Gönderen Konu: TÜFEĞİM 12 CAL YILDIZ SPZ M  (Okunma sayısı 24631 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
TÜFEĞİM 12 CAL YILDIZ SPZ M
« : 21 Ekim 2012, 13:09:10 »
Tüfeğim inşallah pazartesi günü elime geçecek sabırsızlıkla bekliyorum  ;D. Forumu epeyce inceledim özellikle halil beyin aktardığı grupman testleri ve diğer atış bilgileri için tüm emek verenlere saygılarımı sunarım, lakin bulunduğum bölgeye göre tüfeğimde fişek ve şok kullanımı konusunda derli toplu bir bilgi edinemedim. Bir çoğunuz eminim kendin test et diyeceksiniz (ki kesinlikle bunu yapacağım) ama başlangıç için önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler emekleriniz için. (tüfek namlu boyum 71 cm) (Tavşan,keklik,bıldırcın ,üveyik kategorilerinde değerlendirirseniz sevinirim)
1979 Balıkesir / Memleket NAZİLLİ

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: TÜFEĞİM 12 CAL YILDIZ SPZ M
« Yanıtla #1 : 21 Ekim 2012, 15:21:15 »
yıldız me 66cm namluyla üç yıldır kullanıyorum,ayda yılda bir temizlememe ragmen en küçük sorun yaşamadım... bıldırcın çullukta affetmiyor,ama keklik tavşanda 20-25 metrelerden sonra yaralı gönderiyor... kısmetse bu sezon keklik tavşan içn 71cm almayı düşünüyorum.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 21 Ekim 2012, 15:46:25 »
Birol bey bende tüfeği almadan epeyce araştırdım, av bayinde tek tek denedim tüfekleri (omuzladım yani) iki silah tatmin ediciyde biri sarsılmaz diğeri yıldız,  tercihim bu oldu. Pek pişman olacağımıda sanmıyorum, bir de şu fişek şok olayını çözebilirsem çok güzel olacak , okudukça çok kafam karıştı  ::)

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 21 Ekim 2012, 17:31:28 »
Birol bey bende tüfeği almadan epeyce araştırdım, av bayinde tek tek denedim tüfekleri (omuzladım yani) iki silah tatmin ediciyde biri sarsılmaz diğeri yıldız,  tercihim bu oldu. Pek pişman olacağımıda sanmıyorum, bir de şu fişek şok olayını çözebilirsem çok güzel olacak , okudukça çok kafam karıştı  ::)
genelde rc ve mirage atıyorum... bıldırcın çullukta daha çok zuber atıyorum.....

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #4 : 21 Ekim 2012, 17:35:49 »
Fatih bey tüfeğiniz hayırlı uğurlu olsun. Allah kazasız belasız av yapmayı nasip etsin.  Rastgele!
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 21 Ekim 2012, 21:15:41 »
Fatih bey tüfeğiniz hayırlı uğurlu olsun. Allah kazasız belasız av yapmayı nasip etsin.  Rastgele!
Sağolun Yıldız hanım , inşallah hiçbirimize kaza bela uğramaz. Size de rastgele

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 21 Ekim 2012, 21:17:21 »
genelde rc ve mirage atıyorum... bıldırcın çullukta daha çok zuber atıyorum.....

Bende bayram tatilinde rc ve mirage ile deneme atışı yapmaya karar verdim. Sonuçları paylaşırım.

Çevrimdışı Uğur ŞENLİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 21 Ekim 2012, 22:03:19 »
fatih bey yeni tüfeğiniz hayırlı olsun allah kaza bela vermesin
bende eylül başında 66 namlu SPZ M 12 kalibre süper poze tüfek aldım
sağolsun tüfeği almamda halil kara  beyin çok yardımı oldu kendisine bir kez daha ilgisi için teşekkür ederim
tüfeğimle bu sezon iki defa bıldırcın avına  gitme şansım oldu fakat kuş o kadar azdıki sadece iki kuşa attım ve ikisinide vurdum
tüfeğin dengesi çok iyi ayrıca çok iyi bir nişancı değilimdir fakat iki atış iki kuş müthiş bir keyif aldım
kullandığım fişek mirage 28 gram 10 numara fişekti.
avınız bol olsun
rasgele.
  • Akkar 512 çifte
  • Akkar Altay
  • Armsan 620
Uğur ŞENLİK
1969 zonguldak

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 21 Ekim 2012, 22:35:22 »
fatih bey yeni tüfeğiniz hayırlı olsun allah kaza bela vermesin
bende eylül başında 66 namlu SPZ M 12 kalibre süper poze tüfek aldım
sağolsun tüfeği almamda halil kara  beyin çok yardımı oldu kendisine bir kez daha ilgisi için teşekkür ederim
tüfeğimle bu sezon iki defa bıldırcın avına  gitme şansım oldu fakat kuş o kadar azdıki sadece iki kuşa attım ve ikisinide vurdum
tüfeğin dengesi çok iyi ayrıca çok iyi bir nişancı değilimdir fakat iki atış iki kuş müthiş bir keyif aldım
kullandığım fişek mirage 28 gram 10 numara fişekti.
avınız bol olsun
rasgele.

Öncelikle iyi dilekleriniz için çok sağolun Uğur bey, denge konusunda haklısınız ayrıca alaşım kasa da kime sorsam yıldız dedi, umarım hayırlısı olur hele bir elime alıp atayım kendimi meraya  ;D bu arada 28 gram da yerli olarak meca fişekte kafama yattı. Her markadan ve değişik saçma numaralarından bir değerlendirme yapacağım.

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 22 Ekim 2012, 22:13:06 »
Tüfeğimi nihayet elime aldım, ilk işim güzel bir temizlik oldu 1,5 saat kadar sürdü ;D
Şimdi izlenimlerim;
Öncelikle Tüfek dengeli yüze gelmesi süper, genel olarak malzeme kaliteli görünüyor, lakin şokları çıkarmaya ve kutudaki diğerlerini temizlemeye kalktığımda kendimi tutamayıp okkalı bir küfür savurdum , şokların içinde bildiğiniz elinize gelen pütürler var bildiğiniz metal çıkıntıları ayrıca namlulardan birine şok kolayca giriyor diğeri ise daha zor giriyor bu durum normal mi sıkıntı yaratırmı bilemedim, pes yani insanın hevesine turp sıkıyorlar. Bu işi kurcalayacağım. Ayıp ya

Çevrimdışı Mehmet KARATEPE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 23 Ekim 2012, 11:16:33 »
Fatih bey öncelikle tüfeğiniz hayırlı uğurlu olsun allah kazasız belasız avlar nasip etsin. Şu an içinde bulunduğunuz durumu çok iyi anlıyorum çünkü aynı sorunu bende yaşadım 2010 yılında yıldız spz me siparişi verdim insan bu işin hastasıysa o tüfeğin gelişini müthiş bi heycanla bekler hayaller kurar benim tüfekte geldiğinde bazı şoklar bir namluya uyarken diğerine uymuyodu yarısı dışarda kalıyodu geri gönderdim yapıldı geldi sizin bahsettiğiniz puturlar bende yoktu ayrıca tüfekte ufak tefek bikaç simetrik sorun vardı onları bildirmedim gerçi nişan almama etkisi yok ama insan psikolojik olarak gerçekten etkileniyo bir kez sorunla başlayınca bidaha tüfeğe ısınmakta zor oluyo fabrikaya gönderirseniz sorun mutlaka halledilir ama halledilebilir bir sorun neden baştan düzgün olmaz anlamıyorum ki şok çok göz önünde olan ve denemesi kolay yapılan bişey ne diyeyim inşallah sorununuz halledilir tez zamanda tüfeğinize ısınmanız dileğiyle tekrar hayırlı olsun
Mehmet KARATEPE
1981-Samsun

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 23 Ekim 2012, 13:52:34 »
Tüfeğimi nihayet elime aldım, ilk işim güzel bir temizlik oldu 1,5 saat kadar sürdü ;D
Şimdi izlenimlerim;
Öncelikle Tüfek dengeli yüze gelmesi süper, genel olarak malzeme kaliteli görünüyor, lakin şokları çıkarmaya ve kutudaki diğerlerini temizlemeye kalktığımda kendimi tutamayıp okkalı bir küfür savurdum , şokların içinde bildiğiniz elinize gelen pütürler var bildiğiniz metal çıkıntıları ayrıca namlulardan birine şok kolayca giriyor diğeri ise daha zor giriyor bu durum normal mi sıkıntı yaratırmı bilemedim, pes yani insanın hevesine turp sıkıyorlar. Bu işi kurcalayacağım. Ayıp ya

benim şoklardada pütür yoktu,hiçbirinde uyumsuzlukta yoktu... ama tornadan çıktıgı gibi yollamışlardı ne bir kromaj ne bir parlatma,ham demirden farkları yoktu... yurtdışınada bu şoklarla gidiyorsa bu tüfekler kesin alay konusu oluyordur... kendin yapamıyorsan işin uzmanı bir firmaya fason yaptırtırsın bu eleştirileride duymazsın......

VEFAT ETMİŞTİR

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #12 : 23 Ekim 2012, 14:09:40 »
Maalesef Yıldız Silah'ın en büyük zaafı bu şok olayı. Ben de namlu sayısı fazla olunca haliyle iki takım da şok var ve karşık olarak kullanıyorum. Bazı şoklar bazı namlulara yağ gibi girerken, bazı şokları takmak resmen işkence... İnşallah bu kusurlarını tez zamanda giderirler...
Fatih Bey, tüfeğinizi kargoyla gönderirseniz, en kısa sürede yapılıp size geri dönecektir. Dilerseniz konuyla ilgili sitemiz üyesi Halil Kara Beyle de irtibata geçebilirsiniz...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #13 : 23 Ekim 2012, 14:21:29 »
benim şoklardada pütür yoktu,hiçbirinde uyumsuzlukta yoktu... ama tornadan çıktıgı gibi yollamışlardı ne bir kromaj ne bir parlatma,ham demirden farkları yoktu... yurtdışınada bu şoklarla gidiyorsa bu tüfekler kesin alay konusu oluyordur... kendin yapamıyorsan işin uzmanı bir firmaya fason yaptırtırsın bu eleştirileride duymazsın......
Benim aklıma da olasılıkla zaten fason yaptırıyor olabilecekleri geldi,şok gibi nispeten basit bir parça niye standartlara uygun olamasın,tüfekleri o kadar düzgünken.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 23 Ekim 2012, 14:55:55 »
çok arkadaş tarafından beğenilen bu tüfeklerin sadece şok yüzünden eleştirilmesi üzücü.ufak sinek mide bulandırır misali.şimdi bir yetkili çıkıp durumu çözecektir ama keşke böyle ufak ayrıntılarada dikkat etseler daha  iyi olurdu.ne gerek var bu kadar küçük  şey için  prestij kaybına.kalite kontrol yokmu yada hiç bakmadan mı yolluyorlar.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 23 Ekim 2012, 14:58:14 »
Benim aklıma da olasılıkla zaten fason yaptırıyor olabilecekleri geldi,şok gibi nispeten basit bir parça niye standartlara uygun olamasın,tüfekleri o kadar düzgünken.
kamil abi fason yaptırdıklarını zannetmiyorum... yıldız başka firmalara iş yaptıracak bir marka degil gibi... ben ısrarla sarı tetik istemiştim biz yapamıyoruz demişlerdi,yapamıyorsanız yaptırın demiştim... garanti veremeyiz biriki ayda sarıları dökülür karışmayız vs denmişti... mevcut şoklarıda yıldız yapıyordur,yurtdışından bu tüfekleri inceleyen arkadaşlar bilgi verebilirmi orayada aynı şoklarımı yolluyorlar....

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #16 : 23 Ekim 2012, 16:09:35 »
şokların fason yapılması söz konusu değil. yıldız, şoklarda dahil tüm parçaları kendi makina parkurunda üretiyor.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 23 Ekim 2012, 20:45:40 »
Fatih bey öncelikle tüfeğiniz hayırlı uğurlu olsun allah kazasız belasız avlar nasip etsin. Şu an içinde bulunduğunuz durumu çok iyi anlıyorum çünkü aynı sorunu bende yaşadım 2010 yılında yıldız spz me siparişi verdim insan bu işin hastasıysa o tüfeğin gelişini müthiş bi heycanla bekler hayaller kurar benim tüfekte geldiğinde bazı şoklar bir namluya uyarken diğerine uymuyodu yarısı dışarda kalıyodu geri gönderdim yapıldı geldi sizin bahsettiğiniz puturlar bende yoktu ayrıca tüfekte ufak tefek bikaç simetrik sorun vardı onları bildirmedim gerçi nişan almama etkisi yok ama insan psikolojik olarak gerçekten etkileniyo bir kez sorunla başlayınca bidaha tüfeğe ısınmakta zor oluyo fabrikaya gönderirseniz sorun mutlaka halledilir ama halledilebilir bir sorun neden baştan düzgün olmaz anlamıyorum ki şok çok göz önünde olan ve denemesi kolay yapılan bişey ne diyeyim inşallah sorununuz halledilir tez zamanda tüfeğinize ısınmanız dileğiyle tekrar hayırlı olsun
Mehmet bey iyi dilekleriniz için çok sağolun, inanın hayallerim ve heyecanımı çok iyi tarif ettiniz.Tüfeğin nişanıma etki eden veya gözüme kötü gelen yeri var desem yalan olur, Bir kaç teneke parçasının beni tüfeğimden soğutması zor  ;D

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 23 Ekim 2012, 20:52:57 »
Maalesef Yıldız Silah'ın en büyük zaafı bu şok olayı. Ben de namlu sayısı fazla olunca haliyle iki takım da şok var ve karşık olarak kullanıyorum. Bazı şoklar bazı namlulara yağ gibi girerken, bazı şokları takmak resmen işkence... İnşallah bu kusurlarını tez zamanda giderirler...
Fatih Bey, tüfeğinizi kargoyla gönderirseniz, en kısa sürede yapılıp size geri dönecektir. Dilerseniz konuyla ilgili sitemiz üyesi Halil Kara Beyle de irtibata geçebilirsiniz...

Alkan bey zor gelen bölmeyi silip hafif yağladım şimdi nispeten daha kolay giriyor şok , bu zor veya kolay takma işlemi atışı etkilermi, tüfeği ta bilmem nereye kargolamakta hiç içimden gelmiyor, malum kargo şirketleri itinasız malzeme taşıyor tüfeğin bir yeri çizilerse kan dökmek zorunda kalabilirim  :D şaka bir yana yola çıkarmak sitemiyorum tüfeğimi . Yıldız firması şu işi baştan adam gibi yapsa çok iyi olacaktı.

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 23 Ekim 2012, 20:57:59 »
Çok güzel yazmışsınız Birol bey, adamlar okyanus aşmış derede boğuluyor, sen süper tüfek yap sonra şoklar hurdacı malı gibi pes ya

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 23 Ekim 2012, 21:01:39 »
çok arkadaş tarafından beğenilen bu tüfeklerin sadece şok yüzünden eleştirilmesi üzücü.ufak sinek mide bulandırır misali.şimdi bir yetkili çıkıp durumu çözecektir ama keşke böyle ufak ayrıntılarada dikkat etseler daha  iyi olurdu.ne gerek var bu kadar küçük  şey için  prestij kaybına.kalite kontrol yokmu yada hiç bakmadan mı yolluyorlar.
Suat bey emin olun birisi baksa yollamaz o şokları müşteriye.

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #21 : 23 Ekim 2012, 21:10:32 »
Etkilemez Fatih bey, içiniz rahat olsun...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 23 Ekim 2012, 21:11:20 »
Tüfeğim

H.jpg]

« Son Düzenleme: 23 Ekim 2012, 21:19:33 Gönderen: Fatih KAAN »

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #23 : 23 Ekim 2012, 21:19:26 »
Hayırlı olsun, kazasız belasız avlarda kullanırsınız inşallah...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 23 Ekim 2012, 21:23:18 »
Hayırlı olsun, kazasız belasız avlarda kullanırsınız inşallah...
Sağolun Alkan bey, hiç birimize kaza bela uğramasın inşallah. Bu arada cevabınızla içim rahat etti. Yağışlar bitsin atış testindeyim, fişekler depolandı :)