Gönderen Konu: Trap Makinası...???  (Okunma sayısı 8655 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
Trap Makinası...???
« : 27 Nisan 2012, 11:38:27 »
Öncelikle herkese hayırlı cumalar...Trap o kadar popüler bi spor oldu ki bizim çevre köylerin çoğunda, düğünlerde eğlencelerde atışlar yapılmaya başlandı...

Biz de modaya uyalım dedik ve kendi köyümüz avcıları olarak trap makinası almayı düşünüyoruz..Fakat kendi aramızda para toplayacağımız için bütçemiz kısıtlı..İnternetten iki çeşit hesaplı makina buldum ama onlar da tek yöne atış yapıyormuş..Bu konuda düşüncelerinizi, tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum..Yeni sezona rastgele

http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=400#.

http://www.yabanavmalzemeleri.com/default.asp?git=9&urun=2748
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Trap Makinası...???
« Yanıtla #1 : 27 Nisan 2012, 11:44:27 »
SN.GÜVENDİK vermiş olduğunuz linklerdeki iki makinada hiç bir işe yaramaz çok amatör ve sonderece zayıf aletler daha ilk etkinliğinizde birkaç kutu trap plakası attıktan sonra her tarafları şakır şukur dağılır hüsrana uğrarsınız ... daha gelişmiş modellere yönelin derim....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı M.Ali ESMER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 27 Nisan 2012, 11:52:02 »
http://maksanshooting.com/htmldocs/tr/producs.html  TA 60 Manuel Trap modeline bakın.biz aldık geçen sene...bence verdiğiniz linkteki mak.10 çeker,,

http://maksanshooting.com/
M.Ali ESMER
1975 İzmir

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 27 Nisan 2012, 11:57:16 »
2 üründe yeterli olmaz hele köy için hiç olmaz.kısa sürede hurdaya çıkar . TA 60 Manuel Trap modeline bakın.bizim klüptede var eski modeli  6-7 senedir hala güzelce kullanıyoruz.
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2012, 12:00:16 Gönderen: Mehmet AKKUŞ »
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #4 : 27 Nisan 2012, 12:08:20 »
Bu konuda bende diğer arkadaşlara katılıyorum.Bahsettiğiniz makinalar performans olarak sizi yarı yolda bırakır.
Yön işine gelince profesyonel açıları bu şekilde hiç bir makinada bulamazsınız.Bu şekilde ancak çayır trapı dediğimiz muhabbeti yaparsınız.Zaten sizin amacınız da bu sanırım.
Daha profesyonel bir makina kullanmak istiyorsanız bu konuda size il ajanınız yardımcı olabilir.O da sizin aranızdaki samimiyetinze bakar
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Bünyamin KÖK

• AvlakForum Üye
  • *
  • DAĞLAR AŞILMAZ DEĞİL YETERKİ AV OLSUN!
    • av avlak avcı
« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2012, 12:09:36 »
Tolga bey sakın bu baktığının ikisinide alma ne trabı atar nede iyi çalışır 5 para etmez.Biz aldık 5 dk dağıldı elimizle atıp vurduk iade ettik.Yukarıda Ali beyin vermiş olduğu linkte MAKSAN TA-60 alın fazlası ile iyi 80 85 mt kadar atıyor çok kaliteli.500 tl ile 750 tl arası olması lazım yanlış bilmiyorsam.Ama biz yarışmada kullanıyoruz 10 numara.
Bünyamin KÖK
1983 KAYSERİ
Elektrik Elektronik
Metal İşleri Teknisyeni

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 27 Nisan 2012, 12:12:27 »
http://maksanshooting.com/htmldocs/tr/producs.html  TA 60 Manuel Trap modeline bakın.biz aldık geçen sene...bence verdiğiniz linkteki mak.10 çeker,,

http://maksanshooting.com/
doğru tespit,, uygun fiyata taş gibi sağlam bir makina,, aynı zamanda istediğiniz şekilde montajlayıp kullanma imkanı olan bir makina....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 27 Nisan 2012, 12:13:53 »
Size sormasam vallaha tongaya düşecektik..Çok sağolun uyarılarınız için..Kesenin ağzını açmak gerek anlaşıldı :) Maksan firmasını aradım TA60 modelinden artık üretmiyorlarmış..Bu gidişle elle fırlatıcaz plakaları :D
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

Çevrimdışı Bünyamin KÖK

• AvlakForum Üye
  • *
  • DAĞLAR AŞILMAZ DEĞİL YETERKİ AV OLSUN!
    • av avlak avcı
« Yanıtla #8 : 27 Nisan 2012, 14:21:58 »
Köyde demirci yokmu çok basit yapsın birtane.
Bünyamin KÖK
1983 KAYSERİ
Elektrik Elektronik
Metal İşleri Teknisyeni

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 27 Nisan 2012, 19:24:40 »
eğer sabit bir poligon yapmayacaksanız her yere taşıyabileceğiniz akü ile çalışan bu makinayı alabilirsiniz.

http://www.kafkasav.com/default.asp?git=9&urun=4

ancak 3 lü poligon yapacaksanız maksanın TSO 90 Manuel Trap Skeet almalısınız.
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2012, 19:26:02 Gönderen: Polat OLUR »
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 27 Nisan 2012, 19:42:07 »
eğer sabit bir poligon yapmayacaksanız her yere taşıyabileceğiniz akü ile çalışan bu makinayı alabilirsiniz.

http://www.kafkasav.com/default.asp?git=9&urun=4

ancak 3 lü poligon yapacaksanız maksanın TSO 90 Manuel Trap Skeet almalısınız.

Polat hocam çok güzel makina ama fiyatı bizi aşıyor maalesef..Burak beyin de dediği gibi biz çayır trabı yapıcaz :) Amatörce bişey lazımdı ama ustaların uyarısıyla vazgeçtim, para kısmını halledebilirsek güzel bi makina alıcaz inşallah..teşekkürler
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 28 Nisan 2012, 00:40:28 »
Tolga merhaba..Türkiyede trabın en hızlı olduğu yerlerden biri Manisa bölgesidir..Örneğin Akhisar..Akhisar klüp bşk. yanlış hatırlamıyorsam İsmail SUCU,aynı zaman da av bayii.danışmanızda fayda olur.ilk başladığımız da malzeme temini yönünden çok faydalarını gördük.TRAP makinasını maksan yapar..kaliteli yapar..sıra geldi kesenin ağzını açmaya..çevrenizdeki kaynakların bir listesini yapın,1.MUHTAR :) 2.BİR BENZİNLİK SAHİBİ 3.SULAMA BİRLİĞİ BAŞKANI 4.DÜĞÜNDE ERKEK TARAFI 5.KIZ TARAFI VS VS ..bizde böyle başladık..yalnız makinayı aldığınız da ilk açılış atışlarına bu kişileri davet edip usulden bir atış yaptırın,hatta yapabilirseniz bu kişilere küçükte olsa katkılarından dolayı mini bir plaket verin (yarım elma gönül alma taktiği)selamlar
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 28 Nisan 2012, 10:43:26 »
maksan ta 60 ı yapmıyorum diyorsa yapmaz.yakınen tanırım.otomatik makineye ağırlık veriyorlar.biz 90 modellerini bile sipariş veriyoruz 6 7 ay bekliyoruz.toplu sipariş geldiği zaman bizimkilerle beraber yapıyorlar.60 modelini isteyen olmadığından ellerinde yeterli malzeme olacağını düşünmüyorum.en az 15-20 gibi siparişlerde üretim yapıyorlar diye biliyorum.bizde eski makineler var belki satabiliriz önümüzdeki günlerde rahmetli ismail sucu nun imal ettiği laporte modeli kurmalı makineler vardı emekliye ayırdık sıfır makineler aldığımızdan.belki onları satabiliriz.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Nuri ÖNEL

• Müdavim Üyemiz
    • www.ekomakkazan.com.tr
« Yanıtla #13 : 28 Nisan 2012, 13:15:25 »
Arkadaşların dedikleri doğru her iki makinada oyuncaktan farksız.
İlk denemede dağılıyorlar. Ne perçin kaldı ne yaya grubu
ben yeniden destekleyerek ve altına 10 mm sacdan şase yaparak sağlamlaştırdım.
Diğer makinalardan tecrübesi olan arkadaşların tavsiyesine uymanızda fayda var.
RASGELE
Nuri ÖNEL
1957 NAZİLLİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 28 Nisan 2012, 13:34:19 »
Tolga merhaba..Türkiyede trabın en hızlı olduğu yerlerden biri Manisa bölgesidir..Örneğin Akhisar..Akhisar klüp bşk. yanlış hatırlamıyorsam İsmail SUCU,aynı zaman da av bayii.danışmanızda fayda olur.ilk başladığımız da malzeme temini yönünden çok faydalarını gördük.TRAP makinasını maksan yapar..kaliteli yapar..sıra geldi kesenin ağzını açmaya..çevrenizdeki kaynakların bir listesini yapın,1.MUHTAR :) 2.BİR BENZİNLİK SAHİBİ 3.SULAMA BİRLİĞİ BAŞKANI 4.DÜĞÜNDE ERKEK TARAFI 5.KIZ TARAFI VS VS ..bizde böyle başladık..yalnız makinayı aldığınız da ilk açılış atışlarına bu kişileri davet edip usulden bir atış yaptırın,hatta yapabilirseniz bu kişilere küçükte olsa katkılarından dolayı mini bir plaket verin (yarım elma gönül alma taktiği)selamlar
Tavsiyen için sağol ahmet abi sen bu işi biliyorsun :) Biz de balıkesirli sayılırız..Gelenbe-Güvendik bilirsiniz belki...Klüp başkanına bi danışayım yardımcı olur muhakkak..Teşekkürler
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2012, 14:21:26 Gönderen: Tolga GÜVENDİK »
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 28 Nisan 2012, 13:53:01 »
maksan ta 60 ı yapmıyorum diyorsa yapmaz.yakınen tanırım.otomatik makineye ağırlık veriyorlar.biz 90 modellerini bile sipariş veriyoruz 6 7 ay bekliyoruz.toplu sipariş geldiği zaman bizimkilerle beraber yapıyorlar.60 modelini isteyen olmadığından ellerinde yeterli malzeme olacağını düşünmüyorum.en az 15-20 gibi siparişlerde üretim yapıyorlar diye biliyorum.bizde eski makineler var belki satabiliriz önümüzdeki günlerde rahmetli ismail sucu nun imal ettiği laporte modeli kurmalı makineler vardı emekliye ayırdık sıfır makineler aldığımızdan.belki onları satabiliriz.

Polat hocam özelden msj attım..teşekkürler
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image