Gönderen Konu: Ata neo 12 tavsiye edermisiniz?  (Okunma sayısı 12829 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Enes AHMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ata neo 12 tavsiye edermisiniz?
« : 12 Eylül 2018, 00:49:28 »
Merhabalar, artık çok şükür ki Yunanistan da da Ata marka tüfekleri ithal ediyorlar ve alabilme imkanımız var. Fakat almadan önce sizlere yani bu tüfeğin kullanıcılarına danışmak istedim. Hakkında bazı şikayetler okuyorum, belli bir süre sonra namlunun gevşemesi, sol vurması vesaire vesaire... Sizce bunlar kronik sorunlarmı? Bu tüfeği tavsiye edermisiniz?
1993 Gümülcine
"Hiçbir taklidin şaheser olma şansı yoktur."

resim yüke

Çevrimdışı Mehmet GÖK 48

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: Ata neo 12 tavsiye edermisiniz?
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2018, 09:59:12 »
Bence en iyi yerli otamatiklerden birisi. Özelliklede kinetik sistemde. Hafif yuze iyi gelen bir silah. Bende venza olani var sol atma dersen ayarpullariyla dipcikten atarlanabiliyor. Kisiye gore degisir. Servis  iyi calisması sorunsuz denebilir. Alacak olsam renova ve ata neo arsinda kalirdim. Tabi brnim gorusum bu :)
1988-MUĞLA

The following users thanked this post: Enes AHMET

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2018, 10:56:42 »
Orada Avrupa markaları Türkiye'den daha uygun fiyatlı alabilirsin. Bence bunu değerlendirin.
1980-Antalya

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 12 Eylül 2018, 11:04:41 »
Ata neo ilk ele aldığında güzel geliyor ama kullandıkça insanı soğutuyor gevşeme problemi kronik.
Alp BALABAN
1984-Manisa

Çevrimdışı Adem ÖZENEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2018, 12:16:55 »
ilk çıktığın da alanlardanım hiç bir sıkıntısını görmedim üç yıldır bakım yapmadım geçen gün aklıma geldi bakayım dedim karıncalanma bile yok. Bence mükemmel
1963 Maltepe-İstanbul

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 12 Eylül 2018, 14:11:00 »
Atanın Neo 12 sini  değil  ama  CY   otomatiğini kullandım.  Bütün avlarım  canlı kaldı.
Mecburen başka bir  bayiiye  zararına  sattım. 
Sattığım bayii de  tüfeği başkasına satmış   satın alan adamda  " ben bununla  av   vuramıyorum"  diye tüfeği bayiiye geri bırakmış.
Yerli malına güven olmuyor. Mümkünse  denemeden  almayın. 
1974 İnebolu/KASTAMONU

Çevrimdışı Fehmi TAŞKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 12 Eylül 2018, 14:20:48 »
1adet Slug namlulu ceviz kundak , 1 adet 71 Namlu saz kamuflajlı sentetik kundak Ata Neo 12 tüfek aldım.
İki tüfek de birbirinden kötüydü. Ben kesinlikle tavsiye etmem.
  • MAUSER M03 300 Win. Mag.
  • Beretta A400 Xtreme Plus 76
  • Akus Custom Deluxe 71-76
  • Glock 19 Gen 5
  • Sig Sauer P 229 ALSO 9mm
  • Smith Wesson 686 4'' 357 Mag.
1977-İZMİR

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 12 Eylül 2018, 16:12:46 »
Şans işi deneyerek almalısın yoksa ne çıkacağı belli olmaz. Stoeger m3000 tavsiye ederim.
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

Çevrimdışı Fatih COŞKUNÇAY

• Müdavim Üyemiz
  • Dirilerin Başında Koşmayan Ölülerin Peşinde Yürür.
    • Avcıların buluştuğu nokta
« Yanıtla #8 : 12 Eylül 2018, 17:18:17 »
4 Yıl ara ile iki tane neo aldım ikisinden de dünyalar kadar memnunum. Kayseride Ocak ayında karda 24 gr sterling trap fişeğiyle hangi otomatik ördek keklik vuruyor ve tutukluk yapmıyorsa getirsinler görelim. Atıcılığın ve tüfek tutuşunda problem yoksa neo güzel tüfek.
  • Ata Neo Modern Gold 3 oto 12 cal.
  • Genç Huğlu Custom Shop SxS 12 cal.
  • Huğlu 701 gb oto 20 cal.
  • Remington 11-87 Premier 12 cal
  • Franchi 20-12 cal. U/A
  • Deutsch Drahthaar(Üstün Alman Mühendisliği Harikası)
M.Fatih COŞKUNÇAY
1983 KAYSERİ

Çevrimdışı Emrah ÖZBAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 12 Eylül 2018, 19:28:54 »
Geçen sene aldım Ata Neo çok iyi ördek avı yaptım tavsiye ederim
  • Ata neo
  • Huglu 103 ce
1987 Elazığ

The following users thanked this post: G.Gültekin TUTAR, Enes AHMET

Çevrimdışı Cahit DÖNMEZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 12 Eylül 2018, 19:41:35 »
Bende alalı 1 sene kadar oldu o kadar çok tüfek omuzla dım Neo gibi yüze gelen tüfeğe rastlamadım.her bayi e gittiğimde  uzun uzun incelerim otomatikleri en içime sinen neo oldu ve mekanızması yağ gibi haraket eder.atışın da vuruşun da sıkıntı olmadı ama siz yinede acele etmeden kesinlikle bayi de yüzüne alıp deneyerek alın marka sıze kalmış .Hayırlısı olsun şimdiden
  • Ata neo modern gold 3
  • Huğlu 103 DE
  • Ata cy sentetik

Çevrimdışı Enes AHMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 13 Eylül 2018, 00:28:13 »
Hepinize ilginizden dolayı çok çok teşekkür ederim. :) Stoeger m3000 dahil armsan hatsan vesaire neredeyse tüm markaları omuzladım ve hakikaten yüze neo kadar oturan tüfeğe rastlamadım. Fakat stoeger ve hatsan bana biraz ilginç geldi ısınamadım. Özellikle stoeger sanki  çok aşırı basit demir birleşimi hissi yarattı. Ama ata insanı kendine aşık ediyor adeta... Ne bileyim kararsızım, gerçi yakında bi m3000 alacak bir arkadaş var artık ondan bizzat deneyip son lararı vereceğiz inşallah :)
1993 Gümülcine
"Hiçbir taklidin şaheser olma şansı yoktur."

resim yüke

Çevrimdışı Bilal KAHVECİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 13 Eylül 2018, 09:16:32 »
Forumdan takip ettiğim kadarı ile Huğlu Renova kullanıcılarıda çok memnunlar.Bunu da isterseniz eğer değerlendirmeye alabilirsiniz.
Bilal KAHVECİ
1984 KARABÜK
Sarsılmaz SP 303
Sarsılmaz Franchi
Franchi Affinity

Çevrimdışı Ahmet ATICI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 15 Eylül 2018, 12:46:26 »
Bence en iyi yerli otamatiklerden birisi. Özelliklede kinetik sistemde. Hafif yuze iyi gelen bir silah. Bende venza olani var sol atma dersen ayarpullariyla dipcikten atarlanabiliyor. Kisiye gore degisir. Servis  iyi calisması sorunsuz denebilir. Alacak olsam renova ve ata neo arsinda kalirdim. Tabi brnim gorusum bu :)

şu an bende aynı duumdayım. ata neo mu almalıyım huglu renova mı. o kadar çok araştırdım ki kafam allak bullak oldu.halen daha kararsızım.
1984-Adana

Çevrimdışı Mustafa GÖNEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 16 Eylül 2018, 23:41:49 »
4 Yıl ara ile iki tane neo aldım ikisinden de dünyalar kadar memnunum. Kayseride Ocak ayında karda 24 gr sterling trap fişeğiyle hangi otomatik ördek keklik vuruyor ve tutukluk yapmıyorsa getirsinler görelim. Atıcılığın ve tüfek tutuşunda problem yoksa neo güzel tüfek.
Neoya güzel demeyenlerin atıcılığı ya da tüfek tutuşu problemli yani öyle mi? Siz şanslıymışsınız ki size iyi örnekleri denk gelmiş. Tüfekte sağ sol atma gibi kronik bir sorun yoksa tüfek kıyafet gibidir, ölçüsü size uygunsa attığınız yeri vurur.
  • Akdaş AH212 Kamuflaj 71 cm Yarı Otomatik
  • Yıldız SPZ ME Steel 71 cm Üst/Alt Çifte
1988 - Fethiye/Muğla - Bayramiç/Çanakkale

Çevrimdışı Bahri TUĞRULTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 16 Eylül 2018, 23:59:57 »
şu an bende aynı duumdayım. ata neo mu almalıyım huglu renova mı. o kadar çok araştırdım ki kafam allak bullak oldu.halen daha kararsızım.

Ahmet bey araştırarak kafanızı karıştırabilirsiniz. Ben nişan alınan yeri vurmayan ata neo gördüm ve bizzat kullandım 😊.
Ama böyle bir sorunu huğlu renovadada gördüm. Hatta bu iki tüfekte fabrikaya giderek düzeltilmeden yollandı. Tekrar gitti geldi gitti geldi  bir takım maceralar yaşandı 😊. Peki bu sorun sadece yerlilerde mi var? Hayır tabiki.  Ben bunu yabancılarda da gördüm. Hem bir tane de degil 4 ayrı marka yabancıda gördüm.  Onlarda yine muhattapta bulamıyorsunuz işin en acı yanıda o zaten. Hatta şöyle bir şeye de şahit oldum. Hatalı diye bir avrupa tüfeği iade ediyorsunuz  ve o tüfek fabrikasına gönderilmeyip 2. El olarak satılık oluyor buna da şahit oldum.

En doğrusu denemeden tüfek almayın. Ne yazıkki durum içler acısı.
1983 Akhisar

The following users thanked this post: Ahmet ATICI

Çevrimdışı Fatih COŞKUNÇAY

• Müdavim Üyemiz
  • Dirilerin Başında Koşmayan Ölülerin Peşinde Yürür.
    • Avcıların buluştuğu nokta
« Yanıtla #16 : 17 Eylül 2018, 06:06:58 »
Neoya güzel demeyenlerin atıcılığı ya da tüfek tutuşu problemli yani öyle mi? Siz şanslıymışsınız ki size iyi örnekleri denk gelmiş. Tüfekte sağ sol atma gibi kronik bir sorun yoksa tüfek kıyafet gibidir, ölçüsü size uygunsa attığınız yeri vurur.
Mustafa bey kinetik sistemli tüfeklerde atıcı tutuşu gerçekten önemli bunu örnekleri ile yaşadık. Aynı tüfeği 4 kişi tutukluk yaptıramazken bir kişi her atışında tutukluk yaptırdı.
Atıcılığa gelince sağ sol vurma oranı çok fazla değilse ucar avında sizin avınızı çok etkilemez sebebide saçma gurupman kağıdında göründüğü gibi iki boyutlu bir şekilde yol almıyor. Ortalama 40 metre mesafeye ulaştığında en öndeki saçma ile en arkadaki saçma arasındaki mesafe 2-2.5 metreyi bulabiliyor. Bu denli enine ve boyuna bir dağılım ile yol alan gurupman ufak sapma hatalarını kaldırıyor.
  • Ata Neo Modern Gold 3 oto 12 cal.
  • Genç Huğlu Custom Shop SxS 12 cal.
  • Huğlu 701 gb oto 20 cal.
  • Remington 11-87 Premier 12 cal
  • Franchi 20-12 cal. U/A
  • Deutsch Drahthaar(Üstün Alman Mühendisliği Harikası)
M.Fatih COŞKUNÇAY
1983 KAYSERİ

The following users thanked this post: Enes AHMET, Ahmet ATICI

Alper KADIOĞLU

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 07 Ekim 2018, 21:54:17 »
Ben de geçen sene aldım neo 66 şerit namlu. Ördek ve domuz avlarına gidiyorum çoğunlukta. Tek kurşunda çok güzel hafif üst atıyor ama onu söylemem lazım. Ördek avında ise B&P F2 classik ile güzel grupman yapıyor ama o fişekle ördek düşüremedim. Genelde YAF kullandım çoğunlukta, grupman kötü ama kuş düşürüyordum. Bugatti nin fişekleri de güzeldi, ince saçmalar ama. Zuber çok sert geliyo olsa ki grupmanın ortası boş kalıyor ve saçma çok açılıyor.

Genel olarak hafif üst atmasını sevemedim ben. Alışamadım yani. Ve en tuhafıma giden de inanılmaz mesafelerde kuş düşürdüğüm halde inanılmaz kek atışları kaçırdım...

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 08 Ekim 2018, 11:18:50 »
ata neo 4 yıl kullandım.kozmetik ve sağlamlık olarak güzel tüfek.ama maalesef,çok şahlanıyor,fişek seçiyor,ne zaman tutukluk yapacağı belli olmuyor.en kötüsü de grupman ve saçma yoğunluğu da uzun mesafe ve güç isteyen ördek gibi avlarda yetersiz kalıyor.saçmayı erken dağıtıyor. bu yüzden daha çok bıldırcın,çulluk gibi küçük grup kuşlar için daha iyi.ben grupman yoğunluğu olarak huğlu renova tavsiye ederim.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

The following users thanked this post: Can GÜNCEŞEN