Gönderen Konu: cabelastan malzeme alan arkadaşlar  (Okunma sayısı 14449 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muhammet SAT

• AvlakForum Üye
  • *
cabelastan malzeme alan arkadaşlar
« : 03 Haziran 2011, 00:35:42 »
cabelastan alınan malzemeler havayoluyla geldiğinde bellibir limiti açtığında gümrükte takılıyor gümrük masrafı derken çok pahallıya mal oluyor. deniz yoluyla gelen malzemelerdede böyle sorun çıkıyormu. bilgisi olan varmı?
A Rh  -  1982 Terme SAMSUN

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: cabelastan malzeme alan arkadaşlar
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2011, 02:44:22 »
Verceğim numaranın sahibi  Selami Bey cabellas'la ilgili yardıma ihtiyacı olan arasın diye yazmıştı çok zaman önce.bikere lazım oldu aradım ama açan olmadı.bi de sen arar sorarsın açarsa.kendisi alışveriş yapmış dediğine göre. .Selami Bey'in numarası 0532 7821912...açarsa banada bilgi verirsin kardeşim olurmu sorduğun sorunun cevabını bende merak ettim.bende alışveriş yapmayı düşünüyorum çünkü.Hadi kal sağlıcaklan
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı Özgür KAYA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2011, 12:50:12 »
arkadaşlar alacaganız ürün elektronik eşya değilse pek sıkıntı olmuyo birde aynı üründen birden fazla almıyosan pek sıkıntı olmuyo ticaret yapmadığınıza inandığı sürece sıkıntı yok bildiğim birde gümrük kanunu incelerseniz sıkıntı olmaz ben batığımda elektronik eşya için 150 euroya kadar diğer ürünlerde ise 300 yada 400 euroya kadar alışveriş yapabiliyorsunuz yanlış hatırlamıyorsam genede kanunu bir inceleyin saygılar
Özgür KAYA
1977-Memleket KAYSERİ-İkamet KARS

Çevrimdışı Selami FİLİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2011, 17:23:10 »
Merhabalar,cabelastan sipariş verecek arkadaşlar 4 parça üründen fazla sipariş vermez ,sipariş bedeli  150 Dolar ı geçmez  ve 2 ayda 1 sipariş verirler ise sıkıntı olmuyor.Ördek mühresi siparişinin gümrüğe takılma ihtimali çok fazla.sSebebi ise; 1 düzine  ördek mühresi  12 adet olarak görüldüğü için 12 parça malzemenin gümrük çıkışı dönemsel olarakta olsa sıkıntı yaratabilir,tavsiyem az parça ürün.Özel günlerde cabelas indirimlerini takip etmekte fayda var,babalar günü dolayısı ile bu aralar bir indirim söz konusu örneğin
Selami FİLİK
1977-Adana

Çevrimiçi Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #4 : 03 Haziran 2011, 18:24:14 »
http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,121897.0.html

bu adrestede bilgiler var,,,
ayrıca yeni kurallar geldi onlarında açıklaması var
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Selami FİLİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 03 Haziran 2011, 21:59:29 »
Alışveriş yapacak arkadaşlar  cabelasın ana sayfasın da sağ üst köşede  '' Bargain cave'' ibaresini tıklayarak indirimli ürünleri görebilirler.
Selami FİLİK
1977-Adana

Çevrimdışı Muhammet SAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 04 Haziran 2011, 01:49:24 »
herkese yardımlarından dolayı teşekkürederim. ben kabelastan 275 dolara  tulum aldım gümrükde takıldı masrafı var dediler mecburen gönderdim acaba deniz yoluyla başka ürünler alsam yine gümrük işi olurmu?

Çevrimdışı Murat DEĞİRMENCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 04 Haziran 2011, 17:15:50 »
    son zamanlarda gümrük fazlaca sorun çıkartıyor o yüzden 150 euro geçen ürünler almamanız ve aldıgınız ürünlerin elektronik olmamasına dikkat etmeniz faydalı olur kanaatindeyim.Ayrıca ups firmasının gümrüğe takılan malların takibini yapabilirim adı altında alıcılardan ürün bedeli kadarını (vergi hariç )talep etmesi düşündürücü bir durum.
Murat DEĞİRMENCİ
1969 ANKARA

Çevrimdışı Selami FİLİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 05 Haziran 2011, 21:53:12 »
hava yolu ile gelen  ürün siparişi vermemekte fayda var,ups sürekli gümrük bedeli konusunda sıkıntı yaratmakta
Selami FİLİK
1977-Adana

Çevrimdışı Serdar SEMHAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 06 Haziran 2011, 09:46:10 »
spariş vermeden bana da danışabilirsiniz.
Serdar SEMHAL
1976-Mersin / K.Maraş / Adana / G.Antep
+90 532 5216835

Çevrimdışı Muhammet SAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 07 Haziran 2011, 01:30:18 »
ben cabelastan mont almayı düşünüyorum fiyatı 280 dolar hava yoluyla gelirse gümrükte takılacak biliyorum. bu yüzden deniz yoluyla almayı düşünüyorum bu şekildede gümrük sorunu gibi masraflar çıkarmı. 

Çevrimdışı Özgür TOKCAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 07 Haziran 2011, 10:01:02 »
merhabalar 114.48 usd lik bir alışveriş yaptım deniz yoluylaistedim 143.10 usd tuttu.ptt den gelen mesajla  mallarımı almaya ptt ye gittim ürünlerin gümrüge takıldığını söylediler gümrüğe gittim 65 tl limit aşımı ücretinin olduğunu söylediler şaşırdım hangi limit diye sordum "150" usd yi geçmesi takdirinde geçmiş olduğum ücretin %20 sini ödemem gerektiğini biliyorum dedim "evet" dediler "eeee ozaman bu neyin nesidir "dedim  "biz ürünleri açtık baktık 115 dolar olması bizi ilgilendirmez ürünlerin türkiyedeki fiyatı 115 doların çok çok üstünde ve sizin ödediğiniz bu 65 tl para 150 usd nin geçmiş olduğunuz kısmının %20 sidir dendi

bişey anladınızmı şimdi siz ben bişey anlamadım komik yani ben ucuza pantalon tshirt aldım diye sevinirken yine aynı ücrete geldi herkes kafasına göre bakıp fiyetlandırmayıda ona göre yapıp cezayı ona göre kesiyorlar

cabelas tan yapılacak olan alışveriş nakliye ücretide içinde olmak üzere 150 usd yi geçmemeli yılda 5 defa 2 ayda bir olacak şekilde olmalı bunların dışında gerçekleşecek bir alışverişte mutlaka sorun çıkartacaklardır

ben nakliye üçreti ile birlikte 143.10 usd lik bir alışveriş yaptım ama yinede 65 tl lik bir limit aşma ücreti ödedim

yani tamamen gümrük memurunun insafına da bağlı
Özgür TOKCAN
1975 DENİZLİ

Çevrimdışı Serdar SEMHAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 08 Haziran 2011, 10:54:39 »
merhabalar 114.48 usd lik bir alışveriş yaptım deniz yoluylaistedim 143.10 usd tuttu.ptt den gelen mesajla  mallarımı almaya ptt ye gittim ürünlerin gümrüge takıldığını söylediler gümrüğe gittim 65 tl limit aşımı ücretinin olduğunu söylediler şaşırdım hangi limit diye sordum "150" usd yi geçmesi takdirinde geçmiş olduğum ücretin %20 sini ödemem gerektiğini biliyorum dedim "evet" dediler "eeee ozaman bu neyin nesidir "dedim  "biz ürünleri açtık baktık 115 dolar olması bizi ilgilendirmez ürünlerin türkiyedeki fiyatı 115 doların çok çok üstünde ve sizin ödediğiniz bu 65 tl para 150 usd nin geçmiş olduğunuz kısmının %20 sidir dendi

bişey anladınızmı şimdi siz ben bişey anlamadım komik yani ben ucuza pantalon tshirt aldım diye sevinirken yine aynı ücrete geldi herkes kafasına göre bakıp fiyetlandırmayıda ona göre yapıp cezayı ona göre kesiyorlar

cabelas tan yapılacak olan alışveriş nakliye ücretide içinde olmak üzere 150 usd yi geçmemeli yılda 5 defa 2 ayda bir olacak şekilde olmalı bunların dışında gerçekleşecek bir alışverişte mutlaka sorun çıkartacaklardır

ben nakliye üçreti ile birlikte 143.10 usd lik bir alışveriş yaptım ama yinede 65 tl lik bir limit aşma ücreti ödedim

yani tamamen gümrük memurunun insafına da bağlı

Kendi kafalarına göre değer biçip gümrüğe sokamazlar. Nakliye ile 143 USD zaten yasal sınırlar içinde. Mevzuatta fatura fiyatının üzerine değer biçme diye bir şey yok. Ancak miktarın ticari olabilmesi ile ilgili insiyatif kullanabilirler. Sizden ya rüşfet koparmaya çalışmış ya da gümrüğe sokup ihaleye çıkınca birine veya bir av bayine peşkeş çekme yoluna gitmeye çalışmış. Mantıklı hiçbir açıklaması yok başka.
Yaptıkları uygulamanın yasal dayanağını sorgulayın bence.
Malesef böyle şeyler oluyor. Benim mühreler de bir düzine olarak fatura edildiği halde on iki adet değerlendirilmiş ve gümrüğe takılmıştı. Oradaki adam sorgulamıyor, anlayamıyor, bu mal bir düzine satılıyor diye, oniki adet oyuncak ticaridir diyor ve yapıştırıyor gümrüğü. Mümkün mertebe hava kargoyu tercih etmeyin, UPS in gümrük müşavirliği servisi de var. Ben şüpheyle bakıyorum o yüzden. Hava yolu direk istanbul gümrüğünden işlem yapıyor. Ptt ile gelenler bulunduğunuz ilin gümrüğünden geçiyor. Haliyle kontrolünüz daha kolay. Bulunduğunuz ilin kulüpleri bir gümrük müşavirine danışıp konuyu inceletip resmi yazıyla ve sempatik kanalla ilgili gümrük müdürlükleriyle bağlantıya geçebilir. Sizler için de ayrınılı bir bilgilendirme (neleri nekadar nasıl satın alabileceğinizle ilgili) hazırlayabilir.
Serdar SEMHAL
+90 532 5216835

Çevrimdışı Muhammet SAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 09 Haziran 2011, 23:59:30 »
herkese yardımlarından dolayı teşekkürederim okadar para vermeyecem  burdan alacam artık marka olmasada olur

Çevrimdışı Serdar SEMHAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 10 Haziran 2011, 09:24:59 »
herkese yardımlarından dolayı teşekkürederim okadar para vermeyecem  burdan alacam artık marka olmasada olur

Buradan alırsanda iyi malzeme al fiyatına bakma. Birdefa al sağlam al. Benim ev kullanamadığım boktan malzemelerle dolu. Paraya kıyamadığım için almıştım onları. Hesaplayınca iyi bir malzemeye ulaşmak için üç katı para harcamışım.
Serdar SEMHAL
+90 532 5216835

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
  • hayat kimseyi kıracak kadar uzun değildir
« Yanıtla #15 : 12 Kasım 2011, 23:56:39 »
limit 150 eurodan 75 euroya düşürüldü haberiniz olsun (ağustosta zannedersem ) bende maket araba falan getiriyorum avrupa ve almanyadan , anın da %18 vergi kestiler  öyle teslim aldım ürünlerimi  (dhl deutsche post ile gelmişti)  nakliye ücretinden  %18 i almıyorlar sadece ürünün fatura bedelinden %18
Ali LORTOĞLU
1975 istanbul

Çevrimdışı Ersan BOŞTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 30 Haziran 2012, 00:43:57 »
''Multi Scale Universal Charge Bar'' yeni aldığım mec sizemaster sm82 fişek doldurma makinası için bu ürünü cabelastan alıcam ama daha önce cabelastan hiç alışveriş yapmadım bu ürünün cabelastaki fiyatı 42.99 dolar bu ürünü getirtiğimiz taktirde gümrükte sorun yaşarmıyız bu ürünü bir şekilde temin etmem gerek yoksa malesef makinamın pek foksiyonel tarafı olmucak cabelastan ürün almak için bir çok forum inceledim ama okuduğum sonuçlar baya sıkıntılı olucanı gösteriyor cabelas alışverişinde tecrübe sahibi olan dostlar bana yardımcı olursanız çok sevinirim benim adıma da temin edebilen dostumuz olursa ben ücretini ona yönlendirebilirm bilgi sahibi olan varsa yardımlarını bekliyorum saygılar.
Ersan BOSTAŞ
1983 ÇANAKKALE

Çevrimdışı Bilal PAZVANT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 30 Haziran 2012, 00:49:02 »
.
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2012, 11:39:40 Gönderen: Bilal PAZVANT »

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 30 Haziran 2012, 10:26:41 »
''Multi Scale Universal Charge Bar'' yeni aldığım mec sizemaster sm82 fişek doldurma makinası için bu ürünü cabelastan alıcam ama daha önce cabelastan hiç alışveriş yapmadım bu ürünün cabelastaki fiyatı 42.99 dolar bu ürünü getirtiğimiz taktirde gümrükte sorun yaşarmıyız bu ürünü bir şekilde temin etmem gerek yoksa malesef makinamın pek foksiyonel tarafı olmucak cabelastan ürün almak için bir çok forum inceledim ama okuduğum sonuçlar baya sıkıntılı olucanı gösteriyor cabelas alışverişinde tecrübe sahibi olan dostlar bana yardımcı olursanız çok sevinirim benim adıma da temin edebilen dostumuz olursa ben ücretini ona yönlendirebilirm bilgi sahibi olan varsa yardımlarını bekliyorum saygılar.

cabelas bu ürünü türkiye ye göndermeyebilir.fişek dolum ile ile ilgili malzemeler bazen sorun yaratıyor. ben e-bay den şimdiye kadar 3 tane mec makina 3 tanede multi charge aldım pek sorun olmadı ama cabelas almak istediğimde bu ürünleri türkiye ye göndermemişti.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Ersan BOŞTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 30 Haziran 2012, 20:59:23 »
polat bey e-bay bu konuda daha sorunsuz olucaksa sizler daha önce multi charge bar getirttiniz banada bu konuda yardımcı olursanız çok mutlu olurum mec sizemaster sm82 aldığım firma barut ve saçma gramaj ayarlama burçları ve takozları ellerinde olmadığı için göndermediler anlıcanız üzre şu an sadece 32 gram saçma ve 1,8 barut doldurabiliyor şu an elimde şimşek marka bir makinam var onu 20 kalibre fişek doldurmak için parçalarını revizyon ettim şu an 12 kalibre makinam Multi Scale Universal Charge Bar olmadığı için gramaj ayarı yapılmıyor kendim tornada yapmaya kalksam dünya burç kalabalığı olucak uğraşmak istemiyorum bana bu parcayı temin etmede yardımcı olursanız çok memnun olucam yardımlarınız bekliyorum saygılar.
Ersan BOSTAŞ
1983 ÇANAKKALE

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 30 Haziran 2012, 21:52:44 »
önce cabelastan almayı deneyin..eğer olmazsa ebay deki açık arttırmalardan denk gelirse alabilirim.bende bir kaç tane satılık barut yüksük ve charge bar onları size eğer multi alamazsak veririm istediğiniz ölçülerde bir kaç tane barınız olabilir.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Ersan BOŞTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 30 Haziran 2012, 23:38:41 »
polat bey verdiğiniz linke baktım burçlu sistem yerine bu multi yi almak çok maksatlı kullanım açısından daha kullanışlı olucanı düşünüyorum sizim elinizde var ise steelmaster uyumlu charge bar ben sizden alim ödemesi ne ise size gönderebilirm siz arzu ederseniz yine getirme şansınız muhakak olucaktır benim yurt dışı alışveriş tecrübem malesef yok veya bana vermiş olduğunuz linkten satın aldığımız takdirde sorunsuz satın alabiliceksek onuda yapabiliriz tabi buda sizin bana göstericeniz yolla olur yardımcı olursanız sevinirim .birde ben tüm fişeklerimi kendim dolduruyorum traptan domuz avına kadar onun için barut haklarını hava şartlarına ve ava göre ayarlamak gerekiyor burç lu sistemde bir çok burca ihtiyaç var benim bunlara kendimde imal etme şansım var fakat ortaya çok geniş çapta burç sayısı çıkıyor multi bu kalablığı ortadan kaldıracak çok maksatlı bir parca olucak benim için sorunsuz nasıl satın alabilirsem bana yol gösterirseniz çok memnun olucam saygılar.
Ersan BOSTAŞ
1983 ÇANAKKALE

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 01 Temmuz 2012, 21:27:47 »
bütün mec barlar birbirlerine uyumludur.sadece otomatik yada manuel olanların barut saçma ayar yerleri farklıdır.ben isze linktekileri örnek olarak yazdım.zaman içinde alabiliriz.ben normal barları ayarsız olanları makul bir fiyata verebilirim.elimde ki multi barları kullanıyorum.acele etmez iseniz size takip eder alırım.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Ersan BOŞTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 01 Temmuz 2012, 22:27:24 »
polat bey alakanız için teşekkür ederim çok acelem yok parcayı temin ettiğinizde bana bilgi verin kafidir ilgi ve alaknız için tekrar çok teşekkür ederim saygılar.
Ersan BOSTAŞ
1983 ÇANAKKALE