Gönderen Konu: Retay Masai Mara Av Tüfeği Hakkında  (Okunma sayısı 32152 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
Ynt: Retay Masai Mara Av Tüfeği Hakkında
« Yanıtla #25 : 21 Eylül 2017, 17:21:46 »
Alkışlar size ve Retay'a İbrahim Hocam.

Kendilerini bu denli işlerine adamaları bence gurur verici ve umut vaat edici. Bu kadar kapsamlı bir çalışmayı sizinle birlikte üstlenmeleri, dünya markası olmaları istemelerinin göstergesi. Yolları açık olsun. Sizlere de kolay gelsin.
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Ali KELTEN

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #26 : 21 Eylül 2017, 17:35:29 »
İstenilen ve özlenen bir iş sonuçlar çıksın ve yayınlansın ilk işim Ali Bey ile temasa geçeceğim ve alınan sonuçlara uygun kombinasyonda bir tüfeği hemen alacağım ellerinize sağlık İbrahim Bey bizi şu ithal tüfeklerden kurtarmış olacaksınız.Tebrikler

Saygılarımla
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı İlhan GÜNEN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 21 Eylül 2017, 17:44:06 »
Maaşallah, her silah üreticisinin yapması gereken önemli bir çalışma, Her teste İbrahim bey yetişemez ki  :), kendisine şimdiden çok teşekkür ediyoruz.
Retay silah da kendine güvenmese bu projeye yaklaşmazdı. Kendilerine başarılar ve bol kazançlar diliyorum. 
1984 ORDU

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 21 Eylül 2017, 17:45:45 »
grupmanlar istikrarlı ve güzel olursa ben de almayı düşünürüm.ama 34/7 neredeyse çoğu tüfeğin iyi grupman verebileceği bir kombinasyondur.32/5 ,32/6, 34/5,36/5 gibi daha iri saçmaları da bekliyoruz.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 21 Eylül 2017, 17:56:33 »
Hocam,
Bittiğinde dünya çapında bir çalışma olacak İnşallah, size ve Retay'a da bu yakışırdı.
Şimdiden teşekkürü bir borç biliyorum.

+1
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Ali DELİOĞULLARI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 21 Eylül 2017, 20:59:43 »
Slm arkadaşlar bu gün RETAY ı gezmek görmek amaçlı gittik birde baktık ki İbrahim AYSU Bey de orada... Ibrahim bey çabucak anlatmış ama bu çalışma akşama kadar sürdü, önceside vardır. Sabır  isteyen meşakkatli bi araştırmaya başlamışlar Allah kolaylık versin Retay ailesine ve İbrahim beye... İbrahim bey varken bize söz düşmez ama birseyi hatırlatmak istedim...RC 34 gr 7 no fişekler atılırken hava 32 derece idi bu önemli bence...
Fabrikayı dolaşırken en çok ilgimi çeken  namlu yapılacak olan dolu malzemenin nerdeyse bilek kalınlığına yakın kalınlıkta olmasıydı... + namlu iç çaplarının kontrol edilmesi çok ıyi, öyleki Beysehirde ki üst düzey tüfek firmalarının birçoğunda bu alet yoktu bile.... +Kalite kontrol odasında bir görevli elinde kumpas ve diğer ölçü aletleriyle bütün parçaları kontrol ediyor... + Yapilan mühendislikle belki direkt alakası yok ama ortam temizdi... Atış test odasını görünce şaşırdım,  alışmışız ya karaduzen üretime☺☺
Genel izlenimim iyi yönde.... Hediye tüfeğimi de bu gün aldım...  Denedikten sonra izlenimlerimi siz değerli avlakforum üyeleriyle paylaşmak nasip olur inşaallah.... Sa..

• Beretta S56E
  • Beretta Ultralight DELÜX
  • Benelli Raffaello Standart
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 21 Eylül 2017, 21:37:38 »
Uzun zaman oldu. İbrahim abimin sesi çıkmıyor .Acaba bişey mi oldu diye merak ettim . Çok Fena şeyler olmuş. Bide Konya da imiş hemde yanı başımızdaymış. Abi eline sağlık yine akademisyenlere taş çıkarır. Profosyonel bir çalışma olmuş.
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.

Çevrimdışı Mustafa GÖNEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Retay Masai Mara Av Tüfeği Hakkında
« Yanıtla #32 : 21 Eylül 2017, 23:47:54 »
Bittiği zaman sektördeki aklı başında firmaların üretim seyrini değiştirebilecek yerli ve harika bir çalışmaya girişilmiş.
Allah yollarını açık eyleyip tamamına erdirsin.

Bu noktada, ülkemizde bu çalışmayı yapabilecek akademik birikimin ve teçhizatın tek adresi Kıymetli İbrahim Bey'i ve sahip oldukları titizlik ve vizyonla Değerli Üreticimiz Retay'ı tebrik ediyor; her ikisine de  kazançlı çalışmalar diliyorum.

Korkarım; bittiği zaman av dünyasında tartışacak bir konu kalmayacak. Tüm etkenlere bağlı sonuçlar ayan beyan ortaya çıkacak.
Tam da burada, böyle vizyon sahibi üreticilerden tüfek almak gerekli ki güzel tüfekler kullanmanın yanında sektörde biz de kendilerine acizane destek vermiş olalım.

İyi forumlar efendim.
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2017, 23:53:17 Gönderen: Mustafa GÖNEN »
  • Akdaş AH212 Kamuflaj 71 cm Yarı Otomatik
  • Yıldız SPZ ME Steel 71 cm Üst/Alt Çifte
1988 - Fethiye/Muğla - Bayramiç/Çanakkale

The following users thanked this post: Vedat DURAN, İbrahim AYSU, Ali KELTEN

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 22 Eylül 2017, 08:44:34 »
Elinize sağlık İbrahim bey, tebrikler Retay'a onca ısrarlara rağmen basit bir test istememize rağmen bunu bile profesyonel bir testle paylaşarak yaptılar.

Bazen ticaret yapanlar  iyi bi esinti yakalar, bununla ya ilerler yada durup biraz serinler ve okdukları yerde  sayarlar, Retay tam bunu kaçırdı derken daha ciddi bir işle karşımızda ve  bu çalışma esintiden biraz daha fazlası. Amaçlarına ulaşmadaki gayretlerini ve bunun için ciddi bir destek almalarını gerçekten takdire şayan.

İbrahim bey ar-ge çalışması olduğunu belirtmiş acaba yapılan araştırmadan sonra çıkan sonuca göre mi üretim yapacaklar; yani demek istediğim mesela, 18.6'lık iç çapa sahip namlu en istenilen sonucu elde etti bundan sonra Masai Mara'lar 18.6 lık iç çapla mı üretilecek?

Bu ar-ge çalışması için iki tarafa ve bunu bizimle paylaştıkları için teşekkürler.

« Son Düzenleme: 22 Eylül 2017, 11:41:25 Gönderen: Gökhan AKDOĞAN »
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Vedat DURAN, İbrahim AYSU, Ali KELTEN

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #34 : 22 Eylül 2017, 09:21:08 »
Slm arkadaşlar bu gün RETAY ı gezmek görmek amaçlı gittik birde baktık ki İbrahim AYSU Bey de orada... Ibrahim bey çabucak anlatmış ama bu çalışma akşama kadar sürdü, önceside vardır. Sabır  isteyen meşakkatli bi araştırmaya başlamışlar Allah kolaylık versin Retay ailesine ve İbrahim beye... İbrahim bey varken bize söz düşmez ama birseyi hatırlatmak istedim...RC 34 gr 7 no fişekler atılırken hava 32 derece idi bu önemli bence...
Fabrikayı dolaşırken en çok ilgimi çeken  namlu yapılacak olan dolu malzemenin nerdeyse bilek kalınlığına yakın kalınlıkta olmasıydı... + namlu iç çaplarının kontrol edilmesi çok ıyi, öyleki Beysehirde ki üst düzey tüfek firmalarının birçoğunda bu alet yoktu bile.... +Kalite kontrol odasında bir görevli elinde kumpas ve diğer ölçü aletleriyle bütün parçaları kontrol ediyor... + Yapilan mühendislikle belki direkt alakası yok ama ortam temizdi... Atış test odasını görünce şaşırdım,  alışmışız ya karaduzen üretime☺☺
Genel izlenimim iyi yönde.... Hediye tüfeğimi de bu gün aldım...  Denedikten sonra izlenimlerimi siz değerli avlakforum üyeleriyle paylaşmak nasip olur inşaallah.... Sa..

tekrar hayırlı olsun ali kardeşim, tüfeği satacağını felan duymuştum demek ki satmamışın, ibrahim beyin konyada olduğunu bilseydim bende görüşmek isterdim, gerçekten yapılan çalışmalar çok şeyler değiştirecek ve büyük ses getirecek gibi görünüyor emeği geçen herkese kolay gelsin
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

The following users thanked this post: Vedat DURAN, İbrahim AYSU

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #35 : 22 Eylül 2017, 14:35:38 »
İbrahim Bey öncelikle özverili çalışmalarınız için sizi ve Retay ekibini tebrik eder kolaylıklar dilerim. Merakla sonuçları bekliyoruz. Sonuçların tüm camiaya hayırlı olmasını diliyorum.
+1  O0
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Vedat DURAN, İbrahim AYSU

Çevrimdışı İbrahim KAPLAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 23 Eylül 2017, 21:04:39 »
İbrahim bey sizi ve retay firmasını kutluyorum emeğinize yüreğinize sağlık Allah kolaylık versin.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1974 Hatay-Gaziantep

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 24 Eylül 2017, 23:06:44 »
İbrahim abi yazacak şeylerin hepsi yazilmiş ne kadar değerli bir çalişma olduğu anlatilmaz. Allah kolaylik versin Retay firmasinida tebrik ediyorum.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Mustafa TAÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #38 : 25 Eylül 2017, 21:25:43 »
Bende ki namluda mı sorun var düşünmeye başladım... 18 m 4 şok 30 gr bior tapa momenti marka fişek..

upload pic
  • Armsan Phenoma
1992-ANTALYA

The following users thanked this post: Ali KELTEN

Çevrimdışı Sinan GÜLCÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 26 Eylül 2017, 01:56:55 »
İbrahim bey elinize sağlık ingilizce yerine türkçe terimler kullanırsanız  daha iyi olur malum ülkemizde yabancı dil sorunlu. Türkçe terimler kullanırsanız konu
 daha kolay anlaşılır
  • Ata Arms Freelander Y.otomatik 71cm
  • Çifsan Y.otomatik Slug 71cm 7+1
1972-EDİRNE

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
« Yanıtla #40 : 26 Eylül 2017, 09:36:03 »
Bende ki namluda mı sorun var düşünmeye başladım... 18 m 4 şok 30 gr bior tapa momenti marka fişek..

upload pic

Gunaydın Mustafa Bey,

MM tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Dipçiğin ayarını kontrol ettiniz mi? Lütfen tüfeğinizin yükseklik ayar plakarından dipçiği kendinize göre ayarlayın ve sonra kontrol edin atışınızı.

Truglo arpacığınızı da kontrol eder misiniz? size göre büyük gelebilir, atışınızı da ona göre yapın ve bizlere bilgi verirseniz yardımcı oluruz en kısa zamanda.

iyi günler

Selim

RETAY
#Pullit
retayarms.com - retayusa.com
www.instagram.com/retayarms

The following users thanked this post: Vedat DURAN

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
« Yanıtla #41 : 26 Eylül 2017, 10:12:20 »

upload pic

Merhaba,

Tüfeğiniz için bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Tüfeğinizin IPS Numarasını ve Seri numarasını bizimle buradan paylaşabilir misiniz lütfen bilgilere ulaşmak için.

Grupman testleri dünya da 36,6 metreden yapılmaktadır genel kabul adilen test mesafesi olarak. Fişek ise 6 no lu saçma ile test yapılır.

Şoklar konusunda ise, grupman da bahsettiğiniz şekilde fark yaratıyor ise her iki şoktan birisinin ölçülerinde hata vardır. İsterseniz test ettiğiniz şokları da kutu içerisine ekleyip bize gönderebilirsiniz ve burada en profesyonel ölçüm aletlerinde şokları ölçer ve sizlerle buradan paylaşabiliriz.

Bütün parçalarımız imalat sürecinde her 4 parçada 1 adet CMM ölçüm aletlerinde ölçümleri yapılarak üretime onay verilmektedir.

Sizin yaptığınız grupman standartları bu kabul edilen ölçü, fişek ve şoklara göre standart dışı.

Kullandığınız fişeğin saçma numarasını paylaşabilir misiniz?

Forum yöneticisi İbrahim Aysu bey bu hafta şirketimizte testlere devam etmektedir. İsterseniz tüfeğinizi bize kargo edip, buarada ibrahim beyden profesyonel ekipmanlar, ölçüm aletleri ve laser sight bore ile test yapılmasını rica eder ve buradan sizle paylaşabiliriz sonuçlarını.

Firmamızdan kaynaklanan herhangi bir hata veya sorun ile karşılaşılırsa, ürününüzün namlusu tamamen yenisi ile değiştirilip , testleri yapılıp kutu içerisine eklenip size geri gönderilecektir herhangi bir ücret talep edilmeden.

Tekrardan bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz ve gün içerisinde sizden bilgi beklemekteyiz.

Selim
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2017, 10:14:49 Gönderen: Ali KELTEN »
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #42 : 26 Eylül 2017, 10:40:26 »
İşte budur Selim Bey
Umarım bu yaklaşımınızı firma olarak hiç bozmazsınız .Türk avcısının size sizinde Türk avcısına ihtiyacınız var.

Saygılarımla
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

The following users thanked this post: Kenan KOÇ 05, Ali KELTEN

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #43 : 26 Eylül 2017, 10:41:39 »
Merhaba,

Tüfeğinizin IPS Numarasını ve Seri numarasını bizimle buradan paylaşabilir misiniz lütfen bilgilere ulaşmak için.

Grupman testleri dünya da 36,6 metreden yapılmaktadır genel kabul adilen test mesafesi olarak. Fişek ise 6 no lu saçma ile test yapılır.

Şoklar konusunda ise, grupman da bahsettiğiniz şekilde fark yaratıyor ise her iki şoktan birisinin ölçülerinde hata vardır. İsterseniz test ettiğiniz şokları da kutu içerisine ekleyip bize gönderebilirsiniz ve burada en profesyonel ölçüm aletlerinde şokları ölçer ve sizlerle buradan paylaşabiliriz.

Bütün parçalarımız imalat sürecinde her 4 parçada 1 adet CMM ölçüm aletlerinde ölçümleri yapılarak üretime onay verilmektedir.

Sizin yaptığınız grupman standartları bu kabul edilen ölçü, fişek ve şoklara göre standart dışı.

Forum yöneticisi İbrahim Aysu bey bu hafta şirketimizte testlere devam etmektedir. İsterseniz tüfeğinizi bize kargo edip, buarada ibrahim beyden profesyonel ekipmanlar, ölçüm aletleri ve laser sight bore ile test yapılmasını rica eder ve buradan sizle paylaşabiliriz sonuçlarını.

Firmamızdan kaynaklanan herhangi bir hata veya sorun ile karşılaşılırsa, ürününüzün namlusu tamamen yenisi ile değiştirilip , testleri yapılıp kutu içerisine eklenip size geri gönderilecektir herhangi bir ücret talep edilmeden.

Tekrardan bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz ve gün içerisinde sizden bilgi beklemekteyiz.

Selim

Yaklaşım budur müşteri memnuniyeti böyle sağlanır.

Saygılarımla
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı Berat ŞAHİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 26 Eylül 2017, 10:44:20 »
Merhaba,

Selim
Bu kadar ilgili olmanız ürünüzün arkasında durmanız bizim Türk firmalarında alışık olmadığımız bir durum inanın sizi canı gönülden tebrik ediyorum olması gereken de bu zaten yolunuz açık olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • REMİNGTON 11-87
  • CESA 1800 FAVORİT
  • BERETTA MOD70 7.65MM
  • DUETSCH DRATHAAR (TİNA VE ÇİKO )
"DERDİ DÜNYA OLANIN DÜNYA KADAR DERDİ OLUR"

TRABZON - SAMSUN - 1986

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
« Yanıtla #45 : 26 Eylül 2017, 11:32:32 »

upload pic

Merhaba Mustafa Bey,

Bu arada tüfek size mi aittir?  Sizin ruhsatınıza mı kayıtlıdır?
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
« Yanıtla #46 : 26 Eylül 2017, 11:38:37 »
Bu kadar ilgili olmanız ürünüzün arkasında durmanız bizim Türk firmalarında alışık olmadığımız bir durum inanın sizi canı gönülden tebrik ediyorum olması gereken de bu zaten yolunuz açık olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Berat Bey ,

Hiç kimsenin bütçe ayırıp, para ödediği, av için planlar yaptığı ve hayal kurduğu bir ürün de sorunla karşılaşmasını isteyemeyiz ve en son istenecek şeydir.

Bu yüzden mağduriyet oluşmadan sorunu tespit edip çözmek gerekli.  Bunun için yapılması geren neyse yapılmalıdır.

Yetkili arkadaşlarımız Mustafa beyin bayiisi ile iletişime geçip kendilerine ulaştılar ve ürünü teslim alıp bayii tarafından bize kargo yapılacak.

Testlerini ve incelemelerini yapıp sizlerle paylaşacağız

Sözleriniz için teşekkür ederiz.

Selim
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Vedat DURAN, Gökhan AKDOĞAN, Tevfik GÜN, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 26 Eylül 2017, 12:33:13 »
Merhaba Ali Bey,
Öncelikle firma olarak biz avcılara göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederim.Yakın zamanda pompalı av tüfeği üretim planınız var mı aydınlatırsanız memnun olurum.
Kolay gelsin.
1978 Eğirdir-Isparta

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
« Yanıtla #48 : 26 Eylül 2017, 13:39:37 »
Merhaba Ali Bey,
Öncelikle firma olarak biz avcılara göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederim.Yakın zamanda pompalı av tüfeği üretim planınız var mı aydınlatırsanız memnun olurum.
Kolay gelsin.

Tevfik Bey,

Öncelikli kısa vadeli planlarımız ve yatırımlarımız kinetik sistem üzerine , bu segmenti tamamladıktan sonra diğer projelerimize başlıyacağız.

Kısa vadede bu yönde bir çalışmamız mevcut değil.

ilginiz için tesekkur ederiz.

Selim
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Mustafa TAÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #49 : 26 Eylül 2017, 16:01:54 »
Öncelikle Merhaba, Tüfeğin satış sonrası sorun olması veya olmamasından kaynaklı ilgisinden dolayı teşekkür ederim. Burada öncelikli amacım Tüfeğin nişangahımı bana uyum sağlamasına yönelik bir çalışma idi, Kundak ayarlarının bana göre yapılmasına rağmen üst vurmaya devam etti.Merkezli vuruş olması için arpacığın neredeyse gözden kaybolması yani kundağın üzerine iyice yatmam gerekiyor bu şekilde atış yapmak mümkün değil.
 Tüfeği sarın alma sürecinde ki yanlış anlamayı gidermek açısından, başka bir marka ile Masai arasında kaldım, bu silahtan başka bir arkadaşım satın aldı.Tüfek üzerinde yoğun övgü ile bahsetmesinden dolayı etkilendim ve aldım.Fakat kendisine her seferinde grupman ile ilgili bilgi olmadığını belirtsem de satın aldım.
İlk etapta fişek yaptığına girmekte 10 fişekte 1 sıkıntı yaratıyor du fişek zorla giriyor çıkarıp tekrar yerleştiriyordum. Bayi arkadaş bunun Yen'i olmasından kaynaklı olduğunu belirtti. Üzerinde durmadım.
 Gelelim grupman işine bugün diğer tüfeğim ile grupman karşılaştırması yaptım. Yaf marka power tapa 8 no,20 m 3 şok ile her iki tüfekle atışı ben yaptım Masai de 337 adet saçma hedefte sayıldı diğer tüfeğim ile 397 adet saçma saydım.
Az sonra diğer Masai satın alan arkadaşım ile grupman bakıcaz.Sıkıntılı durum var ise o arkadaşımda firma ile bağlantıya geçecektir.
Tüfek ile 200 yakın fişek attım. 1 defa tık diye fişeği patlatmadı.Fişektwn kaynaklı olabileceğini düşündüm.Onun dışında herhangi mekanizması hatası olmadı. Tabir ile  şıkır şıkır çalıştı.Mevcut arpacık benim açımdan oldukça büyük LPA denedim ama olmadı.
Herkese Saygılar, Sevgiler ve Selamlar...
  • Armsan Phenoma
1992-ANTALYA

The following users thanked this post: Gökhan AKDOĞAN