Gönderen Konu: Avlanma günü 60 günden 85 güne uzatılmıştır.  (Okunma sayısı 9512 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Menderes NUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
Ynt: Avlanma günü 60 günden 85 güne uzatılmıştır.
« Yanıtla #25 : 28 Temmuz 2017, 11:57:54 »
Ayrıca madem Avbis diye bir sistem ürettiniz, geliştirin bari... Av gününü 3 e indirdiniz dayama günler koyuyorsunuz önümüze... En azından 3 gün olsa dahi hangi 3 gün olduğunu sistem üzerinden avcı kendisi belirlesin, tatil günleri bu dayatma günlere denk gelmeyen bir çok avcı var, zorla kaçak av yapmaya yönlendiriliyoruz...
Menderes Remzi NUR / 1978 / Serik / Antalya

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, M.Ali AKDAĞCIK, M.Burak METİLLİ

Çevrimdışı Zafer YÜKSEL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 31 Temmuz 2017, 01:09:25 »
Geçen  yıla kadar herkes av 7 gün olsun diye bağırıp duruyordu.Ve av 7 gün oldu.
Aradan bir yıl geçti 81 ilin temsilcilerinden 70 küsur tanesi 3 gün olması için talepte bulundu.
Ve Av 3 güne düşürüldü.
Peki neden 3 gün ?
Av 7gün olunca meralarda baskı azaldı.İşçi ,emekli ve aylak kesim  istediği gibi avlandı.
Meralardaki 3 gün baskısı 7 güne dağıldı.Benim gibi işci olarak çalışan  ve hafta içi tatil kullanan vatandaşlar av yapabiliyordu.
Bu durum bazılarını rahatsız etti.Öyle ya memur kesimi hafta sonu tatil yapar Çarşamba günü de pek azı ava gidebilirdi.
Millet hafta içi rahat rahat avlanır tatili hafta sonu olan kesim bu durumu kabullenemezdi.
Buna bir dur denmeli ve eski sisteme geçip avı 3 güne indirerek işçi emekli ve köylü takımına sağlanan bu avantaj ortadan kaldırılmalıydı.
Sanki bu vatandaşlar 7 gün sürekli ava gidebiliyormuş gibi bir düşünce söz konusuydu.
Kısacası sistem memurlara göre dizayn edildi.
Onlar ava gidemezse kimse gitmesin diye.
İyi de bu memleketin hepsi memur değil ki !
Adamın belgesi var evrağı var herşeyi tam.Ancak Perşembe günü hafta tatili kullanabiliyor..Bu vatandaş ava gidemeyecek mi?
Nasıl bir sistem ,nasıl bir adalet ,nasıl bir rant var ortada anlayabilmiş değilim.
Böyle karar verebilen avcılık temsilcilerinin ve Orman Bakanlığı yetkililerinin zekalarından endişe ediyorum.
Bana göre bu mevcut sistem tamamen memurlara göre dizayn edilmiş, hiç yapmıyorlar denmesin diyede Çarşamba günü hafta içi olarak araya  sıkıştırılmıştır.
Ancak bu mevcut sistem evraklı avcıya kaçak avlanmaktan başka bir seçenek bırakmamıştır.

Yılın 6 ayı ava açık olan bir zaman diliminde de 60 gün bence hiç te az bir av günü değildir.Bu süreyi az bulanlarada anlam veremiyorum.

Ben her gün serbest olsa bile bir çok kişinin 60 defa ava gidebileceğini zannetmiyorum.
Sonuçta bir çok kişinin işi gücü var.Bir yandan ekonomik sebebler vs vs.
Çoğumuz gidemiyoruz zaten.
Dolayısıyla 60 günden 85 güne çıkması bir kazanç değildir bana göre.
Ortada bir kazanç varsa  oda devlet memurlarının lehinedir.
İşçi,çifçi,emekli ,köylü takımının bu işi yapmaması gerektiği gerçeği vardır.
Mevcut olan son sistem benim bakış açıma göre öyle görünmektedir...
      Sn Çalışkan bende bi memurum farz edelim çarşamba da dahil haftasonları devamlı ava gidebiliyorum ,hal böyle iken ben istermiyim aynı avlakta yığınla avcıyı sıkıştırılmış günlerde kaldıki 81 il temsilcisinin 70 küsürü 3 gün av isteyen kesim hep memurmu? hiç bir memur avcı bunu böyle istemez, sanmam
    ama bu sistemi dizayn edenler avdan anlamayan ava gitmeyen memur zihniyetiyle hazırlamış desek doğru olabilir yoksa avcı olan memurlar böyle istedi böyle yapıldı gibi anladım ve de üzüldüm saygılarımla
1980
ORDU

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 31 Temmuz 2017, 11:23:28 »
      Sn Çalışkan bende bi memurum farz edelim çarşamba da dahil haftasonları devamlı ava gidebiliyorum ,hal böyle iken ben istermiyim aynı avlakta yığınla avcıyı sıkıştırılmış günlerde kaldıki 81 il temsilcisinin 70 küsürü 3 gün av isteyen kesim hep memurmu? hiç bir memur avcı bunu böyle istemez, sanmam
    ama bu sistemi dizayn edenler avdan anlamayan ava gitmeyen memur zihniyetiyle hazırlamış desek doğru olabilir yoksa avcı olan memurlar böyle istedi böyle yapıldı gibi anladım ve de üzüldüm saygılarımla
Sizin en azından kalabalıkta olsa en az iki gün gidebilme şanşınız var.
Benim  gibi hafta tatili Çarşamba harici olan işçi kesimindeki arkadaşlar ne yapsın ?
Orman Bakanlığı bir alem ,Temsilciler başka bir alem  ondan sonra ortalığa çıkıp  şu kadar kazanç elde ettik demek ayıptır.
Geçen yıla kadar Salı günü de  av açıktı.Ne oldu Salı gününe ?
Haftanın günlerinden mi çıkarıldı ? Ya da Salı gününün kapatılmasının mantıklı izahı nedir ?
Var mı temsilcilerden sorabilen  kimse  ?
Yok neden sorsunlar ki ? Kimin için sorsunlar?Siz orada ne iş yaparsınız ,ne istedikte aldınız diye soran kimse yok?
Siz daha 3  günü seçme hakkı bile alamamışsınız.
Bir kez daha gördük ki Orman Bakanlığı yetkilileri avcı temsilcilerini borazan gibi öttürmüş ,biz ne  istersek  öyle olur sizde seve seve buna uyarsınız demiştir.
Hiç bir hak ,hukuk, adalet gözetilmeden pulu ve evrağı olan bir kesimin hakkı gasp edilmiştir.
Ben bu düzende vergisini ve pulunun parasını ödeyip ava yasal yollardan gidemiyorsam ödediğim vergilerde haram zıkkım olsun.
Hakkımı da helal etmiyorum.

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Menderes NUR, Zafer YÜKSEL, Ömer ÖZSOY, Bilal AYDIN, Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #28 : 31 Temmuz 2017, 11:46:03 »
Sizin en azından kalabalıkta olsa en az iki gün gidebilme şanşınız var.
Benim  gibi hafta tatili Çarşamba harici olan işçi kesimindeki arkadaşlar ne yapsın ?
Orman Bakanlığı bir alem ,Temsilciler başka bir alem  ondan sonra ortalığa çıkıp  şu kadar kazanç elde ettik demek ayıptır.
Geçen yıla kadar Salı günü de  av açıktı.Ne oldu Salı gününe ?
Haftanın günlerinden mi çıkarıldı ? Ya da Salı gününün kapatılmasının mantıklı izahı nedir ?
Var mı temsilcilerden sorabilen  kimse  ?
Yok neden sorsunlar ki ? Kimin için sorsunlar?Siz orada ne iş yaparsınız ,ne istedikte aldınız diye soran kimse yok?
Siz daha 3  günü seçme hakkı bile alamamışsınız.
Bir kez daha gördük ki Orman Bakanlığı yetkilileri avcı temsilcilerini borazan gibi öttürmüş ,biz ne  istersek  öyle olur sizde seve seve buna uyarsınız demiştir.
Hiç bir hak ,hukuk, adalet gözetilmeden pulu ve evrağı olan bir kesimin hakkı gasp edilmiştir.
Ben bu düzende vergisini ve pulunun parasını ödeyip ava yasal yollardan gidemiyorsam ödediğim vergilerde haram zıkkım olsun.
Hakkımı da helal etmiyorum.
güzel bir yorum olmuş.dediğin gibi bari 3 günü seçme hakkımız olsaydı keşke
1988-Denizli

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Zafer YÜKSEL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 31 Temmuz 2017, 16:01:19 »
Yaptığım avın yüzde 99u göçmen kuş avı zaten gün kısıtlaması tamamiyle saçma bana göre
1980
ORDU

The following users thanked this post: Ömer ÖZSOY

Çevrimdışı Mevlüt KÜÇÜK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 31 Temmuz 2017, 21:13:53 »
Vize yaptırırken oradaki memur av 7 gün açık olunca avlaklar hiç dinlenmiyor falan dedi. Benim fikrim 7 gün olunca denetlemede sıkıntı yaşanıyor.

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 31 Temmuz 2017, 23:30:01 »
Vize yaptırırken oradaki memur av 7 gün açık olunca avlaklar hiç dinlenmiyor falan dedi. Benim fikrim 7 gün olunca denetlemede sıkıntı yaşanıyor.
Mevlüt bey hangi denetleme  siz hiç denetlendinizmi  bana daha hic denk gelMedi   bir haftadaki av günlerini iki güne indirince avlaktaki baskı insan sayısı artacak sanki her cumartesi  pazar  herkez  boş herkez ava koşuyor en ucuz  fişek 25 lira  yakıtı yolu  vergisi pulu  yaptıkları is deil
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Zafer YÜKSEL, Ömer ÖZSOY

Çevrimdışı Cengiz ÖNGÖREN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 01 Ağustos 2017, 01:38:28 »
Çok garip bir mantık yürütme.Yani haftanın üç günü dışında denetlemeye çıkmayın.O günlerde kaçak avlanmak isteyen ava çıkmayacak mı yani. Şu anda olduğu gibi,sezonun açılmasına 3 hafta var ama bazı bölgeler bıldırcın avına başlamış,sezon kapalıysa(!) denetleme de yok.İlginç bir ülkeyiz.
1956 İZMİR
özel ibn-i sina tıp merkezinde doktor

The following users thanked this post: Onur TAVACI

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 05 Ağustos 2017, 10:32:57 »
allahaşkına son on yılı baz alalım ,

-siz kaç kez avlakta yetkili kurumun yetkili görevlileri tarafından kaç kez kontrolden geçtiniz !,..

ben şunu söylüyorum

kaçak av diz boyuydu bu daha bir artacak,
(sitedede sinyalleri var daha yavru ve tüy sarmamış bıldırcın anasının peşinde serçe kıvamında av yapılıyor) hadi bu vicdansızlık ve cehaletin ötesine geçemeyen eğitimsizlik tek yolu eğitim,..

legal avcı kardeşim ben bu av günlerinde boşluğum yokki çalışıyorum işte veya bahçede vs. sebeplerden ava gidemeyen avcı harcını pulunu yatırmış o günü boş avbis sisteminden ava gitmek için boş gününde  c.tesi pazar çarşamba dışında sistem ava izin vermeyecek eeee,... avcı ne yapacakki sorarım.

bu konuyu sitede ''balon haber'' başlığında paylaşmıştım tek bir  yorum yapılmadı,

aslında ben burak bey kardeşimin paylaşımını okuduktan sonra farkındalıkları serzenişle isyan reddesindeydim o sebepten konu başlığı açıp olabilecekleri yazdım bir iki teşekkür okuma zahmetine giren arkadaşlara buradan ayrıca teşekkür ederim ama ne kadar duyargasızlaştımız ortada,..

tekrar bu ''balon haber'' başlığını paylaşma gereği duyuyorum

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=194607.0

saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Menderes NUR

Çevrimdışı Aydın NALIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #34 : 05 Ağustos 2017, 15:32:44 »
Haftanın 7 günü orman muhafaza memuru çalışacak ne zaman tatil yapacak diye düşünüp bu kadarı aldılar gibi geliyor bana. Böylelikle haftanın 3 günü çalışır 4 günü yatarız demişlerdir. (Çok yoğun tempoları var ya hani) ararsın gelmezler, kaçak avcı ihbarı yaparsın gelmezler. İnternetten milletin paylaşımından ceza yazmak daha kolay geliyor olmalı. Seneye de sadece pazara düşürürler artık.
Tabii adamlar yasak avcının değil yasal avcının peşinden koşacaklar ya işlerine geliyordur :)
1980-Antalya

Çevrimdışı Mustafa DİLEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 27 Ağustos 2017, 21:23:03 »
85gün mü yoksa 85 randevu mu? Ayni gün 2 avlak tan randevu alırsanız 85 / 2 = 44.5 gün yapar. Yani ayni gün iki avlak için izin alırsan 85 gün olmaz! Bu konuya açıklık getirilmeli.
1976 bolu

Çevrimdışı Mustafa ÖZDEMİR 60

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #36 : 27 Ağustos 2017, 22:34:02 »
Bu işin işçisi memuru yok kardeşlerim.  Kaçak belgesiz avcılığın önüne gecsinler. Yeterde artar bile. Ben gayet iyi biliyorum bu memlekette 1 belgeli avcı varsa 10 belgesiz var. Ve vergisini ödeyen her bir avcı kardeşimin hakkı hem bohcaci hemde mak tarafından çatır cutur yeniyor. Meralarda rahatlama olsun isteyen yetkili şahsiyetler bohcacilari durdursun biz yasal avcıları değil. Sonuçta bohcaci hergün bohcacidir hafta tatilini carsambayi pekte sallamaz. Hele limit hiç problem değil.  Sen 3 tane bıldırcın bulamazken teyp kurup 100 lerce kuş vuranlarida gördük. Şikayet ettikde ne oldu. Mera baya rahatladı ama 1 tane kuş kalmadı. Tövbe Estağfurullah. Ağzımı bozduracaklar.çok geriyor bu konular. Allah ıslah etsin.....
  • VURSAN CY89 SÜPERPOZE
  • HATSAN DYNAMIC
  • İNGİLİZ SETTER
1986 Tokat

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 27 Ağustos 2017, 22:59:37 »
Bilgilendirme için teşekkürler.
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN

Çevrimdışı Mustafa DİLEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 06 Eylül 2017, 06:32:00 »
85gün mü yoksa 85 randevu mu? Ayni gün 2 avlak tan randevu alırsanız 85 / 2 = 44.5 gün yapar. Yani ayni gün iki avlak için izin alırsan 85 gün olmaz! Bu konuya açıklık getirilmeli.
konu başlığında 85 gün denilmiş ancak bu günde tek avlaktan kota alımlarında. 2 avlak tan alırsak 85 gün yarı yarıya azalmıyor mu
1976 bolu

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 07 Eylül 2017, 01:28:04 »
konu başlığında 85 gün denilmiş ancak bu günde tek avlaktan kota alımlarında. 2 avlak tan alırsak 85 gün yarı yarıya azalmıyor mu
izin alınan bir gün içinde 2 ayrı avlakdan 2 ayrı tür de av izni alınır.85 gün av izni : 84  gün veya 84 izin e düşer.yarı yarı azalma olmaz.
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
« Yanıtla #40 : 07 Eylül 2017, 07:18:18 »
Saçmalık kaçak avcılığın önünü açan bir sistemsin avbis

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli