Gönderen Konu: Drathar köpeğimde av yeme sorunu  (Okunma sayısı 14358 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur CAMUZCU

• Müdavim Üyemiz
    • http://www.loftyberg.com
Ynt: Drathar köpeğimde av yeme sorunu
« Yanıtla #25 : 21 Eylül 2016, 10:10:45 »
yazmamak için kendimi zor tutuyorum ama öyle komik olaylar gelişmeye başlayınca dayanamıyorum.
İnsanlar köpeğiyle yaşadığı bir sorunu paylaşıyor, bizim insanımızda yardımcı olma maksatlı bilgisini paylaşıyor.
ben bunu kaç senedir bu tarz paylaşımların altına yazıyorum, yaşanan sorunu canlı görmeden yapılan yorumlar insanları yaşadıkları sorunlardan kurtaracağı gibi Cüneytin köpeğinde olduğu gibi daha büyük sorunlarada sebep olabilir,
Cüneyt, sen köpeğini aldıktan sonra yeterli eğitimi verdinmi?
köpekle ilgilenemeyipte verdiğin arkadaşın köpeği eğitiyorum diye dövdümü?
daha sonra Cem Çokdaş'a yolladın sana köpeğini senin avlanma kapasitenden daha fazla avcı bir köpek olarak eğitip sana teslim ettimi?
ve sonrasında sen köpeğine neler kattın yada verilen eğitimleri ne kadar doğru kullandın, kaç kişinin ağzına baktında ne tür hatalar yaptın
köpeğin bu hale geldi?

Uğur CAMUZCU
1970  BURSA

Çevrimdışı Cüneyt ÖZDEMİR 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 22 Eylül 2016, 17:48:55 »
Evet köpeğimi eğitimden anlamadığım için eğitim için gönderdim geldiğinde ava sokarak av yeteneklerini geliştirecektim üveyik getirmesi ile ilgili sıkıntı yaşamadım ama bıldırcın da sıkıntı oldu bu bıldırcın avına has bir şey galiba bıldırcın avında sıkıntı yaşadım. Eğitim den geldikten sonra  kendi kendine bir kaç kez tavuk tutup yemişti belkide hatam burada oldu bilemiyorum hatırlarsan sana da bu konuyu hem açmadan önce hemde konuyu açtıktan sonra sormuştum her neyse artık önümüzdeki avlara bakacam

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Breda süper poze
  • Wizard otomatik
  • Deutsch drahthaar Darko
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

Çevrimdışı Uğur CAMUZCU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 22 Eylül 2016, 19:16:48 »
Burada yada diğer sosyal paylaşım sitelerinde yapılan paylaşımlarda,
yaşanan sorunlarla ilgili çare arıyorsanız, konuyu net anlatmanız lazımki insanlar yardımcı olurken ona göre bildiklerini paylaşsın.

mesela ben senin yerinde olsam bu konuyu açarken, sanki herşey normalde köpekte sadece bıldırcını yeme sorunu varmış gibi yuvarlak bir soru sormazdım, derdimki;

Bu yavruyu ben 2 aylıkken aldım, eğitim için kendim denedim ama olmadı, sonrada ev sahibiyle sorun yaşadım, köpeğimi çok bilen bir arkadaşa vermek zorunda kaldım oda basmış sopayı köpeği salak yapmış, sonrada köpeğimi iyi bir eğitmene yolladım sağolsun o köpeğimi düzeltti ferma verir, aport yapar hale getirdi. fakat daha sonra ben yine her zamanki gibi köpeği çalıştırmadım, av sezonu yaklaşınca aklıma geldi, yetiştirme bıldırcın aldım alışsın diye köpeğimde yedi, bu sorunla ilgili bana yardımcı olacak arkadaş varmı diye sorabilirdin.
Uğur CAMUZCU
1970  BURSA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 22 Eylül 2016, 21:23:31 »
Burada yada diğer sosyal paylaşım sitelerinde yapılan paylaşımlarda,
yaşanan sorunlarla ilgili çare arıyorsanız, konuyu net anlatmanız lazımki insanlar yardımcı olurken ona göre bildiklerini paylaşsın.

mesela ben senin yerinde olsam bu konuyu açarken, sanki herşey normalde köpekte sadece bıldırcını yeme sorunu varmış gibi yuvarlak bir soru sormazdım, derdimki;

Bu yavruyu ben 2 aylıkken aldım, eğitim için kendim denedim ama olmadı, sonrada ev sahibiyle sorun yaşadım, köpeğimi çok bilen bir arkadaşa vermek zorunda kaldım oda basmış sopayı köpeği salak yapmış, sonrada köpeğimi iyi bir eğitmene yolladım sağolsun o köpeğimi düzeltti ferma verir, aport yapar hale getirdi. fakat daha sonra ben yine her zamanki gibi köpeği çalıştırmadım, av sezonu yaklaşınca aklıma geldi, yetiştirme bıldırcın aldım alışsın diye köpeğimde yedi, bu sorunla ilgili bana yardımcı olacak arkadaş varmı diye sorabilirdin.
Yazmıyım Yazmıyım diyorum ama dayanamadım senin amacın burada yardım etmek yada yardımcı olmak falan değil sen istiyorsun ki kendi köpeklerinin her zaman olumlu yanları bahsedilsin her şey olumlu olsun yarın bir gün köpek sattığın zaman yada birileri sorduğu zaman bak o kişinin olumsuz tüm dökümünü çıkardım diyerek kendine toz kondurmayacaksın neyse bunlara gerek yok av yapmasa da kuşu yese de köpeğimi seviyorum yardımına ihtiyacım da yok teşekkürler

• Breda süper poze
  • Wizard otomatik
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

Çevrimdışı Uğur CAMUZCU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 22 Eylül 2016, 21:31:39 »
bak bende sana yazmamak için kendimi zor tuttum ama yazdım. senin köpekle arandaki sorun ne biliyormusun,
1- köpek seni patron olarak görmüyor
2- sen o köpeği kontrol edemiyorsun
3- köpek sana bir kaç gömlek fazla
Uğur CAMUZCU
1970  BURSA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 22 Eylül 2016, 21:39:00 »
bak bende sana yazmamak için kendimi zor tuttum ama yazdım. senin köpekle arandaki sorun ne biliyormusun,
1- köpek seni patron olarak görmüyor
2- sen o köpeği kontrol edemiyorsun
3- köpek sana bir kaç gömlek fazla
Her neyse uğur bey o sonuçta bana emanet edilmiş bir can bu bir yaşamak için benim elime bakıyor bu iki hayvan aklı ile beni bu iki şart altında beni patron falan bilmese de olur bu da üç

• Breda süper poze
  • Wizard otomatik
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

Çevrimdışı Uğur CAMUZCU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 22 Eylül 2016, 21:39:33 »
sen köpeğini eğitmeyi becereme, verilen güzelim emekleri yoket, sonra burada paylaş, gelsin millet yorum yapsın genetik diye bende susayım ses çıkartmayayım.
ben verdiğim köpeğin arkasındayım merak etme, senin yaptığın yanlışları biliyor olmam senin arkandan konuşmak için değil, malımı takip ettiğim için. ben köpeğimi takip etmesem, senin yada sahiplenenlerin neler yaptığını bilmesem, yarın öbür gün buralarda beni yerden yere vurursunuz, tef çalarsınız arkamdan.
unutma cüneyt efendi müslüman adam yalan konuşmaz.
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2016, 21:47:05 Gönderen: Uğur CAMUZCU »
Uğur CAMUZCU
1970  BURSA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 22 Eylül 2016, 21:55:26 »
sen köpeğini eğitmeyi becereme, verilen güzelim emekleri yoket, sonra burada paylaş, gelsin millet yorum yapsın genetik diye bende susayım ses çıkartmayayım.
ben verdiğim köpeğin arkasındayım merak etme, senin yaptığın yanlışları biliyor olmam senin arkandan konuşmak için değil, malımı takip ettiğim için.
unutma cüneyt efendi müslüman adam yalan konuşmaz.

Ben evet ilk kez köpek beslemeye heves ettim bu konuda evet ben bir uzman falan değilim bilmediğini takıldığını sormak için bu formlar var öyle değil mi soruyorum ve avcı yapmaya çalışıyorum köpeğimi bunda ne var burada yalan söylemedim olumsuz bir durum var ve çözüm bulmaya çalışıyorum bilmen anlatabildim mi
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

Çevrimdışı Uğur CAMUZCU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 22 Eylül 2016, 22:03:40 »
bak güzel kardeşim senin köpeğin herşeyi biliyor, çok iyi bir eğitim aldı bu işi en iyi bilen adamdan, burada sorun sende bunu anlamak istemiyorsun. yalan söylemiyorsun ama derdine çare ararken eksik anlatıyorsun, bende bunu anlatmaya çalışıyorum.
Uğur CAMUZCU
1970  BURSA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 22 Eylül 2016, 23:50:18 »
Benim köpeğim evet eğitildi ama dağda ki veya ovada ki av hayvanları ile birebir ferma aport eğitimi şeklinde olmadı ava gide gide öğrenecek bu şekilde bir eğitim oldu ve bıldırcın da takıldı olay av hayvanını bilmesi ile ilgili bir eksiklik durum vardı zaten konu da bundan açıldı

• Breda süper poze
  • Wizard otomatik
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

Çevrimdışı Uğur CAMUZCU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 23 Eylül 2016, 00:19:43 »
4 ağustosta açmışsın konuyu,
48 gün gemiş açıldığından bugüne,
o kadar yardımcı olmaya çalışan arkadaş fikirlerini yazmış hangisini uyguladın?
sezon açılalıda 1 ayı geçti kaç kere ava götürdün köpeğini?
köpeğin ne durumda?
Uğur CAMUZCU
1970  BURSA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 23 Eylül 2016, 00:30:04 »
Köpeğimi üveyik avına götürdüm biraz ezme sıkmalar dışında sıkıntı çıkarmadı çok iyi olmasa da memnun kaldım bıldırcını da tavşan keklik avlarından sonra tekrar seneye deneyeceğim çünkü  bıldırcını  bu olaydan sonra bulamadım göçe gitti muhtemelen
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 14 Kasım 2016, 22:11:03 »
Yetiştirme bıldırcını kestim üzerine dikenli tel onun üzerine inşaat teli sardım bıldırcını yemesi iyice zor olsun diye 6 kadar çivi çaktım yaklaşık yirmi otuz kadar aport etti ilk gün ikinci günde aynı üçüncü gün akşam çalışırken yavaş yavaş zedelenmeye başladı bıldırcın umursamadım sonra baktım getirmedi köpekte de korkak haller var bir baktım gene yedi köpeği ceza olsun diye kafesine bağladım kısa zincirle işim baya zor gibi

• Breda süper poze
  • Wizard otomatik
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 14 Kasım 2016, 22:52:17 »
Yetiştirme bıldırcını kestim üzerine dikenli tel onun üzerine inşaat teli sardım bıldırcını yemesi iyice zor olsun diye 6 kadar çivi çaktım yaklaşık yirmi otuz kadar aport etti ilk gün ikinci günde aynı üçüncü gün akşam çalışırken yavaş yavaş zedelenmeye başladı bıldırcın umursamadım sonra baktım getirmedi köpekte de korkak haller var bir baktım gene yedi köpeği ceza olsun diye kafesine bağladım kısa zincirle işim baya zor gibi

Cuneyt bey av sezonu acildi neden yetistirme bildircinla ugrasiyorsunuz bildircinda sikinti var ise daha buyuk av havvanlarina gotur keklik olur ordek olur tavsan olur yani hala bildircinla ugrasiyorsaniz yanlisin uzerine yanlis yapmissiniz.
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 14 Kasım 2016, 22:56:30 »
Tavşana gidiyorum zaten kekliğe fırsat olmadı sezondan beri baya gitti ava iki kere kovdu hatta ama eğitim eğitimdir diyerek bıldırcın denemesi de yapalım dedim
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 15 Kasım 2016, 08:28:30 »
Cüneyt bey evet eğitim eğitimdir, örneğin ben kendi yaptığımı anlatmadan önce bunu yapın bu doğru diye bir iddiam yok daha iyi bilen ustalara danışın kesinlikle. Evdeki biriken çöpleri gece dışarı çıkartırken ayriyeten iki üç poşete daha koyup bi tavşandan daha ağır oluyor genelde onu aportlatıp çöp kutusunun yanında oturup beklemesini ve daha sonra bırak komutumla alıp çöpü logara atarım, yada kemik kayantıp verdiğim zaman komutumla yemesini daah sonra komutla bırakıp oturmasını ve belli bir süre geçtikten sonra genelde evin içine girdikten sonra pencereden yeme komutunu veririm. Köpeğiniz suan 1 yaşını geçti ve Uğur abi iyi bir eğitim aldığını söylüyor, sizin yapmanız gereken aldığı eğitimi sizde uygulamasını sağlamak ve ava götürmek.
Peki bir şey soracam eğitim aldıktan sonra sormadınız mı? ''Abi bundan sonra ne yapmam lazım bu köpekle diye.
Eğiten kişi mi dedi arada bir besleme bildircinla aport çalış diye yani anlamadığım konu o.
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA