Gönderen Konu: ördek avında tüfek ile sinir harbi durumu --- + 18 :))  (Okunma sayısı 14378 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: ördek avında tüfek ile sinir harbi durumu --- + 18 :))
« Yanıtla #25 : 24 Aralık 2013, 14:31:28 »
Adem tüfeğine nazarım değdi heralde ;D ;D ;D Şaka bir yana kardeşim sen eve koliyle remington al sonrada meca ile ava git..Kusura bakmada kaşınmışsın biraz  ;D ;D O ördeklerin yiyecek ekmeği içeceği suyu varmış daha adem bu iş kısmet işi..İğnede problem olabilir baktırdın mı? Avcılık hayatımda bir defa denk geldim vursan 92 a ile kanalda parlama yapıyordum ve ayağımın altından resmen 10 veya 15 tane kirik kalktı ve tetiği birine bir kestim tlinnnkkkkk etti fişek patlamadı bidaha tık yok tüfeği yere çalacaktım malum çukurova herzaman ördek olmaz ama kötü denk geldi..Tüfeği götürdüm bizim bi abiye tetik tertibatını bi söktü inan bana 3 yerinde kırık vardı kaşığın üstündeki plastik falan kırılmış ersin bu gene iyi çalışmış dedi bana sonra değiştik kaşıkla beraber zaten o zımbırtı bütün halde taktı abi..Denedik tüfek şakır şakır...Sende bi kontrol et tüfeği..Rastgelsin..
heeeeeeeeeeeee:))  bi ara ördeklere kaprsi yaptım üstüme konuyorlar hımmm küstümm tüfeğim çalışmıyor hepp üstüme gel,iyorsunuz diyorum. arkadaş yarıldı gülmekten :))  oynamıyorum sizinle bu hafta küstümn ben size  haftaya kadart küsüm dedim :))  ama yinede arada can yaktım canımm tek tek de olsa çekimde yok aldım 1 kaçtane yeşil :))
  yaa sorma kardeşim aynen dedimki çok fişek atıyorumm 2 kutu iyisi 2 kutu yerli olsun ama elimde patladı tüfek. her zaman derim ördek avında fişekde seçici olacaksın diye gerisind eprolşem yaşanmzz:))
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Muhittin MARAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 24 Aralık 2013, 15:25:42 »
fişek olarak ne kullanıyon abi RC,BP,Mirage  alıyorum ithal alcaksam.yerli olarak da zubere devam :)zuber de şaka maka bazen güzel indiriyor.:)
Muhittin MARAL
1991 SAMSUN/SALIPAZARI

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 24 Aralık 2013, 15:28:52 »
fişek olarak ne kullanıyon abi RC,BP,Mirage  alıyorum ithal alcaksam.yerli olarak da zubere devam :)zuber de şaka maka bazen güzel indiriyor.:)
çulluk fark etmezdee . ördek avı için REMİNGTON gerisi yalan kardeşim.
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Hayri IŞITAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 24 Aralık 2013, 15:40:27 »
adem can tufek benim gibi yaslanmis adi ustunde otamatik sen onu degistir zamani gelmis neyaparsan yap ama
tufegide al dogru div div hocaya kendinide tufegide okut bilirsin nefesi kuvetlidir :D :D :D
sen yinede bir yedek tufek getir yaninda olmasa benim ordek katili remgtonu al evden :D  :D ;)vidyoda sesin geliyor
tufek problem yaptiginda belden asga bildigin butun dualari okuyorsun :D :D sen div div hocaya bir gorun yerini biliyorsun temirlide
gerikalan vidyolarida koy sevgiler
1962 SAMSUN 55-- United states

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 24 Aralık 2013, 16:07:54 »
Benim mal da bir ay evvel yaptı aynını.

Sabah geldi  4 lü yeşil bi dokundum tetiğe boş,kurdum baktım tetik boşta,dedim ki horozu kırdık heralde akşamki bekte.,

Tüfeği söktüm kamışın içinde bi baktım tetik yayı kitlemiş bırakmıyo,ustaya götürdüm wd 40 sıktı 30 sn sonra bıraktı,allahtan o gün ördek çalışmadı.

Ama suç ben de tüfeği aldığımdan beri 4 bin fişek attım bi defa temizlemedim,içine de her göle girişimizde mutlaka su giriyodur.

Velhasılı kelam tüfeğe avradına baktığından iyi bakacan agacım.
1982-Mersin

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 24 Aralık 2013, 17:33:26 »
adem can tufek benim gibi yaslanmis adi ustunde otamatik sen onu degistir zamani gelmis neyaparsan yap ama
tufegide al dogru div div hocaya kendinide tufegide okut bilirsin nefesi kuvetlidir :D :D :D
sen yinede bir yedek tufek getir yaninda olmasa benim ordek katili remgtonu al evden :D  :D ;)vidyoda sesin geliyor
tufek problem yaptiginda belden asga bildigin butun dualari okuyorsun :D :D sen div div hocaya bir gorun yerini biliyorsun temirlide
gerikalan vidyolarida koy sevgiler
  abi durr yaa güldürme beni :))))   zaten utandım izlerken de o kadar küfür etmişim :)))   ama abi anlamıyorum boşa sıkıyorum şakır şakır çalışıyor ne zaman ördeğe nişan alıyorum çıtt ses yok manvra yapıyorum ardından patlıyor gelde annesini anma tüfeğin :)))
  kardeşim ne hallerde görüyon almadın kalite  bi ördek katili tüfek bana uğraştıyon benii bunlarla :))
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 24 Aralık 2013, 17:34:42 »
Benim mal da bir ay evvel yaptı aynını.

Sabah geldi  4 lü yeşil bi dokundum tetiğe boş,kurdum baktım tetik boşta,dedim ki horozu kırdık heralde akşamki bekte.,

Tüfeği söktüm kamışın içinde bi baktım tetik yayı kitlemiş bırakmıyo,ustaya götürdüm wd 40 sıktı 30 sn sonra bıraktı,allahtan o gün ördek çalışmadı.

Ama suç ben de tüfeği aldığımdan beri 4 bin fişek attım bi defa temizlemedim,içine de her göle girişimizde mutlaka su giriyodur.

Velhasılı kelam tüfeğe avradına baktığından iyi bakacan agacım.
kardeşim tüfeğine bakacaksın. bende fazla baktığım içi,n oluyor galiba:))  ama diyorum yağ çok önemli yağ bile donuyor soğuk havada. hala dudaklarımı yi,yorum kupkurular o kadar soğpuk ayaz yedimki öffff
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 24 Aralık 2013, 18:47:24 »
Adem bey ördekten anlamam ama ördek tüfeği remington derler niye franchiyle avlanıyorsunuz?
Ben 11 87  ikibuçuk sene kullandım bende bıraktığı izlenim şuydu; bu tüfek asla hata yapmaz.malum ağırlığı fazla olunca bizdede keklik sevdası olunca ayrılık kaçınılmaz oldu.
Bu arada franchi oynar namlulumu?
Avdaki tühler avcıyı biler, bi daha dahabir şevkle gidersiniz, rasgele:)
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Hayri IŞITAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 24 Aralık 2013, 19:39:19 »
adem aybeddin be yahu sen hangi tufegi istiyorsan biliyorsun ben gerekeni yaparim bundan supen olmasin
adem yag olarakta trrafo yagi kullan tedasta calisan bir arkadas sana ayarlar
w.40 kulanirsan bir kac saat sonra temizleyip baska bir yagayla yalaman lazim biz burda w 40 temizlik amacli kullaniyoruz el takimlarini temizlemek icin
is bitiminde ama uzun sure kalinca kullanmadan pas yapiyor yani tamamen temizlik ve sokemedigimiz parcalar icin kullaniyoruz
bence sezon bitiminde kullanilmasi gerekir tufegin tetik gurubuna makanizmasina sik bir kac gun sora temiz bir bezle sil ondan sonra
koruyucu yagi kullan rafa kaldir
1962 SAMSUN 55-- United states

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #34 : 24 Aralık 2013, 21:40:21 »
Ördeklerin ahı tuttu herhalde :) Takozun tüfeğin çalışmasına nasıl mani olduğunu da anlamadım ya  ::) Takoz mu, tampon mu o? Yav boşver, avına gitmişsin, görmüşsün, vurmuşsun :) Rastgele
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #35 : 24 Aralık 2013, 23:19:34 »
Avcılık bu işte, tüfek çalışıp hepsini vursaydın sorun yoktu, unutulmayacak anı olmuş ne güzel :)
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 25 Aralık 2013, 08:02:52 »
Adem bey ördekten anlamam ama ördek tüfeği remington derler niye franchiyle avlanıyorsunuz?
Ben 11 87  ikibuçuk sene kullandım bende bıraktığı izlenim şuydu; bu tüfek asla hata yapmaz.malum ağırlığı fazla olunca bizdede keklik sevdası olunca ayrılık kaçınılmaz oldu.
Bu arada franchi oynar namlulumu?
Avdaki tühler avcıyı biler, bi daha dahabir şevkle gidersiniz, rasgele:)
aynen katılşıyorum size ..REMİNGTON 11 87 . SEVİYORUM ÇOK JKİBAR ÇOK GÜZEL TÜFEK AZ AĞIR AMA OLSUN ZATEN AVDA TÜFEĞİ ELİMDE TUTUMAZ ASKI ŞEKLİNDE SOPAM VAR FİŞWKLERİDE TÜFEĞİDE ASARIM ORAYA. TEMİZ UYGUN BİRŞEY BULSAM ALACAM .
  BENDE DEİDĞİM GİBİ HUYUM ŞÖYLEDİR. HER ÖRDEĞE TÜFEK ATMAM YANIMDAKİNEDE ATTIRMAM. ÇOK ÜZÜLÜYORUM BULAMAYINCA. OLSUN BEEE DEDİLK HAFTAYI KAPATTIK. ARTIK RÖVANŞI BEKKLİYORUM. 1 GOL ÖNDELER GİBİ GÖRÜNÜYOR AMA DEĞİLLER. YİDİM ONLARI YİDİM  :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 25 Aralık 2013, 08:06:11 »
adem aybeddin be yahu sen hangi tufegi istiyorsan biliyorsun ben gerekeni yaparim bundan supen olmasin
adem yag olarakta trrafo yagi kullan tedasta calisan bir arkadas sana ayarlar
w.40 kulanirsan bir kac saat sonra temizleyip baska bir yagayla yalaman lazim biz burda w 40 temizlik amacli kullaniyoruz el takimlarini temizlemek icin
is bitiminde ama uzun sure kalinca kullanmadan pas yapiyor yani tamamen temizlik ve sokemedigimiz parcalar icin kullaniyoruz
bence sezon bitiminde kullanilmasi gerekir tufegin tetik gurubuna makanizmasina sik bir kac gun sora temiz bir bezle sil ondan sonra
koruyucu yagi kullan rafa kaldir
  ABİCİM BENİM EYVALLAH. OZAMAN ALALIM HEMEN ÖRDEK KATİLİ NE VARSA  TÜFEK OLARAK. REZİL ETTİ BENİ BU HAFTA TÜFEĞİM. AMA HAKKINI YEMEMEK LAZIM ÖMRÜMN BU TÜFEK İLE GEÇTİ, NE ÇULLUKLA RNE ÖRDKLER VURDUK . KİMSE LUİGİ FRANCHİ YABANA ATMASIN DERİM :))
  ABİCİM SORACAM ARKADAŞIMA. ABİ RESMEN NE YAPARSAN YAP RESMEN SOĞUK VE SUYU GÖRÜNCE DONUYOR.  MEKANIZMA BAZEN AY ZAHMET OLACAK BARİ KAPANIP DERMİŞ GİBİ AĞIRDAN ALIYOR KENDİNİ . NERDE O ŞAKKKKKK DİYE SES GÖLÜ İNLETECEK. YAĞ BU BAKIMDAN ÇOK ÖNEMLİ .
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 25 Aralık 2013, 08:13:23 »
Ördeklerin ahı tuttu herhalde :) Takozun tüfeğin çalışmasına nasıl mani olduğunu da anlamadım ya  ::) Takoz mu, tampon mu o? Yav boşver, avına gitmişsin, görmüşsün, vurmuşsun :) Rastgele
VOLKAN BEY bilidiğiniz takoz değil. bu dipçik ile ana göndenin brileşme noktasında birşey. tfeğin ateş almasından sonra mekanızmanın geri itmesi ile dipçiğe uynalanan çarmayı hafiletiyor geri iterken galiba. mekaznıma yazni iğnenin olduğu akşamgeri itince direk buna çarpıyor buda tepkimeyi azaltıyor . tahminimce :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 25 Aralık 2013, 08:14:37 »
Avcılık bu işte, tüfek çalışıp hepsini vursaydın sorun yoktu, unutulmayacak anı olmuş ne güzel :)
tuncay hocam hemde ne anıııı :)))  .. günah sahibi olduk zaten çok günahımız var yalandan ördek vuruyoruz hayvan öldürüyoruz:))
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Atila USTA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 25 Aralık 2013, 11:36:33 »
Eski bir Franchi Black magic kullanıcısı olarak ben de bir yorum yapmak istiyorum. Yıllarca kullandım, sorun hiç yaşamdım, çok zevkli avlar yaptım. Bir gün keklik avında tüfek iki kere patlatmadı, ben üzerinde durmadım. Daha sonra arada sırada teklemeye başladı, hemen tamire gönderdim. İğneyi değiştirttim. Bu tüfekler belli bir süre sonra bunu hep yapıyor, bende 20 yıl kadar kullanmıştım, aynı şey bir arkadaşımın başın geldi o banden az mermi attığı için onunki daha sonra oldu. Oda iğneyi değiştirdi hala sorunsuz kullanıyor. Ben sattım ama hala bir franchi gördüğümde içim gider. Selamlar rasgele.
Atila USTA
Emekli Eğitimci
1956 SAMSUN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #41 : 25 Aralık 2013, 12:00:31 »
Eski bir Franchi Black magic kullanıcısı olarak ben de bir yorum yapmak istiyorum. Yıllarca kullandım, sorun hiç yaşamdım, çok zevkli avlar yaptım. Bir gün keklik avında tüfek iki kere patlatmadı, ben üzerinde durmadım. Daha sonra arada sırada teklemeye başladı, hemen tamire gönderdim. İğneyi değiştirttim. Bu tüfekler belli bir süre sonra bunu hep yapıyor, bende 20 yıl kadar kullanmıştım, aynı şey bir arkadaşımın başın geldi o banden az mermi attığı için onunki daha sonra oldu. Oda iğneyi değiştirdi hala sorunsuz kullanıyor. Ben sattım ama hala bir franchi gördüğümde içim gider. Selamlar rasgele.
atilla ustam ben anlam veremdim ama. bu iğnenin yapısı bozulmasın zaman aşımı mı diyelim yoksa fişekden kaynaklımdıır. eki üstadsın bilriisn. bakalım bende iğneyi değiştirtim şakır şakır çaılışıyor. ama dediğim gibi hep derim doktorun ayağına gidince iyilşiyor hep bu hatsalıklar. doktor yokken inşaşlah yapmaz yine dalga geçmez :))
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 26 Aralık 2013, 09:32:00 »
Adem şu askı şeklindeki sopayı bi göster hele.Büyük kolaylık gibi geldi şimdi sen anlatınca
1982-Mersin

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 26 Aralık 2013, 09:47:43 »
Adem şu askı şeklindeki sopayı bi göster hele.Büyük kolaylık gibi geldi şimdi sen anlatınca
kardeşim özel birşey değilyaa. ağaç süpürge boya çubuğu. büyük boy olanından. yaklaşık 2.5 metre geliyor. ağaç olduğu içinde çengel li vida atıyorum ona askılık oluyor. yelek arma tüfek asıyorum ona. :) sağlmda birşey kırılmıyorda
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82