Gönderen Konu: BONA CİBO MAMA  (Okunma sayısı 14248 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.Erdal DURMUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: BONA CİBO MAMA
« Yanıtla #25 : 10 Şubat 2014, 16:23:37 »
birol abi sen mama piyasasasını iyi takip ediyorsun tavsiye edeceğin ekonomik alternatif kolay temin edilecek mama  markası varmı.pet line puppy 65 tl.bumama hakkında bilgin varmı.
1977 BURSA

Çevrimdışı Berkay PORSUK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 10 Şubat 2014, 17:12:57 »
bu konuyu başka bir arkadaş daha acmıştı  orda belitmiştim yakında fiatlarını yükseliceğini dediğim gibide oldu  .  bizim  ticaret anlıyışımız bu ne yazıkkı :( ondan sonra derlerki yerli malı  bizim malımız yazık diyorum millet  başka markaları tercih etmeye başladımı ağlanırlar  sonra  ..
Berkay PORSUK
1977-Gemlik

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 10 Şubat 2014, 18:08:19 »
yüksek enerjili yavru mamasından kullanıyorum yeni fiyatı 75 tl olmuş
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Taşkın GESİLİ

• Taşkın GESİLİ
  • Müdavim Üyemiz
  • Taşkın GESİLİ
« Yanıtla #28 : 10 Şubat 2014, 18:09:12 »

Fiyat yükselişinin sebebi kargo ücretlerinin (benzin ve mazoto bağlı) artışı sanırım.. Ayrıca arkadaşlar neye zam gelmiyor ki .. Köpeğin yiyeceğini boş verin bizim yiyeceklerimize, giyeceklerimize ve temel tüketim malzemelerine  bir bakın geçim mi kaldı memlekette....

Suriye' den koyun giriyormuş 100 TL' ye , Şeker, Zeytinyağı ,Mazot ve buradaki gerçek üreticimiz ,köylü mahvolmuş durumda ve bu durumdan rant elde edenler ise köşe... Yazık çok yazık...
Taşkın GESİLİ
1976 KAYSERI
BLUE PICARDY SPANIEL

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 10 Şubat 2014, 18:34:09 »
birol abi sen mama piyasasasını iyi takip ediyorsun tavsiye edeceğin ekonomik alternatif kolay temin edilecek mama  markası varmı.pet line puppy 65 tl.bumama hakkında bilgin varmı.

bu işin aslı markası ne olursa olsun bizde parasının karşılıgı olan mama maalesef yok,hemde hiç yok... hani kör tuttugunu öper hesabı.... hilsi proplanı royal canin i v.s bize birinci sınıf mama olarak kakalıyorlar... dandik mamalarıda orta kalite mama diye yediriyoruz... 
iki üçgün önce petshoptaydım, orda çalışan bir gencle biraz sohbet ettık... dediki abi bak burda şu proplan mama 180 tl... ben geçen hafta rusyadan geldim.. ordada bu işte çalışıyordum... ordaki satış fiyatımız 70 tl.... dedimki dolarmı tl mi,70 tl karşılıgı rus parası dedi.... şimdi düşünün proplan bizdede 70 tl olsaydı bonocibo mama kaç lira olurdu....

bence vergi felan fiyatı etkiliyordur dogrudur ama en önemli sebebi ithalatçıların tekel oluşturmasıdır... yani ithal eden biriki firma vardır ve bunlar aralarında kar marjlarını sabitlemişlerdir... kısaca rekabet sıfır olunca daya dayaya bildigin kadar....

sarıyer ilçe hudutları dahilinde hiç kimse fırın ekmegini 1 tl nin altında satamaz.... çünkü fırıncıları anlaştırmışlardır.... bagcılarda güngörende kgıthanede 500 kuruştur...

mama işide böyledir.... esas parayı ithalatçılar götürüyordur.... bonocibo 35 tl ye mama satmaya kalksa bu ithalatçı firmalar onlarada baskı yapar,hatda üstü kapalı hertürlü çareye başvurabilirler....
bizim firmalarımız işadamlarımız hatda devletimiz bile kendi halkını sögüşleme ve sögüşletme uzmanı olmuşlardır....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Cengiz KAPTAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 10 Şubat 2014, 19:15:11 »
valla birol abi mükemmel yazmışsın ,
1983-Muğla /domuztatör

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 10 Şubat 2014, 20:47:49 »
Fiyat yükselişinin sebebi kargo ücretlerinin (benzin ve mazoto bağlı) artışı sanırım.. Ayrıca arkadaşlar neye zam gelmiyor ki .. Köpeğin yiyeceğini boş verin bizim yiyeceklerimize, giyeceklerimize ve temel tüketim malzemelerine  bir bakın geçim mi kaldı memlekette....

Suriye' den koyun giriyormuş 100 TL' ye , Şeker, Zeytinyağı ,Mazot ve buradaki gerçek üreticimiz ,köylü mahvolmuş durumda ve bu durumdan rant elde edenler ise köşe... Yazık çok yazık...
Evet maalesef şu n bir çpok şeye zam geliyor hatta gelmeye de devam edecek . Fakat bizim tepkimiz mamaya gelen bir tek zam değil kademeli olarak 50 liralık mama oldu 75 lira . %50 zam çok yüksek ben maaşıma %3 zam alıyorum ya . Ayrıca ben aynı fiyat da olsa farklı bir YERLİ  MAMA ya yönelicem . Bonacibo bitti benim için.Sırf enayi yerine koyup 3 lira 3 lira durmadan zam yaptıkları ve bu durumu dile getirdiğim mail i kale alıp cevap bile vermedikleri için .
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Halil KOCA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 30 Mayıs 2015, 01:39:33 »
Slm gerçekten mama fiyatı çok abartmislar çok pahalı
1981 AYDIN