Gönderen Konu: 18 SENELİK AVCIYIM BU KADAR ÇULLUK HİÇ GÖRMEDİM  (Okunma sayısı 13226 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
AVCI DOSTLAR. dediğim gibi 15 yaşından beridir ava gidiyorum yemin ederim ben böyle çulluk bolluğu görmedim. diyeceksiniz 15 yaşında yasal avcı değilsin. çocukluk heyecanı durumıyorduk yerimizde.. ama emin olun samsun bölgesi çulluk avına doydu . abartısız söylüyorum 3 gün içinde en az vurulan çulluk sayısı 1000 üzerindedir. kar yağışının sebepiyle çullukların sahile deniz kenarına sıkışmasına sebep oldu. deniz kenarında kar olmayışı sanki serçe sürüleri gibi çulluk sürüleri vardı. her çubuk çalı dibinden çulluklar 2.er 3.er kalkıyordu. çok fazla idi çokkkkk.
  ama emin olun çok zevsiz av oldu. hiç zevki yoktu. aramaya gerek yok. zaten heryerden çullluk geliyordu zaten. yemin ederim sanki karatavuk serçe kuşları sağa sola uçuşuyor. yeryerden çulluk gelirmi. sürekli sabahtan akşama kadar gezim halinde çulluklar.
 inşallah kar erimeye başladı hemen hayvanlar dağılır. hafta sonu kalabalık ava gittik 10 kişiye yakın avcı idik köydende 3 arkadaş ile birlik 10 kişi falandık. 2 saatte baya çulluk vuruldu. en son 2 saat av yaptıkdan sonra avı bitirdik. yeter dedik artık ama işte üzücü olan yanıda::((((
  sabah adama başı milletin 60 tane 70 tane 85 tane çulluk vuruğu köylülerin vede aynı şekilde gecede ışıklarla çıktıkları vede bu sayılardan dahada fazla vurdukları. bence biz bile limitlere uyduk gibide olsa bile bu bile fazla bizde fazla vurduk.36 kuş vurduk ama bu bile fazla sayımız fazla olsada ormanda av gibisi yok keşke ormanda av yapsa idikda 5 tane ile çıksa idik avdan yeterli olurdu.
 allahımdan sadece  duam  erkenden karların erimesi vede hayvanların dağılması heryere. arayarak çulluk vurmak istiyorum
  o kadar çulluk varki serçe gibi dedimya ne kadar fazla kuş ama o kadarda zevksiz av oldu. arama yok köpekler ferması az . hayvan durmuyorki heryeden fırlıyor köpeklerin kafası karıştı kazan gibi oldular saflaştı köpekler.  zevk yoktu zevkkk
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2013, 12:02:48 Gönderen: Adem KOCA »
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: 18 SENELİK AVCIYIM BU KADAR ÇULLUK HİÇ GÖRMEDİM
« Yanıtla #1 : 16 Aralık 2013, 10:17:26 »
 mahrumiyet sonucu mahkumiyet olmuş......av demek yanlış olur rakibin en zayıf hali...böyle darda zorda kalmış yardıma ihtiyacları varken,onları av olarak görmek kolay olmasa gerek.....fırsat dan istifade olmuş....öye durumlarda avın zevki çıkmaz çıkmamışda......teyple bıldırcın avına benzemiş.........
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2013, 17:18:20 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Birol KEÇECİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 16 Aralık 2013, 10:28:39 »
CUMARTESİ GÜNÜ SİNOP'TADA  DURUM AYNIYDI 1 SAATTE MERADAN ÇIKTIK BİRDAHA BÖYLE BİRŞEY OLMAZ İNŞALLAH NEYSEKİ GECE YAMUR YAVDI KARLAR ERİDİ KALAN ÇULLUKLAR KURTULDU.
Birol KEÇECİ
1980 SİNOP

Çevrimdışı Fethi TAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 16 Aralık 2013, 10:32:17 »
Adem kardeş 3-4 gün önce 'kar yağdı böyle oldu' diye bi konu paylaşmıştım.Senin konuda bana yakın.Tebrik ederim.Evet avcılığın avın en büyük sorunu gece avı.İnan hafta sonu 2 gün sadece 5 çulluk vurdum.Samiyetimle söyliyeyim bunu 40 a kadar çıkarabilirdim.Keşke o 5 taneyide vurmasaydım ama dayanamadım. Avcılığın sadece cılık kısmını alan lar gündüz 20 gece 30 tane vuruyor sabahda marifetmiş gibi anlatıyor.Utanıyorum onlardan allah vicdanlarının sesini duymayı nasip etsin onlarada.Artıkda kar yağmasın istiyorum yoksa seneye neolur bilemem artık.
Fethi TAŞ
1975 Fatsa ORDU

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 16 Aralık 2013, 10:55:30 »
CUMARTESİ GÜNÜ SİNOP'TADA  DURUM AYNIYDI 1 SAATTE MERADAN ÇIKTIK BİRDAHA BÖYLE BİRŞEY OLMAZ İNŞALLAH NEYSEKİ GECE YAMUR YAVDI KARLAR ERİDİ KALAN ÇULLUKLAR KURTULDU.
birol dostum normalde ördeğe gidecektim çulluk var diye duyunca ördeğe erteleyip çulluk avına geçtim. sıf köpeklerim .çulluk bolluğunu görsün yen,i yavrum da işi tam kapsın diye.deniliyordu ama bu kadar da .çok olacağını düşünmemiştim. yani denilen kadar abartı demiştim ama baratı değilmiş. çulluk abartı şeklind ebolmuş ve gördüm evet çok çok fazla idi. tabikide ava gidincede ava girdik avımızı yaptık..  ördeğe devam artık en azındna zahmetli av yorucu yıpratıcı av :))
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 16 Aralık 2013, 10:56:09 »
Adem kardeş 3-4 gün önce 'kar yağdı böyle oldu' diye bi konu paylaşmıştım.Senin konuda bana yakın.Tebrik ederim.Evet avcılığın avın en büyük sorunu gece avı.İnan hafta sonu 2 gün sadece 5 çulluk vurdum.Samiyetimle söyliyeyim bunu 40 a kadar çıkarabilirdim.Keşke o 5 taneyide vurmasaydım ama dayanamadım. Avcılığın sadece cılık kısmını alan lar gündüz 20 gece 30 tane vuruyor sabahda marifetmiş gibi anlatıyor.Utanıyorum onlardan allah vicdanlarının sesini duymayı nasip etsin onlarada.Artıkda kar yağmasın istiyorum yoksa seneye neolur bilemem artık.
vala be duydm yeğnim söyledi adam sabah vurmşlar 2 kişi 100den fazla kuş akşamda bi okadar kuş ışık ile vurmuşlar.yazıkk çok yazıkk
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 16 Aralık 2013, 10:57:19 »
mahrumiyer sonucu mahkumiyet olmuş......av demek yanlış olur rakibin en zayıf hali...böyle darda zorda kalmış yardıma ihtiyacları varken,onları av olarak görmek kolay olmasa gerek.....fırsat dan istifade olmuş....öye durumlarda avın zevki çıkmaz çıkmamışda......teyple bıldırcın avına benzemiş.........
ben teyp olayına karşıyım aslada kullanmam. şiakeyttde ederim görürüsem. ama bu olay farklı. var denildi çok ama bu kadar çok olacağını düşünmedim inanmadım am gerçekmiş evet çok aşırı vardı kuş
 gidincede ava girdik gördük yaşadık
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Cengiz ÖNGÖREN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 16 Aralık 2013, 11:53:54 »
çullukta kota kalktı mı acaba? !..yoksa bazı kişilere serbest mi? milli parklar uyuyor herhalde.
1956 İZMİR
özel ibn-i sina tıp merkezinde doktor

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 16 Aralık 2013, 11:59:47 »
çullukta kota kalktı mı acaba? !..yoksa bazı kişilere serbest mi? milli parklar uyuyor herhalde.
ÇULLUKDA KOTA KALKMADI AMA DEDİĞİMİZ GİBİ KİŞİ BAŞINA 4 KUŞ UYUYORUZ AMA ARADA OLUYOR 3 VEYA 4 JKUŞ FAZLA ÇIKIYOR AMA BU DENLİ AV BEN HİÇ GÖRMEDİM VEDE VURULDUĞUNUDA DUYMAMIŞTIMÇ. GÖRDÜM DUYDUM VEDE YİNE OLSA AYNI ŞEKİLDE DAHADA GİTMEM . ORMANA GİDERİM AĞAÇLAR İÇERİNDE VURURUM VURAMAM EN İYİSİ BU
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Emrah DUMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 16 Aralık 2013, 13:12:16 »
şimdi orda av teskeresi olan adam atıyorum 20 tane çulluk vurdu o avcı ama parası olmayıp dağda bayırda 1 tane çulluk vuran adam bohçacı ve milli parklardan dünyanın cezasını yiyo doğrumu ? biyerde yanlışlık var milli parklar olan biteni görmüyormu
1986 DÜZCE/HOLLANDA

Çevrimdışı Mahmut YURDUSEVEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 16 Aralık 2013, 13:46:49 »
karın bu ayda bu şekılde yağması çok kötü oldu ,çünkü herkes avcı oldu beldemızde 7 pullu avcı varken bi baktımkı herkes avcı olmuş.yaslısı colugu cocugu .gecelı gunduzlu hıc durmadan et pesındeler şikayet edıldı jandarma geldi bir kaçtane genci yakaldı kımlık sorguladı bıraktı.adamın hıc bıryerden haberı yok.ne ruhsat sordu  ne takoz nede avlanma belgesi.sonuç olarak karadenızde culluk neslıne darbe vurulmustur ve yetkılı ormancılar jandarmalar uyumustur. bence çulluk avı bu karda yasaklanmalıydı ve gereken tüm önlemler alınmalıydı.
Mahmut YURDUSEVEN
1978-Trabzon

Çevrimdışı Aslan ŞEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 16 Aralık 2013, 16:07:40 »
Böyle olaylar karın çok olduğu durumlarda yaşanır. Biz buna kar kuşu derdik ve bu kuşu avlamak ayıp sayılırdı, vuranda bu durumdan pek bahsetmezdi ama son yıllarda avcı da hırsını ve sitresini atamaz oldu eski etik kurallarda unutuldu.
Aslan ŞEN
1969.SAMSUN-ALAÇAM.  ( İkamet)Tekirdağ

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 16 Aralık 2013, 16:32:31 »
şimdi orda av teskeresi olan adam atıyorum 20 tane çulluk vurdu o avcı ama parası olmayıp dağda bayırda 1 tane çulluk vuran adam bohçacı ve milli parklardan dünyanın cezasını yiyo doğrumu ? biyerde yanlışlık var milli parklar olan biteni görmüyormu
VALA KARDEŞİM GÖRMEME DUYMAMA GİBİ BİR DURUM YOK. BÜTÜN SAMSUN ORAYA AKTI O MEVKİLER AVCI BOLLUĞU VARDI. EĞERKİ ANA YOLLARI KESSE İDİ KONTROL NOKTASI OLARAK HERKEZİ YAKALARDI. BAZI YOLLAR VAR MECBUREN EVİNE DÖNECEKJSEN ORALARDAN GEÇMELİSİN. İSTESELER ÇOKKK KİŞİ YAKALNIRDI.
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 16 Aralık 2013, 16:34:46 »
Böyle olaylar karın çok olduğu durumlarda yaşanır. Biz buna kar kuşu derdik ve bu kuşu avlamak ayıp sayılırdı, vuranda bu durumdan pek bahsetmezdi ama son yıllarda avcı da hırsını ve sitresini atamaz oldu eski etik kurallarda unutuldu.
KAR KUŞU DENİLİR AMA BU KULARIN OLDUĞU YERLERDE HİÇ KAR YOKKİİ. BU YÜZDEN O BÖLGELERDE İDİ HAYVAN . NASIL YASAK KOYACAKSINKİ KAR YOK DENİZE YAKIN KÖYLERDE. AVCIDA DOLDU TAŞTI OARALARDA :))  BEN ONU BUNU BİLEMM ÖRDEK AVINDAN GERİSİ YALAN . AV DEDİĞİN ZORLU OLACAK MEŞAKATLİ OLACAK
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 16 Aralık 2013, 16:37:39 »
karın bu ayda bu şekılde yağması çok kötü oldu ,çünkü herkes avcı oldu beldemızde 7 pullu avcı varken bi baktımkı herkes avcı olmuş.yaslısı colugu cocugu .gecelı gunduzlu hıc durmadan et pesındeler şikayet edıldı jandarma geldi bir kaçtane genci yakaldı kımlık sorguladı bıraktı.adamın hıc bıryerden haberı yok.ne ruhsat sordu  ne takoz nede avlanma belgesi.sonuç olarak karadenızde culluk neslıne darbe vurulmustur ve yetkılı ormancılar jandarmalar uyumustur. bence çulluk avı bu karda yasaklanmalıydı ve gereken tüm önlemler alınmalıydı.
DOSTUM NESİL  DİYROSUNYA AYNI ŞEKİLDE GECEN SENEDE BÖYLE AV OLDU GİTMEDİM AMA DUYDUM. ONDAN ÖNCEKİ SENEK AYNI ŞEKJİLDE. DEMEKKİ VURUYLMA İLE AVIN NESLİ ALAKASI YOK. HER SENE AYNI SAHNE OLUYOR ORDA. DENİZ KENARINDA KAR OLMUYOR HEP AYNI ŞEKİLD EYAĞIŞLAR OLUYOR AYNI ŞEKİLDE AVLANILIYOR. VEDE İLK DEFA DENİZ KENARINA ÇULLUK AVINA GİTTİM. NE AVDAN BİŞEY ANLADIM NE VURDUĞUM KUŞTAN NEDE KÖPEĞİMİN FERMASINDAN BİRŞEY ANLADIM.
  YANİ AVCILIK DEĞİL DÜZ ALANDA BU ŞEKİLDE AV YAPMAK
 BİR DAHA ALSA AVA GİTMEM ÇULLUK AVINI ORMANDA KEKLİK AVINI DAĞLARDA ÖRDEK AVINI SAZLIK İÇİNDE  ÇAMUR YARARAK GÖĞSÜNE KADAR SU İÇİNDE YAPACAKSIN GERİSİ YALAN AV . AV DEDİĞİN BÖYEL OLMALI
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Aslan ŞEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 16 Aralık 2013, 18:54:44 »
Kar kuşu demek zaten karın üzerindeki kuş demek değildir. Kar bölge genelini tamamen kaplamıştır kuşun yemlenme ve toprağa ulaşma şansı kalmamıştır. Kuş bu durumlarda sahile kar olmayan veya az olan bölgelere sıkışır yada kara sulak dediğimiz alanlara sıkışır ve kuşun sıkışma alanları zaten bellidir bu durumun oluşmasına kar kuşu denir. Örnek olarak bir barajın suyu hemen hemen tamamen basılır belli noktalarda ki çukurlarda az miktarda su kalır ve tüm barajın balıkları burada toplanmak zorunda kalır. İşte bu kuşu vurmak bu balığı yakalamak kadar kolaydır, ve bu balığı yakalamakla siz gidip balık avı yaptım diyemezsiniz sadece toplamışsınızdır.
Aslan ŞEN
1969.SAMSUN-ALAÇAM.  ( İkamet)Tekirdağ

Çevrimdışı Hayri IŞITAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 16 Aralık 2013, 19:34:37 »
adem gozum STOP daha vurma bu vuranlara uyma hatta elinden geliyor ihbar et seneye ne bulupta vuracaklar
oturup kus yok diye saga sola sallar lar yazik cok yazik sevgiler
1962 SAMSUN 55-- United states

Çevrimdışı Ayhan TAŞDEMİR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #17 : 16 Aralık 2013, 20:30:17 »
..
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2014, 01:09:47 Gönderen: Ayhan TAŞDEMİR »
  • remington 1187 premier lc
  • remington 870
  • labrador
Ayhan TAŞDEMİR
1966-Samsun

Çevrimdışı Güven SARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 16 Aralık 2013, 21:34:25 »
Kendi adıma bu konuda şunları söylemek isterim çulluk avı en zevkli avdır,neden ? Çünkü çulluğu bulmak ve de vurmak zordur mücadele ,azim,hırs,iyi köpek ve iyi atıcı ister o yüzden çok severim ve yıllardır çulluğun peşinden koşarım.Ama kar yağınca benim için çulluk avı bitmiştir karagözlü sultanımın evlerin saçaklarına kadar gelmesi onun o aciz durumlarını görmem beni üzer ve rahatsız eder.Bu durumdaki kuşun sanki düşmanla mücadele eder gibi anormal sayılarda vurularak birde poz poz resimlerle sergilenmesi de tepemi attırır.Gerçek avcıların bu kadar aciz duruma düşmüş bu kuşu avlayacaklarına inanmıyorum inanmak istemiyorum.Ben ve ekibimdeki arkadaşlarım normal zamanlarda bile kuşu bol bulduğumuzda yeter diyerek ava son vermeyi ne mutlu ki becerebildik.Bu arada kar yağışı başladığından beri tek fişek atmadığımı da tüm samimiyetimle söylemek isterim.Saygılarımla.
Güven SARI
1967 Ordu Fatsa 0 532 455 28 03

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #19 : 16 Aralık 2013, 21:38:09 »
:( Karadeniz de kırsal da özellikle her evde bir tüfek vardır ve bunlar daha çok 1- düğünlerde 2- Kar yağınca ateşlenir :(
Hadi düğünlerden geçtik ancak Kar yağınca nerede ise metrekareye bir adam düşer ve bu bir kültür gibi oturmuştur KAR VARSA ET var...
Buna bazı avcı arkadaşlarımız da ben vurmasam gece ışıkla gündüz sıkışınca başkaları vuracak diye ortak oluyor :(
Bu alışkanlılğa bir şekilde sadece karadeniz de değil Tüm ülkede dernekler olarak işleyip dur dememiz lazım...
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 16 Aralık 2013, 22:30:34 »
cumartesi  saat 11 gibi bizde meradaydık . araçtan inince ; ne oluyor lan dedim kendi kendime , üçüncü dünya harbimi  çıktı , diye düşündüm ard arda  patlayan silahları duyunca .  resmen harp çıkmış . . .  cuma gününden başlamış katliam ,  cuma daha çok vurmuşlar  , ne gelen varrr ne giden . cuma günü ortalık yıkılmış  ,  yetkililerde tık yok , ayın 15 inden 15 ine görevdeler . .
. . . askerliğimi güneydoğuda yaptım , 95 senesinde kuzey ırağa yapılan  çelik bir operasyonunda görev aldım , haftanin kampına skorskilerle  çatışmanın ortasına indiğimizde bile bu kadar silah top tüfek atılmıyordu . . sanki savaştasınız ve bütün gücünüzle kuvvetinizle hırsınızla bitmek tükenmek bilmeyen bir azimle  düşman askerlerine taarruz ediyorsunuz . .
 . . bi kavaklığın içine girdim , kırma bi köpekle bi avcı grubada üst taraftan geldi , o kopay kırması it , bi daldı çalılıklara  , aman yarabbi , metre kareden bi kuş kaldırıyor ,  atan atana , bir kuşa 15  20 fişek atılıyor , kavaklığın içi doldu ,  çulluklar  her yerdeler .   kuşta zaten uçmaya mecal kalmamış , bi deri bi kemik  , utandım insanlığımdan yaptığım avdan  , az kalsın ağlayacaktım .
. .  açıkçası resmen insanlık ayıbı , katliam vahşet . . herif çuval işi götürüyor kuşu , yarım posta çuvalı var . . vicdan kalmamış , gözler dönmüş . . birde muhabbet ediyorlar sen 10 vurdun ben 15 , sanki , af buyrun  sidik yarışı yapıyorlar , çok vuran iyi avcı . . .
. . .  velhasılı , bu kuşu kökten kurutup bir daha çulluk avı yapmayacaklar galiba gelecek zamanlarda . .
kuş bekliyordum ama ,  inanın bu kadarını diil . . böyle bir tufan kaç sene sonra  olur artık bilemem . . ama yapılan gerçekten insanlığın ayıbı . . .
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 17 Aralık 2013, 07:43:22 »
adem gozum STOP daha vurma bu vuranlara uyma hatta elinden geliyor ihbar et seneye ne bulupta vuracaklar
oturup kus yok diye saga sola sallar lar yazik cok yazik sevgiler
abicim yok daha öldürsen gitmem. kendime kızıyorum keşke gitmese idim diye.   daha kesinlikle gitmem öyle  hiç tad yok. zaten sürekli karatvuk gibi çulluk geziyor havada heryerde çulluk var. çeltik içinde çalı diibinde kürüzde fındık içinde sazlık içinde. yaa anlatam diyorum ya her yerde evlerin kenarında heryerde. eskidne beridir çok duyoyordum her sene aynı sahne oluyor sahilde ömrümde ilk defa bu sene gittim avda iken bike yok abi bizlik av değil bu.zaten bunun adı av değil. yurt dışındaki av gibi birileri salıyor evcil kuşları biz vuruyoruz gibi.

1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 17 Aralık 2013, 08:03:00 »
 yüce allahımdan dua ediyorum : inşalah bundan sonra bu şekilde avlara gitmeyi bana nasip etmesin . çok rahatsız oldum avdan soğudum bi anda. inşallah hiç gitmezdim kar da ava vede bu durum duysam bile oldu gitti ama avdan soğudum
  adem senin ne işin  var çulluk avında SEN ÖRDEK AVCISISIN GİT ÖRDEĞİNE EZİYET ÇEK VUR Bİ KAÇ TANE ÇIK .

1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 17 Aralık 2013, 09:29:44 »
Bakın siz karadenizde yaşamışsınız bunları.

Biz size 1000 km uzaktayız ve güneydeyiz aramızda sıcaklık farkı belki 15 derece ama biz bile yaşadık.

Bu sene vurulan çulluğu daha kimse vurmadı Mersin'de,tabi sizin oralardaki kadar çok değil ama 15-20 kuş laflarını geçen hafta herkesten duyduk.

Bu sene cubbal ve karatavuk da çok,geceleri fenerle 150-200 adet kuştan bahsediyo herkes.
1982-Mersin

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 17 Aralık 2013, 09:30:57 »
Bize ördekten başkası yalan Adem,düdükle çağırmadığım hayvanlar bana keyif vermiyor artık :)
1982-Mersin