Gönderen Konu: Briley - Müller Karşılaştırma  (Okunma sayısı 33643 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Ynt: Briley - Müller Karşılaştırma
« Yanıtla #25 : 23 Mayıs 2016, 12:33:18 »
@Fatih S.M.YAPAR
Fatih bey,
Güncel yivsiz av tüfeği patternleri üzerine yazılmış en kapsamlı kitaplardan biri  'BAŞUCU' kitabı Oberfell&Thompson imzalı THE MYSTERIES OF SHOTGUN PATTERNS ; TÜFEK PATTERNLERİNİN SIRLARI kitabıdır..
Güncel şok üreticileri ve av tüfeği üreten firmalar 3 tipte şok üretmektedirler;
1-Konik şoklar (Conical section chokes): Daralmanın başladığı noktadan en uca kadar konik şekilde daralan şok tipidir.
2-Konik+Paralel şoklar (Conical-Parallel section chokes):Daralmanın bittiği noktadan sonra bir miktar bu darlıkta uca kadar devam eden şok tipidir.
3-Hiperbolik şoklar (Hyperbolic chokes): Daralmanın bittiği noktadan uca doğru tekrar genişleme yapan şok tipidir..
Oberfell&Thompson konik şok tüpleri ile konik+paralel şok tüplerini aynı şok yapısı ve kalitesi korunmak kaydıyla farklı uzunluklarda test ederek şu sonuçlara varmışlardır.
Konik Şok Tüpleri (Conical Section Choke Tubes)
Çıkış çapı .690 inch olmak kaydıyla;
1inch şok pattern yüzdesi (Pattern Efficiency) = % 63
1.625 inch pattern yüzdesi                              =% 61
2.25   inch pattern yüzdesi                                =%68
2.875 inch pattern yüzdesi                                 =%67
3.5 inch     pattern yüzdesi                                 =%63     bulmuşlardır..
Daha sonra O&T Konik+Paralel şokları test etmişlerdir.Bu testte kullanılan şokun en dar noktası .684 inchtir..Bu test sonucunda ;
1.625 inch pattern yüzdesi (Pattern Efficiency)    =%72
1.75 inch   pattern yüzdesi                                  =%74
2     inch    pattern yüzdesi                                   =%77
2.5 inch      pattern yüzdesi                                  =%64
3     inch    pattern yüzdesi                                    =%67
3.5   inch    pattern yüzdesi                                    =%65
4      inch    pattern yüzdesi                                     =%65   bulmuşlardır..

Dünya üzerindeki şok üretimlerinin  tip ve boyut noktasında değişim yapmalarının kökenini bu çalışmalar oluşturmuştur.Güncel olarak şok tip ve daralma yapıları üzerine binlerce çalışma yapılmıştır..
Eldeki bilimsel verilere göre STANDARTLARI KISA OLAN (Eski Remchoke, Browning Invector,Baikal ,vb gibi )TÜPLERİNE GÖRE EXTENTED TİP ŞOKLAR DAHA YÜKSEK PATTERN EFFICIENCY verirler..Tabiki bu şok uzatmanın bir sınırı var..Daralma miktarının 5 cm ve paralel kısmın 2 cm civarında olduğu şok tüpleri klasik kurşun saçmada tercih edilebilir..

« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2016, 01:06:36 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #26 : 23 Mayıs 2016, 12:45:41 »
Teşekkürler Emrah Bey,

Fırsatım olduğunda paylaşacağım inşallah.

Hayırlı olsun İbrahim Bey, güzel görünüyorlar güle güle kullanın  ^-^
Hedef grupmanlarını da paylaşırsınız güzel olur :)

Teorik olarak alt kısımda (namlu içiyle birleşme kısmında) vidalananlar daha avantajlı gibi görünse de, üretim kalitesi iyi olduktan sonra hissedilen bir farkı olmayacaktır. Bununla ilgili gaz kaçağını engellemek adına, üretici firmalar zaman zaman farklı modelde choke tüpleri çıkarabiliyorlar. Örnek: Browning DS Choke tüpleri... Double Seal (DS) adını verdikleri , yaylı, pirinçten bir bant yerleştirmişler. Halka şeklindeki bu yay, yatak çeperine tam temas ederek sızıntıyı azaltıyor. Bununla, choke ile yatak arasına giren gazı azaltmayı hedeflemişler. Bu şekilde, choke tüpleri ve yatak daha temiz kalacak, temizlik ve bakım daha kolay olacak , tüpün namluda sıkışmaları engellenmiş olacak şeklinde bir fikirden yola çıkılmış mesela.

İbrahim Bey,konu dışı olacak ama merak ettiğim bir husus var, değişik markalara göre şokların vidalama dişleri, kiminde üstte kiminde ortada veya alt kısımda oluyor bu değişikliğin artısı veya eksisi olur mu ? basınca mukavemeti açsından, namlu ile arasına gaz kaçağı ve bundan dolayı şişme yapması bakımından bir etkisi var mıdır?
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #27 : 23 Mayıs 2016, 12:50:19 »
Teşekkürler Emrah Bey,

Fırsatım olduğunda paylaşacağım inşallah.

Teorik olarak alt kısımda (namlu içiyle birleşme kısmında) vidalananlar daha avantajlı gibi görünse de, üretim kalitesi iyi olduktan sonra hissedilen bir farkı olmayacaktır. Bununla ilgili gaz kaçağını engellemek adına, üretici firmalar zaman zaman farklı modelde choke tüpleri çıkarabiliyorlar. Örnek: Browning DS Choke tüpleri... Double Seal (DS) adını verdikleri , yaylı, pirinçten bir bant yerleştirmişler. Halka şeklindeki bu yay, yatak çeperine tam temas ederek sızıntıyı azaltıyor. Bununla, choke ile yatak arasına giren gazı azaltmayı hedeflemişler. Bu şekilde, choke tüpleri ve yatak daha temiz kalacak, temizlik ve bakım daha kolay olacak , tüpün namluda sıkışmaları engellenmiş olacak şeklinde bir fikirden yola çıkılmış mesela.

Teşekkürler İbrahim Bey. Browning DS dikkatimi çekmişti zaten onu da soracaktım ama sormadan cevabımı almış oldum :)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #28 : 23 Mayıs 2016, 13:04:49 »
@Fatih S.M.YAPAR
Fatih bey,
Güncel yivsiz av tüfeği patternleri üzerine yazılmış en kapsamlı kitaplardan biri  'BAŞUCU' kitabı Oberfell&Thompson imzalı THE MYSTERIES OF SHOTGUN PATTERNS ; TÜFEK PATTERNLERİNİN SIRLARI kitabıdır..
Güncel şok üreticileri ve av tüfeği üreten firmalar 3 tipte şok üretmektedirler;
1-Konik şoklar (Conical section chokes): Daralmanın başladığı noktadan en uca kadar konik şekilde daralan şok tipidir.
2-Konik+Paralel şoklar (Conical-Parallel section chokes):Daralmanın bittiği noktadan sonra bir miktar bu darlıkta uca kadar devam eden şok tipidir.
3-Hiperbolik şoklar (Hyperbolic chokes): Daralmanın bittiği noktadan uca doğru tekrar genişleme yapan şok tipidir..
Oberfell&Thompson konik şok tüpleri ile konik+paralel şok tüplerini aynı şok yapısı ve kalitesi korunmak kaydıyla farklı uzunluklarda test ederek şu sonuçlara varmışlardır.
3.5 inch     pattern yüzdesi                                 =%63     bulmuşlardır..
Daha sonra O&T Konik+Paralel şokları test etmişlerdir.Bu testte kullanılan şokun en dar noktası .684 inchtir..Bu test sonucunda ;
4      inch    pattern yüzdesi                                     =%65   bulmuşlardır..

Dünya üzerindeki şok üretimlerinin  tip ve boyut noktasında değişim yapmalarının kökenini bu çalışmalar oluşturmuştur.Güncel olarak şok tip ve daralma yapıları üzerine binlerce çalışma yapılmıştır..
Eldeki bilimsel verilere göre STANDARTLARI KISA OLAN ŞOK TÜPLERİNE GÖRE EXTENTED TİP ŞOKLAR DAHA YÜKSEK PATTERN EFFICIENCY verirler..Tabiki bu şok uzatmanın bir sınırı var..Daralma miktarının 5 cm ve paralel kısmın 2 cm civarında olduğu şok tüpleri klasik kurşun saçmada tercih edilebilir..

Tuncay Hocam elimde stoegerin hindi şoku var. Konik + paralel tanımına uyuyor :)
Toplamda 8 cm, 5 cm içeride 3 cm dışarıda kalıyor. girişte 18.50 den 18.27 ye hızlı bir daralma göstermiş,içeriye kadar devam edip uzatma kısmına kadar 16.80 oluyor ve çıkışa 2.5 cm kala 16.80 mm çapını koruyor, daralma veya genişleme yok..
Bu oran 18.40 namlu için çok ciddi bir daralma bunun farkındayım.. Bu şoku nitro tüfeğimle çok kullandım, 5-6-7 no saçmalarda inanılmaz mesafelere ulaşıyor.. Dağılımı homojen değil merkeze yoğunlaştırıyor ve genelde saçmaları 3 lü 4 lü gruplar halinde hedef üzerinde görebiliyorsunuz.
Bu şok takılıyken av vurduğum mesafelerde av yere düşene kadar yanımdaki avcı arkadaşların tüfeklerini bırakıp üstüne sigara yakıp izlediklerini biliyorum :D
keramet daralma oranındamı yoksa uzatmasındamı bilemem fakat amacına son derece uygun şekilde hizmet ettiği kesin :)

« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2016, 13:15:08 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

• Expert Üye
« Yanıtla #29 : 23 Mayıs 2016, 13:18:48 »
Sn.Akdeniz,
Ben ve ortağım ile ekibimizden 2 arkadaşta Hindi şoklarını sık sık kullanırız..
Bu şoklar Central Pattern denilen 10-20 inchlik merkez saçma yoğunluğu için  üretilirler, aşırı daralmanın yumuşak saçma tanesinin küreselliğini bozma, flyer sayısında ciddi artış ve kötü perifer homojenitesi, çok uzun pattern hüzmesi (shot string) gibi  dezavantajları vardır..Arkadan doğrusal olarak uçan kuşlara özellikle  göl üzerinde atışta, ağaçta konan tahtalıda veya çok yüksek geçen sürü atışlarında dudak ısırtan mesafelerde av vurmuşluğumuz çoktur..Buraya tahmini mesafesini yazsam..:)  ..yok yazamam..:)..:)
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Hüseyin ÜSTÜN, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #30 : 23 Mayıs 2016, 13:27:20 »
Sn.Akdeniz,
Ben ve ortağım ile ekibimizden 2 arkadaşta Hindi şoklarını sık sık kullanırız..
Bu şoklar Central Pattern denilen 10-20 inchlik merkez saçma yoğunluğu için  üretilirler, aşırı daralmanın yumuşak saçma tanesinin küreselliğini bozma, flyer sayısında ciddi artış ve kötü perifer homojenitesi, çok uzun pattern hüzmesi (shot string) gibi  dezavantajları vardır..Arkadan doğrusal olarak uçan kuşlara özellikle  göl üzerinde atışta, ağaçta konan tahtalıda veya çok yüksek geçen sürü atışlarında dudak ısırtan mesafelerde av vurmuşluğumuz çoktur..Buraya tahmini mesafesini yazsam..:)  ..yok yazamam..:)..:)
Mesafeleri tahmin edebiliyorum Hocam, yaklaşık aynı rakamları ben de yazabilirim ama yazmayalım, sonra yok artık falan demesinler :)
Bu şoku birkaç farklı marka fişekle değişik gramaj kombinasyonlarıyla denedim hepsinde randıman vermiyor.. En iyi performansı 34 gr clever mirage standart game fişeklerinde aldım. 5 no saçmayla vurduğum tahtalıların mesafelerini anlatsam kimse inanmaz.. 2 avcı arkadaşım şahit oldu, 2014 te yaptığım avları halen anlatır dururlar..
Aynı şoku @Şevki MİRZA arkadaşıma tavsiye ettim, 103 ce pozesiyle 28 gr 7 no ile vurduğu üveyiklerin mesafesine kendi bile inanamamış. 34 gr mirage 6 no ile 45 metreden vurduğu ördekte 15 civarı saçma çıktığını söylemişti..
Piyasada çok daha kaliteli hindi şokları vardır ama bu şok gerçekten hakkını fazlasıyla veriyor.. Tek kötü yanı basınçtan ötürü tepme miktarı artıyor işte ama ava atarken o heyecanla tepme kimin aklına gelir ki :D
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Şevki MİRZA

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 23 Mayıs 2016, 13:30:28 »
.
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2017, 15:02:50 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 23 Mayıs 2016, 13:41:37 »
Tuncay hocam bu şokların %  85  ve üzeri atanlarından lazım.
 Varmı bildiğiniz yada tavsiye edebileceğiniz.

Extra full şokla %83 ü zorlasam da daha yukarı çıkamıyorum.

Bir yardım etseniz.

😀😀😀😀😀😀
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2016, 13:43:59 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #33 : 23 Mayıs 2016, 13:46:36 »

Bir yardım etseniz.

😀😀😀😀😀😀

Millet %90`ları yakalamış Suat,sen daha %85`leri bulmaya çalışıyorsun,adres belli   :D @Suat ÇALIŞKAN   
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 23 Mayıs 2016, 15:05:04 »

Bir yardım etseniz.

😀😀😀😀😀😀

benim için yüksek grupman yüzdesinin bir manası yok ama sizin işi zafer veya yıldız çözer suat abi hatta sipariş verirken özellikle belirtirsen %100 grupman yapan tüfek bile gönderebilirler :D
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

• Expert Üye
« Yanıtla #35 : 23 Mayıs 2016, 15:47:55 »
Suat bey,
Crio Plus şok tüpleri için kullandığım ve yaklaşık 3 yıldır kayıp olan .665 Extented Turkey şok tüpümü tevafuken evde buldum..
Kargo parası ödemekten yılmadıysanız :)..:)..:) göndereyim bir deneyiniz..Ben bu şok tüpü ile %92 'ye kadar Pattern Efficiency aldım ve uçuk mesafelerden Benelli Comfort,Criocomfort ile av vurdum..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Suat ÇALIŞKAN

• Expert Üye
« Yanıtla #36 : 23 Mayıs 2016, 15:54:18 »
Kıymetli Dostlar,
Hindi Şoku kullanmak başlı başına bir 'İŞ' tir..
Namlu çapınıza göre .070 daralma ile yalnızca 7.5 No Hevi -shot
                                 .065 daralma ile              7.5 No Hevi-shot ve 6 no Copper Plated (Bakır kaplı)
                                 .060  daralma ile               5 No Copper Plated yada Ni kaplı saçma eğer 3.5 inch ise 6 no kaplı saçma
                                 .055 daralma ile                4-5 No Copper Plated yada Ni kaplı saçma   önerilir..Eğer 3 inch yerine 3.5 inch fişek kullanılacaksa 0.005 inch şokun açılması tavsiye edilir..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR

• Expert Üye
« Yanıtla #37 : 23 Mayıs 2016, 16:22:23 »
@İbrahim AYSU
Kıymetli Aysu,
Sezon sonunda heryerden tüfek yediği için avcıya NANİK yapan Üveyiklere Mirage Bold'or 24 gram trap fişekleri ve 28 Gram 8 No çeşitli fişekler ile MULLER Ü4 şok tüpü kombinasyonunu kullandım..
Sonuçlar Üveyikler açısından HİÇ iç açıcı değildi.. :)
RC JK6 35 gram 6 no denemelerinde diğer Full şoklarıma karşı 40 metrede anlamlı bir Efficiency yüzdesi gelişti..Ama seramik yüzeyi deforme etmekten çekindiğim için avda hiç kullanamadım..:(

Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 23 Mayıs 2016, 17:03:47 »
@Fatih S.M.YAPAR
Fatih bey,

Eldeki bilimsel verilere göre STANDARTLARI KISA OLAN ŞOK TÜPLERİNE GÖRE EXTENTED TİP ŞOKLAR DAHA YÜKSEK PATTERN EFFICIENCY verirler..Tabiki bu şok uzatmanın bir sınırı var..Daralma miktarının 5 cm ve paralel kısmın 2 cm civarında olduğu şok tüpleri klasik kurşun saçmada tercih edilebilir..
Teşekkürler Tuncay bey, konik paralel tip özel şokların farklı olduğu kesin,teknik olarak açıklamasını yapmışsınız.
Konik şoklara nazaran daralma bittikten sonra saçmalar parelel ilerlerken saçmaların konumları muhtemelen daha stabil hale geliyor olabilirmi? Bu durum saçmaların üzerindeki stresi azaltıp,merkezde saçmayı daha fazlamı topluyor ? Namluyu terken saçmalar konik şoklara nazaran daha az strese maruz kaldığı için patern daha düzgün oluyor sanırım.
Bendekiler bunlar;

reeder_P9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #39 : 23 Mayıs 2016, 17:07:12 »
@Tuncay KAHRAMAN

"Üveyikler açısından hiç iç açıcı değildi" derken ? :D İyi mi kötü mü? Çantaya girdiler anlamında mı ? :D

@İbrahim AYSU
Kıymetli Aysu,
Sezon sonunda heryerden tüfek yediği için avcıya NANİK yapan Üveyiklere Mirage Bold'or 24 gram trap fişekleri ve 28 Gram 8 No çeşitli fişekler ile MULLER Ü4 şok tüpü kombinasyonunu kullandım..
Sonuçlar Üveyikler açısından HİÇ iç açıcı değildi.. :)
RC JK6 35 gram 6 no denemelerinde diğer Full şoklarıma karşı 40 metrede anlamlı bir Efficiency yüzdesi gelişti..Ama seramik yüzeyi deforme etmekten çekindiğim için avda hiç kullanamadım..:(

1978 - Istanbul

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #40 : 23 Mayıs 2016, 17:14:27 »
@Tuncay KAHRAMAN

"Üveyikler açısından hiç iç açıcı değildi" derken ? :D İyi mi kötü mü? Çantaya girdiler anlamında mı ? :D

Çantaya girmişlerdir kesin de,birde mideye girebilseler   :D
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, İbrahim AYSU, Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #41 : 23 Mayıs 2016, 17:18:00 »
ovo lakto vejeteryan'lar üveyik yemiyormuş :P

Çantaya girmişlerdir kesin de,birde mideye girebilseler   :D
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Erol ÖZTÜRK

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #42 : 23 Mayıs 2016, 17:21:37 »

Şu yenmezmi İbrahim bey ya  :D
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #43 : 23 Mayıs 2016, 17:33:55 »
Offfffff... Bu nedir ya şimdi ... Buna ekmek banılmaz, ekmek somununu tüm haliyle bastırıp, somunu ısıra ısıra yemek lazım  :laugh:  :laugh:

Sonra da kalan et parçalarını, bir huni marifetiyle direkt ağıza dökmek lazım, çiğnemeden de yutulabilir :D :D

Şu yenmezmi İbrahim bey ya  :D
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Erol ÖZTÜRK, Fatih S.M.YAPAR, Suat ÇALIŞKAN

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #44 : 23 Mayıs 2016, 17:39:56 »
Offfffff... Bu nedir ya şimdi ... Buna ekmek banılmaz, ekmek somununu tüm haliyle bastırıp, somunu ısıra ısıra yemek lazım  :laugh:  :laugh:

Sonra da kalan et parçalarını, bir huni marifetiyle direkt ağıza dökmek lazım, çiğnemeden de yutulabilir :D :D

:D Samet duymasın  :D gel Ağustos gel  :)
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #45 : 23 Mayıs 2016, 17:53:14 »

ibrahim bey,kullanıcağınız huninin daralması kaç inç olacak,kullanacağınız somunun güvecin suyunu çekme hızı rüzgarsız bir hava kaç saniyede sönümleyecek...sizin gibi bir mühendisten daha teknik bir açıklama beklerdim teessüf ederim :))
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, İbrahim AYSU

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #46 : 23 Mayıs 2016, 18:08:28 »
Valla direkt ısıra ısıra kopara kopara yenir bu, başkaca da hesap kitap yapılmaz :D

ibrahim bey,kullanıcağınız huninin daralması kaç inç olacak,kullanacağınız somunun güvecin suyunu çekme hızı rüzgarsız bir hava kaç saniyede sönümleyecek...sizin gibi bir mühendisten daha teknik bir açıklama beklerdim teessüf ederim :))
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Erol ÖZTÜRK, Fatih S.M.YAPAR

Çevrimdışı Hakan UYAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 23 Mayıs 2016, 18:24:08 »
  İbrahim Bey yeni choke tube lerinizle mankesiz güzel atışlar yapmanız dileklerimle..Ancak pahalı aksesuarlar bunlar malesef..
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

Çevrimdışı Hakan UYAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #48 : 23 Mayıs 2016, 18:25:13 »
  İngiltere genel olarak diğer Euro bölgesinden daha pahalı..
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

• Expert Üye
« Yanıtla #49 : 23 Mayıs 2016, 18:25:26 »

Şimdi bu durum sizce Üveyikler için iç açıcı ise benim için hiç problem yok..:)
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Fatih S.M.YAPAR, Hakan UYAR