Gönderen Konu: MİLLET ÖRDEĞİ KIRMAYA BAŞLADI MİLLİ PARKLAR UYUYUN SİZ !!!!!  (Okunma sayısı 17346 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
samsun bölgesi göletlerinde  millet 3 günlük fırtına ördek vurmaya başladı. kişi başı 10 en az vurulan ördek sayısı. bizde hala bekleyeim kasım ayını. görüyorsunuz ki milli parklar uyuyor istese göletler etrafında denetim yapılsa her avcıyı yakalar ama yok şimdi rahatsız etmesin kimse sezon aç.ılınca gezecek timler  ekipler
   ben 4 gözle ördek avını bekler ken hazırlıklar yaparken bu hbr yine enayi adem ne kadar dürüst avcısın diye içimden geçmeye başladı. ama yinede olsun beee  . sıkıntıya girmeye gerek yok zamanını beklemek en mantıklısı .. tüfektan ruhsattan olmaya gerek ok. rahat rahat av yapmak varken ne gerek var stres yaşamaya sıkıntıya girmeye. bu şekilde kendimi avutuyorum :))
     bu hem bir şikayet hemde zelzeniş olarak algılansın lütfen :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Bahattin ÖRTÜKOĞLU

• Müdavim Üyemiz
milli parklar işi avın açık olduğu günde belgeli avcının avını bozmak rezil etmek başka ne işe yarıyorlar yıllardır yalvarıyorum bırakın arkadaşlar serbest gün denetim yapmayı harici günler yapın denetiminizi av kapalıyken yapın denetiminizi anlayan kim demek benden başka kanser olanda varmış konuya
  • BROWNİNG
  • BERATTA
  • BAİKAL
Bahattin ÖRTÜKOĞLU
1970 KASTAMONU
05327153381

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ördek ağustos ayından beri başladı benim bildiğim kadarıyla .  taa ağustos ayında duydum ördeklerin vurulduğunu .
. . . palazları ne güzel budarlar , patır patır incir yaprağı gibi dökerler . . .
. . . . iyi tarafından bakmak lazım olaya  :P bizede babaçlar ,  anaçlar kalır  8)
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Niyazi TÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
Maalesef T.C. de en büyük bohçacılar İSTİSNALAR HARİÇ  ruhsatlı yasal avcılar bıldırcına gider önüne gelene atar onlara limit yok başkası vurmadan ben vurayım boşuna mı para veriyorum mantık bu. Sona doğru yaklaştık bu katliamlarla  avın sıfırlanması çok yakın ...
Niyazi TÜRK
1963 KASTAMONU

Çevrimdışı Hüseyin EKİNCİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • 5334751516
ısıklı eber karamık 1 aydır ben duyuyorum mıllet 100 150 dıye sagda solda konusuluyor bızım vuracagımız 3 bıldırcında ancak bızı kovalarlar
Hüseyin EKİNCİ
1982-Antalya

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ördek ağustos ayından beri başladı benim bildiğim kadarıyla .  taa ağustos ayında duydum ördeklerin vurulduğunu .
. . . palazları ne güzel budarlar , patır patır incir yaprağı gibi dökerler . . .
. . . . iyi tarafından bakmak lazım olaya  :P bizede babaçlar ,  anaçlar kalır  8)
yok yusuf abicim ben nasıl bekliyor isem herkez beklesin. biliyorsun ördek avına nasıl düşkün biriyim ama halada gitmiş değilim. yerlerini ördeklerin yataklarını bildiğim halde  gitmiyorum.   az dsaha kaldı az daha . kasımda başluıyorum.  aşşahın izni ile güzel avlar yaparız. ne olursa olsun ördek sezonu açılmadan gitmeyeceğim ve hiç gitmedim ömrüm boyunca.
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
işin kötü tarafıda avcı dostlarım kaçak avcılığı ve seonu erken açanlar hep arkadaşlarımız eşmiz dostumuz. çok büyük yemin etmişt,im av yüzünden kimse ile kötü olmayacağıma diye ama işte yoksa çoktan şikayet ederdim ama yinede yeminimi tutacam. milli parklar jandarma yapsın görevi ben şikayet etmeyeceğim.
   hayat bana avcılık yüzünden kimse ile kötü olmaya değmeyeceğini yaşayarak öğretti. dostluklar baki kalsın arkadaşlığımız bitmesin varsın av bitsin
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
 niyazi abi ben seni duydum merak etme..... :)

yakalanma korkusu olmayanlar bu işi yapıyorlar,,,

şöleki..
bıldrıcın avı zamanındasın,, bıldrıcn bitmiş gitmiş,, keklik tavşan avlıyorsun,, ya yakalanırsan diye soruyosun oda domuz avlıyourm diyor dağda.... :)

gibi gibi.....

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
niyazi abi ben seni duydum merak etme..... :)

yakalanma korkusu olmayanlar bu işi yapıyorlar,,,

şöleki..
bıldrıcın avı zamanındasın,, bıldrıcn bitmiş gitmiş,, keklik tavşan avlıyorsun,, ya yakalanırsan diye soruyosun oda domuz avlıyourm diyor dağda.... :)

gibi gibi.....   ördek avında yakalan bi,ri kaçma şansı yok ne avlıyorsun bıldırcın dese adama gülerler gölün için yada ördek harici ne avlarsa avlasın :))
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Latif DEMİRAYAK

• Müdavim Üyemiz
  • Öyle birini sev ki sen ölünce hiç yaşamasın..
arkadaşlar kim kime dum duma diye bir laf vardır aynen öyle denetim diye bir şey yok bizler keriz gibi gününü bekliyoruz açılsın diye ama ne fayda feryadımızı duyan yok..SAYGILAR...RASGELE..

Latif DEMİRAYAK
1967-Denizli
0542 797 60 27

Çevrimdışı Muhittin MARAL

• AvlakForum Üye
  • *
Adem abi bizim türkiyede hangi iş tam  takır hep böyle bu işler.ormancılar takır takır maaşlarını alıyor ayın 15.inde ortada hiç bir düzenleme yok türkiyede av bitiyor diyolar böyle olursa tabi biter av.ormancı arabasına binip sadece şikayet olduğunda değil her gün avlakları gezmesi lazım kontrol etmesi lazım.ama işte devlet işi memurluk böyle yıllardır devleti yiyorlar yan gelip yatmaktan.konuşulcak çok konu var abide biz ne kadar konusursak konusalım gene bu böyle gidecek.
Muhittin MARAL
1991 SAMSUN/SALIPAZARI

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Adem abi bizim türkiyede hangi iş tam  takır hep böyle bu işler.ormancılar takır takır maaşlarını alıyor ayın 15.inde ortada hiç bir düzenleme yok türkiyede av bitiyor diyolar böyle olursa tabi biter av.ormancı arabasına binip sadece şikayet olduğunda değil her gün avlakları gezmesi lazım kontrol etmesi lazım.ama işte devlet işi memurluk böyle yıllardır devleti yiyorlar yan gelip yatmaktan.konuşulcak çok konu var abide biz ne kadar konusursak konusalım gene bu böyle gidecek.
aynenn kardeşim hep diyorum ekip sayısını artırsalar vede denetimler av günleri haricide yapılsa ansızın emin ol hiç kaçak avcı kalmaz. nefes alamaz kimse. he şuda var kardeşim banane ne yaparsa yapsın kaçak avcı dese devlette bizde av yapsak yalandan para vermesek . kafaımıza göre av yapsak. para veripde resmi iş yapıpda kuzu gibi beklemek vede senden önce herkezin senin nsaipşni vurması insnaın zoruna gidiyor
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
Sadece ördek mi bayram tatilinde keklik avına gidenler var bu memlekette  (:
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi

ormancının işi değil ki denetim..sizin dediğiniz bundan 20,25 sene evveldi..orman bakmıyor artık bu işlere..Milli Parkların ilgilenmesi lazım...Çevre Ve Orman Bakanlığı sözde ama ormancı asıl ilgilenmesi gereken konularlada ilgilenmiyor zaten..ormanlarımız çöplük olarak kullanılıyor hangi orman yoluna girsem heryere çöp dökmüşler traktörle..bakmıyorlar..dökeni görsem zaten şikayet edicem anında..kaçak çam kesiliyor sürekli onada bakmıyorlar..

av ve avlak denetimi zaten ormanın kontrolünde değil artık..o yüzden ilgilenmemeleri normal...tut birde ormancılar bakıyor olsun bu işlere..ben falan yerde keklik avı yapıyorum misal..taşlık makilik bir yer  orda ne işi var ormancının yada ördek avı yaptığın sazlıkda..ormancı çam ormanı nerdeyse orda gezer...bizim buralarda öyleydi eskiden..şimdi çamlık alanlardada gezmiyorlar artık.. :D
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2013, 10:28:32 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ormancının işi değil ki denetim..sizin dediğiniz bundan 20,25 sene evveldi..orman bakmıyor artık bu işlere..Milli Parkların ilgilenmesi lazım...Çevre Ve Orman Bakanlığı sözde ama ormancı asıl ilgilenmesi gereken konularlada ilgilenmiyor zaten..ormanlarımız çöplük olarak kullanılıyor hangi orman yoluna girsem heryere çöp dökmüşler traktörle..bakmıyorlar..dökeni görsem zaten şikayet edicem anında..kaçak çam kesiliyor sürekli onada bakmıyorlar..

av ve avlak denetimi zaten ormanın kontrolünde değil artık..o yüzden ilgilenmemeleri normal...tut birde ormancılar bakıyor olsun bu işlere..ben falan yerde keklik avı yapıyorum misal..taşlık makilik bir yer  orda ne işi var ormancının yada ördek avı yaptığın sazlıkda..ormancı çam ormanı nerdeyse orda gezer...bizim buralarda öyleydi eskiden..şimdi çamlık alanlardada gezmiyorlar artık.. :D
   ŞAHİN BEY ORMANCI DEDİ İSEK SNE ANLA MİLLİ PARKLAR. DİL SÜRÇMESİ GİBİ BİR DURUM OLMUŞTUR. :))
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
   ŞAHİN BEY ORMANCI DEDİ İSE SEN  ANLA MİLLİ PARKLAR. DİL SÜRÇMESİ GİBİ BİR DURUM OLMUŞTUR. :)) SÖYLEMEK İSTEDİĞİ AŞİKARDIR .  KARDEŞİMİZ DÜŞÜNCE OLARAK NE DEMEK İSTEDİĞİNİ ANLIYORUZ :)
 MUHİTTİ KARDEŞİMİZ BU HAFTA NİŞANLANDI HEYECAN  DORUKDA ONDA DİL SÜRÇER LİSAN KARIŞIR HERŞEY OLUR :))
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
he tamam şimdi oldu.. :D Allah Mesud Etsin diyelim kardeşimize..

Çevrimdışı Mahmut YURDUSEVEN

• AvlakForum Üye
  • *
sadece ördekmi keklık kalmadı dağlarda.
Mahmut YURDUSEVEN
1978-Trabzon

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
he tamam şimdi oldu.. :D Allah Mesud Etsin diyelim kardeşimize..
AMİNNN ALLAH TAMAMINA ERDİRSİN İNŞALLAH MUHİTTİ KARDEŞİMİZİ MUTLU HZUURLU SAĞLIKLI BİR YAŞAM AİLE DİLEYELİM :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
sadece ördekmi keklık kalmadı dağlarda.
MUTMUTCUMM BEN YAŞ KAÇ OLDU HALA KEKLİK GÖRMÜŞ DEĞİLİM :)))  VARMIYDI ÖYLE HAYVANLAR . BİZİ,M BURALARDA YUKKKKK
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Mustafa ERTAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCI AVINI ALIR...
Başıma gelen bir olaydan sonra bende büyük yemin ettim dağıda yaksalar gölüde kurutsalar şikayet etmem herkes nasibini vurur sonuçta banane bu iş milli parkların işi benmi alıyorum parayı ...
MUSTAFA ERTAN

Çevrimiçi Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
yahu şikayet etmeyeceksiniz korumayacaksınız da; kimin merası, kimin doğası, kimin çaşitliliği bitiyor. senin mi? benim mi? onun mu?
hepimizin... Bu doğada hani derler ya "tüyü bitmemiş yetimin hakkı var" diye... aynen öyle. herkesin hakkı var. Kul hakkının ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yok herhalde.
Şahit olduğun bi kötülüğe engel olmadığın için toprağın 1,80 cm aşağısında hesap sorulacak. ya elinle, olmuyorsa dilinle, o da olmuyorsa kalbinle, dua ile engel olacaksın.

toprağın 1,80 cm aşağısında herkese hesap sorulacak... vuranada sorulacak. çalana da sorulacak. atana da sorulacak. kaçana da sorulacak...

Ve en önemlisi de o toprağın 1,80 cm altına gitmeyen kalmayacak...
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2013, 16:24:36 Gönderen: Abdullah ORUÇ »
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
yahu şikayet etmeyeceksiniz korumayacaksınız da; kimin merası, kimin doğası, kimin çaşitliliği bitiyor. senin mi? benim mi? onun mu?
hepimizin... Bu doğada hani derler ya "tüyü bitmemiş yetimin hakkı var" diye... aynen öyle. herkesin hakkı var. Kul hakkının ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yok herhalde.
Mustafa kardeşim; şahit olduğun bi kötülüğe engel olmadığın için toprağın 1,80 cm aşağısında hesap sorulacak.

toprağın 1,80 cm aşağısında herkese hesap sorulacak... vuranada sorulacak. çalana da sorulacak. atana da sorulacak. kaçana da sorulacak...

abdullah kardeşim dinimizdede ona bakarsan ihtiyacın varsa öldürebilriisn :)). biz ava yaptığımız masraf dağlar kadar . :::::)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Mustafa ERTAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCI AVINI ALIR...
Mustafa kardeşim; şahit olduğun bi kötülüğe engel olmadığın için toprağın 1,80 cm aşağısında hesap sorulacak.

O zaman sen hic ava gitme çünkü yaptığın masraf dağlar kaar biliyorsun ki fetva veriyorsun yiyiniz içiniz israf etmeyiniz diye hadis var baya baya bildiğin lüks bir sekilde israf ediyoruz .
MUSTAFA ERTAN

Çevrimiçi Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
O zaman sen hic ava gitme çünkü yaptığın masraf dağlar kaar biliyorsun ki fetva veriyorsun yiyiniz içiniz israf etmeyiniz diye hadis var baya baya bildiğin lüks bir sekilde israf ediyoruz .

SEVGİLİ MUSTAFA KARDEŞİM, BEN FETVA VERMİYORUM. BENIM OYLE Bİ YETKİM YOK, MEZİYETİM DE YOK. BEN SADECE SESLİ DÜŞÜNDÜM.
 VE BU YAZDIKLARIMI HİÇ KİMSEYE ATFEN YAZMADIM. ONA SORULACAK BUNA SORULACAK DEMİYORUM... HEPİMİZE SORULACAK DİYORUM.

BU BENİM GÖRÜŞ AÇIM. DÜNYA FİKRİM...
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2013, 16:25:00 Gönderen: Abdullah ORUÇ »
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"