarına üreyebileni de var mı, onu sorayım :) Yoksa salıp salıp mı avlatılıyor?

Bizdeki Merkez Av Komisyonu kararları: http://avlakforum.com/mak-kararlari-2013-2014.html
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2013, 19:27:18 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Enes AHMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 27 Ekim 2013, 21:05:07 »
Hmm.. Volkan abi bizim burda eskiden sanırım limitler genişti. Sonradan azaldıkları için çalışmalar yapıldı ve burda Dimokritos üniversitesi var gümülcinede arazisi epey bir büyük. Bunun içinde populasyonları azalan hayvanları saldılar sadece yem bırakarak üremelerini sağladılar ama hayvanlar tamamen serbest geziyorlar. Seneler sonra şimdi bizim o üniversitenin çevresindeki bölgede sülünler vahşileştiler. Tarlalarda falan dolanıyorlar çok kez rastgeldim. Artık normal şekilde doğaya uyum sağladılar üremeleride bu arazinin dışındamı içindemi bilmiyorum ama artık insan eli onlara değmiyor ve kendi bildiklerine özgürce yaşıyorlar. Günlük limitleri tavşanda olduğu gibi 1. Ha vahşileştiklerinide insana durduk yere kendilerini göstermedikleri ve parlayarak uzaklaştıklarından anlıyorum.
1993 Gümülcine

resim yüke

Çevrimdışı Özgür YAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 27 Ekim 2013, 22:01:30 »
şahin abinin ağzına sağlık.slmlar.
Özgür YAŞAR
1975 tuzla_istanbul

Çevrimdışı Kadir GONAYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 28 Ekim 2013, 08:34:17 »

Bu tepkiye rağmen bir açıklama yapılmadıysa bize sadece hayırlı olsun demek düşer.
Kadir GONAYDIN-1978 İstanbul - Beylikdüzü

Yedi yaşında ki bir çocuk kalbimizdekileri bilse dağların arkasına kaçarız. Mevla (c.c.) her şeyi biliyor, hiç utanmıyoruz.

Çevrimdışı Rasim DİNÇALP

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 28 Ekim 2013, 09:08:51 »
Selamlar arkadaşlar hafta sonu avda olduğum için cevap yazamadım.Ertürk örnek avlağı Türkiyede profesyönel anlamda ilk keklik yetiştiricisi olan Vehpi Ertürkün oğlu Fazıl Ertürk tarafından işletilmektedir 16000 dönüm alan içinde av yaptırılmaktadır.Stoklarımızda 50000 kınalı keklik ve10000 sülün bulunmaktadır.Avcılık belgesi olan herkes haftanın yedi günü av yapabilir.Kişi başı minumum 10 kınalı keklik veya 7 sülün salınmaktadır.Fiyatlarımız:10 kınalı keklik 350 tl 7 sülün 350 tl dir siz avcı dostların bilgilerine sunulur.Saygılarımla herkese RASGELE.
Rasim DİNÇALP
1964 izmir

Çevrimdışı Ahmet UZELLİ

• Müdavim Üyemiz
  • RASTGELE
« Yanıtla #15 : 28 Ekim 2013, 10:06:48 »
İzmirde böyle bir avlak açılması çok olumlu olmuş hayırlı olsun.
Ahmet UZELLİ 
1968 BURDUR Bulunduğu il İZMİR 
http://www.deutsch-kurzhaar.de/

upload pics

Çevrimdışı Serkan KESKİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 28 Ekim 2013, 10:19:41 »

Hayırlı olsun...
Serkan KESKİN  1983 Senirkent / ISPARTA -  İKAMET GELİBOLU

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #17 : 28 Ekim 2013, 19:54:19 »
Hmm.. Volkan abi bizim burda eskiden sanırım limitler genişti. Sonradan azaldıkları için çalışmalar yapıldı ve burda Dimokritos üniversitesi var gümülcinede arazisi epey bir büyük. Bunun içinde populasyonları azalan hayvanları saldılar sadece yem bırakarak üremelerini sağladılar ama hayvanlar tamamen serbest geziyorlar. Seneler sonra şimdi bizim o üniversitenin çevresindeki bölgede sülünler vahşileştiler. Tarlalarda falan dolanıyorlar çok kez rastgeldim. Artık normal şekilde doğaya uyum sağladılar üremeleride bu arazinin dışındamı içindemi bilmiyorum ama artık insan eli onlara değmiyor ve kendi bildiklerine özgürce yaşıyorlar. Günlük limitleri tavşanda olduğu gibi 1. Ha vahşileştiklerinide insana durduk yere kendilerini göstermedikleri ve parlayarak uzaklaştıklarından anlıyorum.
Sağolasın Enes kardeş, iyi başarmışlar. Aslında burada da bir avlak işletmecisi bir yerlerde saldığını, hala da olduğunu yazmıştı. Bizim Milli Parklar keklik salıyorlar ama salındığı yerlerde birkaç yıl ava yasaklandığı halde çoğaldıklarını geçtik, mevcut olduklarını duymadık. Nedense kekliği beceremediler. Fakat sülün netice verebilecek gibi görünüyor. Keşke sülün üzerine daha çok eğilselermiş. Neyse işte, miş muş :) İnşallah maşallah... Selamlar, rastgele.

Ertürk avlağı hayırlı olsun. Dilerim onları ve avcıları memnun eder.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #18 : 28 Ekim 2013, 20:04:05 »
Hayırlı Olsun ...
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Enes AHMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 28 Ekim 2013, 20:23:15 »
Sağolasın Enes kardeş, iyi başarmışlar. Aslında burada da bir avlak işletmecisi bir yerlerde saldığını, hala da olduğunu yazmıştı. Bizim Milli Parklar keklik salıyorlar ama salındığı yerlerde birkaç yıl ava yasaklandığı halde çoğaldıklarını geçtik, mevcut olduklarını duymadık. Nedense kekliği beceremediler. Fakat sülün netice verebilecek gibi görünüyor. Keşke sülün üzerine daha çok eğilselermiş. Neyse işte, miş muş :) İnşallah maşallah... Selamlar, rastgele.

Ertürk avlağı hayırlı olsun. Dilerim onları ve avcıları memnun eder.
Volkan abi benim görüşüm bu değil. Türkiyede çok kanunsuzluk yapılıyor elbetteki bu doğadada mevcut. Adam ava kapalıyken hayvanların yavruları varken avlanıyor,teyip kuruyor. Sonra tarımcı basıyor ilacı basıyor bilmemneyi hayvanlar zaten 4 bir yandan zaptedilmiş nerede yaşayacak ? Bak burasınında öyle pek bilinçli olduğu söylenemez ama en azından biraz çabalanıyor malum ekonomik kriz fena vurdu ama yinede doğa başıboş bırakılmıyor. Ziraat ilaçları denetimli satılıyor doğaya zarar veren herhangi bir ilacı alıp kullanmak mümkün değil şu an.Türkiyede ise Adam ava yasaklı yere giriyor avlanıyor birde abi ya en çok buna şaşıyorum nasıl olur diye  :)

Benim bir akrabamın ve arkadaşlarının başına gelen olayı anlatayım belki bu konuya bir örnek olur. Bunlar 3 arkadaş uzun zamandır avı bırakmışlar ve tekrar başlıyorlar 3üde emeklilikten sonra..yeni tüfek alıyorlar Benelli rafaello.. Bunlar meraya arabayla gidip duruyorlar demişler zaten geldik burdan ilerleriz.. küçük abdest bozmak için ava kapalı olan bölgenin TEMELİNDE dururken yanlarında bitiyor adam.. Napıyorsunuz ? kem küm işemeye durduk burdan ilerleyip karşı tarafta avlanacağız burda değil.. Tüfekler neden omzunuzda ? E işte şöyle böyle...

Tüfeklere el konuluyor.. Yaklaşık 5000 küsür euro para cezası ve mahkeme yediler... Daha 1 fişek dahi atamadan ellerinden gitti yepyeni benelliler... Ha varsa bir babayiğit girsin bakalım :)
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2013, 20:25:32 Gönderen: Enes AHMET »
1993 Gümülcine

resim yüke

Çevrimdışı Özgür YAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 28 Ekim 2013, 20:50:30 »
hayırlı olsun,güzel hizmet,gayret edenleri ALLAH utandırmasın.
Özgür YAŞAR
1975 tuzla_istanbul

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #21 : 28 Ekim 2013, 21:21:55 »
Volkan abi benim görüşüm bu değil. Türkiyede çok kanunsuzluk yapılıyor elbetteki bu doğadada mevcut. Adam ava kapalıyken hayvanların yavruları varken avlanıyor,teyip kuruyor. Sonra tarımcı basıyor ilacı basıyor bilmemneyi hayvanlar zaten 4 bir yandan zaptedilmiş nerede yaşayacak ? Bak burasınında öyle pek bilinçli olduğu söylenemez ama en azından biraz çabalanıyor malum ekonomik kriz fena vurdu ama yinede doğa başıboş bırakılmıyor. Ziraat ilaçları denetimli satılıyor doğaya zarar veren herhangi bir ilacı alıp kullanmak mümkün değil şu an.Türkiyede ise Adam ava yasaklı yere giriyor avlanıyor birde abi ya en çok buna şaşıyorum nasıl olur diye  :)

Benim bir akrabamın ve arkadaşlarının başına gelen olayı anlatayım belki bu konuya bir örnek olur. Bunlar 3 arkadaş uzun zamandır avı bırakmışlar ve tekrar başlıyorlar 3üde emeklilikten sonra..yeni tüfek alıyorlar Benelli rafaello.. Bunlar meraya arabayla gidip duruyorlar demişler zaten geldik burdan ilerleriz.. küçük abdest bozmak için ava kapalı olan bölgenin TEMELİNDE dururken yanlarında bitiyor adam.. Napıyorsunuz ? kem küm işemeye durduk burdan ilerleyip karşı tarafta avlanacağız burda değil.. Tüfekler neden omzunuzda ? E işte şöyle böyle...

Tüfeklere el konuluyor.. Yaklaşık 5000 küsür euro para cezası ve mahkeme yediler... Daha 1 fişek dahi atamadan ellerinden gitti yepyeni benelliler... Ha varsa bir babayiğit girsin bakalım :)

;D Yazık adamlara yav. Abartmışlar. Yine de sıkı denetlendiğini bilen hatadan kaçınır. Yazdığın şekilde değil ama ciddi mücadele olsa çoğu avcımız biraz huzur bulur. Al işte, sezon geç açılıyor ama kural dinlemeyenlerin talanına mani da olamadılar. Kurallara uyanın içi yanıyor. Gümülcine'den saha gözcülerini ithal edelim bari :)
1968

Çevrimdışı Enes AHMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 29 Ekim 2013, 03:11:09 »
;D Yazık adamlara yav. Abartmışlar. Yine de sıkı denetlendiğini bilen hatadan kaçınır. Yazdığın şekilde değil ama ciddi mücadele olsa çoğu avcımız biraz huzur bulur. Al işte, sezon geç açılıyor ama kural dinlemeyenlerin talanına mani da olamadılar. Kurallara uyanın içi yanıyor. Gümülcine'den saha gözcülerini ithal edelim bari :)

Abi abartı gibi görünebilir ama kanunu tatbikte tolerans olursa böyle kötü sonuçlar oluyor işte. İnşallah Türkiyede de ilerde daha vahim bir tabloyla karşı karşıya kalınmaz. Valla abartmıyorum Volkan abi daha yakına kadar dağlarda gözcü kulelerinden bakıyorlardı gelişmiş dürbünlerle bütün ovayı tarayıp şüpheli görünen kişilere ani müdahale ediliyordu. İthal edilse yanlış seçim olmaz hani  ;D
1993 Gümülcine

resim yüke

Çevrimdışı Oğuz BABAÇOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 19 Ocak 2014, 20:39:19 »
Kişi başına 10 keklik bence çok fazla. Çünkü kaç kere gittim. 3-5 tane vurduktan sonra yeter, diyorsun, zevkini alıyorsun. Alt limit 5-6 olabilirdi. Bizim gibi kendinden limitli avcılar için bir şeyler düşünülmeli...
Ancak avlak sahipleri de haklı tabi. Bazı avcılar 3 keklik saldırıp gün batımına kadar avlanıp diğer avcılardan arta kalanları da vurmak istiyorlar. Kılavuz arkadaşların pestilini çıkarıyorlar.Onlar da böyle bir yola başvuruyor ister istemez...
Neyse yine de avcılık adına yatırım yapılmış, emek verilmiş. Emeği geçen herkesi tebrik etmek lazım. Öğrendiğime göre seneye herkesin özlemi olan çil keklik de avlanılabilecekmiş. Buna çok sevindim. İnşallah nasib olur da ava geliriz. Başarılar diliyorum...
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2014, 20:41:24 Gönderen: Oğuz BABAÇOĞLU »

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 19 Ocak 2014, 23:00:19 »
350 tl bizi bozar abicim. Hayırlı işler diliyorum... Yine parası olan avlanacak. Allah sonumuzu hayır etsin . Ne denir....
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +