Gönderen Konu: NEDEN BÜTÜN AVCILAR İTHAL AVRUPA MALZEME KULLANIYOR SORUN NEREDE  (Okunma sayısı 17232 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
AVCI DOSTLARIM BÜTÜN BİRLİK OLUP BU İŞE BİR ÇÖZÜM BULALIM. HERKEZ YERLİ OLSUN YERLİ NEDEN YOK DİYE KONUŞUR DURURUZ. TULUM AV FİŞEKLERİ AV TÜFEKLERİ MÜHRE ÖRDEK DÜDÜKLERİ HERŞEY AMA HERŞEY HEMEN AVRUPA OLSUN DİYORUZ. EN AZINDAN BEN DİYORUM.
  ÖRNEK OLARAK AVCI DOSTALARIM ÖRDEK DÜDÜĞÜ ÖRDEK MÜHRESİ AVCI TULUMU VEDE FİŞEK VE AKLINA GELEN HERŞEY GİYİMDEN TUTUNDA FİŞEKLİK İÇLİK ÇİZME VE DAHA NELER NELERR.
  ÇOK KIZIYORUM YERLİ ÜRÜNLERİNE BAKIYORUZ İNANIN İŞÇİLİK SIFIR KALİTE SIFIR . BEN NEDEN TİHAL AVRUPAYA YÖNELİYORUM Kİ SEBEPSİZ YERE ATEŞ OLLMAYAN YERDEN DUMAN ÇIKMAZ DERLERYA SEBP AYNEN BÖYLE
  NE ALDIYSAM ELİMDE PATLIYOR. TULUM ALIYORUM YERLİ İLK AVFDA DELİK DEŞİK SU ALIYOR EK YERİNDEN FİŞEK ALIYORUM YA SAÇMASI ÇOK KÖTÜĞ YA BARUTU YADA KOMPLE . MÜHRE ALIYORUZ Kİ BEN GÖRÜNCE BİLE HEMEN ELİMDEN BIRAKIYORUM YERLİ MÜHREYİ RENKLER VE TONLAMA İĞREWNÇ DERECE.
  SONUÇDA ARKADAŞIM BEN YERLİ ÜRETİM ÜRÜNLER İSTİYORUM AMA GERÇEKCİ 1 SINIF YERLİ, ÜRÜN. NEDEN AVRUPA KAZNIYOR YA NEDEN BENİM PARAM BENİM ÜLKEMDE KALMIYOR.
  HERKEZİN FİKRİNİ ALMAK İSTİYORUM HERKEZE SAYGILAR SUNUYORUM
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
bence avrupalılar yaptıklarının en iyisini yapmaya çalışıyorlar,malzemeden çalma yok,ne yapsam biraz daha kar yapsam derdi yok,iç piyasa dış piyasa ayrımı yok,adamlar güven sağlamış bir kere,biz de gidip alıyoruz,mesela yerli fişekle ithal fişek,yerli tüfekle-ithal tüfek vb çok fark var aralarında,

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
Bir tek av sektöründe değil genel olarak bu durum böyle. Nereden kısıp daha çok kar etsem amacı güdülüyor bizde. "Avrupa malzeme pahalı nasılsa durumu iyi olmayan yerliye (benim malıma yönelecek) bende pazarda yerimi almak için ucuza satmalıyım" diye bir düşünce hakim bizim memlekette. Hal böyle olunca ucuz etin yahnisi yavan oluyor. Biz tüketicilerde hiç mi suç yok ? var tabii ucuz olsunda, nasıl olsa ucuz eskiyince yenisini alırız avrupa maldan 1 tane alacağıma yerliden 3 tane alırız diye düşünüyoruz.
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
İŞTE BUNU ALGIYI YENEMEYİZMİ NEDEN HEP ÇALMAK ÇIRPMAK DERDİMİZ. NEDEN AVRUPAR BİZ SATMIYORUZ. NEDEN NEDEN NEDEN. BEN ARTIK TÜRKİYEDE BÜYÜK POTANSİYELİN OLDUĞUNU VE KALİTEYİ HAKEDEN BİR AVCI DÜNYASI OLDUĞUNU GÖREN BİR TÜRKİYE İSTİYORUM. EN YAKIN ÖRNEK
  BENİM ÇEVREMDEKİ BÜTÜN ABİLER 5-6 HP MOTORLARI YETMİŞYOR DİYE GİTTİ HEPSİ 15 HP 20 HP MOTORLAR ALMAYA BAŞLADIM HAKEZA AVCI DOSTLAR ESKİDEN KÖPEĞE KİMSE PARA VERMEZDİ ŞİMDİ BAKIYORUM ETRAFIMIZDA HERKEZ EN KALİTE KÖPEĞİ ALIYOR KAÇ BİN DOLARLARA VE AYNI ŞEKİLDE TÜFEK ALAN KAYIK ALAN VSVSVS. DEMEKİ BİZİM İNSANIMIOZDA GÜZEL ŞEYLERİ HAKEDİYOR OLUNCA ALIYOR
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı İsa TORUN

• AvlakForum Üye
  • *
Birçok ithal markayı geride bırakacak çok kaliteli ve çok güzel yerli markalar var aslında. Bu markalar her zaman tercih sebebim olmuştur. Ancak malesef bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azlar.
Bizi ithale yönlendiren; sırf para kazanma arzusu içinde üretilen, "satmak" eylemi dışında başka bişey düşünmeyen, yeterince denetlenmeyen ve uydurukluğu bizler tarafından deşifre edilmeyen yerli markaların varlığıdır bana göre. Bu markaları önce aklımızdan sonra sektörümüzden silmediğimiz için ithale yönlendiğimiz sürece, kalite prensipli yerli markaların hakkını yediğimizi düşünüyorum.
Saygı ile...
1984-Afyonkarahisar/Eskişehir
AB rh (-)

windows 7 screen shot

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Neden mi ben size söyleyeyim şimdi bakın bir beretta bir benelli yazdığınızda internette yüzlerce video bilgi bulabiliyorsunuz adamların reklamları zaten ayrı bir al beni taşıyor reklamı izlediğinde o tüfeği aldığında artık hiç birşey önünde duramaz gibi hissediyorsun elinde o tüfekle fişekle hiç bir avı kaçırmayacağını düşünüyorsun ama bir yerli tüfek alacağın zaman internette ne bir bilgi ne bir video ne bir deneme atışı bulabiliyorsun ben sarsılmaz concorde lx kullanıyorum almadan önce nete baktım sarsılmazın sitesine baktım ne bir video ne bir firma açıklaması hiç birşey yok tamam ucuz avrupa tüfeklerine göre ama kardeşim bizde o tüfeğe 1250 lira veriyoruz yaban tv de torunun armsanın reklamı var ama oda sadece isim olarak armsan sundu yok torun hava durumunu sunar  buda reklamın önemi ve gerekliliğini anlatıyor bizde satlan malın ne olduğunu bilmiyoruz ki alalım
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
Lütfen konuları küçük harfler kullanarak yazınız
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
özhan bey sürekli uyarıyorsunuz beni ama küçük büyük harf olayında inanın dikkatimi çekmiyor. hem iş yerimde hem siteye vakit ayırmaya çalışıyorum farkında bile değilim . art niyet aramayın lütfen
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
avcı dostlarım ben son zamanlard türkşiye av sektörünün büyük pay edindiği ve çok masraflarla çokişler yapıldığna şahit oluyorum emin olun demeki kalite bişiler olunca alınıyor. demeki yerli firmalar kalite iş yapacak ki sektör yerli pişayasanın elinde olsun emin olun arz talep fazlasıyla mevcut. istiyor sürekli soruluyor avcı kardeşlerimiz tüfek ne alalalım ne önerirsiniz adama diyemiyoruz yerli şu tüfek al avrupa al diyoruz amamın gücü yok o kadar . bir tüfeğin maliyeti nedirki ki türkiyede kaliteli iş çıkmasın.
,
marka vermeyeceğim kimseyi kötülemek istemiyorum ama yerli tüfek ele alındığında bile bazı firmalar gerçketen bu kadar basit hatalar nasıl olur diyorum. sıfır tüfeğin dipçik el kundağı boyaları çıtlamış daha sıfır tüfek ee be firma bakmıyormusun çıkış yaparken bunları görmezliktenmi geliyorsun diyorum. inşalah bu işler düzelir
  avrupa videoları izliyoruz  adamla ne ekipmanlar ile av yapıyor biz daha yeni yeni bişiler yapıyoruz hatta hala ördek avına sazlık içinde sarı veya beyaz mont ile kar maskesi ile gelen var. sonra ördek vuramadım ee evet vuramazsın ördek tepeden bakıyor avantaj onda çünkü
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
bizim yerlilerde kalite yok değildir.hatta birçok ürünü süper kalitelidir.ama biraz etik sorunu vardır.ihraç ettikleri malları süper kalite üretirler,zaten üretmezlerse avrupalı almaz.ama iç piyasaya verdileri malın kalitesini düşük yaparlar,malzemeden çalarlar.bu silahtan tut,tekstile ordan otomotive kadar bütün ürünlerde böyledir.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: NEDEN BÜTÜN AVCILAR İTHAL AVRUPA MALZEME KULLANIYOR SORUN NEREDE
« Yanıtla #10 : 10 Mayıs 2013, 19:31:46 »
işte avrupalı düşünce olayı burda çıkıyor abimiz güzel olaya deyinmiş.iyi elmalar yurt dışına kurtlular buraya sal piayasa. olmaz aynı şeyi avrupa yapmıyor ismine leke getirtmek istemiyor adam lar
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 10 Mayıs 2013, 21:58:38 »
 O0 O0 O0 O0
Neden mi ben size söyleyeyim şimdi bakın bir beretta bir benelli yazdığınızda internette yüzlerce video bilgi bulabiliyorsunuz adamların reklamları zaten ayrı bir al beni taşıyor reklamı izlediğinde o tüfeği aldığında artık hiç birşey önünde duramaz gibi hissediyorsun elinde o tüfekle fişekle hiç bir avı kaçırmayacağını düşünüyorsun ama bir yerli tüfek alacağın zaman internette ne bir bilgi ne bir video ne bir deneme atışı bulabiliyorsun ben sarsılmaz concorde lx kullanıyorum almadan önce nete baktım sarsılmazın sitesine baktım ne bir video ne bir firma açıklaması hiç birşey yok tamam ucuz avrupa tüfeklerine göre ama kardeşim bizde o tüfeğe 1250 lira veriyoruz yaban tv de torunun armsanın reklamı var ama oda sadece isim olarak armsan sundu yok torun hava durumunu sunar  buda reklamın önemi ve gerekliliğini anlatıyor bizde satlan malın ne olduğunu bilmiyoruz ki alalım
  O0  O0 AYNEN  . . . bir benelli yaz , yüzlerce video , beretta yaz yine öyle . . . slow motion saçmaların nasıl namludan çıktığını , kekliğe nasıl gittiğini , nasıl vurduğunu HD kameralarla çekmişler koymuşlar . .  ben saçmalar görünmez diye düşünüyordum , görünmezliği birakın , hayvana  temas edişini bile görüntülemişler . . .  reklamın iyisi kötüsü olmaz , , , demiş sivri zekalının birisi . . . doğruda demiş . . . reklamı bırakın , namlu iç çaplarının bile damgası vurulmamış namlulara . . .  bir 4140 delme çelik muhabbetidir gidiyor . . yerli çifte aldım , namlu iç çapları yazmıyor ,  otomatik tüfek alıcam , namluda namlu iç çapı yazısı  yok . . . av bayiine soruyorum namlu iç çapı nedir diye , o ne diyor . . .  bilinçsiz demiyelimde , bilgisiz olmanın vermiş olduğu sorunlar bunlar . .  ithaller , bunu bilinçli olarak yapıyor ,  tüfek alınca yanında tanıtıcı cd de var . bakıyorsun bu nasıl bir tüfek , neyi var neyi yok . . avcı müşteri bilinçleniyor , ona göre hareket ediyor  . . .   şöyle ÖRNEK VEREYİM , , , ,  2004 senesinde  ÇELİK JANTLI BİR KARTAL  aldıydım , araba  yolda giderken gezeliyordu , sordum nedendir diye , rot balanstandır dediler . . . . gittik bir rot balansçının yanına , söktü lastikleri , genç bir uşak , ,  abi senin jantlar yamuk  dedi ,  makinada düzeltmemiz lazım ... jantlar sıfır takılmış halbuki , milim yamukluk yok , ,bilmiyoruz ya . . . .  ne kadar masraf dedim , , , 45 tl dedi ama 40 tl olur . . . rot balans 5 lira o zamanlar , , , başka olmazmı dedim  , , , , yok abi olmaz dedi . . . . iyi bari napalım , yap o zaman  dedim . . . başladı jantları güyya düzeltmeye . . . o sırada  orta kasa bir mersedes geldi , trabzondan yoldan geliyormuş , orduda arka  lastik kat atmış , tellerin üzerinde geliyor . . .  çıkma lastik  varmı dedi mersedesin şöförü ,  , lastikçi  genç uşak var dedi , , , ben şaşırdım ,  :o  herif mersedese biniyor , çıkma lastik alıyor . . .  laslikçi  25 istedi , mersedesli 10 tl dedi , aldı lastiği ,  memlekete gidince yenisini alırım dedi . . . ben iyice şaşırdım . . . o lastikle ordudan çarşambaya gelmiş  araba , bana üstüne para verseler o lastikle gaz basmam . . .  vel hasılı adam bişmiş bu işlerde , bizim gibi yeni yetme çaylak değil . . . . herneyse , bitirdi bizim işi , aldı 40 tl yi . . . geldim  ustanın yanına , yaptırdım usta dedim , , , kaça yaptırdın  dedi  usta , , 40 tl deyinde ( eski para 40 milyon )  abi naptın sen ya , senin jantlarda yamukluk yoktuki , yeni jantın neresi yamuk olur dedi usta . . . seni işlemişler dedi , , , sağlık olsun bize bişe olmsın dedik geçtik . . .  bu işlerde de bişmek lazım öğrene bilmek için . . . yol gösteren olmayınca , kendimizde bilgisiz olunca sonuç ortada . . .  O0 O0 O0 O0 
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2013, 22:04:54 Gönderen: Yusuf SAĞLAM »
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 11 Mayıs 2013, 01:08:20 »
Yusuf abim yaaa neler olmuş öyle. gidip sende adamı yamultsa idin ödeşmiş olurdunuz.:)))  yaa bu arada av tüfeği ruhsat olayı 21 çıkmış doğrumudur
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Hayri IŞITAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 11 Mayıs 2013, 04:59:42 »
adem nezaman avrupalilar gibi calisirsak dusunursek o dedigin olur
burda binlerce ford transit var nedenide 17.20 bin dolara satiliyor hemde ful kalite yok yok arabada demekki istedikten sonra oluyor
1962 SAMSUN 55-- United states

Çevrimdışı Bülent LEVCİYELİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 11 Mayıs 2013, 05:37:25 »
Benim kanaatimce yerli uretim fazla detaylara takilmiyor veya ihmal ediyor 2. Arge calismalari pek avrupa standarlarinda degil en onemliside bence musteriyi ne gorse alir erbabinda gormek ama suanda ben 3 uretici devi var hatsan , sarsilmaz ve akkar hugluda aralarinda var benim favorim sarsilmaz birde hatsan ozelikle hatsan gelistirdigi akilli valf sistemi cok ise yariyor veya kopyami desek abiler daha iyi bilir benimtufegim supremax gayet memnunum ondan ovyor olabilirim  :))
1976 Hatay  samandag avcilar koyu

Çevrimdışı Bülent LEVCİYELİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 11 Mayıs 2013, 05:49:16 »
Bir  formda okumustum alman merkel tufekleri yaplis asamasinda namlu 6 ay ile bir yil boyunda ozel bir sivida bekletiliyormus bizimkiler ise oradan deliyor ertesigun heralde kromluyor ne kadar dogru bilmem ama not olarak dustum merkel 'i
1976 Hatay  samandag avcilar koyu

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 11 Mayıs 2013, 08:45:00 »
adem nezaman avrupalilar gibi calisirsak dusunursek o dedigin olur
burda binlerce ford transit var nedenide 17.20 bin dolara satiliyor hemde ful kalite yok yok arabada demekki istedikten sonra oluyor
abciim aynen doğrudur. en yakın cabelas tulum alacam netten ebay amazon vs yerlerden orda 100 dolar 200 dolar ama neden türkiyede 800 tl ucuzu yok . buda beni ne gerek var demeye itiyor. yoksa kalite tutulum kalite ördek düdüükleri vs almak istememmi. gerçi alıyorum ördek düdüğüde burda ii lerinden
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

yaşar yılmaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 13 Mayıs 2013, 09:58:14 »
biz türkler genelde malımız tutulana kadar kalite, tutuldu mu allah ne verdiyse kullan. avrupaya ayrı türkiyeye ayrı ürün, avrupa ürünü kaliteli. adam siparişini ikiye katlıyor. bizim yerli firma yetişemiyor. yurtiçine sürdüğü ürünü gönderiyor. avrupalı bakıyor ürün farklı iade ediyor. bizimkiler yurt içine sürdüğü ama avrupadan dönmüş ürünü ihraç fazlası diye tekrar yurt içine sürüyorlar. adam gibi kaliteli yurtiçine de yurt dışına da aynı ürünü üretsek hem dışarda hem de içeride yüzümüz gülecek.

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 13 Mayıs 2013, 10:44:43 »
arkadaşlar bu kış sezonu basıma gelen olay.  1 ay içerisinde 3 adet gezer saz desen tulum aldım iade ettim. 1 er kere giyilip av bayiine iade ettim. sebep de saz desen tulum dışındaki saz loık deseni çok sağlam görünsede kamufle amacından başka hiçbir şekilde bişeye yaramıyor. su geçirmellik özelliği yok. içinede incecik ama incecik zar gibi su geçirmezlik astarı oda kendi kendine hava yapıp patlıyor. yıldız şeklinde. tulum içine ışık tutuyorum delik yeri anlamak için emin olum sanki ilistir o kadar inceki heryerinde ince ince delikler yani olurda bu kadar kalitesizolur. en son unda almdım eski tulum giydim. an cak abimde 3 sene önce aldığı ve piayasaya ilk soktuğu ürün hala sağlam .
 demekki herkezinde hem fikir olduğu gibi ilk piayasa girişte sağlam yapılıyor ürün tutulunca malzemden çalınmış ürünlerle devam ediliyoır. daha iyisini yapacağına tam tersi deyip malzemeden çalıyor. ve bu sadece benim başıma gelmiyor alan herkezde aynı şiakeytt.
 yerli fişekler aynı şey. ya barut rezil tüfekten lekesi çıkmıyor yada kutuda 25 adet var sıkıntı yaşamamak imkansız. kimseyi kötülemek değil amacım sadece yerli ürün alkıp en iyiisni almak sorunsuz kullanmak istşiyorum
 neden amazon ebay dan alılşveriş yapayım neden kargo korkusu yaşayayım
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 13 Mayıs 2013, 11:07:27 »
Suç bizde..idare eder mantığını atıcaksın kafadan...kendi kafamızda oluşturduğumuz hayallerle tüfek almıcaz...kalite konusunda acımasız ve bilinçli olup kesinlikle taviz vermicez..nezaman bu zihniyete ulaşırsak türkiyede üretilen ürünlerde kaliteli olur.
Avrupalı adam dandik bir mal gördüğünde arkasına dönüp bakmıyor bile,çünkü bunu kendisine yapılmış bir hakaret olarak algılıyor,bizse idare eder,bunlada av vuruluyo,vatan millet muhabbetiyle taviz veriyoruz,vatanını en çok seven insan işini en iyi yapan insandır lafını hiç dillendirmiyoruz.
Burada bir kalite anlayışı var,kendine saygı,üretiği ürüne saygı,ürettiği insanlara saygı anlayışı var,buda galiba EĞİTİMLE VE EĞİTİM KALİTESİYLE ilgili.Birazda insanın içinden gelicek birşeyler..
Benim fikrim bu.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

bılal taskomur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : 13 Mayıs 2013, 12:28:04 »
öncelikle tüm avcı doslara slm..
bıldırcın avına ucuz fişek atalım diye aldığım bir marka adını vermeyeceğim haksızlık olmasın,ben bir defa kullandım fişeği plastiğin parçası koptu namlunun içine yapıştı.hepsi böle deyildir ama remington,bp,rc winçhester kullanıyorum fişeklerde sıfır hata artı,tüfek atan bi avcı fişeğin sesinden anlıyor kalitesini saydığım markalar aynen tabanca mermisi gibi patlıyor.bi onlara bakıyorum bide yerliye namlunun içi soba karası gibi simsiyah oluyor oda cabası.İYİ OLAN KAZANSIN derim arkadaşlar rasgele...

Çevrimdışı Vet.Hek.Hamit AKSAKAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • 532 492 52 01
« Yanıtla #21 : 13 Mayıs 2013, 12:57:12 »
Öncelikle merhabalar,Arkadaşlar çok güzel söylüyorsunuz ama yerli üretimde de çok güzel kaliteli ürünler ortaya çıkmaya başladı,ama önmeli olan kalite ve fiyat dengesi,bize hem ucuz hem kaliteli olacak,ama malesef bu dünyanın hiç bir yerinde mümkün değil,her malın kendine göre bir fiyatı var,önemli olan kalite ve fiyat dengesinin tutarlı olması.

Yerli ürünlerde de çok güzel ürünler üretilmeye başlandı özellikle kıyafette!Bİz biraz daha destek olursak eminimki hem kalite artacak hemde ithal mallara yüzlerce euro dökmek zorunda kalmayacağız.bir spayko,bir discovery (benim ilk aklıma gelenler bunlar) bence avrupa standardında mal üretmeye başladılar.Geçenlerde balıkesir mera ve irk sdandartları yarışması yapıldı.Bulgar hakem Miroslav Nenskovski bizim yerli ürünümüz spaykonun avcı pantolonu ve yeleğiyle yönetti yarışmayı,hemde 2 çift kıyafet ayrı renklerde, buda benim çok huşuma gitti!Ve gayette şık duruyordu kıyafetleri,

Dediğim gibi yerli malını biraz daha desteklersek eminimki ithal ürünlere eğilmek ve gümrük vergilerine de boyun eğmek  zorunda kalmayacağız!
Vet. Hek.Hamit AKSAKAL
0532 492 5201
Yenice/ ÇANAKKALE

Uploade

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 13 Mayıs 2013, 14:52:58 »
Öncelikle merhabalar,Arkadaşlar çok güzel söylüyorsunuz ama yerli üretimde de çok güzel kaliteli ürünler ortaya çıkmaya başladı,ama önmeli olan kalite ve fiyat dengesi,bize hem ucuz hem kaliteli olacak,ama malesef bu dünyanın hiç bir yerinde mümkün değil,her malın kendine göre bir fiyatı var,önemli olan kalite ve fiyat dengesinin tutarlı olması.

Yerli ürünlerde de çok güzel ürünler üretilmeye başlandı özellikle kıyafette!Bİz biraz daha destek olursak eminimki hem kalite artacak hemde ithal mallara yüzlerce euro dökmek zorunda kalmayacağız.bir spayko,bir discovery (benim ilk aklıma gelenler bunlar) bence avrupa standardında mal üretmeye başladılar.Geçenlerde balıkesir mera ve irk sdandartları yarışması yapıldı.Bulgar hakem Miroslav Nenskovski bizim yerli ürünümüz spaykonun avcı pantolonu ve yeleğiyle yönetti yarışmayı,hemde 2 çift kıyafet ayrı renklerde, buda benim çok huşuma gitti!Ve gayette şık duruyordu kıyafetleri,

Dediğim gibi yerli malını biraz daha desteklersek eminimki ithal ürünlere eğilmek ve gümrük vergilerine de boyun eğmek  zorunda kalmayacağız!
hamit bey saygım sonsuz ama bana bir tane ürün söylermisin yerli olupta sorun yaşamadığımız
 av fişeği :
 tüfek kılıfı :
ördek mühre:
ördek düdüğü:
tüfek :
tulum :
kuşluk :
 vs. hamti bey sizden riracm kaliteli düşündüğünüz  isimleri yazarmısın buralara. ben merak ediyorum açıkcı. sagyılar
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

bılal taskomur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 13 Mayıs 2013, 16:08:44 »
abi genel olarak yaramaz dedik yerli ürünlere elbette kaliteli ürünlerde var..düdk aldım ben zor duyuyorum,kılıf aldım taşıma kulpu koptu,fişekler keza aynı namlu içi atıştan sonra soba karası gibi,avrupa fişekte namlu içinde kalan barut sayılır derecede,yerli malı yurdun malı kullanalım ama arkadaş ben istanbul avcısıyım avlağımız kısıtlı saatlerce bekliyorsun bir ördek geliyor onada dandik fişek atıyorsun hayvan topuk.düzeltsinler abicim kaliteyi her imkan var ellerinde kullanırız tabiki ozaman.tüfeğim yerli korkuyorum en ufak bir su damlası değse kanser gibi pas bu nedir paraya yazık valla.

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 13 Mayıs 2013, 16:49:25 »
bilal kardeşim yaa remington öylemi ama italyada  yapılsa bile benim kullandığım fişeklere vala namluda pislik var ise onu bile temziliyor. arkadaşlarım yerli fişek atınca remington alıyor benden namluyu temizlemek için. :::::::::)))))) cidden düşün 90 tl bile remington var ben 20 tl italyaj yapım olanı atıyorum ben başka fişek atmıyorum. bu senede allah nasip ederse remngton 33 veya 34 gr 5 numaraya ördek  en kalın aynı şekilde bi kolide 6 numara  çulluk içinde 8 bi koli tamam . en ufak leke yok barut isi yok takılma yok sıkıntı yok hayvan kesin kes oaket kaçar hiç yokm
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82