Gönderen Konu: Köpek taşıma kafesi hakkında yardım lütfen  (Okunma sayısı 23122 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nuri ÖNEL

• Müdavim Üyemiz
    • www.ekomakkazan.com.tr
Ynt: Köpek taşıma kafesi hakkında yardım lütfen
« Yanıtla #25 : 18 Haziran 2012, 22:29:26 »
Nuri Bey paylaşım için teşekkürler, size sorum; benim köpeğim yaklaşık olarak sizin köpeğin büyüklüğünde biz buna ortalama bir av köpeği diyelim ebatları en az ne kadar olmalı?
İkinci sorum; bu kafesleri taşırken yada köpeğimiz biraz yaramazsa içeride sakin durmuyorsa parmaklıkların bağlantı yerlerinin yada plastik aksamdaki kilitlerin kırılması gibi bir sorunla karşılaşıyormusunuz? Yani kısacası bu çeşit kafes kullanan birisi olarak bu kafeslerin artıları ve eksileri nelerdir? kısaca paylaşırsanız çok memnun olurum..
Selam ve dua ile..

Muharrem bey benim eponyol dişi olduğundan birazdaha küçük yapılı.Çiftsan marka (49x40x62)cm plastik taşıma çantası çok rahat kısa uzun yol yapabiliyorum. köpeğim küçükten alıştırıldığından kafeste hırçınlığı yok. sabaha kadar arabada bile bırakabiliyorum. Ön kapı çelik ve menteşeleri plastik ancak öm kapsı plastik olanları isterse köpek zorlayarak açabilir. ama çeliklerde olmaz. Ben köpeğimle herhangi bir sorun yaşamadım. Bazı arkadaşlar daha büyük plastik kafeslerde ing. pointerlerini taşıyorlar taşımada bir sıkıntı yok. Tuncay beyin söylediği remington marka plastik kafesde güzel kullanışlı. karar senin tabi  küçükten kafese alıştırmak ileride büyük rahatlık olur.
RASGELE
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2012, 22:32:55 Gönderen: Nuri ÖNEL »
Nuri ÖNEL
1957 NAZİLLİ

Çevrimdışı Muharrem ÇEVİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 20 Haziran 2012, 08:59:18 »
Teşekkür ederim Nuri Bey, ben küçük bir yerde oturuyorum buraların av imkanları çok güzel fakat böyle fazla bulunmayan bişeye ulaşmak neredeyse imkansız. Tatilde Ankara'ya yada başka büyük bi şehre gidebilirsem yerinde görmek inceleyip almak istiyorum. Hayırlısı inş. Tavsiyelerde ve paylaşımlarda bulunan tüm arkadaşlara bir kez daha teşekkür ediyorum..
Selam ve dua ile..
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

Çevrimdışı Bilal PAZVANT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 20 Haziran 2012, 09:18:49 »
.
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2012, 11:41:26 Gönderen: Bilal PAZVANT »

Çevrimdışı Mustafa ÖZKOL

• Müdavim Üyemiz
  • Mustafa ÖZKOL 07.07.1977 KAYSERİ 532 776 89 56
« Yanıtla #28 : 20 Haziran 2012, 10:02:01 »
Muharrem Bey bence böyle bir seçenekte mevcut.Kutuda olsa köpeklerin arabanın içinde olması hep problem yaratıyor.Hele kışın av dönüşü ıslak ıslak arabaya bindiklerinde.Bu verdiğimi alın demiyorum ama bunun aynısını arabanın içine yaptıracağınız kafes maliyetinin biraz üzerine yaptırabilirsiniz.
http://www.otoaksesuarmarket.com/Towbox-Kopek-ve-Yuk-Tasima-Romork_1688.html#0
bilal kardeşim çeki demirinin maliyeti 1000 tl :)
  • Akus 20 ga çifte
  • Beretta 686 silver pigeon 12 ga
  • Benelli s90 12 ga
  • Radentis Queen Setter 6 yaşında

Çevrimdışı Bilal PAZVANT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #29 : 20 Haziran 2012, 10:50:55 »
.
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2012, 11:41:00 Gönderen: Bilal PAZVANT »

Çevrimdışı Muharrem ÇEVİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #30 : 21 Haziran 2012, 15:28:13 »
Muharrem Bey bence böyle bir seçenekte mevcut.Kutuda olsa köpeklerin arabanın içinde olması hep problem yaratıyor.Hele kışın av dönüşü ıslak ıslak arabaya bindiklerinde.Bu verdiğimi alın demiyorum ama bunun aynısını arabanın içine yaptıracağınız kafes maliyetinin biraz üzerine yaptırabilirsiniz.
Bu maliyetini katmazsak en güzel çözüm gibi duruyor, dediğiiniz gibi her ne kadar kafesin içinde olsalar da bazan arabanın içini kötü kokuların kaplamasına engel olamıyoruz, sitedeki ürün baya pahalıymış(zaten siz de fikir olsun diye paylaşmışsınız) işinin erbabı iyi bir ustaya çok daha ucuza yaptırılabilir kanaatindeyim..
bilal kardeşim çeki demirinin maliyeti 1000 tl :)
Mustafa Bey İnşallah şaka yapıyorsunuzdur, zira böyle bişey yaptırmaya karar vermek üzereydim eğer sadece çeki demiri bu kadara maloluyorsa vazgeçmek için neredeyse tek başına yeterli bir sebep olabilir, geriye kalan maliyetleri de hesaba katarsak en iyi seçenek arabayı satıp çift kabin pick-up almak olacak herhalde..:)
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

Çevrimdışı Cihan AKBEL

• AvlakForum Üye
  • *
  • aw tedevisi olmayan bir hastalıktır
« Yanıtla #31 : 22 Haziran 2012, 01:01:03 »
bu towbox 'ı bursa av fuarında inceleme fırsatım oldu çok güzel düşünülmüş fakat emin olun o parayı haketmiyor malzeme olarak dayanıklı olcağını düşünmüyorum aynı sistemi saç plakaları kaynatarak çok daha ucuza mal edilebilir tek prblem bu üründen biraz dha ağır alması ama tahminim tek kişi takıp sökebilecek kdar ağır olur o fiatın baya bi altında mal edilebilir yaptıran ağbilerim var ordan biliorum en kısa zmanda bnde düşünüyorum
Cihan AKBEL
1987 eskişehir biyolog

Çevrimdışı Bora ARIK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 18 Şubat 2013, 23:36:54 »

Hazır almak isteyenlere alternatif
Regular Price:     $49.99 + 25 dolar kargo
Intermediate 28"L x 21"W x 22"H. - Weight: 12 lbs.
1" = 2.54 cm dir

Ayrıca Tel kafesten yapanlara inşaat hasır tellerinide öneririm 5m x 2.5m fiyatları 100 TL civarı

http://www.cabelas.com/catalog/browse.cmd?N=1106765&WTz_l=SBC%3BMMcat104791680%3Bcat104715180

Teşekkürler Tuncay bey, tel kafes daha dayanıklı ancak paylaştığınız resimdeki boyutları küçük ama daha konforlu duruyor, bende Trixie markalı bir köpek taşıma çantası aldım.  oldukçada kaliteli paylaşmak istedim bende , http://www.patisepeti.com/kopek/kopek-tasima-cantalari/trixie-kopek-tasima-kafesi-82x61x51cm.html boyutları 82x61x51cm. 370 Tl. verdim ama bayaa büyük...
Tel kafeslerin paslanma ihtimali de var diye tahmin ediyorum, köpek taşıma için dayanıklı plastik daha uygun değil mi?

« Son Düzenleme: 18 Şubat 2013, 23:44:00 Gönderen: Bora ARIK »
1976 Kayseri

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 19 Şubat 2013, 00:16:10 »
 ;D ;D ;D
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2013, 10:43:04 Gönderen: Kemal BOZKURT »
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

ERSİN KARA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 08 Mart 2013, 14:58:55 »
Arkadaşlar geçen gün yolda giderken çektim bu fotoları ve çok hoşuma gitti açıkçası.Benim gibi binek tarzı otomobili olan arkadaşlarında beğeneceğinden ve hatta bundan yaptıracakların dan eminim.Ve hayvanlarımızda en azından bagaj içlerinde gitmeyecekler artık.Sağ taraftaki araca dikkat ederseniz arka tarafa çok güzel şekilde alt taraftan monte edilmiş güzel bir kafes mevcut.Bence güzel bir düşünce ve uygulama.Bu şekilde bir kafesle en azından Her av dönüşü günün yorgunluğunun ardından araba temizleme derdine son.İlgilenenlerin dikkatine.BURSA'dan sevgiler.

Çevrimdışı Ahmet YÖNDEM

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #36 : 08 Mart 2013, 16:35:18 »
Ersin beyin paylaştığı ilk resimdeki gibi bir kafesi benm de yaptırmam lazım

http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,160897.0.html
Ahmet YÖNDEM 0505 733 2636 1978 DÜZCE
İyi bilin ki , kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur.  (Rad 28)

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 13 Mart 2013, 00:11:26 »
Arabana göre yaptır yada kendin yapabilirsin.Ben bunu kendim yaptım.Arabanın bagajına göre arka tarafta eğimide var yani arkaya doğru iiyice derinleşiyor.Tel olanlardan avantajı her taraf pislenmez tüy olmaz .Çok hafif temizliği kolay ve sadece 40 liraya mal olur . Ayrıca bu kafesler görüldüğü üzere güzel kuş tutuyor :D

Ayrıca avccılığa gönül vermişsen aracınında uygun olması seni rahatlatır.Binek tipi bir araçtan ise station wagon bir araç daha kullanışlı.Maddiyat dememek gerekir satation ile binek aynı paraya da var :)
« Son Düzenleme: 13 Mart 2013, 00:14:05 Gönderen: Ersin TETİK »
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ