Gönderen Konu: Red Dot  (Okunma sayısı 33700 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rasim DİNÇALP

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Red Dot
« Yanıtla #25 : 07 Şubat 2015, 07:26:39 »
Arkadaşlar ata neo nun üzerine çok ince bir ayak monte edildi okadar inceki normal düz namluyu takınca av yapabiliyorsunuz MAK marka bir ayak red dotu söküp takıncada ayarı hiç bozulmuyortavsiye ederim Selçuk Aydın arkadaşımız 100 lerce yapmıştır.Arayıp bi sorun 0532 4911091.RASGELE.
Rasim DİNÇALP
1964 izmir

Çevrimdışı Okay ŞAHİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Okay Sigorta Ara.Hiz.Ltd.Şti
« Yanıtla #26 : 29 Nisan 2015, 18:34:09 »
Merhaba,
Armsan 612 slug namluma taktırmak için bu gün Ethem UÇAR beye gönderdim.Umarım çok güzel olucak.Gelince resimlerini atarım.

1983-Bilecik

The following users thanked this post: Atagan YILDIZ

Çevrimiçi Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
« Yanıtla #27 : 29 Nisan 2015, 21:24:29 »
Güle güle kullanın.Kazasız belasız avlar dileğiyle.Sakıncası yoksa aimpoint e ne kadar ödediniz be nereden aldınız?Sn.Uçar montaj için kaç tl istiyor?
  • -Česka Zbrojovka CZ 550 Lüx .308 Win
  • -Smıth&Wesson 5906 9x19 Parabellum
  • -Fabrıque Nationale Herstal Belgıque Browning HP 9x19 Parabellum
  • -Baikal NK 43 E S&S
  • -Churchıll 206 Silver O&U
  • -Winchester 1300 Defender Pump Action

***Kastamonu Avcılar Ve Atıcılar Spor Klubü***

Çevrimdışı Enes Sadık BALI

• AvlakForum Üye
  • *
  • yaradılanı hoşgör Yaradandan ötürü
« Yanıtla #28 : 30 Nisan 2015, 08:22:45 »
Güle güle kullanın.Kazasız belasız avlar dileğiyle.Sakıncası yoksa aimpoint e ne kadar ödediniz be nereden aldınız?Sn.Uçar montaj için kaç tl istiyor?

+1
En büyük kavga , insanların haketmediği saygıyı istemesinden çıkar.

1993 Orhaneli / BURSA

Çevrimdışı T.Efe BİLGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 30 Nisan 2015, 12:17:34 »
Stoeger M 3000 slug namlu da "Sıghtmark 14002 " kullanıyorum. Paralax free ve 2,5 moa değere sahip. 4 farklı görüntü modu var,.4 kademe ışık ayarı  ve  artı iki kademe gece kullanımı için ışık kademesi var. Benelli süpernova'dan kalma pikatini rayın üzerine montajını yaptım. Mandal sıkıştırma sistem ile sabitlenen bir model . 

T.EFE.

The following users thanked this post: Enes Sadık BALI

Çevrimdışı Gökhan AKSOYLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 30 Nisan 2015, 12:48:45 »
Stoeger M 3000 slug namlu da "Sıghtmark 14002 " kullanıyorum. Paralax free ve 2,5 moa değere sahip. 4 farklı görüntü modu var,.4 kademe ışık ayarı  ve  artı iki kademe gece kullanımı için ışık kademesi var. Benelli süpernova'dan kalma pikatini rayın üzerine montajını yaptım. Mandal sıkıştırma sistem ile sabitlenen bir model . 

Efe bey nerden aldınız sightmark ' ı ? Ebay da bulabildim sadece bir kaç satıcı ve ürün parası kadar kargo masrafı çıkıyor.
1990 Istanbul/elazig

Çevrimdışı T.Efe BİLGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 30 Nisan 2015, 13:41:15 »
ABD 'ye giden bir arkadaşıma getirttim.

T.EFE.

Çevrimiçi Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
« Yanıtla #32 : 30 Nisan 2015, 16:04:27 »
Buda benim Tüfengim Germanica Cantilever slug 😊

• -Baikal NK 43 E S&S

The following users thanked this post: Enes Sadık BALI, Okay ŞAHİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 01 Mayıs 2015, 10:53:40 »
Çok güzel paylaşımlar.  red dot kullanmak isteyip de nasıl olacağını merak edenler için güzel örnekler 

1993 Orhaneli / BURSA

Çevrimdışı Okay ŞAHİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #34 : 01 Mayıs 2015, 11:46:09 »

Atagan Bey 1,750 TL ödedim Ayakları dahil Sn Ethem Uçar bey yaptı tüfek daha gelmedi gelince resimleri atarım.Saygılar
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2015, 12:11:36 Gönderen: Okay ŞAHİN »
1983-Bilecik

Çevrimdışı Okay ŞAHİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #35 : 03 Mayıs 2015, 20:43:14 »
Şimdi ye kadar taktırmamam hataymış.Çok memnunum Şiddetle tavsiye ederim.40-55 metrede hedef 12 😀

1983-Bilecik

Çevrimdışı T.Efe BİLGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 04 Mayıs 2015, 16:46:57 »
Çok kaliteli bir ürün , keyifli günlerde kullanmanız dileğiyle .
Domuz avında kullanacaksınız Anladığım kadarıyla , bu ürünün tek handikabı yakın mesafeden çıkan domuzu aimpoint'in dar ekranının içerisine almak .
Bir diğer sorun montaj yeriniz . 12 cal ın yapmış olduğu basınç sizde biliyorsunuz , bu basınç belli atımdan sonra montaj yatağınzda tahribata sebebiyet verecektir.
Naçizane tavsiyem, pikatini ray takabileceğiniz slug namlulu bir tüfek almanız .

Saygılar.

T.EFE.

The following users thanked this post: Enes Sadık BALI

Çevrimdışı Okay ŞAHİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #37 : 04 Mayıs 2015, 16:53:27 »
Efe bey merhaba
Evet domuz avında kullanacağım.Reddot dar olması önemli değil iki göz açık ateş ettiğim için çok yakında çıksa sorun değil çok rahat atılıyor kırmızı noktadan dolayı.Tüfeği düşürmediğin müddetçe ayarı bozulmaz.Saygılar
1983-Bilecik

Çevrimdışı Onur AYTEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avı av yapan vurmak değil heyecanı yaşamaktır.
Onur AYTEN
1989 TEKİRDAĞ
(0 rh+)
Tekirdağ Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü
Tekirdağ Yeni Kara Avcıları Derneği

Çevrimdışı Zeki TURGUT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 13 Haziran 2015, 16:28:23 »
Merhabalar,
 ben de farklı namlularla kullandığım Akkar Altay Silver - combo yarı otomatik tüfeğime red dot aparatı uygulamaya karar verdim. Yivsiz tüfekle bunu anlamsız bulanlar olsa da ben tek kurşun atışlarında özellikle benim gibi sol gözü hakim, ancak solak olmayanlar için önerebilirim. Bunu yaparken slug namludan başka şerit nişangahlı namlu kullanımından da vazgeçmek istemediğim için cantilever raylı namluya karar verdim. Bu şekilde ray, mekanizma vs. slug namluyla beraber çıkacak ve diğer namluyu kullanabilecektim. Hem de tüfeğin kasasını vidalar vs. ile delmek bana iyi bir fikir gibi görünmedi. Ancak böyle bir uygulama hazır olarak bulunmadığından bunu kendim yapmam gerekti. Buna göre Akkar'dan boyasız durumda, arpacıksız ancak gez aparatı bulunan bir slug namlu aldım. Kaynak işini doğrudan namluya yapmak yerine mevcut gez parçasını kullanmanın daha doğru olacağını düşündüm.  Öncelikle biraz deneysel bir iş olacağı için mümkün olduğunca hesaplı bir red dot seçtim. İki gözü de rahat kullanmak için dikey geniş camlı olan bir modeli tercih ettim. Markası Tasco olmakla birlikte bu çin malı aparat çeşitli diğer markalar altında farklı fiyatlarla ( 280 TL'ye kadar da çıkıyor) satılıyor. İnternette 107 TL ye kadar düşse de ben 120 TL ye tanıdık bir yerden ( mercan yokuşunda Akkar bayi- İrfan Bey) almayı tercih ettim. ayrıca 22 mm. piccatini raya da 25 TL verdim. Bunlara uygun cantilever parçayı da kendim Auto CAD'de çizdim. Çelik malzeme 5 TL, CNC freze işi 150 TL, krom kaynak ise 15 TL tuttu. Daha sonra Akkar'da namlunun temizliği, boyası ve seri no'su tamamlandı. Sıfırlama işlemi için aldığım bore sighter aparat ise 125 TL tuttu. Ancak aparatı namluya doğru şekilde oturtmak için derlin malzemeden bir adaptör yaptırmak gerekti. Ümraniye sanayide rastgeldiğim hoşsohbet tornacı Aslan Usta sağolsun ücret dahi almadı. Yalnız sıfırlama aletini de çeyrek daireler şeklinde döndürerek ve kafasındaki üç adet alyen vidadan ayarlayarak sıfırlamak gerektiğini de belirteyim. Red dot sıfırlamayı ise 45 m. de yaptım. 50m(+üzeri) ve 15 m. arasında kayda değer bir sapma yok ama bunun gibi ucuz aparatlarda daha yakın mesafede sapmalar oluyor. Ama bence daha yakın (5-10m) mesafedeki sapmaların pek önemi yok. Fişek şeklindeki bore sighterleri hiç önermem, düzgün ve hassas değiller, üstelik ayarlanamıyorlar. Sonuçta keyifli ve şık oldu sanıyorum, üstelik işe de yarıyor. Netice de namlu hariç, bore sighter dahil 440 TL'ye maloldu.
Bunlar da resimler ve video;

« Son Düzenleme: 13 Haziran 2015, 16:39:11 Gönderen: Zeki TURGUT »
1966 Istanbul

Çevrimiçi Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
« Yanıtla #40 : 13 Haziran 2015, 18:08:04 »
Epeyi emek harcamışsınız güle güle kullanın.Lakin boresight lere bence pek güvenmeyin.% 5 lik dahi olsa hata payları var.En iyi sıfırlama Atış yapılarak ve kurşunun nereye düştüğünü görerek yapılan sıfırlamadır.
  • -Baikal NK 43 E S&S

The following users thanked this post: Zeki TURGUT

Çevrimdışı Barış SÖNMEZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #41 : 14 Haziran 2015, 08:55:53 »
Zeki Turgut Bey, ben de sizin gibi cantileverli bir tüfek edinmek istedim youtube da yer alan 'wild boar fever' videolarının gaz ına gelerek. İlk  önce hatsan supreme cantilever ile armsan phenoma cantilever arasında kaldım. 1030 ve 1650 tl idi fiyatları. Hasan supremenin namlusu slug iken armsan namlusu mobilşoklu idi. Önce  bunun tereddütünü yaşadım. Nedense hatsana içim ısınmadı. Yerli tüfeğe de 1650 tl vermek içime sinmedi. Severek kullandığım babayadigarı vursan 92 A tüfeğime stoegerden slug namluyu 205 tlye yaptırıp, İstanbul'dan bir ustaya 400 tl ye 22mm Picanty railli cantilever yaptırma fikri ağır bastı. Tüfeğimi stoegere gönderdim. Oradaki ustalarla görüşmemde kullanmak istediğim Remington high velocity tek kurşunların babayadigarı vursan da uzun vadede sıkıntı yaratabileceğini söylendi. Bunun üzerine  sadece slug namlu yaptırdım. Kendime de ayrı  bir tane cantilever  namlulu Remington aldım. Yurtdışından kuzenim de aimpoint Micro T2 red dot getirdi. 50 metrede 4.5 cm ve 100 metrede ise 16 cm (en uzak delikler arası mesafe) şeklinde grupmanı yarı destekli atışları gerçekleşti. Sıfırlama (sol alt vuruyor) ve atış üzerinde  biraz daha çalışmam gerek. Domuz avı  sevdasına yakalandık, youtube gazına geldik. Umarım keyfini sürer av fotoğraflarını sizlerle paylaşma fırsatım olur. Hatsan, armsan ve stoegerden çok destek gördüğüm ve güzel bilgiler paylaştığım değerli Ustalara da ayrıca  teşekkür  ederim.
1976 Hatay - İskenderun

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #42 : 14 Haziran 2015, 10:16:42 »
iyi birşeye benziyor.... hayırlı olsun...
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

The following users thanked this post: Zeki TURGUT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #43 : 14 Haziran 2015, 10:17:10 »
Şu domuz avı nelere kâdir ya :) Barış bey remingtonunuz otomatik mi pompalı mı. Namlu yivsiz slug mı. Fotoğraf paylaşabilir misiniz ?

1993 Orhaneli / BURSA

Çevrimdışı Zeki TURGUT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 15 Haziran 2015, 01:45:55 »
Barış Bey hayırlı olsun, güle güle kullanın..
1966 Istanbul

Çevrimdışı Zeki TURGUT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #45 : 15 Haziran 2015, 01:49:09 »
Epeyi emek harcamışsınız güle güle kullanın.Lakin boresight lere bence pek güvenmeyin.% 5 lik dahi olsa hata payları var.En iyi sıfırlama Atış yapılarak ve kurşunun nereye düştüğünü görerek yapılan sıfırlamadır.
Atagan Bey, çok teşekkürler, ilk fırsatta ölçüm yaparak paylaşacağım.
1966 Istanbul

The following users thanked this post: Atagan YILDIZ

Çevrimdışı Barış SÖNMEZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 21 Temmuz 2015, 16:10:56 »
Çok teşekkür ederim. Daha güzelleri sizlere nasip olsun.
Remington 1100 G3, cantileverli orjinal remington namlu, aimpoint micro t2 red dot.
1976 Hatay - İskenderun

Çevrimiçi Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
« Yanıtla #47 : 21 Temmuz 2015, 17:38:26 »
Çok güzel konu açılmış ve bulunmaz tecrübelerini paylaşan herkese teşekkür ederim.
bende Ata neo 12 aldım. şimdi bir adet te slug gezli namlu alacağım. ama slug namlunun paradox şok kullanmak için mobil şoklu onanından istiyorum. Ata da o yok. 
dışarıda istediğin et kalınlığında istediğin şekilde yapan ustalar var. fakat orjınalı kadar ıyı olamayacağı fikri beni rahatsız ediyor.
direk tüfek üzerine red dot takmayı düşünüyordum ama gördüm ki red dot un binbir çeşidi binbir özelliği varmış. onlara da dikkat ederek güzel birşeyler yapamaya çalışacağım.

hepsi domuz avı sevdasına...
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

Çevrimdışı T.Efe BİLGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #48 : 06 Ağustos 2015, 17:46:05 »
Eotech 512 modelini iki aydır kullanıyorum . 1 moa lık nokta Değeri uzak atışlar için , 65 moa lık dairesi ise yakın hedeflere hızlı nişan almada çok başarılı .

T.EFE.

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #49 : 12 Ağustos 2015, 15:40:44 »
Zeiss compact point kullanan var mı ? Nasıl olur sizce

1993 Orhaneli / BURSA