Gönderen Konu: Yerli en iyi süperpoze sizce hangisi ?  (Okunma sayısı 13988 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdi ÖZTAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yerli en iyi süperpoze sizce hangisi ?
« : 05 Ocak 2019, 22:28:18 »
2500 tl ye kadar süperpoze almak istiyorum. Hangi markanın hangi modelini onerirsiniz? Birde çelik kasa ve aliminyum kasa süperpoze  arasında ne gibi farklar var ?
Erdi ÖZTAN
1988 istanbul

Çevrimdışı Hamza SEDA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Yerli en iyi süperpoze sizce hangisi ?
« Yanıtla #1 : 06 Ocak 2019, 00:46:37 »
Akdaş, Akus ve Yıldız.   Fiyat / Performans olarak ise Fias Cesa 1800 Favorit diyorum.
  • Özkanlar Fx12 (Standart) 66 cm namlu Yarı Kamuflaj
1984 AFYON

Çevrimdışı Erdi ÖZTAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 06 Ocak 2019, 02:13:28 »
Akdaş, Akus ve Yıldız.   Fiyat / Performans olarak ise Fias Cesa 1800 Favorit diyorum.
ben akkar dusunuyordum
Erdi ÖZTAN
1988 istanbul

Çevrimdışı Muhammet ACAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 06 Ocak 2019, 09:06:08 »
Bu sorunun net bir cevabı yok arkadaşım. Bu aynı renkleri tartışmak gibi bir şey. Ve defalarca sorulan aynı zamanda tartışılan bir konu. Yeri üretimde hatrı geçen firmalar belli, gözüne hoş gelen malzeme kalitesi işçiliğini daha çok beğendiğin tüfeği al.

Akkar
Akus
Ata Arms
Akdaş
Huğlu
Yıldız
Kral vs vs

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, biraz daha kafa yorulsa bu sayı arttırılabilir. Ve sıralama rasgele yapılmıştır bunu belirteyim. İnşaallah umduğun gibi
, içine sinen bir tüfek alırsın.
  • ATA ARMS SP
  • Winchester SXP
🇹🇷

The following users thanked this post: Serhat SEVGEN

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 06 Ocak 2019, 09:23:08 »
En iyi tüfek size özel yapılmış dipçik ölçüsüne sahip yapacak olduğunuz avlara göre seçilmiş namlu boyu ve şoklara sahip tüfektir.
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Erdi ÖZTAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 06 Ocak 2019, 14:26:20 »
Bu sorunun net bir cevabı yok arkadaşım. Bu aynı renkleri tartışmak gibi bir şey. Ve defalarca sorulan aynı zamanda tartışılan bir konu. Yeri üretimde hatrı geçen firmalar belli, gözüne hoş gelen malzeme kalitesi işçiliğini daha çok beğendiğin tüfeği al.

Akkar
Akus
Ata Arms
Akdaş
Huğlu
Yıldız
Kral vs vs

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, biraz daha kafa yorulsa bu sayı arttırılabilir. Ve sıralama rasgele yapılmıştır bunu belirteyim. İnşaallah umduğun gibi
, içine sinen bir tüfek alırsın
tüfeğin çelik yada aliminyum kasa olması onemli mi  akkar aluminyum diye biliyorum  bazi markalar celik yapiyor
Erdi ÖZTAN
1988 istanbul

The following users thanked this post: Muhammet ACAR

Çevrimdışı Erdi ÖZTAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 06 Ocak 2019, 14:27:56 »
En iyi tüfek size özel yapılmış dipçik ölçüsüne sahip yapacak olduğunuz avlara göre seçilmiş namlu boyu ve şoklara sahip tüfektir.
av bayilerinde istedigim olculere gore yaptırma sansim varmı? Yada ben solak atıcıyım dipcikteki  sola yada saga yatikligi değiştirebilirler mi ve bazi tufekler alüminyum bazıları çelik kasa ne gibi fark var arada ?
Erdi ÖZTAN
1988 istanbul

Çevrimdışı Muhammet ACAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 06 Ocak 2019, 14:40:47 »
tüfeğin çelik yada aliminyum kasa olması onemli mi  akkar aluminyum diye biliyorum  bazi markalar celik yapiyor

Çelik ile Alüminyum un arasındaki farkı bilgim dahilinde özetleyeyim. Çelik adı üstünde çelik, aşınma direnci yüksek ağır bir materyal. Daha sağlam ve uzun ömürlü. Alüminyum ise daha çok ağır tüfeklerden muzdarip olan kişiler için üretilmiş, çeliğe nazaran daha hafif bir alternatif. Dikkat ettiyseniz çoğunlukla çulluk modeller hep alüminyum dan imal edilmiş. Başka modellerde var tabi. Ama ömür ve aşınma direnci bakımından çelik daha üstündür. Alüminyumun bir diğer artısı ise paslanma direncidir. Çeliğe göre Pasa daha dayanıklıdır. Bu arada Akkar da alüminyum ibaresi görmedim ben.

• ATA ARMS SP
  • Winchester SXP
🇹🇷

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 06 Ocak 2019, 15:00:13 »
av bayilerinde istedigim olculere gore yaptırma sansim varmı? Yada ben solak atıcıyım dipcikteki  sola yada saga yatikligi değiştirebilirler mi ve bazi tufekler alüminyum bazıları çelik kasa ne gibi fark var arada ?
Sol atıcı iseniz dediğim mevzu sizin için çok daha önemli genellikle av bayileri size sadece mal satar teknik detaylar ile ilgilenmezler anlamazlarda çoğunlukla istanbulda size o hizmeti her ne kadar sevmesemde Ata arms verebilir.kamperest ile temas kurun sahibi Hakan bey konuya hakimdir.  yardımcı olacaktır.size bir dipçik ölçüsü alımı için randevu ayarlayabilir
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Erdi ÖZTAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 06 Ocak 2019, 16:36:12 »
Çelik ile Alüminyum un arasındaki farkı bilgim dahilinde özetleyeyim. Çelik adı üstünde çelik, aşınma direnci yüksek ağır bir materyal. Daha sağlam ve uzun ömürlü. Alüminyum ise daha çok ağır tüfeklerden muzdarip olan kişiler için üretilmiş, çeliğe nazaran daha hafif bir alternatif. Dikkat ettiyseniz çoğunlukla çulluk modeller hep alüminyum dan imal edilmiş. Başka modellerde var tabi. Ama ömür ve aşınma direnci bakımından çelik daha üstündür. Alüminyumun bir diğer artısı ise paslanma direncidir. Çeliğe göre Pasa daha dayanıklıdır. Bu arada Akkar da alüminyum ibaresi görmedim ben.

çok değerli bir abim ki kendisi yerli bir otomatik firmasında ustadir oda akus dedi süperpoze de iyice kararsizim karar vermek ne zormuş
Erdi ÖZTAN
1988 istanbul

Çevrimdışı Erdi ÖZTAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 06 Ocak 2019, 16:36:57 »
Sol atıcı iseniz dediğim mevzu sizin için çok daha önemli genellikle av bayileri size sadece mal satar teknik detaylar ile ilgilenmezler anlamazlarda çoğunlukla istanbulda size o hizmeti her ne kadar sevmesemde Ata arms verebilir.kamperest ile temas kurun sahibi Hakan bey konuya hakimdir.  yardımcı olacaktır.size bir dipçik ölçüsü alımı için randevu ayarlayabilir
ata düşünmüyorum akkar akus akdaş arası gidip geliyorum
Erdi ÖZTAN
1988 istanbul

Çevrimdışı M.Burak METİLLİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 06 Ocak 2019, 17:50:06 »
Prohunt'i bekleyin 2-5 mayista istanbulda yapilacak. Olculerinizi burada verebilirsiniz. Yerli firmalar arasinda sirasiyla 1-Akus 2-Akdas 3-Yıldız bu ucluden birini secebilirsiniz. Ama dedigim gibi eger aceleniz yoksa mutlaka olculerinizi aldirin.
Mehmet Burak METİLLİ
1985 / SERİK / KOCAELİ

Çevrimdışı Erdi ÖZTAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 06 Ocak 2019, 17:55:29 »
Prohunt'i bekleyin 2-5 mayista istanbulda yapilacak. Olculerinizi burada verebilirsiniz. Yerli firmalar arasinda sirasiyla 1-Akus 2-Akdas 3-Yıldız bu ucluden birini secebilirsiniz. Ama dedigim gibi eger aceleniz yoksa mutlaka olculerinizi aldirin.
belki bayii anliyordur alabilir diye dusundum
Erdi ÖZTAN
1988 istanbul

Çevrimdışı Bilal AKTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 06 Ocak 2019, 18:15:02 »
akus veya akdaşa bak derimmm
Akus Hunter Light
Akdaş AK 212

1982 Antalya

Çevrimdışı Erdi ÖZTAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 06 Ocak 2019, 18:54:59 »
akus veya akdaşa bak derimmm
kendi olculerime göre bayide yaptırma sansim olur mu acaba ölçüyü bayi alıp sipariş verse filan
Erdi ÖZTAN
1988 istanbul

Çevrimdışı Mustafa GÖNEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 06 Ocak 2019, 19:03:38 »
Öyle bir bayii varsa helal olsun.

HTC U Ultra cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Akdaş AH212 Kamuflaj 71 cm Yarı Otomatik
  • Yıldız SPZ ME Steel 71 cm Üst/Alt Çifte
1988 - Fethiye/Muğla - Bayramiç/Çanakkale

Çevrimdışı Serhat SEVGEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #16 : 06 Ocak 2019, 19:15:32 »
Merhabalar
Ben yeni bir Akkar sahibiyim uzunca bir süre araştırdım.
En iyisi Akkar diye almadım kimse yalnış anlmasın. Poze üreten bir çok firma var hemen hemen hepsinde alüminyum modelleri de var. Ben çelik kasa tercihi yaptım sebebi kullanım ömrü değil,kaldı ki ben 7000 serisi alüminyumma çelik kadar güvenirim. 1.90 boy 105 kg. Sahibim tüfekteki ağırlı kendimi ve yapacağım avların tarzına bakarak seçtim.
Çelik kasanın atışlarda beni daha az döveceğini ve daha dengeli olacağını düşünerek aldım belkide piskolojik
Hep derlerya bak omuzla hisset içine sineni ve bütçene uyanı al .
Yıldız,akus,akkar,akdaş ve huğlu (poze ve çifte için )bunlar güzel firmalar bu işlerde oturmuşlar. Yerli tüfek biraz da şans işi gördüm kadarıyla basen aynı firmanın iki tüfeği bir birini tutmuyor. Allah gönlünüze göre versin. Şimdiden avınız bol olsun
  • Ata neo 12 kinetik
  • Akkar Churchill 206
1984 - Sultangazi/İstanbul

Çevrimdışı Erdi ÖZTAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 06 Ocak 2019, 20:21:26 »
Merhabalar
Ben yeni bir Akkar sahibiyim uzunca bir süre araştırdım.
En iyisi Akkar diye almadım kimse yalnış anlmasın. Poze üreten bir çok firma var hemen hemen hepsinde alüminyum modelleri de var. Ben çelik kasa tercihi yaptım sebebi kullanım ömrü değil,kaldı ki ben 7000 serisi alüminyumma çelik kadar güvenirim. 1.90 boy 105 kg. Sahibim tüfekteki ağırlı kendimi ve yapacağım avların tarzına bakarak seçtim.
Çelik kasanın atışlarda beni daha az döveceğini ve daha dengeli olacağını düşünerek aldım belkide piskolojik
Hep derlerya bak omuzla hisset içine sineni ve bütçene uyanı al .
Yıldız,akus,akkar,akdaş ve huğlu (poze ve çifte için )bunlar güzel firmalar bu işlerde oturmuşlar. Yerli tüfek biraz da şans işi gördüm kadarıyla basen aynı firmanın iki tüfeği bir birini tutmuyor. Allah gönlünüze göre versin. Şimdiden avınız bol olsun
teşekkür ederim sizinde tufeginiz hayirli olsun bol avlar
Erdi ÖZTAN
1988 istanbul