Gönderen Konu: Breda y.otomatik hakkında  (Okunma sayısı 6842 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin ERİŞ

• AvlakForum Üye
  • *
Breda y.otomatik hakkında
« : 21 Ağustos 2014, 13:47:45 »
Arkadaşlar ne kadar araştırdıysam breda y.otomatik tüfekler hakkında sağlıklı bilgi bulamadım. 2. el piyasası fiatları nasıldır. Yerlisininde olduğu söyleniyor. >Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Hüseyin Eriş 1972 İzmir

Çevrimdışı Hüseyin ERİŞ

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Breda y.otomatik hakkında
« Yanıtla #1 : 22 Ağustos 2014, 11:44:12 »
Hiç kimsenin bilgisimi yok. Yoksa paylaşmakmı istemiyor. Birazcık yardım
Hüseyin Eriş 1972 İzmir

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 26 Ağustos 2014, 11:07:48 »
breda hakkında dünyada da aratırma yapsanız nadir bilgiler elde edersiniz, siz hangi modeli ile ilgileniyorsunuz?
kısaca bildiklerim hakkında size bilgi vermeye calışayım önce markanın italyanın ve dünyanın en köklü silah ve tüfek fabrikalarından olduğunu bilmekde fayda var,  hatta birdönem üretileren beretta ve benelli marka tüfeklerin namluları breda tarından yapılmaktaymış  303 302 301 vs.   bredanın long recoil uzun geri tepmeli tüfeğinden başlıyayım kendi adıma kayıtlı olmazsada yakın arkadaşlarımda mevcut bugüne kadar yapılmış narin ve zarif  görünümlü en sağlam tüfek diyebilirim fix şoklu ve dıştan ilaveli uzatmalı şoklu seçenekleri mevcut fix şok tercihimdir. saçması çok iyi ve sorunsuz her fişekle çalışmakda,fiyatı ise 3000 lerden başlar 8000lere kadar çıkabilir bir kaç varyasyon var bu tüekde işleme vs. diğer bilidiğim breda altair lusso bunun türkeyede 20 kalibreleri kral av tarafında bir süre yapıldı. ama hala hazırdaki ve eski breda altairler türk yapımı değildir kafanızı karıştırmalarına izin vermeyin gelelim çalışmasına gaz basınçının geri tepöesi ile çalışan çok stabil bir tüfek hatta beretta 303 lerle tüm parçaları birebir aynı yani breda altair lusso aldınızmı 303 almış oluyorsunuz fiyatıı 2000-3000tl arasında fix ve mobil olmak üzere her iki seceneğide 2. el olarak türkiyede mevcut.  gelelim kendi kullandığım breda xhantosa onunla ilgili herşey bu linkde mevcut http://avlakforum.com/forum/breda-av-tufekleri/yeni-breda-xanthosum/    bu tüfeği aldım alalı başka tüfek kullanmaz oldum el kundağındaki ergonomi eksikliği dışında sorunsuz oda eğer eliniz küçükse sıkıntı olmayacaktır sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım. kolay gelsin..
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Hüseyin ERİŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 26 Ağustos 2014, 12:02:04 »
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bir bayide gördüm 2. el y.otomatik breda . Ama acelem olması sebebiyle inceleyemedim. Ben izmirdeyim bayi benden 1400 km uzakta. Fiatıda verdiğiniz rakamlara göre çok uygundu. Üzerinde made in İtaly yazıyordu. Dedim ya fazla inceyemedim. Yalnız eski bir tüfek oldugunu söyleyebilirim. Birde yerli olma ihtimali varmı. Eğer varsa yerli ile orjinalini nasıl ayırabilirim. Tekrar teşekkürler.
Hüseyin Eriş 1972 İzmir

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 26 Ağustos 2014, 14:58:44 »
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bir bayide gördüm 2. el y.otomatik breda . Ama acelem olması sebebiyle inceleyemedim. Ben izmirdeyim bayi benden 1400 km uzakta. Fiatıda verdiğiniz rakamlara göre çok uygundu. Üzerinde made in İtaly yazıyordu. Dedim ya fazla inceyemedim. Yalnız eski bir tüfek oldugunu söyleyebilirim. Birde yerli olma ihtimali varmı. Eğer varsa yerli ile orjinalini nasıl ayırabilirim. Tekrar teşekkürler.

Aslında çok basit yerli olanı birdefa görmüş olsanız sıkıntı olmadan karar verebilirdiniz bariz farklar var kalite acık acık belli sırayla yerlide namlu krom kaplama orginalinde blueing yerlide gaz odası çelik orginalinde çok farklı bir malzeme ama çelik olmadığı kesin oyerlide gaz pistonu sert aliminyumdan orginalinde çelik vs .diye uzar    şu ara altairin yeni versiyonuda türkiyede var o belki kafanızı karıştırabilir yerinizde olsam eğer bütçeniz varsa breda xhantos a yönelirdim.. diğerleri sıkıntı olabilir..
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Hüseyin ERİŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 26 Ağustos 2014, 18:46:47 »
Ferhat kardeşim ilginize ve vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi şartlarda bir ayarlama yapıp tavsiyenizi göz önünde bulunduracağım.
Hüseyin Eriş 1972 İzmir

Çevrimdışı Ömer ÇİRKİNYILAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 01 Eylül 2014, 23:57:10 »
Hüseyin bey.

Ferhat bey doğru söylüyor breda xanthos değerlendirin ben çok inceledim bir abimize aldık.1yıldır kullanıyor çoook memnun yine bayii arkadaşımız getirdi onuda ben düşünüyorum inanın benelli den daha iyi yönleri var bana göre kesinlikle alın kafkas avda var tavsiyem
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2014, 00:00:02 Gönderen: Ömer ÇİRKİNYILAN »
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

Çevrimdışı Cem BRAVO

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 12 Mayıs 2017, 00:41:50 »
breda xhantos grey modeli tüfeğim yeni elime ulaştı tabiyki ilk işim tüfeği parçalarına ayırmak ve incelemek oldu,öncelikli olarak tüfeği yakından ilk gördüğünüzde silahın modeli zarefet ve inceliği sizi kendisine aşık ediyor kalite herşeyiyle kendini gösteriyor silahın namlusu benim eski tüfeğim brownıng 525 namlusuyla görüntü olarak aynı sanırım silah ışık görünce masmavi pırıltı ve ışıltı içinde kalıyor kasası tamamen çelik ,zaten silah baştan aşağı çelik aksam ile üretilmiş şuan piyasada tüm parçaları çelik üretilen tek silah diye biliyorum silahın el kundağı okadar iyi yapılmışki ileriki dönemde kundağın sallanma sorunu olacağını sanmıyorum namluya tam yapışıyor ve namluyu tam kavrıyor.
silah otomatik fişek doldurma sistemine sahip defalarca denedim herseferinde kusursuz çalışıyor silahın mekanizması standart otomatik silahlarınkinden çok farklı estetik olarakta çok güzel yapmışlar kurma kolu sert değil çektiğinizde rahat bir şekilde geri çekiliyor mekanizmayı nekadar kısa mesafeden kapatırsanız kapatın mekanizma yerine herseferinde tam oturuyor mekanizma kapandığında çıkan çeliğin sesini duymanızı isterim kalite silahın heryerine yansımış işçilik çok ince yapılmış kasanın içi teflon kaplı sanırım silahı yağlamasanız dahi mekanizma çok rahat çalışıyor silahla sezon kapalı olduğu için avlanma imkanım olmadı ancak atış ve saçma dağılımı testi yapma imkan buldum kesinlikle fişek seçmiyor 24 gram fişekle dahi sorunsuz bir şekilde çalıştı silahı omuza dayamadanda attığınızda rahatlıkla boş fişekleri atıyor arkadaşımın benelli montefeltrosuyla silahı karşılaştırdık bundan sonra bu silahı benelliyle kıyas bile etmem benelli bu silahın yanında sınıfta kalır namlusundan kasasına tetik tertibatından iç dizaynına kadar breda xhantos çok önde bir silah silahın ağırlığı dengesi ayrıca delme gücü.       Bu silahın hala türkiye piyasasında hak ettiği yeri almadığını düşünüyorum .
Cem BRAVO
1980 İSTANBUL