Gönderen Konu: Yeni avcılar yetiştirme, avcılığa başlangıç  (Okunma sayısı 2315 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Talha TURAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Yeni avcılar yetiştirme, avcılığa başlangıç
« : 15 Şubat 2017, 01:34:53 »
Kıymetli ağabeylerim ve kardeşlerim.

Değinmek istediğim bir husus var. Hepimizin bildiği gibi avcılık meşakkatli zor bir o kadar da eğlenceli bir iş bir hobidir.

Bu işin ehli sizlere bir kaç kelam etmek istiyorum. Ben ve tahmin ediyorum benim gibi bu konuya aç bir çok insan ve bir çok genç var. Bizim gibi avlanmaya meraklı fakat daha önce hiç balık avından başka bir av yapmamış, tecrübesi olmayan insanlar için sizler neler önerirsiniz. Avcı olmanın merdivenlerini çıkarken ilk basamak nedir? Gerçekten benim gibi bir çok insan avlanmak istiyor fakat bu konuda neler yapılır nasıl ava çıkılır kimlerle çıkılır bilmediğinden sürekli yerinde sayıyor.

Bu konuda bu işin ilerisi için ölmemesi adına yaşlı kurt misali tecrübeli avcılarımızın üzerine sorumluluk düştüğünü düşünüyorum.

Misal bir ava çıkılacak burada şöyle bir başlık altında "şu tarihte şurada bıldırcın avına çıkacağım benimle birlikte gelmek isteyen kardeşlerim birşeyler öğrenmek isteyen kardeşlerim var ise birlikte çıkabiliriz" hem bu işe istekli gençler faydalanır tecrübe aktarımı gibi hemde bir nebze Avcı'nın yükü hafifler.

Anlatmak istediğimi anlatabildim mi bilmiyorum. Bu bir örnekti tabibi sizler nasıl olacağını benden daha iyi bilirsiniz.

Velhasılı kelam biz gençler avcılık eğitimine açız efendim :)
Saygılarımla. . .
En büyük kabadayılık beyefendiliktir.
1992 - İstanbul

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Yeni avcılar yetiştirme, avcılığa başlangıç
« Yanıtla #1 : 15 Şubat 2017, 03:46:55 »
slm talha by.

önce belge almak için git. orada sizlere öğretirler.önce kendinizin ve arkadaslarına tehlikeye atmayacak şekilde atıs yapmak .tüfek tasımak.av bitiğinde veya av esnasında molada tüfeği boşaltmak(köpekler tüfeği yasladığınız yerden düşürebilir tüfek ates alır veya tetiği köpekler kaza ile molada dokunabilir. vs vs vs.. siz belgeyi bir alın sonra en yakınınızdaki tecrübeli ustalara( 5 ,10  ustaya) bu soruyu sık sık sor.herbirinden birseyler öğrenirsiniz  vede internet dn daha fazla birseylerde öğrenebilirsiniz
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2017, 03:48:26 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Talha TURAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 23 Şubat 2017, 23:35:01 »
Veli bey çok teşekkür ederim bu iyi bir başlangıç olur söylediğiniz gibi.
En büyük kabadayılık beyefendiliktir.
1992 - İstanbul

Çevrimdışı Mehmet UÇAR 42

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 21 Kasım 2018, 11:24:20 »
İnternetten fazlasıyla araştırılıyor Bu konular lakin kim ne anlatırsa anlatsın aç merada öğrenilir arkadaşımın dediğine katılıyorum tecrübeli avcı arkadaşlara çok iş düşüyor bu konuda onların arada gençleri dahil ve davet etmeler önemli husus bence
Mehmet UÇAR
1989 konya

Çevrimdışı Levent KARSLIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 21 Kasım 2018, 15:26:15 »
Kıymetli Kardeşim,bölgenizdeki bir avcı derneğine üye olup boş vakitlerinde oraya sık sık uğramanı önerebilirim.Böylelikle hem av sohbetleriyle teorik bilgilere hakim olmuş,edineceğiniz tecrübeli avcılarla gideceğiniz avlarda da gerekli pratiği de gözlemlemiş olursunuz.Yüz yüze iletişimde bulunacağınız bir ortamda her şey daha güzel ve kolay olacaktır.Rastgele
1980 - Ankara

Çevrimdışı Cihat KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 21 Kasım 2018, 18:12:56 »
Bulunduğunuz bölgenin avcılar derneğine gidin veya böyle meşhur bir av bayisine orda kesinlikle avcılar olacaktır onlarla kaynaşın ve daha sonra ava gidip avcı deyimiyle çantacılık yapın atışılarınızı geliştirmeniz için önce kendinize uygun bir tüfek edinin ve trap sket gibi atıcılıklar ile antrenman yapabilirsiniz ava vuramam diye fişek atmaktan asla kaçınmayın sürekli atın ve kolay avlardan bıldırcın gibi bölgenizde karatavuk yasalsa onun gibi karga gibi avlarla başlayın  böylece yavaş yavaş öğrenmiş olursunuz benim de yaşım genç daha çok tecrübe edilecek şeylerim var fakat babamdan dolayı ben çok erken yaşta tüfekle aynı boydayken bu işin peşindeydim ve 18 ime girer girmez tüfek ve belgemi alarak avcılığımı resmileştirdim sizede başarılar diliyorum
  • Sarsilmaz- magic
  • Gecado- çifte/16 Huğlu-çifte/12
  • Sarsılmaz kobra/ pump action
  • Pointer/Barut
  • Pointer/Ateş
  • Setter/Prens
1997 - Fatsa