Gönderen Konu: İstanbul Silah Sanayinin Yeni modeli impala plus  (Okunma sayısı 33743 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
Ynt: İstanbul Silah Sanayinin Yeni modeli impala plus
« Yanıtla #50 : 24 Şubat 2017, 10:38:50 »
Toplum olarak kabul etmeme hastaligimiz var av vuramayinca saracak yer ariyoruz avi kacirdigini inkar edip sucu fiseğe tüfege hatta namlu ic capina kadar getiriliyor olay bu psikolojik olarak etkiliyor insanlari işte eskiden boyle teknik konular yoktu millet gidip avlanip geliyordu eski tufeklerde ic cap vs kimse bilmiyorduki  her ay yeni tufek degistirenler var bu tufek vurmuyor diye :)) halkubi adama dipcik uymuyor saga sola yukari asagi istiyor dipcik bunu ayarlatsa elindeki avrupa tufek fisekle vuracak bp rc atiyor vuramiyor halen değisik fisek arayişinda avrupa amerika forumlarina girin bakin tufek vurmuyor yakmiyor diye bir kavram varmi yok çunku adamlar sorunu kendinde ve dipcikte ariyorlar genelde bu yuzden ozel dipcik aparatlari gelistiriyorlar ölcu almak icin bizimkiler gibi mezura ile ölçu almiyorlar neyse yazacak cok sey varda uzun hikaye
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2017, 10:40:27 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #51 : 24 Şubat 2017, 11:21:13 »
Orası muhakkak öle  samet bey , ama mesafeli ve dirençli hayvana atışlarda namlu iç çapı ve fişek şok uyumunu önemsememezlik edemezsiniz.
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Mehmet KAYACAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #52 : 24 Şubat 2017, 22:21:25 »
Sayin Avci arkadaslar..ben ne bir firmanin elamani nede calisaniyim.bu sekilde art niyetli yaklasmak bence ayip..ben sadece otomatiklerden cok cektim ariza bakimindan senelik 500 un uzerinde fisaek yakan biriyimm..iyi bir marka ve makina bulduguma inaniyorum ve tavsiye ediyorumm..zorla kimseye alin diyemem..o tomet aldinda kalamam..gruoman testi yapulacak dedim ilgilisi varsa izler yoksa tinlamaz...
Bizler toplum olarak nedense her seye art niyet ve altinda bir sey ararizz..yapmayin bunu..degisik goruslere ve tecrubelere kendinizi acinn..
Saygilarimla
  • Impala plus
  • ALTOBELLI
  • STOEGER M3000
1978-İzmir

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #53 : 24 Şubat 2017, 22:29:31 »
ilgilenen illaki olacaktır bugün olmazsa ilerde olacaktır ,
yıllardır süren konular var bu forumda ..
her popüler markanın bir sayfası var  , kullanıcı yorumları var
okumasını bilenler için en pahalı şey olan tecrübe aktarımı var bilmem anlatabildim mi ?
Tesekkur ederimm..
  • Impala plus
  • ALTOBELLI
  • STOEGER M3000
1978-İzmir

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #54 : 24 Şubat 2017, 22:35:54 »
Sonuçları görselleriyle birlikte buradan da paylaşırsanız memnun oluruz.
Tabiki ne demekk kardesimm
  • Impala plus
  • ALTOBELLI
  • STOEGER M3000
1978-İzmir

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #55 : 25 Şubat 2017, 01:09:11 »
Sayin Avci arkadaslar..ben ne bir firmanin elamani nede calisaniyim.bu sekilde art niyetli yaklasmak bence ayip..ben sadece otomatiklerden cok cektim ariza bakimindan senelik 500 un uzerinde fisaek yakan biriyimm..iyi bir marka ve makina bulduguma inaniyorum ve tavsiye ediyorumm..zorla kimseye alin diyemem..o tomet aldinda kalamam..gruoman testi yapulacak dedim ilgilisi varsa izler yoksa tinlamaz...
Bizler toplum olarak nedense her seye art niyet ve altinda bir sey ararizz..yapmayin bunu..degisik goruslere ve tecrubelere kendinizi acinn..
Saygilarimla
Mehmet bey 22 şubatta üye olmuşsunuz.
24 saati doldurmadan 5 mesaj atmışsınız.
Hepsi İstanbul Silahla alakalı.
İki gün sonunda  8 mesajınız mevcut ve hepsi İstanbul Silah konusuna atılmış.
Yukarıdaki üyelik tarihinizi ve mesaj yazdığınız konulardaki mesaj sayınıza bakarak bende bu firmada bir yetkili olabileceğinizi düşündüm.
Art niyet ve herşeyin altında bişey aramıyorum.Bence sizde aramayın.
Bu arada bu silahla ilgili olarak bu kadar tavsiyeye göre kaç fişek attınız ?
Kaç yıldır kullanıyorsunuz ?
Ve silahla ilgili okumlu ve olumsuz yönleri açıklarsanız arkadaşlarda bu bilgilerden istifade edeceklerdir.

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Ömer KARABÖRK, Hüseyin ÜNLÜ

Çevrimdışı Mehmet Alper YAZAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #56 : 25 Şubat 2017, 08:40:00 »
Valla ben tufege birşey demem iyidir veya kotudur kullanmadim fakat bende olan sxp pompali icin dipcik uzatma aparati aci ayar pulu vs icin fabrikayi aradim kac kere.Dogru duzgun ilgilenmiyorlar.Mega gruba yonlendiriyo oradaki vatandasin da kendine hayri yok.
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2017, 08:44:06 Gönderen: Mehmet Alper YAZAR »
  • Winchester SXP Black Shadow
  • Armsan Paragon Grande S Combo
  • Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #57 : 25 Şubat 2017, 13:27:55 »
Mehmet bey 22 şubatta üye olmuşsunuz.
24 saati doldurmadan 5 mesaj atmışsınız.
Hepsi İstanbul Silahla alakalı.
İki gün sonunda  8 mesajınız mevcut ve hepsi İstanbul Silah konusuna atılmış.
Yukarıdaki üyelik tarihinizi ve mesaj yazdığınız konulardaki mesaj sayınıza bakarak bende bu firmada bir yetkili olabileceğinizi düşündüm.
Art niyet ve herşeyin altında bişey aramıyorum.Bence sizde aramayın.
Bu arada bu silahla ilgili olarak bu kadar tavsiyeye göre kaç fişek attınız ?
Kaç yıldır kullanıyorsunuz ?
Ve silahla ilgili okumlu ve olumsuz yönleri açıklarsanız arkadaşlarda bu bilgilerden istifade edeceklerdir.
  ben bu makınayı fazla kullanamadım ıs ve gorevımden dolayı..ama sunu bılıyorum almadan once fıssek secıyor dıyorlardı..kesınlıkle fıssek secmesı yokk..gerıye kalan tek grupmanı kaldı..onuda nasıpse yarın yapılacak..gercı bırkac arkasaım cok aktıf sekılde kullanıyor ..bıldırcın ,ordek,kaz avlarında..resım ve vıdeo atıyorlar ama benım ıcın o kadarda onemlı olmayan grupman testını merak edenler var bu sıtede ve farklı sıtede bende bu merakları ordatan kaldırmak ıstedımm..yoksa fabrıka babaım malı degıl ..bende ekmegımı fabrıkdan kazanmıyom ,hıcde av bayılıgım yok :) :)
ilginize herkeze tesekkur ederım..saygılarımla
  • Impala plus
  • ALTOBELLI
  • STOEGER M3000
1978-İzmir

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #58 : 25 Şubat 2017, 13:57:07 »
Bir avcı için tek kriter grupman ise gitsin albatros alsın, sahibi tv programında dünyanın en iyi grupmanını yaptık falan dedi ya
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Hasan ERKOÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #59 : 28 Eylül 2017, 16:24:47 »
Özgür Bey merhaba,
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. İlk testleri başarıyla geçti. Av performansını paylaşacağım
Namlu iç çapı 18,72 - 18,85.

Saygılar
serhat bey 18,72 - 18,85. nasıl anlamadım tek ölçü değilmi bizde almayı düşünüyoruz da 18.85 çok iyi bizim buralara göre ama birde 18.72 yazılmış onu anlamadık
Hasan ERKOÇ
1976 ANAMUR

Çevrimdışı Hasan ERKOÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #60 : 28 Eylül 2017, 16:31:13 »
Arkadaşlarda 89 yataklı winchester sxp pompalı modeli var onun da namlu çapı 18.80 1 şok ölçüsü 18.00 mm :) İstanbul silah yapıyor galiba yanlış biliyor olabilirim..
Müthiş mesafelerden avlar alan bir tüfek..
Kendim de geniş namlu tüfek kullanıyorum ilk başta namlu çapıyla ilgili tereddütlerim vardı ama iş başkaymış..
18.3 - 18.4 civarı namlu ile çoğunlukla düşük gr ince saçma keyiflidir güzel av yapar ama geçit avında sert atışlar yapmak için geniş namlu çok daha başka bir olay.. Tadını alınca farkettim..
Geniş namlulu tüfek kullandınız mı bilmiyorum ama peşin hüküm vermeyin bence..  ^-^
çok doğru söylüyorsunuz  emrah bey bizim akdeniz bölgesi için yani sıcak bölgelerde 18.8 çok iyi eğer gerçekten düzgün bir 18.8 ölçüye sahipse bende alırım
Hasan ERKOÇ
1976 ANAMUR

Çevrimdışı Cemal KARADENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #61 : 31 Ekim 2017, 16:48:00 »
Slm; değerli avlakforum ailesi. 2017 başında yarı otomatik tüfek almaya karar verdiğimde avlakforum ailesi üyelerinin bütün yorumlarını dikkatlice okudum. Alacağım tüfeği kinetik sistem olarak tercih ettim. Benelli almaya karar verdim ama fiyatlar bir anda inanılmaz yükseldi. Fiyatların yükselmesine rağmen alamayacak durumda da değildim. Ama diğer kinetik sistemleride daha sıkı araştırmaya başladım. Bu sırada gözüme impala plus takıldı. Çok daha yoğun araştırma ile bir adet 71cm namlu sentetik kundan impala plus aldım. Av sezonu açılmamıştı. Sadece grupman atışı yaptım. Grupman dağılımı güzeldi. Ekim 21 de ilk av gününde deneme fırsatım oldu. Çok bilinmedik bir tüfek olduğu için avcı arkadaşlara yardım olsun diye görüşlerimi aktarmak istedim. Keklik avı yaptık. Ne hikmetse av sezonun ilk günü olmasına rağmen bütün keklikler çok uzak kalktı. Sanki hayvan av yemişti. Bunuda bırdırcın avının daha erken olması ve bu merada bıldırcın avı yapıldığı ve bu nedenle hayvanın ürkek olduğuna bağladık. 4 keklik vurdum. Mesafeler hep 30 metre üzerindeydi. 3 ü cansız biri kanat kırığı olarak düştü. Avlak yakınında birde ördeğe atma imkanı oldu. o da cansız düştü ama çok sık çalılığın içine düştüğü için bulup alamadık. Tüfek genel olarak işçiliği çok güzel. Çalışmasında hiçbir sıkıntı yok. Penetrasyon gücü çok iyi. Yeterki ava denk getirin. Uzak atışlar yapmama rağmen vurduklarımın biri hariç diğerleri cansız düştü. Tüfeğin fişek seçme diye bir sıkıntısı yok. Şu anlık iyiki de bu tüfeği almışım diyorum.Çok fazla para veripte avrupa kinetik sistem bir tüfek almaya gerek yok. Kinetik sistem tüfek alacaklar için yerli olarak çok çok iyi bir alternatif. Parayı boşuna yabancıya vermeyin. Ben bu işten son anda avalak forum ailesinin değerli yorumları sayesinde döndüm. Kalın sağlıcakla...
  • İmpala Plus
1971 - Trabzon

The following users thanked this post: Müsabir LETİFLİ, Selçuk POLAT