Gönderen Konu: BİZİMKİ YAZILMIYOR ONLARINKİ YAZILIYOR  (Okunma sayısı 6912 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tarık TOKATLI

• AvlakForum Üye
  • *
  • KARŞIYAKA/ALAYBEY KARA veDENİZ AVCILAR DERNEĞİ
BİZİMKİ YAZILMIYOR ONLARINKİ YAZILIYOR
« : 28 Nisan 2010, 23:22:46 »

Aynı batın olmasada aynı anne ve babadan olma köpeklere çifte standart uygulası
      yapıldığını birkez daha sizlerle paylaşmak istedim

Bu açmış olduğum topikte hiçkimseye hakaret ve sataşma olduğunu sanmıyorum
           Yönetici ve mod arkadaşlar lütfen gerekli hassasiyeti gösterip konuyu sildirmeyiniz

Farkı gören arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum

SAYGILAR
Tarık TOKATLI 1973Yelki Karşıyaka İzmir
Tel:0 536 861 40 09

Çevrimdışı M.Aytaç TOK

• Müdavim Üyemiz
Ynt: BİZİMKİ YAZILMIYOR ONLARINKİ YAZILIYOR
« Yanıtla #1 : 28 Nisan 2010, 23:34:24 »
Konuyu anlamadım. Biraz daha açarsan seviniriz. saygılarımla
Mustafa Aytaç  TOK
1968 ADANA

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #2 : 29 Nisan 2010, 00:01:43 »
Tarık bey konuyu KIF ve FCI hakkında tartışma bölümüne taşıdık
altına yazan arkadaşlar tartışma yerine bilgilendirme yazakcalarsa devam etsinler lütfen aksi mesajlar silinecektir,
Sonuçta Tarık bey şikayetini ifade ediyor muhatap bulur bulmaz bilemeyiz
ancak Tarık bey bu şikayetinizi KIF a resmi olarak yaptınızmı size cevap verdilermi merak ediyorum
çünkü bu konuyu kendinizce haklı olarak sürekli sıcak tutuyorsunuz,
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Tarık TOKATLI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2010, 00:11:05 »
            Açayım Mustafa bey

Öncelikle K.I.F a karşı değilim eğer karşı olsaydım köpeğimi kayıt yaptırmazdım
      Ben geçen yıl K.I.F KAYITLARINDA KÖPEĞİMİ KAYIT ALTINA ALDIRIRKEN fotoğraftada
      görüldüğü gibi anne baba dede isimleri bilinmiyor yazıyor. Oysaki aynı anne ve babadan
      olma (aynı batın demiyorum)diğer bir köpeğe anne baba isimleri yazılıyor.
      Bakın ben İzmir kayıtlarında evraklarımı tam eksiksiz olarak kendilerine sundum fakat
      bu evrakların noter tastikli olması gerektiğini değilse bu şekilde kayda geçer dediler
      Kızgınlığım bundan ibarettir yani ÇİFTE STANDART yoksa yanılıyormuyum

Çevrimdışı Berk KEMİK

• Free Üye
  • *
  • Tavşancı
« Yanıtla #4 : 29 Nisan 2010, 00:15:28 »
Rasim Güney beyle görüşmeniz faydalı olacaktır. Buradan yazmakla pek sonuca ulaşacağınızı sanmıyorum. İsterseniz özelden telefonunu veririm.
Berk KEMİK       
1990       BARTIN
0534 863 15 32

Çevrimdışı Tarık TOKATLI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2010, 00:21:53 »
       Tuncay bey resmi olarak müracatım tabiki oldu merakınızı gidereyim

Bana telden geri döndüler evraklarımın noter tastikli olması gerektini belirttiler bende buna
   gülüp geçtim. Bunu çiddiyetsizlik olarak algıladığımı kendilerine belirttim çünkü
   Kayıt bildirimlerinde böyle bir ibare yoktu sadece yine bu sitelerde topikler açıp kayıt
   yapılacağını yazdılar
   Şimdi buradan herkeze soruyorum fotodaki diğer köpeğin sahibi  evraklarını
   noter tastiklimi götürdü acaba

Çevrimdışı Yalçın AKKURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 29 Nisan 2010, 12:56:23 »
tarık bey,sorununuzu eğer mümkünse [email protected] adresine bir mail yazarak bildirirseniz,size gerektiği şekilde yardımcı olunacaktır,ortada bir hata var ise mutlak çözümlenecektir,bilgilerinize
Yalçın AKKURT
A Rh+1966 AMASYA/5326649295

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #7 : 29 Nisan 2010, 13:46:57 »
Tarık kardeşim köpeğinizle ve KIF la ilgili sorunun çözüm noktası burası değil,Yalçın kardeşimin size verdiği adrese şikayetinizi belirtebilirsiniz,zira bu sitede anlattıklarınıza karşı savunma veya neden böyle bir durumla karşılaştığınızı açıklayacak herhangi bir yetkili yok,bu tek taraflı infaz oluyor.Federasyonun bir tüzüğü vardır ve o tüzüğe göre hareket ederler kimsenin kimseye çifte standart uygulaması söz konusu olamaz
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #8 : 29 Nisan 2010, 18:22:36 »
Tarık bey yapılan bir haksızlık varsa hakkınızı arayın tabi ki
Bahsettiğiniz yanlışlıklar sizin yaptığınız gibi belgeleri ile ortada ise üzücü bir durum
İnsiyatifi keyfi kullanıyorlarsa ( A kişisine başka B kişisine başka )
Yada bu köpek, şu adamın yavrusu, Bu adamın yavrusu diyerek davranılırsa Haklı itirazlar doğar tabi ki,
Biz işin iç yüzünü bilmiyoruz net bir açıklama alırsanız bizimle paylaşırsınız umarım
teşekkürler
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #9 : 30 Nisan 2010, 16:01:44 »
Tarık kardeşim sizin bu durumunuz ben KIF yönetiminde olan Sayın Rasim GÜNEY beyle görüştüm böyle bir konudan haberi olmadığını,kiminle bu konuyu görüştüğünüzü merak ediyor,şayet aramak isterseniz tlf nosunu vermemi istedi Rasim bey sizden tlf bekliyor. 0532 426 18 83. Gelişmelerden bizide haberdar ederseniz seviniriz. İnşallah sorun karşılıklı konuşmalarla çözülür.
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Taner ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 04 Mayıs 2010, 18:46:40 »
benim bildiğim kıfa kayıtlı fcı belgeli anne babadan doğan yavrular bile çiftleşme tutanağı yoksa, doğumun birinci ve de yedinci haftasındada kıf yetkililerince yavrular kontrol edilmemiş vede doğum teyit formları düzenlenmemişse o batında doğan yavruların tümüde anne babası belirsiz diye yazılır. yavrunun anne ve babasından eminsen ancak dna testi yaptırarak ıspatlar vede anne babası belirli duruma gelir.

bence kıf la i,lgili her şey kıf ın tüzüğünde açık bir şekilde var. her kıf destekçisi yada karşı olanın bu tüzüğü okuması ve ondan sonra eleştiri yapması, yada o doğrultuda hakkını araması lazım. köpek sahibinin ne gibi hakları var ne gibi sorumlulukları var hepsi mevcut. arkadaşımıza bir haksızlık yapılmışsa onun hak arama yoluda orada yazmakta. selamlar.
Taner ÖZTÜRK
1960 ANKARA 05324958754
Pointer Köpeği üreticileri ve yetiştiricileri derneği Ankara şb.

Çevrimdışı Tarık TOKATLI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 07 Mayıs 2010, 16:48:06 »
benim bildiğim kıfa kayıtlı fcı belgeli anne babadan doğan yavrular bile çiftleşme tutanağı yoksa, doğumun birinci ve de yedinci haftasındada kıf yetkililerince yavrular kontrol edilmemiş vede doğum teyit formları düzenlenmemişse o batında doğan yavruların tümüde anne babası belirsiz diye yazılır. yavrunun anne ve babasından eminsen ancak dna testi yaptırarak ıspatlar vede anne babası belirli duruma gelir.

bence kıf la i,lgili her şey kıf ın tüzüğünde açık bir şekilde var. her kıf destekçisi yada karşı olanın bu tüzüğü okuması ve ondan sonra eleştiri yapması, yada o doğrultuda hakkını araması lazım. köpek sahibinin ne gibi hakları var ne gibi sorumlulukları var hepsi mevcut. arkadaşımıza bir haksızlık yapılmışsa onun hak arama yoluda orada yazmakta. selamlar.

Taner bey herhalde konuyu anlayamamışsınız. Benim köpeğim K.I.F kayıtlı bir köpekten olma değil kayıt aşamasında K.I.F tarafından kayıt yapılan bir ırk. Yukarıda belirttiğim konu ise
lütfen dikkatle inceleyin ve yorumunuzu buna göre yapın lütfen.
       Şimdi ben diyorumki kaydı yapılan diğer köpek nasıl kayıt oldu hangi şartlara göre anne ve
 baba ismleri nasıl yazıldıda benim köpeğime yazılmıyor.Her iki köpeğinde anne ve babaları  
 aynı ve sizin belirttiğiniz gibi bu anne ve babanın K.I.F kaydıda yok
 Ayrıca K.I.F yetkilileriylede telefonla görüşüp konu hakkında bilgilendirme yapıldı inşallah en kısa sürede sonuca bağlanacağını bildirdiler. Konu sonuca bağlandığında buradan herkeze
bilgi aktarımı yapacağım

SAYGILAR
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2010, 16:50:29 Gönderen: Tarık TOKATLI »

Çevrimdışı Yalçın AKKURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 07 Mayıs 2010, 17:06:08 »
bu konu üzerinde çalışmalar devam ediyor,sonuçlanıncaya kadar,konu yorumlara kapatılmıştır,tşk.ederiz.
Yalçın AKKURT

Çevrimdışı Yalçın AKKURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 21 Haziran 2010, 12:25:08 »
tarık bey'in isteği üzerine konu paylaşıma açılmıştır,ve buranın tartışma bölümü olduğunu unutmadan değerli paylaşımlarınızı yapmaya devam edebilirsiniz,aksi takdirde konu kilitlenir ve silinir,bilgilerinize
Yalçın AKKURT

Çevrimdışı Metin GÖRGÜLÜ

• Müdavim Üyemiz
  • yelkili
« Yanıtla #14 : 21 Haziran 2010, 18:45:08 »
Ben' KIF karşıtı değilim. köpeğimi kayıt ettirdim.
SN. RASİM GÜNEY'e saygı duyuyorum.
sn. ÜMİT ÖZKANAL hocamın, DK KURZHAAR Hakemi olup olmadığını merak ediyorum.
ÇAMLI KÖYÜ/ İZMİR de kuzhaar muayene ediyordu.
KIF'tan şunu istiyorum.
Sahibine göre değilde. Köpeğe göre davranılsın. Lütfen.
NOT:İLK KIF HAKEMİ HIRVAT HAKEM GİBİ LÜTFEN.
METİN GÖRGÜLÜ-1969- YELKİ KÖYÜ-İZMİR
TECRÜBE ÖĞRETMEN'LERİN EN İYİSİDİR.
YALNIZ OKUL MASRAFI AĞIRDIR.

resim yükle

Çevrimdışı Tarık TOKATLI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 22 Haziran 2010, 21:08:54 »
                                                     Yalçın bey ilgi ve alakanıza teşekkürler

Ben bu konuyu Ümit ÖZKANAL beyle konuşup gerekli ve yetkili kişilerle görüşüldükten sonra bana tekrar
           bilgi aktarımında bulunacağını söyledi.Konuyu sürekli sıcak tutmamdaki sebeblere gelincede,sanki ben K.I.F'a
           üye değilmişim,kayıt ücreti ödememişim gibi algıladım kendimi.Sabırla bekliyorum ve tekrar soruyorum

BİZİMKİ YAZIMAYACAK ONLARINKİMİ YAZILACAK
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2010, 21:13:05 Gönderen: Tarık TOKATLI »

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 22 Haziran 2010, 22:36:55 »
Tarık bey sizin konunuzu şu şekilde özetleyelim. İlk olarak KIF'ta sizin köpeğinizin anne ve babasına ait sizin teslim ettiğiniz herhangi bir secere belgesi bulunmuyor. Kendilerine bu belgeler kayıt sırasında teslim edilmemiş. Sizden noter tastikli belge istediler konusunda Ümit Özkanal hoca ile görüşmüşsünüz. Kendisi size kim sizden noter tastikli belge istedi dediğinde siz Bora Pir'in olabileceğini söylemişsiniz. Bunun üzerine Ümit Hoca Bora'yı telefonla arayarak bu konu hakkında bilgi istemiş. Bora bu konudan haberdar olmadığını söyleyerek sizi telefonla aramış ve siz Bora'ya başka birisinin olabileceğini söylemişsiniz. Şunu da belirtmek isterim ki KIF bugüne kadar kimseden Noter tastikli belge istememiştir. Köpeğinizin belgelerini vaktinde eksiksiz olarak teslim etmiş olsaydınız bu tür bir sıkıntı olmayacaktı. Ancak şu anki tarih itibariyle yavruların anne ve babası FCI secereli olsalar bile KIF kayıtları olmadığı için bu köpeklerden doğmuş yavruların secerelerinde anne ve baba kısmında "Bilinmiyor" yazacak.

Bu sebepten ötürü aynı anne babadan olma bir önceki batın yavruların evrakları vaktinde(kayıt esnasında) teslim edildiği için onun Soy Kütüğü Belgesi'nde tüm atalarının bilgileri yazılıyken, sizin belgelerinizdeki eksiklikler nedeniyle "Bilinmiyor" yazacak.

Saygılarımla,    
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Taner ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 19 Kasım 2010, 23:14:02 »
(Bu sebepten ötürü aynı anne babadan olma bir önceki batın yavruların evrakları vaktinde(kayıt esnasında) teslim edildiği için onun Soy Kütüğü Belgesi'nde tüm atalarının bilgileri yazılıyken, sizin belgelerinizdeki eksiklikler nedeniyle "Bilinmiyor" yazacak.)

yukarıda bahsedilen evraklar nedir anne baba kıf kaydı yok diyır tarık bey anne baba nın kıf kaydı yoksa hiç bir yavru tüm ataları ile kaydedilemez o zaman da tarık bey haklı demek olur. yine könu karışık bir hal aldı.
Taner ÖZTÜRK
1960 ANKARA 05324958754

Çevrimdışı Taner ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 19 Kasım 2010, 23:35:59 »
      Taner bey herhalde konuyu anlayamamışsınız. Benim köpeğim K.I.F kayıtlı bir köpekten olma değil kayıt aşamasında K.I.F tarafından kayıt yapılan bir ırk. Yukarıda belirttiğim konu ise
lütfen dikkatle inceleyin ve yorumunuzu buna göre yapın lütfen.
       Şimdi ben diyorumki kaydı yapılan diğer köpek nasıl kayıt oldu hangi şartlara göre anne ve
 baba ismleri nasıl yazıldıda benim köpeğime yazılmıyor.Her iki köpeğinde anne ve babaları  
 aynı ve sizin belirttiğiniz gibi bu anne ve babanın K.I.F kaydıda yok
 Ayrıca K.I.F yetkilileriylede telefonla görüşüp konu hakkında bilgilendirme yapıldı inşallah en kısa sürede sonuca bağlanacağını bildirdiler. Konu sonuca bağlandığında buradan herkeze
bilgi aktarımı yapacağım

SAYGILAR

ANNE BABA KIF KAYITLI DEĞİLSE EĞER TÜM BATINDA DOĞACAK YAVRULAR ANNE BABA BELİRSİZ DİYE KAYIT YAPILIR. ANCAK ANNE BABA KIFA KAYDEDİLDİKTEN SONRA YAVRULARA ANNE BABA BELLİ B GURUBU ŞECERE VERİLİR. ANNE BABA FCI KAYITLI İSELER A GURUBU ŞECERE VERİLİR. TÜZÜK GAYET AÇIK. KIF HATALI BİR BELGE DÜZENLEMİŞSE DÜZELTMELİDİR BU BELGE SENİNKİDE HATALI OLABİLİR İDDA ETTİĞİN GİBİ DİĞER VERİLEN BELGEDE OLABİLİR. TÜZÜK GAYET AÇIK.
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2010, 23:41:37 Gönderen: Taner ÖZTÜRK »
Taner ÖZTÜRK
1960 ANKARA 05324958754