Gönderen Konu: Bedava Yavruya İhtiyacı Olanlar Buraya...  (Okunma sayısı 132569 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat YELKEN

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Bedava Yavruya İhtiyacı Olanlar Buraya...
« Yanıtla #50 : 23 Ocak 2012, 12:10:46 »
şuan bende 17/12/2011 doğumlu (37 günlük)2 adet erkek ingiliz setter yavrum var isteyen arkadaşlara verebilirim. Ancak bedava değilde ucuz bir miktara (250tl) diyelim. yavrularımın baba secereli italyadan geldi ingiliz setterdir. annenin annesi secereli pointer babası ise secereli ingiliz setterdir. anne 2 adet yavru dünyaya getirdiği için yavrular anne sütünü çok iyi aldı ve gayet sağlıklı büyüyorlar. annenin bir önceki doğumundan bir erkek yavrusunu yetiştirdim. 5 aylıkken bıldırcında fermalı aportu var. 6 aylıkken keklikte fermalı aportu var. şu an 7 aylık ve çulluk avında mükemmel fermalar veriyor ve komut almadan asla fermasını bozmuyor. çok memnunum yeni doğan yavrularla babadan farklı anneden bir kardeşler. birde yavru alırken bence secereden daha önemli olan birşey var anne ve babanın iyi kokusu olan zeki ve iyi avcı olmasıdır. üstelik 2012 sezon açılışında tam av yapacak büyüklükte olacaklar.05375687876
Murat YELKEN
1978 SAKARYA

Çevrimdışı Fikret FİDAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #51 : 27 Ocak 2012, 21:56:26 »
merhabalar çok güzel bir ingiliz enik almıştım geçen gün bıldırcında yola kaçtı kısacası araba çarptı 3 milyar arabaya masraf gitti ve köpeksiz kaldım ben bedavacı değilim güzel bir ingiliz enik yada çatalburunda olabilir ama lütfen fiatı köpekten daha fazla olmasın saygılar
Fikret FİDAN
1982 MANİSA

Çevrimdışı Murat CAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #52 : 12 Şubat 2012, 19:28:11 »
slm avcı arkadaslar ben bır adet kurhzaar yavru ıstıyorum wermek ısteyen arkadaslara sımdıden tesekkur ederım
Murat CAN
1985 AFYON

Çevrimdışı Metin AVCIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #53 : 12 Şubat 2012, 20:29:27 »
Arkadaşlar merhaba,
2 ay önce 850 tl verip aldığım 2 aylık drahthaar yavru köpeğimi 15 gün önce son avda kayboldu.alışması icin 2.defa götürmüştum.keşke götürmeseydim.yeni bir 2-3 aylık  drahthaar veya kurzshaar yavru arıyorum. yalnız bu defa o kadar para veremem.daha uygun fiyata vermek isteyenlerden haber bekliyorum.şimdiden teşekkür ederim.e-mail adresim [email protected]
Metin AVCIOĞLU
1965 ESKİŞEHİR

Çevrimdışı Abdullah ELİPEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • s
« Yanıtla #54 : 20 Şubat 2012, 10:31:20 »
yıldırım abi bu güzel sözlerinden sonra benden ufak bir jest abi 4 yavrumu 250 tld bu sitedeki arkadaşlara vere bilirim safkan. lavrak
Abdullah ELİPEK
1981 SAKARYA
0535 217 92 69

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #55 : 21 Şubat 2012, 10:07:49 »
ABDULLAH BEY HESAP NUMARANIZI VERİN ,HEMEN EFT YAPAYIM SİZE.İSTERSENİZ 5422303280 TEL'DEN BANA ULAŞABİLİRSİNİZ!!!HABER BEKLİYORUM
Metin AVCIOĞLU
1965 ESKİŞEHİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #56 : 21 Şubat 2012, 10:43:09 »
ABDULLAH BEY LÜTFEN BANA TEL.NUMARANIZI VERIN SİZİ ARAYAYIM.BEN CİDDİ ALICIYIM!!!İSTERSENİZ ÇALDIRIN BENİM TELEFONU BEN SİZİ ARARIM HEMEN.0542 230 32 80
Metin AVCIOĞLU
1965 ESKİŞEHİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • s
« Yanıtla #57 : 21 Şubat 2012, 10:57:20 »
numaram 05352179269
Abdullah ELİPEK
1981 SAKARYA
0535 217 92 69

• AvlakForum Üye
  • *
  • s
« Yanıtla #58 : 21 Şubat 2012, 15:51:42 »
metin abi köpek senin hayırlı ugurlu olsun parayı yatırmışsın
Abdullah ELİPEK
1981 SAKARYA
0535 217 92 69

• AvlakForum Üye
  • *
  • s
« Yanıtla #59 : 21 Şubat 2012, 15:52:54 »
2 tane kaldı isteyen olursa görüşelim
Abdullah ELİPEK
1981 SAKARYA
0535 217 92 69

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #60 : 22 Şubat 2012, 10:50:31 »
Teşekkür ederim Abdullah.Yavrulara iyi bak :))))) 10 gün sonra görüşürüz.bana fotoğraflarını e-mail adresine atarsan çok sevinirim.şimdiden çok teşekkür ederim Abdullah.e-mail adresim [email protected]
Metin AVCIOĞLU
1965 ESKİŞEHİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • s
« Yanıtla #61 : 22 Şubat 2012, 20:04:50 »
metin abi özeline mesaş attım
Abdullah ELİPEK
1981 SAKARYA
0535 217 92 69

Çevrimdışı Ramazan AKMAN 67

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #62 : 29 Şubat 2012, 12:29:49 »
merhaba kdz ereğliden yavru drahtar yada poınter ihtiyacım var makul bir ücret ile.
« Son Düzenleme: 29 Şubat 2012, 17:07:18 Gönderen: Ramazan AKMAN 67 »
Ramazan AKMAN
Kdz.Ereğli
Kral Süper Poze
Sarsılmaz Magic
Kurzhaar

Çevrimiçi Sebahattin ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #63 : 29 Şubat 2012, 13:07:14 »
 PARA İLE ALINIRSA "AV ARKADAŞI" OLUR, BEDAVAYA ALINIRSA "İT" OLUR. bedavacılar bu yazıya dikkat edin,Gökhan Türk KARDEŞİMİZ çok doğru özetlemiş ve ek olarakta avcılık maliyetli bir tutkudur,avcılığa ayrılacak bütcen yoksa kendini hiç sıkıntıya sokma...DERİM...  :-X
Sebahattin ÖZTÜRK
1955  ANKARA

Çevrimdışı Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
« Yanıtla #64 : 02 Mart 2012, 04:41:49 »
Herkese merhaba;
yavruyken aldığım 1 adet erkek kopay köpeğim vardı. köyde duruyordu. özellikle yazın mısır tarlalarını domuzdan korumak konusunda çok faydası oluyordu. Yaklaşık 2-3 ay önce amcamla domuz avına gitmiş. bir daha dönmemiş. OYLAT KAPLICALARI ile TAHTAKÖPRÜ KASABASI arasında kayboldu. domuz tarafından öldürülmüş olabilir veya görülüm zaptedilmiş olabilir.
Domuza gidecek barak veya kopay köpek yavrusunu 1koli fişek fiyatına satan olursa alabilirim. 1 tane rotwailer, 1 tanede kangal kırması köpeğim var zaten. ama bu iki azmanı ateşliyecek kopay arıyorum.
yakın illerden gidip kendim alabilirim. iletişim için 0505 300 5200

« Son Düzenleme: 02 Mart 2012, 04:43:39 Gönderen: Abdullah ORUÇ »
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #65 : 02 Mart 2012, 11:46:21 »
abdullah bey bizde 3 tane var  yavruda sitersen bir kol fişek fiyatına 1 dşi1 erkk verrm.kdz ereğli
Ramazan AKMAN
Kdz.Ereğli
Kral Süper Poze
Sarsılmaz Magic
Kurzhaar

Çevrimdışı Mutlu ZOR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #66 : 04 Mart 2012, 18:56:22 »
öncelikle bütün abilerime selamlar. avcılığa gönül vermiş birisi olarak yavru bir pointer arıyorum bu benim ilk köpeğim olcak nasip olursa. sizin gibi bu işe gönül vermiş değerli abilerimden yardımcı olmalarını istiyorum. en azından bedava olmasada uygun bir fiyata alabilirm. yardımcı olursanız sevinirim.
Muğla/ Fethiye

Çevrimdışı Ahmet GÜÇLÜ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #67 : 04 Mart 2012, 20:21:21 »
 PARA İLE ALINIRSA "AV ARKADAŞI" OLUR, BEDAVAYA ALINIRSA "İT" OLUR. bedavacılar bu yazıya dikkat edin,Gökhan Türk KARDEŞİMİZ çok doğru özetlemiş ve ek olarakta avcılık maliyetli bir tutkudur,avcılığa ayrılacak bütcen yoksa kendini hiç sıkıntıya sokma...DERİM... 
Ahmet GÜCLÜ
1980 DENIZLI
[email protected]

Çevrimdışı Yaşar YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #68 : 04 Mart 2012, 21:00:13 »
slm
6aylı k yavru kurzharım kayboldu vermek ısteyen arkadaslar   kopege cok ıyı bakarım  yerımı gorebılırsınız 
afrikalı yasar - tekirdağ
A Rh + 1965  05070717936

Çevrimdışı Fatih BİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #69 : 04 Mart 2012, 22:34:49 »
bundan çok değil bir kaç sene öncesine kadar kimse parayla köpek satmıyordu bunu  daha eski avcı abilerimiz iyi bilirler ama alınan hiçbir köpeğin it.....olduğunu görmedim evet avcılık bütçe ister ama herkes bütçesine görede bunu gerçekleştirebilir..bunu yapmıyorum bir daha yapmayacağım deyipte kenara itilebilecek ne bir meslek nede bir geçici hevestir avcılık o yüzden önyargılı kesin konuşmayalım belki sizde bizde hepimizde birgün maddi olanaksılığa düşüp avcılık yapamamanın ezikliğini duyabiliriz.o eleştirdiğiniz insanlardan biri olabiliriz..bu işe gönül vermiş avcı abilerimiz daha eski zamanlarda belkide büyük olanaksızlıklarla avcılık yaptılar....ki ben o günleri hayal meyal hatırlıyorum avcılık eroin krizine girmiş bir insanın o uyuştucuyu ne yapıp ne edip almak istemesinden ötedir...lütfen istirham ediyorum...kelimelerimize dikkat edelim.
Fatih BİR
1980 KOCAELİ

Çevrimdışı Fatih BİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #70 : 04 Mart 2012, 22:40:12 »
abdullah bey eğer o lavrakların içinden bir erkek duruyorsa alabilirim sizden kocaeli gölcüktenim..ama sizden ufak bir jest daha isteyebilirim  fakat yapamazsanızda saygılar efendim..
Fatih BİR
1980 KOCAELİ

Çevrimdışı Mutlu ZOR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #71 : 05 Mart 2012, 00:04:00 »
abicim sen av arkadaşını it olarak görüyorsan orasını ben bilemem.sonuçta sitedeki bu bölüm köpeği olmayan avcı dostlarına yardım edilmek için açılmış bir bölüm. bunun bedavcılıkla bir alakası yok. tamam eğitimli belirli bir seviyeye gelmiş köpeği yüksek fiyatlara satabilirsin sonuçta bir emek söz konusu bunda. ama eğer gerçekten av tutkusu varsa insanda  av arkadaşını para karşılığında başka insanlara satmaz zaten heleki kendi eğittiğin bir köpekse bu. ben şuna karşıyım sadece insanların bu tutkusunu kullanarak ticari bir kazanç haline getirmek yanlış bişey bence. tamam üretici olabilir insan o cinsi çoğaltıp başka avcı arkadaşlara da yararlı olunabilir ama çok yüksek fiyatlara yavru bir köpek satmak bunu ticari bir kazanç haline getirmek doğru değil. bedavada vermek olmaz tabi belirli bir değeri vardır mutlaka ama şu andaki yavrulara biçilen fiyatların çok yüksek olduğunu düşünüyorum. bunun bedavacılıkla bir alakası yok allaha şükür herkesin az çok parası var bu köpekleri alamayacağından değil sadece herkesin bir köpeği olmalı bence  bir kişide 10 tane köpek olacağına herkesde birer tane olsun. birde avcı abilerim lütfen avlanırken katliam yapmayalım sadece av tutkumuzu yani o zevki yaşayalım yeter. avlanırken sanki tavşanlar, bıldırcınlar, keklikler daha nice av hayvanları hiç bitmiyecekmiş gibi geliyor ama  bir gün bizim çocuklarımız o hayvanları sadece fotoğraflarda görecekler böyle giderse. bir keklik alayı gördüğümüzde o alayı çökertinceye kadar uğraşmayalım. herkesin böyle olduğunu söylemiyorum ama hepiniz mutlaka şahit olmuşsunuzdur böyle şeylere lütfen bilinçli avcılık için uğraşalım artık.insanız gözümüz aç ama nerde duracağımızı bilmeliyiz. bir seferde bırakın tavşan önünüzden koşarak geçsin, bıldırcın önünüzden kalkıp kaçsın, keklik sürüsü uçup karşı yamaca konsun seyredin ve avınızın zevkini çıkartın. umarım avcı dostlarım abilerim bana katılıyordur.
Muğla/ Fethiye

• AvlakForum Üye
  • *
  • s
« Yanıtla #72 : 05 Mart 2012, 11:46:06 »
malesef erkek 1tane vardı oda sahiplendi dişi istersen yardımcı olabilirim
Abdullah ELİPEK
1981 SAKARYA
0535 217 92 69

Çevrimdışı Togay YURTSEVER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #73 : 06 Mart 2012, 00:33:21 »
değerli arkadaşlar
satılık ilanlarına bile kolay kolay yorum yazmam. bu bir arz-talep meselesidir. Ancak bahsedilen konuda bir şeyler söylemeden edemeyeceğim

öncelikle şunu söylemek isterim ki hediye edilen şey misket değil can taşıyan bir varlık. hele ki eğitilmesi gereken zaman ve emek isteyen av köpeği.

aslında bundan önce tartışılması gereken birçok konu var. maalesef ülkemizde köpekler yavru almak için çiftleştirilir "üretilmek için değil". senin köpeğin avı güzel- eh benmkinin de avı fena sayılmaz eşleyelim o zaman denir ve bir sürü yavru doğar bazıları atalarının  yüzünden iyi avcı olamazlar ve sokağa atılıp giderler. nasıl olsa bedavadır ve tabiri caizse "tohumuna para sayılmamıştır"

bir başka durum da şu; bazıları der ki"BEN KÖPEĞE PARA VERMEM" ben de derim ki "Allah Allah, neden ki" cevap yok. fişeğe para verilir, tüfeğe para verilir, benzine para verilir, giyime bota para verilir, sigaraya para verilir ve ava çıklır. Ammmaaa köpeğe para verilmez. Soruyorum yahu neden böyle? tık yok. Köpek avı bulurken ve sonrasında da kayanın tepesinden veya sudan getirirken iyi ama değil mi?

Bir diğer husus da şöyledir ki, ben bırakın netten yüzünü görmediim insanlara köpek vermeyi, parası ile gelip köpek almaya gelen insanlara bile güvenilmezse o yavruyu satmama taraftarıyım. Neden mi? edinilen acı tecrübeler bunu gösteriyor da ondan. şöyle bir anımı anlatayım. Geçen mayıs ayında bendeki yavrulardan almak için başka ilden bir arkadaş geldi her şey tamam ancak bir ara ağzından; "o kadar yol geldik mazot yaktık daha aşı yaptıracağız hep masraf" diye bir cümle çıktı ve benim beynimde şimşekler çaktı. köpeğin aşısını fazladan masraf olarak gören bir kişiye nasıl o küçücük yavruyu verebilirdim ki? O anda artık yavrunun satılık olmadığını söyleyerek kendisini uğurladım ve yüz kere olsa yine aynısını yaparım.

Bakın arkdaşlar. ben ilk safkan köpeğimi 1000 km yol yaparak ve kredi kartına 12 taksit ile aldım. hem de 450 tl'ye stajyer öğretmen olarak bir dersanede çalışıyordum ve köpeğin parası benim maaşımın birkaç katıydı ve yol harcaması vs de cabası. Pişman mıyım? asla. bugün olsa yine yaparım. Sen şimdi o yavruyu büyüt, 3-4 yıl emek ver besle vakit ayır. İyi bir erkek bul onun sahibine de para ver. 2 ay anne karnında 2 ay da doğduktan sonra gözünün içine bakarark iyi bakmaya çalış. Sonra da hayatında hiç görmediğin, ve belki de bir daha hiç görmeyeceğin birine ver gitsin. Alan adam da ilgilenmesin hayvancık eğitilmesin, sonra da çok açılıyor veya avı sıkıyor diye bir kurşun sıkıversinler. Dedim ya. Nasıl olsa "tohumuna para sayılmamıştır"

Yurtdışından köpek getirmeye çalışan arkadaşlar bilirler işin zorluğunu. Binlerce euro verdiğimiz adamlar Türkiye'ye köpek satmaya yanaşmıyorlar. Neden mi? İşte bu sebeplerden. Maalesef ülkemizde köpeklerin ve diğer hayvanların yaşam şartları ortada.

Bu arada diyebilirsiniz ki hiç mi hediye etmedin? Ettim tabi ki ama tanıdığım bildiğim değer verdiğim arkadaşlara abilerimize hediye ettim. Çünkü onların  hayvana verdikleri değeri biliyordum da ondan. Bence hediye işi eş dosttan çevreden olmalı öyle netten falan değil. BU arada hem safkan olacak hem bedava olacak güzel iş.

Neyse daha söyleyecek çok şey var ama uzatmaya gerek yok. Özetle söylemek gerekirse benim düşüncem şudur: PARA İLE ALINIRSA "AV ARKADAŞI" OLUR, BEDAVAYA ALINIRSA "İT" OLUR.

Bence buradaki temel kriter köpklerin bedavaya verilmesi yerine fiyatlarının makul tutulması ve daha kolay edinilebilir olmasını sağlamaktır. Böylece hem yavru sahibi emeğinin karşılığını alır, hem de iyi bir köpek edinmek isteyenin işi kolaylaşır, hem de yavru köpekler ileride sahibinin hataları yüzünden itilip kakılmaz.

Son olarak net kanıt olması açısından aşağıdaki linklere bakarsanız ne demek istediğim netleşir. Selamlar

Bu, karnındaki yavrularla terkedilen bir setter:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150310646144438.361909.771674437

bu da terkedilmiş bir drahthaar:
http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,134313.0.html

Hep forumu uzaktan sadece okuyarak takip ediyorum.daha avcı bile sayılmam yıllardır av camiası içindeyim fakat sadece satış işi yaptım.şimdi herşeyimi tamamlayıp hazır olunca bende yavaş yavaş avcı olma yolunda ilerleyeceğim.
Yalnız bu yazıyı görünce katılmadan duramadim.Inanılmaz güzel ve çok haklı bir yazı.Vurgulamak istediğim şey köpek satmak ya da hediye etmek değil sadece onlarında 'canlı' olduğunu ve hakları olduğunu hatırlatmak...
Hiç köpeğim olmadı (zaten ona rahatça bakacak bir ortam sağlamazsam sahip olmakta istemem)ama  tam bir hayvanseverim zaten avcılığın asıl misyonlarından birisi hayvansever olmak değilmidir?avcılar en başta köpeklerini bir av arkadaşı ya da en basitinden nefes alabilen,düşünen ve en güzeli sizi anlayıp hizmet edebilen  bir varlık olarak görmedikleri sürece ne Türkiyede av köpeğinin değeri bilinir ne de diğer hayvanlara yapılan eziyetler suç kapsamına girer...
Aman yanlış anlaşılmasın ben burda birilerini kast ederek eziyet ettiğini ima etmiyorum ama her kim hayvana eziyet ediyorsa 'bizden(insan ya da gerçek avcı) değildir.'
« Son Düzenleme: 06 Mart 2012, 00:39:49 Gönderen: Togay YURTSEVER »
Togay YURTSEVER
1981 Mersin

"Sıkmasını bileceksin,vurmayan tüfek olmaz,vurmasını bileceksin;düşmeyen kuş olmaz"

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #74 : 06 Mart 2012, 16:15:26 »
abdulh abi ben yavru köpek almak istiyorum hatta seni serhat serin aramştı beni ekleyebilirmisin facebookta http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100003302004528
Ramazan AKMAN
Kdz.Ereğli
Kral Süper Poze
Sarsılmaz Magic
Kurzhaar