Gönderen Konu: YORUMLARINIZI BEKLİYORUM  (Okunma sayısı 8506 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Abdullah ÖZTÜRK 52

• AvlakForum Üye
  • *
YORUMLARINIZI BEKLİYORUM
« : 07 Mart 2010, 19:46:28 »
SEVGİLİ ARKADAŞLAR DAHA ÖNCE KOBAY KÖPEGİ Nİ TEK CİNS OLARAK BİLİRDİM FAKAT 67 CİNS KOBAY ÇEŞİTİ OLDUGUNU SÖYLEDİLER VE BİRAZ KAFAM KARIŞDI HERKES KÖPEKLERİM İÇİN AYRI AYRI ŞEYLER SÖYLEDİLER KİMİ DELİ ORMAN KİMİSİ KIRMA DEDİLER SİZLERİNDE FİKRİNİ ÖGRENMEK İSTERİM SEVGİLERLE..BU CİNDYBU LİNDALİNDAKİBARKİBARKİBARKİBAR
Abdullah ÖZTÜRK
1975 ordu

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
Ynt: YORUMLARINIZI BEKLİYORUM
« Yanıtla #1 : 07 Mart 2010, 19:49:36 »
Abdullah abi ben kopaydan anlamam kuşçuyum ama bu canavarların cinsi ne olursa olsun süperler.......
Orduya selamlar.....
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Halil HALİLOV

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 07 Mart 2010, 21:27:54 »
bunlar kirma herhangi gibi bir cinse ait degildirler,ana is yapmaz diye bisi de yok !
ORMANDA YERE BIR INE DUSSE KARTAL GORUR,GEYIK SESINI DUYAR,AYI ISE KOKUSUNU ALIR.
Halil Halilov
1991 bulgaristan

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 07 Mart 2010, 21:49:45 »
ABDULLAH BEY KOPAYLARIN GAYET GÜZEL BUNLAR ÇOK HIRSLI OLUYORLAR SANA GÜZEL AV YAPTIRIYORSA MESELE KALMAMIŞTIR NİCE AVLAR DİLEĞİİLE  ORDUYA SELAMLAR

Hasan CAN
1962 ANKARA

Çevrimdışı Bülent KORKUT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 09 Mart 2010, 19:35:07 »
arakadaşım ben kopaycıydım şimdi yeni kuşçuya döndüm kırma olmaları bie ifade etmez kırmalar daha inatolur cıns olanlar bırazdaha yumuşak olur avları daimolsun rast gele
Bülent KORKUT
1967-Samsun

Çevrimdışı Faruk KUZU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 03 Mart 2011, 17:32:17 »
meaşallah kırk bir kere
,
Faruk KUZU
1994 giresun

Çevrimdışı Zekayi İLHAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 04 Mart 2011, 18:50:48 »
bu köpeklerin hepsi sizinde dediginiz gibi adı kopay kopayın adı neden kopay kendine has bir ismi nin olmayısından gördügünüz. gibi 67 ırktan bahsediliyor yıllardır köpek ırklarının birbirlerine karışmasından dolayı elde edilmiş bir iz köpegidir  bu köpeklerin  genel adı kopaydır. bende yıllardır hertürlü kopay besledim şimdi ise beagle besliyorum  ve ikisinin arasında ki farkı gördüm yani saf ırk köpekle kopay arasındaki farkı bu güne kadar boşuna kopay beslemişim diyorum siz avcı kardeşlerede nacizane tavsiyem saf ırk kovucu köpek besleyin saygılar[IMG]http://i56.tinypic.com/2hicm51.jpg[/IMG
Zekayi İLHAN
1969 tokat

Çevrimdışı Zekayi İLHAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 04 Mart 2011, 18:52:24 »
bu köpeklerin hepsi sizinde dediginiz gibi adı kopay kopayın adı neden kopay kendine has bir ismi nin olmayısından gördügünüz. gibi 67 ırktan bahsediliyor yıllardır köpek ırklarının birbirlerine karışmasından dolayı elde edilmiş bir iz köpegidir  bu köpeklerin  genel adı kopaydır. bende yıllardır hertürlü kopay besledim şimdi ise beagle besliyorum  ve ikisinin arasında ki farkı gördüm yani saf ırk köpekle kopay arasındaki farkı bu güne kadar boşuna kopay beslemişim diyorum siz avcı kardeşlerede nacizane tavsiyem saf ırk kovucu köpek besleyin saygılar[

Zekayi İLHAN
1969 tokat

Çevrimdışı Alim SARIGÜL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 07 Mart 2011, 11:44:40 »
Köpeklerinin hepsi de birbirinden güzel Abdullah kardeşim. Genel olarak kopaylarda ırklar biraz karışık bilirsin. Kopaylarda saf olan ırkların da var olduğuna inanıyorum. Ama çoğunlukla birbiriyle karıştırılmıştır. Bence bu durum aslında çok önemli değil. Önemli olan başka ırklarla karışmamış olmasıdır. Yani kopay sayılmayan başka ırklar karışmamışsa mesele olmaz .Selamlar.
Alim SARIGÜL
1965-Ordu-Mesudiye
Mesudiye Kara ve Su Avcıları Derneği Başkanı

Çevrimdışı A.Fuat ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • RASGELE..:))
« Yanıtla #9 : 07 Mart 2011, 15:10:12 »
köpeklerin güzel arkadaşım...bana göre ırktan önce kan gelir ilk önce avcı kanı olacak.. bide her köpek kendine has bazı ava daha yatkındır kimi domuza çok gider kimi tavşana nerde hangi avda kullanacaksan ona göre köpek beslemek gerek ana baba iyi avcı köpeğin yavrularından almak en mantıklısı... ben çok gördüm saf ırk diye besleyip avda süs köpeği gibi peşind egezdiren..
ALİ FUAT ÖZCAN
1971 SİNOP

MAKSAT AV VURMAK DEĞİL O HAVAYI TENEFFÜS ETMEKTİR...

Çevrimdışı Ender GİRGİÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 07 Mart 2011, 15:24:47 »
arkadaşım köpeklerin domuz köpeği domuzu buluyorlar seni avlandırıyorlarya yeter bak dizmişsin domuzları avrupada görmüyormusu adamlar kurt köpeklerinle avlanıyorlar önemli olan sena hitap ediyorlarmı ediyorlar gerizi hikaye güle güle besle çok güzeller
Ender GİRGİÇ
1971-İSTANBUL
0543 457 92 99

ŞAMPİYON PARİS

Çevrimdışı Enver TOPÇUOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 07 Mart 2011, 16:12:13 »
GÜZEL HIRSLI KOPAYLAR SANA SİTRES ATTIRIYORLARMI DOMUZ VURDURUYOR  .MAŞALLAH.

RESİMLER HERŞEYİ ANLATIYOR. O0
Enver TOPÇUOĞLU
1974 ADAPAZARI

Çevrimdışı Atila KAĞNICI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 07 Mart 2011, 16:39:24 »
köpekleriniz gayet güzel.Bizim kopoylarda ırk standartı olmadığı için önemli olan ize girdiğinde ses vermesi avı bulması kaldırması sürmesi ve bırakmaması dır.bunları yapıyorsa iyi köpektir.
Atila KAĞNICI
1981AFYONKARAHİSAR

Çevrimdışı Barış KOP

• AvlakForum Üye
  • *
  • BİZE HER YER TRABZON
« Yanıtla #13 : 07 Mart 2011, 18:07:40 »
Apdullah bey köpekleriniz güzel sarı siyah olan yerli çakal kopay siyah beyaz olan ise osmanlı kopayına  benziyor bundan yola çıkarak osmanlı kopayı demiş olabilirler ama nekadar safkan bir köpek oldukları tartışılır safkan olmaması iyibir av yapmayacağı anlamına gelmez çünkü eskiden avcı kişiler köpek konusunda daha az bilgiye sahip oldukları için benim düşüncem kadarıyla seninki barak benimki kopay ikiside domuza çok güzel gidiyor gel bunu çifleştirelim günümüze kadar gelmiş ve hala devam ediyor çünkü av yapsın avcıyı tatmin etsin yeter iyi çıkmayan köpekleride sokağa sal gitsin ondan sonra belediye köpek toplasın sokaktan osmanlı kopayı sadece ismi kalmış  bize yarının avcılarına güzel bir hediye bırakmak istiyorsak bilinçli avlanıp bilinçli köpek yetiştirmemiz şart .
Barış KOP
1985 Ağasar

DELİ CO

Çevrimdışı Abdullah ÖZTÜRK 52

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 07 Mart 2011, 20:33:52 »
ARKADAŞLAR YORUMLARINIZ İÇİN HEPİNİZE ÇOK ÇOK  TEŞEKKÜR EDERİM BU SENE KÖPEKLERİ DEGİŞTİRDİK VE BARAKLARA YÖNELDİK  ÇOKTA MEMMUNUZ BARAKLA DOMUZ AVI DAHA BAŞKA OLUYOR ÇOK SERT OLDUKLARI İÇİNBUNDAN SONRA BARAKLA DEVAM EDECEGİZ HERKESEDE TAVSİYE EDRİM HERKESE ORDUDAN SELAMLAR..
Abdullah ÖZTÜRK
1975 ordu