Gönderen Konu: akdaş otomatik seçiminde yardım  (Okunma sayısı 22267 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: akdaş otomatik seçiminde yardım
« Yanıtla #50 : 27 Şubat 2015, 19:40:07 »
Bana soruyorlar sen bununla kursun atiyor musun diye bende dedim ki kiyamadigim icin atmiyorum bana verdikleri cevap o zman o kadar sapma onemli degil ve tufek bana geri gonderildi. Sezon boyunca ust namlu 5 numara sik takiliydi hatayi telafi etmek icin paramizla rezil bi sezon gecirdim tufekten sogudum buda cabasi oldu.
konusulan muhappet bu daha sonra dipcik ayarindandir sen gel fabrikaya sana gore ayarlayalim denildi peki o zmab alt namlu neden istedigim yeri vuruyordu ? Neyse artik gonderdim olacakalri burda paylasirim.
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #51 : 27 Şubat 2015, 19:51:42 »
3 5 cm sapabilir attığımız kurşundan kaynaklı ama daha fazla ise 20 25 cm gibi öyle şey olurmu canım al bunu böyle kullan diye orda duuuurrrrr işte musa musada bu kadarda değil ..size birşey soruyum mutlaka denemişsinizdir ama değişik kurşunlar yani avrupa kurşun kullandınız gene aynısı oldumu yada sizden başkalarıda attıda gene 10 15 vb cm sağa sola üste attımı
Yalan yok kursun atmadim ama arkadasla beser altisar fisek attik ve kirk adimda fark ciddi anlamda anlasiliyordu fabrikadan bana soylenilen ilk olarak %10  daha sonra %5 sapma oldugu soylenildi ki % 10 degeri duyduktan sonra Sn.Tuncay KAHRAMAN abime mesaj attim abi bu oran fazla mi diye ve kendisi %2 lik sapmadan dolayi elindeki benelliyi cikardigini soyledi. Durum bundan ibaret hic kimsenin hakkina girme niyetim yok ne konusulduysa yazdim buraya.
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #52 : 27 Şubat 2015, 20:08:23 »
atışlarının resmini çekip yollasaydın keşke bakar yorumları ona göre yapardık tek kurşun atışıda yap birde öyle bak her fişeğin saçma dağılımı farklıdır bak şimdi bir çok kişi sterling fişeğini beğenmez ama tüfeği ilk aldığımda 32 gr 8 numara sterlingle 35 metreden atış yaptım birde hava çok rüzgarlıydı. top patlar gibi patlamasına rağmen saçma dağılımı çok iyiydi resmini atıyımda bak
Tufegi kargoya verdim bugun,  tufeginiz hayirli olsun Allah icinize sindirsin fabrikaya isiniz dusmesin.
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #53 : 27 Şubat 2015, 20:45:17 »
merak etme seninde içine sinecek bak geldiğinde benimde el kundağında çizik vardı ben öyle sanmıştım bir kaç atıştan sonra çoğaldı baktım ki çatlak benim tahminim kargodan oldu el kundağını gönderdim şimdi gelmesini bekliyorum bu gün yarın gelir
Ben tufegi gozden cikardim Ahmet bey urunu degistirirlerse satacam avrupa bi otomatik alacam.nasip olursa iade alirlarsa cabasi olur hic bisi yapmazlarsada ya tuketci hakem heyetine yada mahkemeye gidecem.
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Cengiz DUVA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #54 : 26 Mart 2015, 11:38:45 »
sayın akdaş tüfegi olan arkadaşım akdaşı nasıl bilirsin?
1970 İZMİR

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #55 : 26 Mart 2015, 12:03:25 »
sayın akdaş tüfegi olan arkadaşım akdaşı nasıl bilirsin?
Tüfek geldi gecen hafta cuma, cumartesi denedim ilk atışta hedefte işaretlenen yeri tam olarak vurdu tamam dedim yapmışlar, fakat bu sevincim tüfeği kırıp ejektörün alt namludaki boş fişeği atana kadar sonra üst namluyu denedim değişen bişey yok aynı sapma yine mevcut toplamda 6 kurşun attım üst namlu ile hiç biri tam ortayı bulmadı alt namlu birinci tam boyalı yerden ikinciside çok az sapma oldu. yapılan atışların hepsi yerde yatarak ve tüfek kum torbasına dayanarak yapıldı.
Ayrıca 3 nolu şokum yerine AK.SP.****  şoku göndermişler.Bu kadarda olmayaz ya neyse artık  :D
Bu hafta sonu için karton hazırlayıp tekrar deneyecem artık lanet olsun diyorum.
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Harun KOCA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #56 : 26 Mart 2015, 15:10:55 »
Akdaş tan sipariş vermiş vede beklemede
olan bir müşteri olarak konuyu BİRAZ ÜZÜNTÜ
BİRAZ HAYAL KIRIKLIĞI BİRAZDA MORAL BOZUKLUĞU
Ile takip ediyorum.

Bakalım deneme sonuçlarını çok merak ettim.

ÖNCE VATAN
1978 ankara

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #57 : 26 Mart 2015, 21:19:14 »
Tüfek geldi gecen hafta cuma, cumartesi denedim ilk atışta hedefte işaretlenen yeri tam olarak vurdu tamam dedim yapmışlar, fakat bu sevincim tüfeği kırıp ejektörün alt namludaki boş fişeği atana kadar sonra üst namluyu denedim değişen bişey yok aynı sapma yine mevcut toplamda 6 kurşun attım üst namlu ile hiç biri tam ortayı bulmadı alt namlu birinci tam boyalı yerden ikinciside çok az sapma oldu. yapılan atışların hepsi yerde yatarak ve tüfek kum torbasına dayanarak yapıldı.
Ayrıca 3 nolu şokum yerine AK.SP.****  şoku göndermişler.Bu kadarda olmayaz ya neyse artık  :D
Bu hafta sonu için karton hazırlayıp tekrar deneyecem artık lanet olsun diyorum.
ahh kardeşim inan ki çok üzüldüm okudukça yıldızla yasadığım sorunlar  gözümün önüne geldi  yerlide hiç bir firmaya güvenemeyecek miyiz akdaşa bir ara aklım kaydı bir araştırma yaptım  ve sordugum her bayi farklı fiyat verdi hemde bazıları ile arasında 300 tl fark var  bende geri adım attım macera aramaya gerek yok dedim ve avrupa alana kadar idare etmek için eski süperpozelere güvendiğim için  30 35 senelik bir çifsan aldım içi dışı çok temiz görünüyor öyle agırda değil 3350 gr dı ben tüfekte kayıs kullanmadıgım için takma aparatlarınıda çıkardım 3200gr civarı  bir kutu  fişek attım çift patlatma vb olmadı  bu hafta gurupman atışıda yapacam ... askerlik oldugu için avrupa tüfeği erteledim .. askerlikten sonra güzel bir yabancı otomatik alıp tüfek defterini kapatacam ...insan bir kez elindeki tüfekten sogudugu zaman kullanmak istemiyor ....
  • dede yadigarı huğlu kop 16 cal tek kırma
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
  • Fabarm l4s grey hunter 71 namlu
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
  • Yeminli Mütercim Tercüman AKDAŞ SİLAH
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #58 : 27 Mart 2015, 08:32:03 »

Gökhan Bey merhaba,

Tüfeğinizin test atışları yapılırken ben de orada idim. Bildiğiniz gibi namlusu değişti. Testinizi yapın ve dediğiniz gibi boş fişeği atıyorsa tamire gönderin. İlginç bir durum, ama sadece grupmana odaklanıldığı için ve burada test atışlarında öyle bir durumla karşılaşılmadığı için tüfeğiniz öylece gönderildi demek ki.

Grupman konusuna gelirsek: Öncelikle size yapılan testlerin sonucu, saçma dağılımını gösteren hedef kağıtlarıyla gönderildi. Paylaşmanızı rica ediyorum. Namlu değiştikten sonra her iki namlu da tamamen aynı noktaya yoğunlaştı ve talebiniz yerine getirildi. Bu tüfekte hedef sapması var deniyorsa, bilin ki atış hatasıdır. Çünkü burada profesyonel atış düzeneği ile tüfek sabitlenerek atış yapılıyor.

Diğer yandan; eğer sizin için sorun tek kurşun ile nokta atışı yapmaması ise bilin ki yanlış tüfeği satın almışsınız. 71 cm mobil şoklu ve 2 namlulu bir tüfekte nokta atışı olmaz. 36,5 metrede ortalama 10 cm içinde toplanıyorsa sonuç çok güzel demektir. İlla ki tek kurşun diyorsanız tercih edeceğiniz tüfek tek namlulu (yarı otomatik veya tek kırma) olmalı, namlu boyu 61 cm'yi geçmemeli ve tercihen (hayati değil) sabit silindir şoklu olmalıdır. Ayrıca kullandığınız tek kurşun kaliteli olmalı ki burada test ettiğimiz farklı tek kurşunlarda "Hadi Canım" diyeceğimiz kadar farklar çıkabiliyor. Bu kadar şeye rağmen YİVSİZ bir tüfek ile %100 tam 12'den vurmak garanti değildir. Size tavsiyem bütçenizi ayarlayıp YİVLİ bir tüfek almanızdır.

Özetle isabet konusunda tüfeğinizde herhangi bir sorun yok. Fabrikanın cevabı budur. Ejektör hatası varsa derhal bize ulaştırın, bizim hatamızdır ve ne gerekiyorsa canla başla yapılacaktır. Tüfeğinizin tamiri için ne gerekiyorsa yapılmıştır.

Burada verdiğiniz bilgilerin bazıları maalesef kayıtlarımızla örtüşmüyor(!).

Tüfeğinizi lütfen bu konuda çok uzman kişilere test ettirin. Yine söylüyorum: Elinizdeki 71 cm valmet namlulu süperpoze en iyi saçma dağılımını sağlamak üzere tasarlanmış bir tüfektir; 200 metrede nokta atışı yapacak YİVLİ bir tüfek değil.

Size eksik şoku da en kısa zamanda gönderiyorum. Yeni namlulara 4 ve 5 numara takılır. Öyle görünüyor ki sizin gönderdiğiniz 3 numaralı şok sökülmüş; 4 ve 5 numara şok ile tüfek size gönderilmiş.

Buyrun tüfeğinizin fotoğrafları:

3. fotoğrafta monoblok kısmının da değiştiğin görebilirsiniz.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: 27 Mart 2015, 08:34:44 Gönderen: Ömer AKDAŞ »

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK, Yasin AKTAŞ

Çevrimdışı Harun KOCA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #59 : 27 Mart 2015, 09:47:09 »
Sabahın saat 08:32 sinde hiçbir avrupa firması size bu kadar akıcı,
bu kadar aklı selim vede ispatlı bir şekilde üstelik ÜSLUBUNUDA bozmadan
cevap yazmaz.

Kullanıcı olarak kesinlikle tüfeğinizde hata olduğu vede bu konu hakkında
serzenişte bulunduğunuz için size en küçük bir atıfta bulunmak haddim değil

Ama konuyu takip eden bir AKDAŞ bekleyeni olarak yapılan şu açıklama beni fazlasıyla
memnun vede ikna etti.
Yanlış anlamayın ama namlu zaten valment miş.
Eğet internetten slowmosıon huntıng gun shut ( yavaş çekim ) av silahı atışları yazarsanız
zaten namlunun ne kadar sarsıldığını vibrasyon olduğunu göreceksiniz.
Bu yazdıklarım tamamen sizin gibi avcı bir kişi olduğum için yanlış anlamayın
 birkezde büyük yazayım  SİLAH SİZİN MEMNUN KALMAMAK EN DOĞAL HAKKINIZ  amaa
açıklamalar bence yeterli...

ÖNCE VATAN
1978 ankara

The following users thanked this post: Yasin AKTAŞ

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #60 : 27 Mart 2015, 11:49:54 »
Merhaba Ömer Bey;
Evet  bana namlunun değişeceği hakkında bilgi verildi,açıkçası  3. Fotodan anlamadım (sanırım isli kısımı kastediyorsunuz). Tüfekle yapılan/yapıldığı iddia edilen hedef kağıtları tarafıma gönderildi açıkça Akdaş firmasının samimiyetine güvenmediğim için baktıktan sonra işyerinde çöpe attım, sizde fotosu varsa paylaşabilirsiniz hatırlıyorum kağıtları görünce onaylaya bilirim.

Ejektörde bi hata yok yanlış anlaşıldı sanırım boş fişeği atması gayet normal, o cümlede ben şunu kasteddim tam işaretlenen yeri vuran kurşunun üstnamlu ile ateşlediğimi sanıyordum ama malesef alt namlu ile ateslenmiş.

Tek kurşun ile atış konusuna gelirsek; atışlar 20 metreden destekli bi şekilde yapıldı 36,5 metrede değil alt namludan ateşlenen kurşun ile üst namludan ateşlenen kursun arasına (kurşun deliklerinin tam ortasına denk gelecek şekilde) 11 cm vardı bu durumun normal olup olmadığı ile ilgili yorumu benden daha iyi bilen üstatlara bırakıyorum, yeterli bilgim olmayan şeyler hakkında konuşmayı sevmem.

Kullanılan mühimmatların markasına gelecek olursak üç adet el dolumu üç adette züber marka tek kursun ile atışlar yapıldı.El dolumu olan kursun alt namlu tam ortayı bulurken dediğiniz üst namlu ile atılan züber 11cm yanına isabet etti ki bu iki atış ilk yapılan atışlar ve en iyi sonucu veren atışlardı. Diğerleri dediğiniz gibi sapma cok daha fazla oldu.(Tek kurşun olarak önereceğiz marka varsa yazın çünkü tekrar deneyeceğim tüfeği) Bu durum mühimmattan veya benden kaynaklı olabilir çünkü atışları tek başıma yaptım. Üç adette saçma dağılımda merkeze toplama açısından yine sıkıntı oldu kullanılan fişekler 32 gr RC Sipe 6 no ve 34 gr GB 6 no.

Fotolardaki tüfek dediniz gibi benim tüfeğim, sizden ricam üst namlunun sökülmüş halleri varsa onları da atarsanız çok sevinirim, şok konusuna gelecek olursak açıkça kargo parasına yine karşı ödemeli olarak gönderecekseniz gönderemeyin daha, iyi garantili bir malı hala karşı ödemeli gönderiyorsunuz bu durumu hallettik dediniz ama sanırım benim ayrıcalığım olduğu için bu şekilde oldu.

Bir sorum daha olacak cevaplarsanız sevinirim, tüfeğin boyama işlemi tamamlandıktan sonra kaç gün beklemesi gerekir hazır hale gelebilmesi için, merak ettiğim için soruyorum.

Saygılar bizden.
« Son Düzenleme: 27 Mart 2015, 11:55:52 Gönderen: Gökhan AKDOĞAN »
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #61 : 27 Mart 2015, 11:50:47 »
cevap yazmaz.

Ama konuyu takip eden bir AKDAŞ bekleyeni olarak yapılan şu açıklama beni fazlasıyla
memnun vede ikna etti.
Eğet internetten slowmosıon huntıng gun shut ( yavaş çekim ) av silahı atışları yazarsanız

Harun bey Allah tüfeğiniz içinize sindirsin, sizi memlun etmişse sizin adınıza sevindim.
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Harun KOCA, Selim UYGUN

Çevrimdışı Cüneyt ÖZDEMİR 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #62 : 27 Mart 2015, 13:25:08 »
cevap yazmaz.

memnun vede ikna etti.

Aynen Katılıyorum
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
  • Deutsch drahthaar Darko
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
  • Yeminli Mütercim Tercüman AKDAŞ SİLAH
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #63 : 27 Mart 2015, 13:51:53 »
Ejektör ile ilgili yazılan kısmı ilk okuyuşumda tam anlamamışım. Şimdi anladım, kusura bakmayın.
Şoku bugün gönderiyoruz. Pazartesi elinizde olur. Personelimiz, kargoya peşin ödeme yazmayı unuttuğu için siz ödemişsiniz. Kargo ücretini de iade ediyoruz.

Harun Beyin de dediği gibi mal sizin, isterseniz memnun kalmazsınız. Ancak üründe herhangi bir sorun yok, rahatlıkla söyleyebilirim.

Buradaki testler uygun fiyatlı MeCa fişekler ile yapılır.

Elimde hedef kağıtlarının veya montaj aşamalarının fotoğrafı yok. Test atışına da tesadüfen denk geldim.

Fotoğraftan eski ejektör tırnaklarının kullanıldığını, monoblokun yeni olduğunu görebilirsiniz (hare denilen süsleme kısmının tırnaklarda olması alt kısımda olmaması).

Burada YAF ve Winchester marka tek kurşun kullanıyoruz ve tek kurşunu sadece tek kurşun atışı için geliştirilen namlularla atıyoruz. Mobil şoklu uzun namlularla asla tek kurşun atmayız. Bizim için ölçüt saçma dağılımının düzgün olmasıdır. Grupman konusunda oldukça iddialıyız.

Krom kaplama namlunun hiç beklemesine gerek yok. Gerekli temizlik yapılıp yağlanınca işlem tamamdır.

Size tavsiyem tüfeği elinizden çıkarıp tek ve kısa namlulu bir tüfek almanız.

İyi günler dilerim

Çevrimdışı Rahim Özgür AKINCI

• Müdavim Üyemiz
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...
« Yanıtla #64 : 27 Mart 2015, 14:19:40 »
Sonucta kul yapisi hata olabilir kullananda hatali kullanabilir...
ama onemli olan hatalarin duzeltilmesidir..
Akdas bana gore degerli firmalardan ama bu demek degildir ki hatasiz tufek yapar...
buradaki arkadas derdini anlatmis magdur olmus cunku ama akdas da gerekenleri yapmis gibi goruyorum insallah iki tarafta memnun kalir
ben konyali olarak yerli tufekte cifte ve poze olarak huglu koop.ve akdas genc huglu  buyuk huglu modelleri tercih ederim ..bu firmalarinda sapa saglam urunlerinin arkasinda durmasini dilerimm
« Son Düzenleme: 27 Mart 2015, 15:06:14 Gönderen: Rahim AKINCI »
Rahim Özgür AKINCI
KONYA-1979             0535 674 29 63

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #65 : 27 Mart 2015, 14:22:56 »
Ejektör ile ilgili yazılan kısmı ilk okuyuşumda tam anlamamışım. Şimdi anladım, kusura bakmayın.
Şoku bugün gönderiyoruz. Pazartesi elinizde olur. Personelimiz, kargoya peşin ödeme yazmayı unuttuğu için siz ödemişsiniz. Kargo ücretini de iade ediyoruz.

Harun Beyin de dediği gibi mal sizin, isterseniz memnun kalmazsınız. Ancak üründe herhangi bir sorun yok, rahatlıkla söyleyebilirim.

Buradaki testler uygun fiyatlı MeCa fişekler ile yapılır.

Elimde hedef kağıtlarının veya montaj aşamalarının fotoğrafı yok. Test atışına da tesadüfen denk geldim.

Fotoğraftan eski ejektör tırnaklarının kullanıldığını, monoblokun yeni olduğunu görebilirsiniz (hare denilen süsleme kısmının tırnaklarda olması alt kısımda olmaması).

Burada YAF ve Winchester marka tek kurşun kullanıyoruz ve tek kurşunu sadece tek kurşun atışı için geliştirilen namlularla atıyoruz. Mobil şoklu uzun namlularla asla tek kurşun atmayız. Bizim için ölçüt saçma dağılımının düzgün olmasıdır. Grupman konusunda oldukça iddialıyız.

Krom kaplama namlunun hiç beklemesine gerek yok. Gerekli temizlik yapılıp yağlanınca işlem tamamdır.

Size tavsiyem tüfeği elinizden çıkarıp tek ve kısa namlulu bir tüfek almanız.

İyi günler dilerim
Domuz avı yada trofe avları ilgimi çekmiyor kurşunda kolay  kolay atmam ama namlunun düzgün birleştirip birleştirilmediğini anlamak için kullandım sonuçtan da pek memlun kaldığım söylenemez tavsiyeniz için teşekkürler.
« Son Düzenleme: 27 Mart 2015, 14:25:31 Gönderen: Gökhan AKDOĞAN »
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Rahim Özgür AKINCI

• Müdavim Üyemiz
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...
« Yanıtla #66 : 27 Mart 2015, 14:26:05 »
Sadik ustaya biri 20 kb olmak uzere 4 adet 412 l model poze siparisi verdik insallah oyle tufek olacakki avrupa ozentimiz kalmayacak diye umit ediyor vede Sadik ustaya guveniyorum .Insallah yerlilerle yola devam diyecez bu bizlerin dusunce ve temennisi ...geriside firmalarimiza kalmis artik
Rahim Özgür AKINCI
KONYA-1979             0535 674 29 63

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #67 : 27 Mart 2015, 15:23:54 »
Sadik ustaya biri 20 kb olmak uzere 4 adet 412 l model poze siparisi verdik insallah oyle tufek olacakki avrupa ozentimiz kalmayacak diye umit ediyor vede Sadik ustaya guveniyorum .Insallah yerlilerle yola devam diyecez bu bizlerin dusunce ve temennisi ...geriside firmalarimiza kalmis artik

66 Namlu 312Se modelini kullanıyorum atışları beni çok tatmin etti açıkçası ...Şimdiye kadar Akdaş kullanmadığım için pişman olmuş gibiyim
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Ömer GÜNEY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #68 : 27 Mart 2015, 16:30:01 »
''Burada YAF ve Winchester marka tek kurşun kullanıyoruz ve tek kurşunu sadece tek kurşun atışı için geliştirilen namlularla atıyoruz. Mobil şoklu uzun namlularla asla tek kurşun atmayız. Bizim için ölçüt saçma dağılımının düzgün olmasıdır. Grupman konusunda oldukça iddialıyız.'' demişler. Buradan, bu tüfeği tek kurşunla denemedikleri sonucunu çıkardım. Bu durumda Gökhan beyin tatmin olmaması normaldir.

Peki uzun namlulu ve mobil şoklu tüfekle kurşun atılmaz kuralı nereden çıktı? Ben en az 10 yıldır, 4 ve 5 no şok ve 71 cm namlu ile avlanıyorum.  Hedefinden şaştığını da görmedim. Ne dersiniz?
1971 İstanbul

Çevrimdışı Mehmet MEMLEKET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #69 : 27 Mart 2015, 16:43:19 »
Bir akdaş kullanıcısı olarak (akdaş ak 212 ss modeli) yapılan eleştirilere katılmıyorum. tek kurşun atışı için bu modeli aldım. İlk kullandığımda tüfek üst atıyordu. Dipçik açı ayar pulu ile dipçik düşüklüğünü ayarlayınca problem ortadan kalktı ve sıkıntısız tüfeğimi kullanıyorum. Ömer Beyin açıklamalarını yeterli görüyorum. Yabancı firmaların av tüfeklerinden hiç hata çıkmaz gibi bahsedenlere biraz araştırma yapmalarını tavsiye ediyorum. Yerli firmalar kadar olmasada onlarda da hata çıkıyor. Akdaş firmasıda bu güne kadar birçok yabancı av tüfeklerinin hatalarını düzelten, tamiratını yapan bir firmadır.
1980 ESKİŞEHİR

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #70 : 27 Mart 2015, 21:57:09 »
Arkadaşlar Beretta ve Browning firmaları çift namlulu tüfeklerinin isabet noktalarının hatalı kabul etmek için iki namlunun vuruş noktaları arasında 20-25 cm den (yanlış hatırlamıyorsam) daha fazla uzaklık olmasını arıyorlar. Tabiki bu firmaların ekseri namluları aynı yeri vuruyorlar ama ikisi arasında 20-25 cm kadar mesafe varsa bile bunu normal kabul ediyorlar. Bunun testini ise hatırladığıma göre 36,5 m den yapıyorlar. Kesin doğrusunu merak edenler onların sitelerinden araştırabilir.

Tek kurşunla vuruş noktası tayininin çok güvenilir olmayacağını düşünüyorum. Tam şokla saçmalı fişeklerin daha doğru bilgi vereceğini düşünüyorum. Çünkü tek kurşunlar bazen atıldığı namluya uygun olmayabiliyor ve sapabiliyorlar. Tabi uygun düşerse de isabet noktasını çok net gösterebilirler.
« Son Düzenleme: 27 Mart 2015, 21:58:41 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.