Gönderen Konu: Fişek Anatomilerinin İncelenmesi  (Okunma sayısı 612806 defa)

Murat AYSİLİ ve 47 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Fişek Anatomilerinin İncelenmesi
« Yanıtla #1575 : 06 Aralık 2020, 18:45:22 »
Bu da 25 gram zuber bıldırcın fişeği. İşin garip tarafı 25 gramlık 10 numara fişekte aynı barut 1.62 gram AS barut.

Aynı as barutu 1.70 gr çıkarıp 9 numara 21 gr bıldırcın dolusu yapan  firmada mevcut  yaz sıcağında ördek avliyormus  gibi hissettim  kendimi :)
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1576 : 06 Aralık 2020, 18:51:23 »
Bugün bi arkadaşımın getirdiği 0/9 şavrotin züber fişeğindende 1.40 as barut çıktı.Bu şekil ben yaptım oldu olmaz MESCO 34 gr 1 numara bir fişek getirdi 1,65 kadar A1 barutluydu. Tapa züber kapsül 688 di barutları değiştirip 6 şavrotine çevirip mika kapak düz kapama içine toplu gitsin diye ince bulgur koydum. Arkadaş 104 a pozem alt mod şokuyla 100 küsür metreye attı. 2 tanesi saptı 4 tanesi hedefteydi. Müthiş oldu. A1 uzağa saçma süren güzel bir barut ama AS barut asabi uzağa fişek sürmede bence zayıf bir baruttur.
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.

The following users thanked this post: Celal KALABALIK, Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Celal KALABALIK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1577 : 06 Aralık 2020, 18:53:48 »
Celal bey zuberin 32 34 gr saçma dolusu  fişeklerini  kullandım  kullanıyorum  bu fişeklerde csb veya a6sp türü  barut kullanıyor  ve miktarı 1.75--1.80 civarda  sıkıntı yaşamadım  ve güzel avlar yaptim
Bu fişegin de kullandığı  barut  cinsi ve miktarı  bu şekilde olmamalı en büyük sıkıntı  ise kovan boyu 70 mm yazıp daha uzun kovan boyu kullanamaz  zira standart 70 mm yataklı tüfeklerde sıkıntı çıkarır  bunu göze alamaz
Hüseyin bey benim en çok  sevdiğim ve kullandığım fişek ZUBERdir. 28,30,32 ve 34 gram fişeklerinin barut miktarı çok çok iyidir. İlk yorumumda yazmıştım, beni hayal kırıklığına uğratan zaten bu durumdur. Bıldırcın fişeğine 1.62 as barut ve şevrotin vazifesi gören fişeğe 1.42 as barut kullan. Kimse yanlış anlamasın benim amacım herhangi bir firmayı zor durumda bırakmak değil. Eleştirerek mükemmelleştirmektir.
  • Akkar Altay silver 12ga 71cm
  • Stoeger m2000 deluxe 66 cm
  • Robust çiftkırma 16 ga 71 cm
1979 BİNGÖL

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1578 : 06 Aralık 2020, 19:02:57 »
Bu fişeklerin ikisi de 70 mm yazar, gerçekten biri 70 biri 76 mm. Aynı fişekten kalmadığı için örnek olarak bunları gösteriyorum.

1979 BİNGÖL

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1579 : 06 Aralık 2020, 19:22:59 »
Bugün bi arkadaşımın getirdiği 0/9 şavrotin züber fişeğindende 1.40 as barut çıktı.Bu şekil ben yaptım oldu olmaz MESCO 34 gr 1 numara bir fişek getirdi 1,65 kadar A1 barutluydu. Tapa züber kapsül 688 di barutları değiştirip 6 şavrotine çevirip mika kapak düz kapama içine toplu gitsin diye ince bulgur koydum. Arkadaş 104 a pozem alt mod şokuyla 100 küsür metreye attı. 2 tanesi saptı 4 tanesi hedefteydi. Müthiş oldu. A1 uzağa saçma süren güzel bir barut ama AS barut asabi uzağa fişek sürmede bence zayıf bir baruttur.
Ustam fişek modifiye işine girince  hastalık bulaşmış oluyor  :) kurtulmak zor bende  hangi marka fişeği alsam birini inceleme için kurban ediyorum  tabi ziyan olmuyor geri dönüşüm  .şavrotin  denemeniz  çok iyi olmuş  zira her biri farklı yere giden saçma sapan  bir fişek
Mesco  yu Zuber yapıyor diye biliyorum yada malzemeyi  ondan alıp kendi dolduruyor av fişeği üreticilerinin  bu işi tam bilen tüm şartlarda avlanan bir avcidan  tavsiye alarak yapması lazım yada yaz ve kış fişekleri diye iki seri çıkarabilirler  tek kursun konusunda Tevfik GÜN beyden özel ders almaları gerekiyor  tabi konu maliyet hesabı olursa en az malzeme  en fazla ürün  denklemi  oluyor demekki. Yerli fisekleri uygun malzeme ile dolum yapılmış ise inceleyip alıyorum

32 gramlari farklı demekki csb kullanmışlar

Mesafe 52 büyük adım geldi  tek atış tüyü  bozulmadan indi

1986 sivas

The following users thanked this post: Adem KARACAN

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1580 : 06 Aralık 2020, 19:24:17 »
Bu fişeklerin ikisi de 70 mm yazar, gerçekten biri 70 biri 76 mm. Aynı fişekten kalmadığı için örnek olarak bunları gösteriyorum.

Celal bey bunların ikiside 70 mm kıvırma payları sizi yanıltmasın

1986 sivas

The following users thanked this post: Celal KALABALIK

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1581 : 06 Aralık 2020, 22:13:36 »
       Hüseyin bey sizin kullandığınız hiçbir fişeğin hiçbir espirisi yok sizin tüfeğiniz çok güzel bir tüfek csb1 orta mesafede av yaptıracak bir barut başka adamlar farklı tüfeklerle sizin yaptığınız hiçbir avı yapamazlar. Sizin av tarzınıza ve meranıza uygun barut aquali ve A6SP kendi dolumlarınızı yaparak hem ekonomi hemde müthiş dolumlar geliştireceğinize inanıyorum. Bide her fişeğin içeriği dışarıdan bakılıp anlaşılmıyor. Barut türünü anlasak bile miktarı anlamak zor. En iyisi kendi dolumunu yapmak. Ben bu yol 5000 TL gibi bir yatırım yaptım. Dahada fişek almam kimsede satamaz bana jk6 lar bile çoğu fişeğimin  yanından geçemez. Şuan en pahalı dolumum 35 TL zamanla şunu öğrendim doğru miktar ve malzemeleri kullandığın zaman müthiş fişekler dolduruluyor. Bugünden sonra Avrupa dahil hiçbir fişek evime giremez. Sizede tavsiyem bu işe girmenizdir.
Adem KARACAN

The following users thanked this post: Celal KALABALIK, Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1582 : 06 Aralık 2020, 22:42:44 »
       Hüseyin bey sizin kullandığınız hiçbir fişeğin hiçbir espirisi yok sizin tüfeğiniz çok güzel bir tüfek csb1 orta mesafede av yaptıracak bir barut başka adamlar farklı tüfeklerle sizin yaptığınız hiçbir avı yapamazlar. Sizin av tarzınıza ve meranıza uygun barut aquali ve A6SP kendi dolumlarınızı yaparak hem ekonomi hemde müthiş dolumlar geliştireceğinize inanıyorum. Bide her fişeğin içeriği dışarıdan bakılıp anlaşılmıyor. Barut türünü anlasak bile miktarı anlamak zor. En iyisi kendi dolumunu yapmak. Ben bu yol 5000 TL gibi bir yatırım yaptım. Dahada fişek almam kimsede satamaz bana jk6 lar bile çoğu fişeğimin  yanından geçemez. Şuan en pahalı dolumum 35 TL zamanla şunu öğrendim doğru miktar ve malzemeleri kullandığın zaman müthiş fişekler dolduruluyor. Bugünden sonra Avrupa dahil hiçbir fişek evime giremez. Sizede tavsiyem bu işe girmenizdir.
Teşekkürler ADEM bey ustam dolum.işi bilgi tecrübe sahada deneyim .istiyor en azından benim için Abdulbedi ustanın da bu işler için oldukça güzel  ürünleri var kullananlarda memnun  zamanla başlarım büyük ihtimalle  zaten sevdiğimiz  bir hobi  tabi malzeme bulmakta  sıkıntı  çekmez isek . keyifli  dolumlar  ve keyifli avlar diliyorum Rastgele sağlıcakla kalın

1986 sivas

The following users thanked this post: Adem KARACAN

Çevrimdışı Erdem YAĞIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #1583 : 12 Aralık 2020, 09:10:02 »
Hüseyin İŞCEN ve Adem KARACAN abilerim bana bir konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum. Ben yıllardır sizde olan tüfekleri araştırıyorum fakat şu ana kadar bulamadım mağalesef  bu tüfeklerin yeri bende ayrı eskiden babamında bunlardan bir tane vardı ve ben ava onunla başlamıştım fakat şu anda kullanılamayacak durumda bu sebepten yeni bir tane almayı amaçlıyorum. birkaç ay önce forum da ki konuları incelerken size rastladım ve paylaşmış olduğunuz fotoğraflardan tüfeklerinizi inceleme fırsatım oldu. aslında aklımdaki size teklifte bulunmaktı fakat sizi tanıdıkça tüfeklerinize ne kadar bağlı olduğunuzu anladım bu  yuzden size taklifte bulunmaya dilim varmıyor. Sizden ricam eğer etrafınızda bu tüfeğe sahip olan tanıdıklarınız varsa benim için satmayı düşünüp düşünmeyeceklerini sormanız. Şimdiden teşekkür ediyorum kazasız belasız gonlunuzce avlarınız olsun...
  • huğlu 104 A
2001-Osmaniye

The following users thanked this post: Adem KARACAN, Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1584 : 12 Aralık 2020, 11:27:25 »
Hüseyin İŞCEN ve Adem KARACAN abilerim bana bir konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum. Ben yıllardır sizde olan tüfekleri araştırıyorum fakat şu ana kadar bulamadım mağalesef  bu tüfeklerin yeri bende ayrı eskiden babamında bunlardan bir tane vardı ve ben ava onunla başlamıştım fakat şu anda kullanılamayacak durumda bu sebepten yeni bir tane almayı amaçlıyorum. birkaç ay önce forum da ki konuları incelerken size rastladım ve paylaşmış olduğunuz fotoğraflardan tüfeklerinizi inceleme fırsatım oldu. aslında aklımdaki size teklifte bulunmaktı fakat sizi tanıdıkça tüfeklerinize ne kadar bağlı olduğunuzu anladım bu  yuzden size taklifte bulunmaya dilim varmıyor. Sizden ricam eğer etrafınızda bu tüfeğe sahip olan tanıdıklarınız varsa benim için satmayı düşünüp düşünmeyeceklerini sormanız. Şimdiden teşekkür ediyorum kazasız belasız gonlunuzce avlarınız olsun...
Degerli Erdem bey  kardeşim bir tüfek ile iyi avlar yapabilmek onunla  bütünleşmek için  onu yıllarca  ve her şartta tam anlamıyla kullanmanız  gerekir . Domuz avi yapmadigim icin geriye kalan bütün avlarimda bana yetiyor. Etrafımda bu tüfekten satan olsaydı yada elinde olduğunu bildiğim kişi kesinlikle yardımcı  olurdum.   Reklam olmaması adına link koymadım  fakat satilik ilanlarda  aynı model  birebir aynı olan tüfeklerden görmüştüm   ve gayet iyi durumda görünüyorlardı  benim tüfeğimin  özelliği  tüfek ile uzun yıllar avlanman  ve bir bütün olmamdan  kaynaklaniyor.  Uzun namlu sabit şok çift tetik benim sevdiğim özellik bunlar olduğu için severek  kullanmaktayim ve iyi kötüde av yapabiliyorum çok şükür. Bu tüfeğin sevdiğim diğer tarafı da  kasa el kundağı daha kibar ve diğerlerinden  daha hafif bir yapısı var.  dolayısıyla bu tüfek90li yillardan önceki  modeller diye tahmin etmekteyim  zira 90 larin basinda uretilen pozelerin namlu arasi havalandirmali kundak kasa  daha kalın genis  bant ve biraz da ağırlar tabiki yine güzel tüfekler.  Bende
Sezon  sonunda tüfeğiminı fabrikaya boya vernik belki kundak değişimi  işleme ve ekstralar  için  göndereceğim  Kullanılmayacak  durumda olan  tüfeğinizi  huglu  kooperatif e ulaşarak yapılip yapilamayacagi konusunda bilgi alabirlisiniz
Rasgelsin

1986 sivas

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1585 : 12 Aralık 2020, 15:40:39 »
Degerli Erdem bey  kardeşim bir tüfek ile iyi avlar yapabilmek onunla  bütünleşmek için  onu yıllarca  ve her şartta tam anlamıyla kullanmanız  gerekir . Domuz avi yapmadigim icin geriye kalan bütün avlarimda bana yetiyor. Etrafımda bu tüfekten satan olsaydı yada elinde olduğunu bildiğim kişi kesinlikle yardımcı  olurdum.   Reklam olmaması adına link koymadım  fakat satilik ilanlarda  aynı model  birebir aynı olan tüfeklerden görmüştüm   ve gayet iyi durumda görünüyorlardı  benim tüfeğimin  özelliği  tüfek ile uzun yıllar avlanman  ve bir bütün olmamdan  kaynaklaniyor.  Uzun namlu sabit şok çift tetik benim sevdiğim özellik bunlar olduğu için severek  kullanmaktayim ve iyi kötüde av yapabiliyorum çok şükür. Bu tüfeğin sevdiğim diğer tarafı da  kasa el kundağı daha kibar ve diğerlerinden  daha hafif bir yapısı var.  dolayısıyla bu tüfek90li yillardan önceki  modeller diye tahmin etmekteyim  zira 90 larin basinda uretilen pozelerin namlu arasi havalandirmali kundak kasa  daha kalın genis  bant ve biraz da ağırlar tabiki yine güzel tüfekler.  Bende
Sezon  sonunda tüfeğiminı fabrikaya boya vernik belki kundak değişimi  işleme ve ekstralar  için  göndereceğim  Kullanılmayacak  durumda olan  tüfeğinizi  huglu  kooperatif e ulaşarak yapılip yapilamayacagi konusunda bilgi alabirlisiniz
Rasgelsin
     Hüseyin kardeşim diyeceklerimi adeta özetlemiş. İyi durumda olan ikinciel olanlarını gördüm. Ama çogu aynı değil. Bizimkiler asitli kağıtla işlenmiş seri bir arkadaşımda bende gördü. Benim 104 a yı istedi. Vermedim bitane çift tetik 76 namlu gravürsüz olanından bulduk oda sattı. Niye sattın diye sorduğumda bana seninki gibi değil dedi. O tüfeğin bendeki gibi performanslı olmadığını söyledi. Benim tavsiyem babanızın tüfeğini fabrikaya yollayın mis gibi elden geçirirler. Yinede alacak olursanız deneyip alın içinize sinsin. Etrafımda bi iki tane var hoşaf olmuşlar. Çoban tüfeği eşeğin heybesinde gide gele mahvolmuşlar. Bende çok buldum ikinciel çoğu kişi hatırası var güven veriyor diye satmıyorlar. Bendeki av arkadaşımındı hatırımı kurmayıp verdi. Sıfır 103 Fe poze verdiler satmadı sağolsun bana verdi.
Adem KARACAN

Çevrimdışı Erdem YAĞIZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #1586 : 13 Aralık 2020, 16:53:16 »
Rasgelsin
Hüseyin bey öncelikle verdiğiniz fikirler ve ayırdığınız zaman için teşekkür ederim. Sizinde dediğiniz gibi huğlu kooperatifini bu konuyla ilgili bilgi almak için aradım fakat belli bir tarihten önce üretilen tüfeklerde yenileme yapılamayacağını belirttiler ve muhtemelen sizin yenileme ve bakım talebinizi de reddedeceklerdir ama yinede şansınızı denemenizi öneririm. ve bildiğiniz linkleri bana özel olarak ulaştırabilirseniz cok sevinirim ilanlara bende bi bakmak isterim zira sürekli araştırma yapan biri olarak yalnızca bir adet ilana rastladım fakat o da satılmıştı.
  • huğlu 104 A
2001-Osmaniye

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1587 : 13 Aralık 2020, 17:48:49 »
Hüseyin bey öncelikle verdiğiniz fikirler ve ayırdığınız zaman için teşekkür ederim. Sizinde dediğiniz gibi huğlu kooperatifini bu konuyla ilgili bilgi almak için aradım fakat belli bir tarihten önce üretilen tüfeklerde yenileme yapılamayacağını belirttiler ve muhtemelen sizin yenileme ve bakım talebinizi de reddedeceklerdir ama yinede şansınızı denemenizi öneririm. ve bildiğiniz linkleri bana özel olarak ulaştırabilirseniz cok sevinirim ilanlara bende bi bakmak isterim zira sürekli araştırma yapan biri olarak yalnızca bir adet ilana rastladım fakat o da satılmıştı.
Erdem bey huglu kooperatif ile   uygun bir dille derdimi net bir şekilde anlatip görüştüm  yapılmasını  istediğin ne varsa kağıda yaz plastik kutusu içinde  fabrikaya yollayin dedi .poze servisinde Mustafa bey var onunla görüşün numarasını  sekreter bayandan isteyin
Belli bir tarih dedikleri sanırım monoblok  namluya sahip tüfekler onlarda bir şekilde yapılır aslında
Tüfeğinizin durumumu  bilemiyorum  ama yinede yapılacağına  inanıyorum en azından. Süperpoze servisindeki  usta ile görüşün tüfeğinizin sizin için maddiyat tan  çok  öte manevi  değerinin  olduğunu sizin için çok önemli  olduğunu  net bir şekilde anlatın en azından yapilamayacagina emin olmam adına size göndereyim deyin  taşıma kutusu içinde gönderin  ordaki ustalar zannatkar  insanlar  boş çevireceklerini  sanmıyorum   yapılmasa bile  en fazla kargo ücreti ödersiniz  aklınızda soru kalmaz
Satılık ilanlara gelince  ilanlarda ki tüfekler satılmış  malesef  ara ara böyle ilanlar düşüyor  denk gelirsem özelden size atarım

1986 sivas

Çevrimdışı Osman KÜÇÜKMUMCULAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1588 : 13 Aralık 2020, 23:32:33 »
Erdem bey,eğer Huğlu kooperatif ilgilenmez ise gene Huğlu da Ali Ağır usta var.Şu anda bağımsız çalışıyor bildiğim kadarıyla.Kooperatifin eski ustalarından.Ali usta eski tüfeklerin tamir edilerek yenilenmesi işinde bayağı maharetli.Size yardımcı olacaktır.
  • Yıldız spz sm 28 cal.71 Namlu.
  • Huğlu 202 B Çifte 12 cal.71 Namlu.
  • Dağdelen Magnum y.otm.12 cal. 62 Namlu.
  • Kırıcı s.poze 16 cal.71 Namlu.
1961 KONYA

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1589 : 01 Ocak 2021, 21:15:56 »
Züber  ses fisegi
Kutu olarak 25
Fişekten  çıkan barut 61 gr as cinsi  hafif gram barutu
Tapa bilindik gfs iki kanatlı 32 -34 gr tapası
Dolgu olarak  bulgur  (pilav yapilsa iki kişiye yeterbilir) :)
Bazılarından  özellikle  sterling den  fiğ  adında saçmaya benzer  yem bitkisi tohumu  çıkıyor  tapa yerine gaz seal  çıkmakta  oda keçe tapa altına güzel oluyor  hafta sonları  yasak olunca  saçma sapan işlere verdik  kendimizi
Bir ses fişeğinden 2.32 gr arası barut çıkıyor  barutu  yarıya bölerek  1.15 gr 25 gr  bıldırcın  dolusu  yapılabilir diye düşünüyorum

1986 sivas

The following users thanked this post: Taşkın MUTLU, İsmail YALÇINKAYA

Çevrimdışı İsmail YALÇINKAYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #1590 : 02 Ocak 2021, 13:18:12 »
Zuber firması nı anlamak mümkün değil maalesef. Al sana bir tezatlık daha. Ses fişeğine koydukları Nobel sport  As barut miktarı gayet normal ama özel seri 10 paket av fişeklerine 1.40 barut koyuyorlar. Hemde 28 gr için önerilen As barutu. Bizim bilemediğimiz birseyler mi var acaba?
  • NORİS-JAGDHERR İSPANYOL ÇİFTE
  • HUĞLU SÜPERPOZE
  • ATA NEO
1973 - Yalova

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #1591 : 13 Mart 2021, 16:07:35 »
Biraz eskilere gideyim dedim. Fi tarihlerinden kalma MKE üretimi üzerinde gramaj yazmayan her mevsim ve her avda kullandığım fişeği inceledim.
Fişek kapsülden dolayı muhtemelen patlamayacaktı, kapsülde paslanma mevcuttu ve fişekten sökemedim. Mke nin bildiğimiz 3 delikli kapsülü değil.
Fişek 7 no. Kutusu elimde olmadığı için ekleyemedim. Fişeği yeni kapsül ile modifiye ettim.

• HUĞLU SÜPERPOZE
  • ATA NEO
1973 - Yalova

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1592 : 14 Mart 2021, 00:06:24 »
Verim alınır  veya alınmaz  ama her haliyle  ülke avcısı na hizmet eden güzel nostalji  kokan fişekler

1986 sivas

The following users thanked this post: İsmail YALÇINKAYA

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #1593 : 14 Mart 2021, 18:38:16 »
Biraz eskilere gideyim dedim. Fi tarihlerinden kalma MKE üretimi üzerinde gramaj yazmayan her mevsim ve her avda kullandığım fişeği inceledim.
Fişek kapsülden dolayı muhtemelen patlamayacaktı, kapsülde paslanma mevcuttu ve fişekten sökemedim. Mke nin bildiğimiz 3 delikli kapsülü değil.
Fişek 7 no. Kutusu elimde olmadığı için ekleyemedim. Fişeği yeni kapsül ile modifiye ettim.

harika bir ölçü olmuş simdiki yerli fişekler de bu kombine yok maalesef
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

The following users thanked this post: İsmail YALÇINKAYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #1594 : 19 Mart 2021, 21:38:22 »
Mke Kağıt kovan 65 mm keçe tapa
Kapsül Mke üretimi
Saçma no 5
Barut ?
Ara tapa ile modifiye ederek yeniden dolumunu yaptım

• HUĞLU SÜPERPOZE
  • ATA NEO
1973 - Yalova

Çevrimdışı Deniz HANÖZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #1595 : 30 Aralık 2021, 22:07:37 »

Arkadaşlar BP MB Classic 6 numara. bu kutudaki fişeklerin ortasında resimdeki mühür gibi bir şey var. Başka kutu var o da aynı marka/model aynı numara fişek onunkinde böyle yok.
Bir amacı var mı acaba bu mühür gibi şeyin
  • Armsan Phenoma Carbo 71/61
  • Fabarm SAT 8 Tactical

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1596 : 30 Aralık 2021, 22:28:42 »

Arkadaşlar BP MB Classic 6 numara. bu kutudaki fişeklerin ortasında resimdeki mühür gibi bir şey var. Başka kutu var o da aynı marka/model aynı numara fişek onunkinde böyle yok.
Bir amacı var mı acaba bu mühür gibi şeyin
Gecen yıl aldığım bu fişekten ben memnun  kalmadım  kovanı sert  ağız kapaması özensiz  di aynen böyle bu fişek gibi  fişek barut kapsül tapa olarak orjinaldi  ama ben randıman alamadım sahte olmasıyla ilgili  şüpheniz var ise açıp bakın
B&p gibi bir firmanın eskiye oranla daha özensiz fişek üretmesi  kalitesini  düşürmesi  hiç hoş değil  kendi yaptığım  dolumlar  buna göre fabrikasyon  ayarında

1986 sivas

The following users thanked this post: Deniz HANÖZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1597 : 07 Ocak 2022, 21:45:14 »
El dolumu fişeğe çok benziyor. Son kapama pek iyi yapılmamış. Enteresan. Fotoğrafta mı kötü görünüyor Acaba?  Benim el dolumu fişekleri daha iyi gürünüyor.

hareketli jpg resimler
1979 BİNGÖL

Çevrimdışı Deniz HANÖZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #1598 : 08 Eylül 2022, 17:09:24 »
Arkadaşlar 1 koli karışık numara meca aldım. Satan yer sıkıntılı olanların ücretini iade ederim dedi sorun yok. Ama bunlar kargooda mı olmuş yoksa üretimi mi hatalı sizce?

• Armsan Phenoma Carbo 71/61
  • Fabarm SAT 8 Tactical

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1599 : 08 Eylül 2022, 21:13:56 »
Arkadaşlar 1 koli karışık numara meca aldım. Satan yer sıkıntılı olanların ücretini iade ederim dedi sorun yok. Ama bunlar kargooda mı olmuş yoksa üretimi mi hatalı sizce?

Bu fişekler  fabrika da dolum aşamasında  bu hale geldi ise  defolu cıkar   yani kutulanmaz 
Amatörce el dolumu yapıp makine ayarı yapana kadar  telef edilen fişeklere benziyor
Kargoda oldu ise kutuda bu hale gelen fişegin kutusu bile parçalanır  bunlar  bariz son kapamada  agiz ütüleme  aşamasında fazla baskı yüzünden olmuş gibi görünüyor  ben olsam kesip tartıp yeniden  doldurup degerlendiririm  tabi satıcı gerekli fiyat düzenlemesi  yapmalı

1986 sivas

The following users thanked this post: Deniz HANÖZ