Gönderen Konu: Köpek taşıma kafesi hakkında yardım lütfen  (Okunma sayısı 23189 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muharrem ÇEVİK

• AvlakForum Üye
  • *
Köpek taşıma kafesi hakkında yardım lütfen
« : 12 Haziran 2012, 14:32:06 »
Sevgili arkadaşlar malumunuz köpek bakmanın en önemli zorlukların bir tanesi onları arabada taşımak, her ne kadar çeşitli yöntemler kullansak da galiba en iyisi arabamıza uyacak onlara da rahat ettirecek bir kafes bulmak olacak. Daha önce kullanan arkadaşlardan tavsiye edecek, bu işin ticaretini yapan arkadaşlardan da temininde yardımcı olabileceklerden önerilerini bekliyorum..
Ortalama bir av köpeğine göre ölçüleri ne olmalıdır?, çift köpek için olanları da var mıdır?
Saygılar..
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
Ynt: Köpek taşıma kafesi hakkında yardım lütfen
« Yanıtla #1 : 17 Haziran 2012, 19:18:58 »
muharrem bey arabanız nedir bilmem ama bende SW var profil demir den ölçüleri 54 yükseklik en 45 boy 70 olacak şekilde yapım aşamasında aralarını 4.5 luk ince demirlerle 5cm ara ile kaynatılıyor. agırlığı 7 kg civarı olacak gibi bittiğinde resmini de atarım bana maliyeti de yaklaşık 25 - 30 tl arası olacak. bu sadece demir kısmı işciligi kendimiz arkadaşla yapıyoruz
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2012, 16:40:05 Gönderen: Kemal YILMAZ »
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 17 Haziran 2012, 21:01:16 »
Arabada taşımak için bende yeni bir şey yaptım , inşallah fotosunu çeker paylaşırım . Size bir fikir vereyim bende bu şekilde yaptım . Büyük bir marketten osb aldım.Benim aracım kango olduğu için onun bagjına göre arka koltuk kısmı üste doğru daralan şekilde osb den bi kafes yaptm.Deliklerini de açtm.Kapısını da menteşeli flan derken 30 liraya falan mal oldu En kısa zamanda fotosunu paylaşırım .
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Özcan SAVRAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 17 Haziran 2012, 21:30:36 »
Merhaba,

Palio kullanıyorum. Bagajı kaplayacak ince bir malzeme ile tamamen kaplamıştım. 2 kopek zor oluyor. Bu sene arka koltuğa su kontraplagindan mumkun olduğunca buyuk kafes yaptıracağım.
Özcan SAVRAN
1983 AYDIN
<İSTANBUL>

Çevrimdışı Nuri ÖNEL

• Müdavim Üyemiz
    • www.ekomakkazan.com.tr
« Yanıtla #4 : 17 Haziran 2012, 22:34:26 »
Arkadaşlar ben teknolojini son icadı olan Breton kullandığım için taşıma va çanta sıkıntım koy. Breton'sa koy sepete. Şaka biryana
Hepinize rasgele
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2012, 22:35:27 Gönderen: Nuri ÖNEL »
Nuri ÖNEL
1957 NAZİLLİ

Çevrimdışı Serkan KESKİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 17 Haziran 2012, 23:33:55 »

Bir çok ebatta bax ( köpek kafesi ) netten de yararlanarak bulabilirsiniz. Arabanızın bagaj ölçüsü ve köpeğinizin büyüklüğü alacağınız bax ın ölçülerini belirleyecektir. Aşağıda 2 köpek için güzel bir bax mevcut; bi inceleyin isterseniz...

http://www.mamasepeti.com/product.php?product_id=2866&Ferplast-Atlas-Car-Maxi-Ikili-Kopek-Tasima-Kafesi-
100x80x71cm

Serkan KESKİN  1983 Senirkent / ISPARTA -  İKAMET GELİBOLU

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #6 : 18 Haziran 2012, 00:13:47 »
Bir çok ebatta bax ( köpek kafesi ) netten de yararlanarak bulabilirsiniz. Arabanızın bagaj ölçüsü ve köpeğinizin büyüklüğü alacağınız bax ın ölçülerini belirleyecektir. Aşağıda 2 köpek için güzel bir bax mevcut; bi inceleyin isterseniz...

http://www.mamasepeti.com/product.php?product_id=2866&Ferplast-Atlas-Car-Maxi-Ikili-Kopek-Tasima-Kafesi-
100x80x71cm

benim yaptırdığımda resimde gördüğünüz plastik kafesdeki demirin tüm kafesin etrafına döşenmiş hali yani evladiyelik
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Serhat SERİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 18 Haziran 2012, 01:36:09 »
Yalnız 600 tl 'de herkes için uygun değil..
Epey pahalı birşeymiş..
doğum yılı ve yaşadığınız ili profilinize yazınız
http://avlakforum.com/forum/profile/?area=forumprofile;u=23147

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 18 Haziran 2012, 10:08:42 »
muharrem bey arabanız nedir bilmem ama bende SW var profil demir den ölçüleri 54 yükseklik en 45 boy 70 olacak şekilde yapım aşamasında aralarını 4.5 luk ince demirlerle 5cm ara ile kaynatılıyor. agırlığı 7 kg civarı olacak gibi bittiğinde resmini de atarım bana maliyeti de yaklaşık 25 - 30 tl arası olacak. işciligi kendimiz arkadaşla yapıyoruz
Kemal Bey fotolarını paylaşırsanız sevinirim maliyeti çok düşük üstelik demirden, ben işçiliğinden anlamam ama görüntüsünü buradaki demir ustalarına gösterip bunun gibi bir şey yap diyebilirim en azından..
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 18 Haziran 2012, 10:20:37 »
Arkadaşlar ben teknolojini son icadı olan Breton kullandığım için taşıma va çanta sıkıntım koy. Breton'sa koy sepete. Şaka biryana
Hepinize rasgele

Nuri Bey paylaşım için teşekkürler, size sorum; benim köpeğim yaklaşık olarak sizin köpeğin büyüklüğünde biz buna ortalama bir av köpeği diyelim ebatları en az ne kadar olmalı?
İkinci sorum; bu kafesleri taşırken yada köpeğimiz biraz yaramazsa içeride sakin durmuyorsa parmaklıkların bağlantı yerlerinin yada plastik aksamdaki kilitlerin kırılması gibi bir sorunla karşılaşıyormusunuz? Yani kısacası bu çeşit kafes kullanan birisi olarak bu kafeslerin artıları ve eksileri nelerdir? kısaca paylaşırsanız çok memnun olurum..
Selam ve dua ile..
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 18 Haziran 2012, 10:26:36 »

100x80x71cm

Serkan Bey paylaşım için teşekkürler, biraz pahalı geldi bana ama güzel bir box gerçekten..
Selam ve dua ile..
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 18 Haziran 2012, 10:34:06 »
Arabada taşımak için bende yeni bir şey yaptım , inşallah fotosunu çeker paylaşırım . Size bir fikir vereyim bende bu şekilde yaptım . Büyük bir marketten osb aldım.Benim aracım kango olduğu için onun bagjına göre arka koltuk kısmı üste doğru daralan şekilde osb den bi kafes yaptm.Deliklerini de açtm.Kapısını da menteşeli flan derken 30 liraya falan mal oldu En kısa zamanda fotosunu paylaşırım .
Ersin Bey sizin yaptığınız kafesi de merak ettim fotolarını paylaşmanızı bekliyorum. Alt kısmına su geçirmez bir malzemeden kaplama filan da yaptınızmı?, temizliğini nasıl hallediyorsunuz?
Selam ve dua ile..
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #12 : 18 Haziran 2012, 14:07:37 »

kafesimiz bu bir alt kısmı kaldı onu da aklımızda bir iki seçenek var seyyar olacak temizlenmesi açısından kolay olacak bir malzemeden yapmayı düşünüyoruz. hadi oda 10 tl tutsun alın size ortalama 40 - 45 tl ye kafes
bu arada işçilik bize ait olduğu için maliyet bu şekilde
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2012, 14:12:04 Gönderen: Kemal YILMAZ »
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 18 Haziran 2012, 14:16:38 »

kafesimiz bu bir alt kısmı kaldı onu da aklımızda bir iki seçenek var seyyar olacak temizlenmesi açısından kolay olacak bir malzemeden yapmayı düşünüyoruz. hadi oda 10 tl tutsun alın size ortalama 40 - 45 tl ye kafes
bu arada işçilik bize ait olduğu için maliyet bu şekilde
Tek kelimeyle harika olmuş Kemal Bey ellerinize sağlık, bu paraya böyle bir eser! çok güzel olmuş güle güle kullanın..
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #14 : 18 Haziran 2012, 14:18:04 »
sağolun muharrem bey
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 18 Haziran 2012, 15:08:09 »
Güzel kafes ,ellerinize sağlık . Fakat sadece işçilik ile bu fiyatlara mal etmek zor. Bir boy çesan alsanız b ile en ufağı 35 40 tl , profil almışsınız 1  profil yetse bile 20 tl civarı elektrot da gerekicek fakat bu malzemelerin bir kısmı zaten elinizde mevcut ise ancak 40 a falan mal olur diye düşünyorm .
Bu arada Muharrem Bey , Altına su geçirmez malzeme yapmadım , yani gerek görmedim su görmücek ki altı hiç bir şekilde . Temizliği de sormuşsunuz ama temizlemiyorum ki epey bir süre . Temizlenmesi gereken sadece varsa tüyü yada çamurlu iken bindiyse toz u kalır . Onları da döktün mü tamamdır. Köpeği uzunyolculuklarım da da bir iki saatte bir indirir havalandırır wc ihtiyacını giderdimi temizliğe gerek kalmaz . Yani benim köpeğim öyle en azından ama zannetmiyorum ki yarım saatlik yolculukda bile köpek arabanın içindeki kafese pislesin.
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 18 Haziran 2012, 15:31:49 »
Güzel kafes ,ellerinize sağlık . Fakat sadece işçilik ile bu fiyatlara mal etmek zor. Bir boy çesan alsanız b ile en ufağı 35 40 tl , profil almışsınız 1  profil yetse bile 20 tl civarı elektrot da gerekicek fakat bu malzemelerin bir kısmı zaten elinizde mevcut ise ancak 40 a falan mal olur diye düşünyorm .
Bu arada Muharrem Bey , Altına su geçirmez malzeme yapmadım , yani gerek görmedim su görmücek ki altı hiç bir şekilde . Temizliği de sormuşsunuz ama temizlemiyorum ki epey bir süre . Temizlenmesi gereken sadece varsa tüyü yada çamurlu iken bindiyse toz u kalır . Onları da döktün mü tamamdır. Köpeği uzunyolculuklarım da da bir iki saatte bir indirir havalandırır wc ihtiyacını giderdimi temizliğe gerek kalmaz . Yani benim köpeğim öyle en azından ama zannetmiyorum ki yarım saatlik yolculukda bile köpek arabanın içindeki kafese pislesin.
Bazan enikler bu çeşit problemler çıkarıyorlar ama dediğiniz gibi köpekler alışkınsa gerek yok tabi, bazan sizinki alışkın olsa bile arkadaşınızınki alışkın olmayabiliyor.. Benimkisi biraz takıntı safhasında, avcılığa başlamadan önce köpeklere dokunmazdım bile..
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #17 : 18 Haziran 2012, 15:38:14 »
ersin kardeşim şöyle yazayım bu iki köpek için kullanılan malzeme ve yapılan masraf aynen şöyle
 3 boy profil 35 tl
 ara demirler 10 tl ( ancak bu hurda dan alınma) . sıfır alınsa 30 tl yi geçmez
 elektrot şu an fiyatı 10 ile 13 arası
 kabı sürgüsü 5 tl
boya var idi zaten çok az bir miktar kullanıldı ( boya masrafını da katarsan)
şu ana kadar iki köpek için 70 tl sıfır tel alırsanız 100 tl olur iki köpek için.
birde bunun altına yapacağınz malzeme var oda 30 tl olsun fazladan yazalım
şimdi iki köpek için harcanan 70 tl, kişi başı 35 tl oluyor.
yaptığımız masraf bu
bir de dediğim gibi alt için adam başı 15 tl gitse alın size 50 tl ye kafes
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Mustafa ÖZKOL

• Müdavim Üyemiz
  • Mustafa ÖZKOL 07.07.1977 KAYSERİ 532 776 89 56
« Yanıtla #18 : 18 Haziran 2012, 15:49:43 »
ersin kardeşim şöyle yazayım bu iki köpek için kullanılan malzeme ve yapılan masraf aynen şöyle
 3 boy profil 35 tl
 ara demirler 10 tl ( ancak bu hurda dan alınma) . sıfır alınsa 30 tl yi geçmez
 elektrot şu an fiyatı 10 ile 13 arası
 kabı sürgüsü 5 tl
boya var idi zaten çok az bir miktar kullanıldı ( boya masrafını da katarsan)
şu ana kadar iki köpek için 70 tl sıfır tel alırsanız 100 tl olur iki köpek için.
birde bunun altına yapacağınz malzeme var oda 30 tl olsun fazladan yazalım
şimdi iki köpek için harcanan 70 tl, kişi başı 35 tl oluyor.
yaptığımız masraf bu
bir de dediğim gibi alt için adam başı 15 tl gitse alın size 50 tl ye kafes
hazır kafesler var kemal kardeşim katlanabilir hemde çanta gibi oluyor alt tarafı sürgülü plastik tavalı fiyat olarakta 80 100 tl aralığında

bence uğraştığına değmez...birde bu şekilde her tarafı açık olunca arabayı kıl tüy kaplıyor ...köpek setter olunca :))))
  • Akus 20 ga çifte
  • Beretta 686 silver pigeon 12 ga
  • Benelli s90 12 ga
  • Radentis Queen Setter 6 yaşında

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #19 : 18 Haziran 2012, 15:57:19 »
arkadaşım  böyle yapalım dedi hadi böyle olsun dedik mustafa, dediğin de uyar tabii ki ama bu evladiyelik oldu gibi
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 18 Haziran 2012, 15:59:51 »
Siz 35 lira dediğiniz için söyledim çünkü bende yeni yaptırdm sizinki gibi bir kafes fakat benim ki 2.15 e 1.30 şeklinde idi .Yan demir dediğiniz toptancısında 50 ve 70 tl .Alınan demir muhakkak artacaktır fakat en mantıklı çözüm dediğiniz gibi hurdacı dan almaktır.Tüy problemi de çok olur sizinkinde her tarafı açık olduğu için .
Mustafa ,Beyin söylediği gibi bir hazır bir şey bulursanız alın muhakkak . Ben uğraşırım yaparım derseniz iki seçenek var ya ahşap gibi bir ürün yada profil ve çesan kullanarak yapabilirsinz.,Bir fikir daha vereyim size Brandacıya gidersiniz kendi bagaj ölçülerinize ve istediğiniz şekilde bir şey yapabilirsiniz . Temizliği hafifliği herşey rahat olur tabiki evladiyelik olmaz fakat gayet güsel iş görür .
Foto makinasını bir arkadşıma verdiğim için benim bagaj dakinin resmini çekemedim :(
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Mustafa ÖZKOL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 18 Haziran 2012, 16:07:50 »
  • Akus 20 ga çifte
  • Benelli s90 12 ga

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #22 : 18 Haziran 2012, 16:11:25 »
tam olarak kafes bitmediği için demir için kullanılan maliyeti yazdım mesaj bu noktada eksik kaldı ancak toplam dediğim gibi alt kısmını da yaptık mı 50 tl
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2012, 16:16:08 Gönderen: Kemal YILMAZ »
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Mustafa ÖZKOL

• Müdavim Üyemiz
  • Akus 20 ga çifte
  • Benelli s90 12 ga

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #24 : 18 Haziran 2012, 17:21:56 »

Hazır almak isteyenlere alternatif
Regular Price:     $49.99 + 25 dolar kargo
Intermediate 28"L x 21"W x 22"H. - Weight: 12 lbs.
1" = 2.54 cm dir

Ayrıca Tel kafesten yapanlara inşaat hasır tellerinide öneririm 5m x 2.5m fiyatları 100 TL civarı

http://www.cabelas.com/catalog/browse.cmd?N=1106765&WTz_l=SBC%3BMMcat104791680%3Bcat104715180

Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara