Gönderen Konu: Kisa bir aradan sonra gelen yeşiller  (Okunma sayısı 2252 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Kisa bir aradan sonra gelen yeşiller
« : 08 Şubat 2020, 21:16:18 »
 Cümleten  selamın  aleyküm  değerli arkadaşlar
15 günlük  bir hastalık evresinden sonra  bugün  kısa bir parlama yaptım hava  - 10 civarı  ördek az ve dağınık  iki tane nasip oldu  oldukça  yeterli   sayılır  yanliz fişek olarak  b&p mb classic  32 gr 4 no kullandım  bildiğimiz haki renk kovanlı  fişeklerin kovan kalitesi   ve ağız kapama olarak  kötü  hiç beğenmedim   patlaması  normal  ama    b&p ile net vurduğum  ördek düşmedi dolayısı  ile aynı ördeğe ikinci fişeğide  atmak zorunda kaldım ikinci fişek Zuber attım   iki kez bu olunca  biraz sitem ettim  doğrusu fişeği   ilk aldığım  gün  kovan kalitesine  beğenmeyip açıp inceledim  fişek tamamı  ile orjinal  ürün  bugünki  avda yetersiz kaldı  32gr  mb yerine  34 gr f2 olsaydı  durum değişirmiydi  bilemiyorum b&p ile zuber kiyaslanamaz  bile ama bu seneki aldığım. B&P lerde durum bu    ilk atışlarda  ördekler 25  30 metre civarı net vuruldu  garip bir durum

• huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: B.Ulaş EREN, Ertuğrul GÖRÜŞÜK

Çevrimdışı Celal KALABALIK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Kisa bir aradan sonra gelen yeşiller
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2020, 22:22:13 »
Hüseyin bey Allah bol bereketli avlar nasip etsin. Bu günlerde   bol Yeşilbaş avlıyorum. 3 tane bir günde, 4 tane başka bir günde aynı mevkide avladım.1'er tane avladığım oldu. 3 ve 4 tane avladığım yeşiller 3 atışta 3 tane iki ayrı günde avlanmak nasip oldu. Bu günlerde hava çok soğuk,gündüz bile -6 dereceyi gösteriyor. Soğuk havalar için üretilen fişekler var. Mesela ben lambro blue, Bp balistite, RC s4 gibi fişekleri  eksi derecelerde kullanırım. Böylece daha iyi verim alıyorum. Bahsettiğin BP fişeğinin orjinalliğinden ben de şüphelendim barut ve fişeğin resmini çekip italyadaki BP'ye gönderdim. Fişeğin orjinal kendi üretimleri olduğunu söylediler. BP kendi ürettiği barutu kullandığı için ayırtetmek çok kolay. Sana tavsiyem BP kullanacaksın ayazda BP Balistite kullan farkını göreceksin. Yine lambro blue çok etkili bir fişek.
  • Akkar Altay silver 12ga 71cm
  • Stoeger m2000 deluxe 66 cm
  • Robust çiftkırma 16 ga 71 cm
1979 BİNGÖL

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN, Sercan YAŞIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 08 Şubat 2020, 22:37:05 »

Bu da benden olsun.
1979 BİNGÖL

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2020, 22:57:06 »
Hüseyin bey Allah bol bereketli avlar nasip etsin. Bu günlerde   bol Yeşilbaş avlıyorum. 3 tane bir günde, 4 tane başka bir günde aynı mevkide avladım.1'er tane avladığım oldu. 3 ve 4 tane avladığım yeşiller 3 atışta 3 tane iki ayrı günde avlanmak nasip oldu. Bu günlerde hava çok soğuk,gündüz bile -6 dereceyi gösteriyor. Soğuk havalar için üretilen fişekler var. Mesela ben lambro blue, Bp balistite, RC s4 gibi fişekleri  eksi derecelerde kullanırım. Böylece daha iyi verim alıyorum. Bahsettiğin BP fişeğinin orjinalliğinden ben de şüphelendim barut ve fişeğin resmini çekip italyadaki BP'ye gönderdim. Fişeğin orjinal kendi üretimleri olduğunu söylediler. BP kendi ürettiği barutu kullandığı için ayırtetmek çok kolay. Sana tavsiyem BP kullanacaksın ayazda BP Balistite kullan farkını göreceksin. Yine lambro blue çok etkili bir fişek.
Celal bey; burda ki bayiler genelde  b&p nin  ağır gramlari pek bulundurmuyorlar  olsa bile ben bendeki tüfekle  kullanma taraftarı  değilim  zaten 1 3 sabit şoklu uzun namlu poze ile extrem  şartlar da bile 34 gr yetmekte  benim şaşırdığım  nokta  b&p gibi yıllarca  kullandığım  fişegin  yerli bir fişek karşısında performans  gösterememesi  buna şaşırdım bu seneye kadar böyle bir durum olmadı  daha zorlu şartlarda  bile yerli fişekten  çok iyiydi  rc s4 bulabilsem  alıp deneyeceğim ördek avı sevdiğim bir av türü  şükür   yeterli sayilacak kadar avliyorum sayı   2   de olsa  fazlasıyla  yeterli  fazlasına gerek yok sayı 4. 5 ise  genelde iki kişilik yaptığım avlar oluyor  vurulduğu halde kalmayan av  canımı sıkıyor sadece  teşekkürler  keyifli avlar diliyorum Rastgele

1986 sivas

Çevrimdışı Mehmet Ali YAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #4 : 08 Şubat 2020, 23:41:04 »
Elinize sağlık. Mermilerde bazen sorun olur önemli olan sürekli bir sıkıntı olmaması.
  • browning 525 süperpoze 12
  • beretta unico otomatik 12
  • marocchi goldensnipe III süperpoze Trap 12
  • remington 870 express Pompalı 12
  • Ispanyol astra Çifte 16
  • Kuruluş yıllarından huglu kooperatif el işlemeli çifte 12
1974-Ankara

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 09 Şubat 2020, 10:35:31 »
Celal bey; burda ki bayiler genelde  b&p nin  ağır gramlari pek bulundurmuyorlar  olsa bile ben bendeki tüfekle  kullanma taraftarı  değilim  zaten 1 3 sabit şoklu uzun namlu poze ile extrem  şartlar da bile 34 gr yetmekte  benim şaşırdığım  nokta  b&p gibi yıllarca  kullandığım  fişegin  yerli bir fişek karşısında performans  gösterememesi  buna şaşırdım bu seneye kadar böyle bir durum olmadı  daha zorlu şartlarda  bile yerli fişekten  çok iyiydi  rc s4 bulabilsem  alıp deneyeceğim ördek avı sevdiğim bir av türü  şükür   yeterli sayilacak kadar avliyorum sayı   2   de olsa  fazlasıyla  yeterli  fazlasına gerek yok sayı 4. 5 ise  genelde iki kişilik yaptığım avlar oluyor  vurulduğu halde kalmayan av  canımı sıkıyor sadece  teşekkürler  keyifli avlar diliyorum Rastgele
hüseyin bey bahsettiğim fişekler 34 gramdır.
1979 BİNGÖL

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 09 Şubat 2020, 10:43:20 »
Elinize sağlık. Mermilerde bazen sorun olur önemli olan sürekli bir sıkıntı olmaması.
Teşekkürler Mehmet Ali  bey  Rastgele

1986 sivas

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 09 Şubat 2020, 10:44:15 »
hüseyin bey bahsettiğim fişekler 34 gramdır.
Denk gelirsem  alıp denerim teşekkürler  Celal  bey 

1986 sivas