Gönderen Konu: HERKES DUYSUN DİYE BURAYA YAZIYORUM!....BERETTA ELİMDE İKİ PARÇA OLDU...  (Okunma sayısı 73209 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
Tork değerlerini detaylı olarak açıklamanızı rica ediyorum. Bakın yeni bir model gelmiş layt falan, onun da lütfen, rica ediciiim... :D

Bakın siz açıklamazsanız ben açıklamak zorunda kalacağım... :D

Bir de, şu ilgili kullanım kılavuzu nerede ya, ilgili sayfayı taratıp ya da fotoğrafını çekip buraya paylaşabilecek bir babayiğit aranıyor, rica etsek paylaşmaz mı kimse ?

Bunda bu kadar utanacak sıkılacak ne var anlamıyorum :D,nerdeyse özür dileyeceksiz :D,ne kadar gözünüz korkmuş şerh mi koyuyorlar nedir Alman olmayan sinek dahi uçamaz çevrenizde diye :D...Daymındın sadece o elegan ve şeker gibi sideplate ine yekpare  Alman mülkü gözden çıkarılır be değil o hobi olarak yapmasınlar demiyoruz dörtköşe tuhaf şekilli şeyler :D...Daymında dayanamadım,o kadar :D...
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Gökay KARADUMAN

• AvlakForum Üye
  • *

İlgili uyarı bu.1.6 - 1.8 kilogrammetre tork arasında sıkılması gerektiğini söylüyor.
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı Mustafa KARAGÖZ

• Avlak Yönetici
  • VATAN SEVDALISI,DOĞA DOSTU,UÇAR AVCISI

Benden kıyak olsun spagetti diyarına

Az geciktim tekrar oldu. So sorry.

Artık bir de shotgun yapsalar. Bu ne iş  babam ya hendese hesapları ile uğraş.
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2016, 14:10:40 Gönderen: Mustafa REİS »
  • Merkel Custom Made Boxlock Ejector S×S 20 ga
  • Robust 222 S×S 16 ga
  • MKE Kırıkkale 1963 S×S 12 ga
  • Derya-Lion mc391 Yarıoto
YA SEV YA TERK ET, YA TABİ OL YA DEFOL
1982/ELAZIĞ - İkamet: Malatya

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
Çok teşekkür ediyorum.

Merakım bir nebze olsun giderildi... :D

kgf.m olsaymış daha yakışıklı olurmuş, kilogram-force.metre :)

Ayrıca, metrik prefixte, kilo yani (10^3) , büyük K ile belirtilmez, küçük k ile belirtilir... :D

Mühendislik metrik prefixinde harflerin büyük küçük kullanımı önemlidir...

Örneğin,

küçük olarak "m" harfi, "mili" , yani 10^(-3) çarpanını belirtirken,

büyük olarak "M" harfi "mega", yani 10^6 çarpanını belirtir...

Brescia'ya birisi mektup yazsın da düzeltsinler bari... :D

Şu bar olayı neydi peki, o kısmı merak ediyorum, hani Stoeger mı ne demiş ya, 6.0 bar falan, o kısmı kim açıklayacak ? :D

Oradan neler çıkacak görelim :D

Eveeet, tüfeklerin tork değerleri dökülmeye başladı.... :D

İlgili uyarı bu.1.6 - 1.8 kilogrammetre tork arasında sıkılması gerektiğini söylüyor.

Benden kıyak olsun spagetti diyarına

Az geciktim tekrar oldu. So sorry.
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
Çok teşekkür ediyorum.

Merakım bir nebze olsun giderildi... :D

kgf.m olsaymış daha yakışıklı olurmuş, kilogram-force.metre :)

Ayrıca, metrik prefixte, kilo yani (10^3) , büyük K ile belirtilmez, küçük k ile belirtilir... :D

Mühendislik metrik prefixinde harflerin büyük küçük kullanımı önemlidir...

Örneğin,

küçük olarak "m" harfi, "mili" , yani 10^(-3) çarpanını belirtirken,

büyük olarak "M" harfi "mega", yani 10^6 çarpanını belirtir...

Brescia'ya birisi mektup yazsın da düzeltsinler bari... :D

Şu bar olayı neydi peki, o kısmı merak ediyorum, hani Stoeger mı ne demiş ya, 6.0 bar falan, o kısmı kim açıklayacak ? :D

Oradan neler çıkacak görelim :D

Eveeet, tüfeklerin tork değerleri dökülmeye başladı.... :D

Merakınız giderildi mi efendim :D...Yalnız dikkatlerden kaçmayan nokta şu ki; sadece tork değerleri değil,meğer bizim sevgili alman şövenistlerinin kalplerinin derinliklerinde saklayamadıkları artık zaptedemedikleri beretta(İtalyan :)) hayranlığı varmış :D o da döküldü :D...En ummadığın kıdemlilerinden birinin evinde beretta manual varmış :),boss ları iştahlı iştahlı beretta ile ilgili ne bulursanız getirin der :),farkedilmemesi imkansız bir ilgi dışavurumu :D...Ayıplanacak birşey değil elbette :), hatta kutluyorum bile geç olsun güç olmasın bu durumu :D...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
Yok, merakım daha giderilmedi tam olarak... Şu "bar" olayının açıklanmasını istiyorum :D "İstiyoruz" yani :D Şu 33üncü sayfada yazan 6.0 bar - 6.2 bar aralığı... O aralık ne aralığıymış ? :D

Merakınız giderildi mi efendim :D...Yalnız dikkatlerden kaçmayan nokta şu ki; sadece tork değerleri değil,meğer bizim sevgili alman şövenistlerinin kalplerinin derinliklerinde saklayamadıkları artık zaptedemedikleri beretta(İtalyan :)) hayranlığı varmış :D o da döküldü :D...En ummadığın kıdemlilerinden birinin evinde beretta manual varmış :),boss ları iştahlı iştahlı beretta ile ilgili ne bulursanız getirin der :),farkedilmemesi imkansız bir ilgi dışavurumu :D...Ayıplanacak birşey değil elbette :), hatta kutluyorum bile geç olsun güç olmasın bu durumu :D...
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
Yok, merakım daha giderilmedi tam olarak... Şu "bar" olayının açıklanmasını istiyorum :D "İstiyoruz" yani :D Şu 33üncü sayfada yazan 6.0 bar - 6.2 bar aralığı... O aralık ne aralığıymış ? :D

Aralık ayında gelir inşallah :D...Yani sizin merkel :D...Yoksa tabi stoeger yetkilileri ile teknik geçimsizlik yaşayabilirisiniz :D,berettanın k harfini beğenmediğiniz için diyorum,stoeger daha da zorlar sizi o yönlerden :D...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
Yok yok don't worry, cermen abiler her işlerinde "geç olsun güç olmasın" , "acele işe şeytan karışır" düsturlarıyla hareket ettiklerinden dolayı sıkıntı yaşanma ihtimali düşük :D Aralık da olur , Ocak da :D Ama içimde hep bir umut, şu son hafta geliverse de, ruhsata dahi kaydetmeden son av haftasında bir şeyler :D :D

Yok yok, geç olsun güç olmasın :D :D

Dur ya, aklıma gelmişken, mail yazayım da Alman'lara, kargoya vermedilerse henüz, torkunu morkunu eksik etmesinler, tüfeğin torkunu morkunu yazıp edip, tork anahtarını, tork anahtarı kalibratörünü, tork anahtarı kalibratörünü kalibre eden kalibratörünü pakete eklemeyi unutmasınlar, sıkıntı olmasın ;D

Aralık ayında gelir inşallah :D...Yani sizin merkel :D...Yoksa tabi stoeger yetkilileri ile teknik geçimsizlik yaşayabilirisiniz :D,berettanın k harfini beğenmediğiniz için diyorum,stoeger daha da zorlar sizi o yönlerden :D...
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Mustafa KARAGÖZ

• Avlak Yönetici
  • VATAN SEVDALISI,DOĞA DOSTU,UÇAR AVCISI
Yok yok don't worry, cermen abiler her işlerinde "geç olsun güç olmasın" , "acele işe şeytan karışır" düsturlarıyla hareket ettiklerinden dolayı sıkıntı yaşanma ihtimali düşük :D Aralık da olur , Ocak da :D Ama içimde hep bir umut, şu son hafta geliverse de, ruhsata dahi kaydetmeden son av haftasında bir şeyler :D :D

Yok yok, geç olsun güç olmasın :D :D

Dur ya, aklıma gelmişken, mail yazayım da Alman'lara, kargoya vermedilerse henüz, torkunu morkunu eksik etmesinler, tüfeğin torkunu morkunu yazıp edip, tork anahtarını, tork anahtarı kalibratörünü, tork anahtarı kalibratörünü kalibre eden kalibratörünü pakete eklemeyi unutmasınlar, sıkıntı olmasın ;D
Aman hocam adamlardan öyle şeyler istemeyin. Adamlar shotgun uzmanı, istediğiniz şeylerin henüz shotgun yapma girişimleri devam eden firmalarda katalog içeriği olduğunu anlarlarsa üzülürler
  • Merkel Custom Made Boxlock Ejector S×S 20 ga
  • Robust 222 S×S 16 ga
  • MKE Kırıkkale 1963 S×S 12 ga
  • Derya-Lion mc391 Yarıoto
YA SEV YA TERK ET, YA TABİ OL YA DEFOL
1982/ELAZIĞ - İkamet: Malatya