Gönderen Konu: Av sezonu başlamadan av yapmak  (Okunma sayısı 2455 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tolga KARADENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Av sezonu başlamadan av yapmak
« : 13 Ağustos 2017, 08:42:39 »
Arkadaşlar hemen heryerde av sezonu baslamasina bir kaç hafta kala nasıl olsa az kaldı diyip av yapan kişiler var bu kişiler hakkında ne düşünüyorsunuz görüşlerinizi bekliyorum :) :)
1980 - Ereğli/Zonguldak

Çevrimdışı Mustafa ÖZDEMİR 60

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Av sezonu başlamadan av yapmak
« Yanıtla #1 : 13 Ağustos 2017, 09:43:03 »
İnsanların yaşamını daha düzgün hale getirmek yaşadıkları dünyaya ve bu dünya içerisinde bulunan canlı cansız herşeyin düzenini korumak adına birçok kural ve yasalar vardır.  Benim düşüncem hangi kural ve yasa olursa olsun uymamiz gerektiği yönündedir. Ve bizi hayvanlardan ayıran en büyük ozelliklerimizden biriside bu kural ve yasalardir. Av sezonuna az kaldida ne demek. Ben böyle bir kurali hiç duymadım.  Ama ne yazıkki bu düşünceye sahip hayvanların sayısı hiçte az değil.  Bu tip hayvanları insanlığa medeniyete davet ediyorum. Daha yaşanır bir avcılık ve dünya için lütfen kuralları cignemeyelim. Bu dunya hepimizin.
  • VURSAN CY89 SÜPERPOZE
  • HATSAN DYNAMIC
  • İNGİLİZ SETTER
1986 Tokat

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Necdet GÜNEY, Menderes NUR, Aslan POLAT, Tolga KARADENİZ

Çevrimdışı Murat ÇELİKBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 13 Ağustos 2017, 18:16:45 »
Bu tip yaratıklara bir çift sözüm var ama sn. moderatörler beni atar diye .... diyorum.
Murat ÇELİKBAŞ
1970 ANTALYA

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #3 : 13 Ağustos 2017, 19:32:30 »
Kanun neyse ona riayet etmek gerek. nasıl olsa az kaldı falan bunlar bahane değil. Benim heves ettiğim avlardan biri üveyiktir mesela.
Şuan az sayıda var ama istesem çıkar avlarım, sezon açılana kadar gidecekler diye şeytan dürtüyor bazen, yalan yok.
Yine de gönlüm el vermedi. Kısmet olursa vaktinde avlarız, avlayamazsam da çok önemli değil.
Nasipse sezon açılışını 26-27 ağustosta adet yerini bulsun diye yaparım, sonra zaten fındık işlerimiz var araya bayram falan girecek derken eylülün ilk haftası da öyle gider...
İşin özü; vicdanın sesini dinlemek, kanunlara uymak kadar önemli...
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2017, 19:37:18 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: M.Burak METİLLİ, Aslan POLAT, İbrahim TUTKUN, Tolga KARADENİZ

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 13 Ağustos 2017, 20:33:02 »
Diyelim ki kanunlar yok. Vicdanımızdamı yok! Ahlaki ve etik kurallarının damı yok.? Maalesef aramızda bu tip kişiler var. Bazan düşünüyorumda avrupada bu tip avcılarda varmıdır diye. Avrupalıların özellikle İngiliz av kültürünü görünce imreniyorum. Bizdeki kural tanımayan karı görseller ne düşünürler dersiniz?

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1976-Elazığ/Palu (Malatya da ikamet eder)

Çevrimdışı Aydın NALIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 14 Ağustos 2017, 04:46:24 »
Kanun neyse ona riayet etmek gerek. nasıl olsa az kaldı falan bunlar bahane değil. Benim heves ettiğim avlardan biri üveyiktir mesela.
Şuan az sayıda var ama istesem çıkar avlarım, sezon açılana kadar gidecekler diye şeytan dürtüyor bazen, yalan yok.
Yine de gönlüm el vermedi. Kısmet olursa vaktinde avlarız, avlayamazsam da çok önemli değil.
Nasipse sezon açılışını 26-27 ağustosta adet yerini bulsun diye yaparım, sonra zaten fındık işlerimiz var araya bayram falan girecek derken eylülün ilk haftası da öyle gider...
İşin özü; vicdanın sesini dinlemek, kanunlara uymak kadar önemli...
Sayın Akdeniz zaten üveyik 1 eylülden önce yağlanmaz, etinin tadı olmaz, biraz yağlanacak ki tadı olsun, bu yıl biraz geç açmakla iyi ettiler aslında ama millet erken başlamış
1980-Antalya

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Aslan POLAT

Çevrimdışı Aydın NALIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 14 Ağustos 2017, 04:48:46 »
Av açılınca avcı çok olur deyip bundan çok önce ava başladılar Korkuteli Manay Ovası'nda
1980-Antalya

Çevrimdışı Mustafa ÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avına Saygı Duymayan Avcı Olamaz
« Yanıtla #7 : 14 Ağustos 2017, 09:43:52 »
kanunun getirdiği açılış tarihinin doğruluğu tartışılır o ayrı... ancak açılışa az kaldı, bizim burda açılışta kuş kalmıyor, böyle mak kararı mı olur avbis şöyle yok bu böyle gibi bahanelerle zamanı gelmeden avlananlar kanuna kurala uygun olarak avlanan avcılardan aldıkları beddua ve kul hakkının hesabını nasıl verecekler onu merak ediyorum, herkesin gerçek manada kanunu kuralı vicdanıdır, vicdansız olanlar bunu zaten anlamaz demek istediğim kuşu bir yana bırakın cinayet işleyen adamda biliyor türk ceza kanunu diye birşey olduğunu..ama??
  • Stoeger M3000 Pregrine Max5
  • Huğlu 601 GB
  • Kral Superpoze
  • Hatsan Mod 135
Mustafa ÇAY
1980 İSTANBUL

The following users thanked this post: Aslan POLAT

Çevrimdışı Hakan ÖZDEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 14 Ağustos 2017, 11:22:24 »
Av sezonu başlamadan av yapmak , Tescilli ADİLİKTİR, hak yemektir, utanmazlıktır, arsızlıktır.
  • Epagneul Breton
Be cool, stay cool, then shot.
Hakan Özden 1964 ANKARA

The following users thanked this post: Menderes NUR, Aslan POLAT

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
« Yanıtla #9 : 14 Ağustos 2017, 11:26:46 »
Kul hakkı bedava diye alan alana. Bilmiyorlar ki ölümden sonrası da var. Bu dünyada amel var hesap yok; öbür dünyada hesap var amel yok. Dünyadaki yaşanan sorunların temelinde hep bu anlayışsızlık yok mu zaten?
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

The following users thanked this post: Menderes NUR, Aslan POLAT

Çevrimdışı Ümit DOLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 14 Ağustos 2017, 12:22:57 »
Ava başlarken besmeleyi çeker ve ya nasip diye başlarım. Av kalmayacak korkusuyla sezonu gelmeden ava başlamak nasibe inanmamaktır. Zaten bu sabırsızlıkla avcı falan da olunmaz anca bohçacı olunur. Bununla beraber bu gibi konular yasalar ile belirlenmiş tüm vatandaşların uyması gereken ve aksi suç teşkil edecek ihlallerdir. İlgili denetleme mekanizmalarının işini çok daha hassas ve istisnasız yapması gerekir. İhlali yapanların her kim olursa olsun şiddetle cezalandırılması gerekir. İnsan vicdanı, inancımızın bize emrettikleri, avcılık etiği vs. hepsi bir yere kadar. Düşünsenize, bu işi yapanlar Avrupa veya Amerika'da yaşıyor olsaydılar bu ihlalleri oralarda da yapabilirler miydi? Eminim ki inanılmaz yaptırım ve cezalarla karşılaşır bir daha  asla akıllarından bile geçiremezlerdi.
Yani demek istediğim kısaca bu işler insan vicdanına kalmamalı. İnsanların, işledikleri her suçun karşılığında hukuk düzeni içresinde hesap vereceklerinden şüphesi olmamalı öncelikle.
Saygılarımla.
  • Fabarm L4S Grey Hunter 66 cm
  • Benelli supernova 61 cm
Ümit DOLU
1980 ANKARA

Çevrimdışı İbrahim YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcılık Bir Spor değil, Atıcılık Bir Spordur ...
« Yanıtla #11 : 14 Ağustos 2017, 13:49:02 »
Bu olay kişisel bir tercih olmadığı için yapmamakta yarar var çünkü o bölgede sadece kendimiz yaşamıyoruz diğerlerininde hakkı oluyor . Elbette hak diyince vurmak olmamalı mesala üveyik, tavşan , keklik vs.  bu hayvanları vurmasak dahi diğer avcı arkaşınında görmesi gerekiyor kimsenin umudu kırılmasın. Daha geçen gün bir çift üveyik ağaca tünemiş ötüyorlardı vurmak çok basit ama doğayı zorlamaya hiç gerek yok hem irileşmeleri iyi oluyor nasipte var ise mutlaka orda bulurum onları ayrıca buralarda ayçiçek vs nohut melemir gibi ürünler yeni işleniyor .
Tavşanı bile bahçede yakaladım pusmuş yatıyor erkekti kuyruk başına tokadı yiyince fırladı :) geçenlerde yavruya rastladım kedi kadar birşeydi. Aslında mesele avın açılıp açılmamasıda değil insan biraz doğayı düşünmeli bu işlerden anlayan herkes bir hayvanın nasıl bir yaşantı içerisinde olduğunu bilmeli ona göre davranmalı. Doğayı zorlamadan kişisel dürtülerden uzak durarak ve herkesi düşünerek zamanını beklemekte fayda var.
  • SİYAH İNCİ- 4+1 71 cm SABİT FULL ŞOK
  • KRUPP SAUER AYA 71 cm ÇİFT KIRMA 3/1
1986 "SÜRDÜRÜLEBİLİR TAVŞAN VE KEKLİK AVI İÇİN AVA AVCI GİTSİN KÖPEĞE HAYIR"

The following users thanked this post: Aslan POLAT

Çevrimdışı Menderes NUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
« Yanıtla #12 : 14 Ağustos 2017, 13:51:51 »
Selamlar,
Kabul etsek de etmesek de MAK kararı var, uyulması gereken, uyulmadığı ve karara aykırı yapılan davranışların tespit edildiğinde cezai işlemi gerektiren bir karar. Bu nedenle herkes yaptığı yanlışın sonucuna katlanmalı ve kesinlikle her kim olursa olsun bu kişilerin şikayet edilmesi gerekir. Daha önceleri bir kaç yerde okumuştum, avcı avcıyı şikayet etmez diye, savunma şekline bakar mısınız?
Tüm dostlardan ricam bu tür yanlışın içinde olanları mutlaka şikayet ediniz...
Saygılar.
Menderes Remzi NUR / 1978 / Serik / Antalya

The following users thanked this post: Zülküf ÖZDUMAN, M.Ali AKDAĞCIK, Aslan POLAT

Çevrimdışı Turgay ÇAVUŞOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 14 Ağustos 2017, 21:56:06 »
Selamlar

AVBIS 16-08-2017 Çarşamaba günü randevu veriyor.

buna ne dersiniz?

Selamlar
Turgay ÇAVUŞOĞLU
1963 KOMOTINI YUNANİSTAN / İkametgah Beylikdüzü - ISTANBUL

Çevrimdışı Murat ÇELİKBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 14 Ağustos 2017, 23:33:29 »
AVBIS e maşallah
Murat ÇELİKBAŞ
1970 ANTALYA

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 15 Ağustos 2017, 00:27:01 »
Toplumumuzun en büyük yarası malesef ahlaki çöküntü.
İnsanda ahlak olmadıktan sonra istediğiniz kanunu koyun hiç bir önemi yok.
Sözde müslüman bir milletiz ama davranışlarımızla bunu neredeyse inkar ediyoruz.
Allahın koyduğu yasaklara uyamayan bir toplumun beşerin koyduğu yasaklara uymaması beni şaşırtmıyor doğrusu.
Sadece şunu söyleyebiliyorum.
HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.
Kaçak avlananlara da buna  göz yumanlarada...

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Zülküf ÖZDUMAN, Tuncay KAHRAMAN, Menderes NUR, Aslan POLAT

Çevrimdışı Tolga KARADENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 15 Ağustos 2017, 01:40:53 »
Yorumlariniz için teşekkürler :)
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2017, 02:03:00 Gönderen: Tolga KARADENİZ »
1980 - Ereğli/Zonguldak